Forum Dragon Ball Nao

» Oszustwa wyborcze kontra naiwność Polaków

Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 3.378
Plusy: 15
Mowi sie, ze rzady sie zmieniaja, ale wszyscy politycy tak samo klamia. Jak Waszym zdaniem przedstawia sie zestawienie niespelnionych politycznych obietnic i naiwnosci wyborcow, ktorzy w nie uwierzyli na przestrzeni ostatniego cwiercwiecza? Ktore z tych politycznych obietnic uwazacie za najbardziej absurdalne i w ktorym momencie Polacy popisali sie najwieksza naiwnoscia? Dlaczego od ponad 25 lat dajemy sie oszukiwac politykom na ten sam numer i dlaczego ludzie nadal wierza w ich klamstwa? Czy widzicie jakies wyjscie z tej stuacji? Zapraszam do wyrazania opinii.

Pozdrawiam

Ludzie zostali stworzeni po to, by ich kochac, a rzeczy zostaly stworzone po to, by je wykorzystywac. Powodem, dla ktorego swiatem rzadzi chaos jest fakt, ze rzeczy zaczely byc kochane, a ludzie wykorzystywani.

誰も自分が何者か選んでも生まれて来られない。
例えどんな存在であっても。

Obraz
容易く金を儲ける者は容易く貧しくなるもんさ。

救いばかりを求める奴には奇跡など起こらない。
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 3.653
Plusy: 25
Największą naiwność Polacy pokazali w 2011, gdy po raz drugi wygrała platforma.

Teraz też widać że głupieją, patrząc na notowania Petru.

Last.fm
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.817
Plusy: 64
Zdecydowanie wybory 2007. Druga Irlandia, cud gospodarczy, masowy powrót młodych Polaków z emigracji, podwyżki dla wszystkich, naprawa sytuacji w szpitalach, no i chyba najlepsze - 3 x 15%. To wszystko są oczywiste rzeczy, które bardzo łatwo zweryfikować - i już nie po 100 dniach, a po 8 latach rządów. Dla ilustracji przypomnę sławetny spot: https://www.youtube.com/watch?v=kf-Syd-M-WA.

Co prawda w 2015 też nieźle pojechali - likwidacja składek ZUS, podniesienie kwoty wolnej czy standardowo obniżka podatków, no ale część wyborców pojęła, że przecież mogli to zrobić w przeciągu ostatnich 8 lat, więc i liczba naiwnych spadła.

Można nie lubić konkurencji, ale jeśli z wyborów na wybory wygrywa ta sama partia, mimo że jej rządy są odbierane niepozytywnie, to jest to pewna patologia, biorąc pod uwagę, że mamy demokrację i inne partie do wyboru. Wyjście z sytuacji? Nie widzę w najbliższym czasie.

Wybaczcie, że się tak rozpisałem, krytykując jedyną słuszną partię.

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 3.921
Plusy: 10
To nie tak, że ludzie wierzą w obietnice konkretnych polityków, bo w przeważającym stopniu wyborcy kierują się aksjomatem, czy wręcz emocjami, instynktem i zacietrzewieniem. Najlepiej to widać po poziomie wyborców Petru.
Problem polega na tym, że obywatele RP w przeważającej części nie zdają sobie sprawy z podstaw ekonomii, przez co od 27 lat rządzą ludzie podażającymi za tymi samymi doktrynami. Różnice polegają na tym, że jedni zażynają gospodarkę subwencjami, inni kredytami na inwestycje unijne, a jeszcze inni bezpośrednią likwidacją przemysłu.

Obraz
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Forum DB Nao » Różne » Hyde Park » Wydarzenia, Polityka » Oszustwa wyborcze kontra naiwność Polaków
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump