Forum Dragon Ball Nao

» Monaka.

Strony: 1, 2, 3  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Monaka.

Powiem szczerze, że ta postać bardzo mnie zaciekawiła.

Kim on jest?
Czy rzeczywiście jest tak potężny, jak twierdzi bóg zniszczenia?

Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tej zagadki?

Spotkałem się z kilkoma ciekawymi teoriami.
Najbardziej przypadła mi do gustu ta, że Monaka to... o tym innym razem.

Chciałabym najpierw poznać wasze opinie na ten temat.

[Wiem, że wątek Monaki pojawił się w temacie o odcinku 35. Uważam jednak, że ta postać zasługuje na osobny temat ]

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Sądząc po zadanym przez cios Goku bólu oraz tym, że Browek bardzo nie chce by doszło do konfrontacji z nim, myślę, że to ktoś słaby, figurant, ma walczyć, gdy wszyscy inny skończą, bo Beerus czeka aż inni wojownicy załatwią za niego sprawę. A sądząc po ostatnim odcinku to może być kobieta.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Primo, facet (Toriyama nie rysowałby damskich sutków, bo się wstydzi ).
Secundo, supersilny, ale nieobliczalny.
Tertio, może jak raz coś go oszołomi, to 10 lat nie wstaje, dlatego Beerus się spina.
Quatro, tertio jest do kosza, bo przecież jakby Beerus wiedział, że Monaka nie wstanie do czasu swojej walki, to puściłby Gokū na koniec, by nie było możliwości celowego poddania walki przez naszego małpiszona, który chce poznać możliwości członka swojej drużyny. Może Zawirusowane Dębowe Mocne chce przegrać, nie wiem.
Quinto, to, że oberwał i zabolało, nie znaczy, że musi od razu być cieniasem. Gokū nieraz dostawał z pozoru słaby cios i się zwijał (kamieniem od Kurilína, pięścią od Bulmy).
Sexto, czy Monaka ma coś obiecane za udział w turnieju?
Septo, a może rzeczywiście malec przejdzie metamorfozę podobną do Ōzaru i zagrozi wszystkim wszechświatom?
Octo, co dokładnie jest przyczyną tego kretyńskiego zachowania Beerusa? Lęk, chęć spłatania wszystkim figla czy może zwykła bezradność?
Nono, a jeśli prawdziwym przeciwnikiem okaże się Cabba? Byłoby to może banalne, bo mamy już kombinatora Champę, podstępną Vados, wyzywacza Botamo, oszusta Frosta i płatnego mordercę Hita. Iście same rzezimieszki. Czy Szósty Wszechświat to kraina ancymonków? Czajnik-Magetta i dzieciak-Cabba to jakby z choinki się urwali. Muszą coś wykręcić, nie ma bata. Od razu widać, że śladem reszty udają Greka.
I decimo, ludzie, pożyjemy, zobaczymy. Myślę, że i tak wszyscy będziemy zaskoczeni.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 21.03.2016, 21:43
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Z dialogów ktore padły, mozna wywnioskować, ze Monaka to podstawiony zawodnik, aby zmotywowac Goku i Vegete do turnieju.

Zemdlał gdy zobaczył Kamehamehe Goku, czyli ze strachu.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Whis tam mówi:
第一試合でかめはめ波を見てから、ずっときずつしてるんですけどねぇ。

Czasownik きずつく, a raczej rzeczownik きず to oprócz stu innych rzeczy „rana”. Trochę inaczej to ująłem w tłumaczeniu, bo nie wiedziałem dokładnie, co Whis ma na myśli (którego kandziora). Ale fakt faktem, może być, że odniósł jakąś poważną ranę fizyczną, nie tylko traumę.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
vegeta391

Ogladalem z napisami z DBPolska, a oni mają raczej solidne.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Raczej bazują na angielskich speedsubach, które są, o, skromności, precz, gorsze od moich, więc wątpię. Nie mówię oczywiście, że w tym kontekście nie mają racji, bo jest to najprawdopodobniejszy scenariusz.

Ciekawe tylko, czemu Monakę dosięgnęło, a takiej Bulmy czy Mistera Satana nie? Bo odległość? <- Jaco też powinien „nachytać” po tych swoich ślypiach.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Vegeta

Co do Saiyajina z szóstego wszechświata.
Od momentu rozpoczęcia turnieju uważam, że to on jest, u siebie, numerem jeden. I to on będzie ostatnim przeciwnikiem wojowników z naszego wszechświata.

Pewnie się mylę, ale wydaje mi się że Hit pokona zarówno Vegetę jak i Goku.
Hita pokona Monaka i w ostatniej walce zmierzy się z Cabbą.

Kim jest Monaka?
Po ostatnim odcinku uważam, że Beerus się go obawia. To, oczywiście, jedna z wielu możliwości interpretacji zachowania boga zniszczenia. Na razie przy niej zostanę.

O ile pamiętam, Beerus mówił, że Monaka to najsilniejszy przeciwko z którym walczył. Ale czy mówił że go pokonał? Chyba nie... czy możliwe jest zatem, że Monaka jest silniejszy od Beerusa?

Pytanie zostawiam otwarte.

Wracając do teorii na temat czerwonego skrzata.

Może okazać się, że Monaka jest bogiem. I to nie byle jakim tylko bogiem zniszczenia z poprzedniego pokolenia bogów. Mówiąc inaczej, poprzednikiem Beerusa.

Czy to możliwe?
Hmm... pewnie tak. Skoro mamy pokolenia Kaioshinów....

Ta teoria, nie jestem jej autorem, wydaje mi się dość ciekawa.
Czy jest zgodna z prawdą?
Zobaczymy.


Macie inne pomysły?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ja przychylam się do hipotezy Diamante, że Monaka to podstawiony zawodnik, który nie potrafi walczyć lub po prostu jest słaby. Coś jak Mr. Satan. Może też nie jest to prawdziwy Monaka z którym niegdyś walczył Beerus, tylko nasz różowy kosmita się pod niego specjalnie podszywa na życzenie Boga Zniszczenia.

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Dai Kaiosama napisał(a):
Może okazać się, że Monaka jest bogiem. I to nie byle jakim tylko bogiem zniszczenia z poprzedniego pokolenia bogów. Mówiąc inaczej, poprzednikiem Beerusa.
To do mnie najbardziej przemawia.
Stąd Whis znałby dobrze jego prawdziwą tożsamość. Zresztą Whis i tak wie wszystko a jak nie wie, to se może sprawdzić w lasce.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W sumie to może być kimkolwiek. Po najnowszym odcinku można się skłaniać, że faktycznie jest słabeuszem, tylko czy to nie byłoby zbyt oczywiste? Na boga mi jednak nie wygląda, ale nie sposób wykluczyć i takiej możliwości.

Dai, nie wiem, czy czytujesz spoilery, ale w odpowiednio nazwanym temacie obok są tytuły kolejnych odcinków, po których można poznać mniej więcej przebieg turnieju.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Monaka jest taki jakis nieobecny. Nie zauwazyliscie tego ? Raczej nie bylo nam dane zobaczyć jak ukazuje jakieś emocje. Ciagle siedzi i patrzy się w jedną strone. Dla tego zdziwilem, sie, gdy Whis powiedział, ze ten przestraszył się Kamehamehy Goku.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Pozwolę sobie wkleić kawałek mojego postu z innego tematu

Wspominałem, że nie będę zaskoczony jeśli Monaka okaże się słabeuszem i to tylko po to żeby Goku mógł się ewentualnie popisać podczas walki z Hitem, ale zważając na reakcję Beerusa, który zdaje się go bać(?) dochodzę do wniosku, że Pan "Grand Ponta" może dysponować jakimś trybem "berserk" przez który choć zyskuje niewyobrażalną siłę to traci świadomość: coś a'la Oozaru. Trochę się martwię czy nie będzie on przez to nowym przeciwnikiem, bo byłby to najbardziej banalny wróg w całym Dragon Ball.
Teraz tylko dodam jaką miałem teorię na ewentualną słabość Monaki: wręcz banalną i tandetną, ale możliwą w uniwersum Dragon Balla:

Otóż Beerus walczył z Monaką gdy... obydwaj byli dziećmi. Dostał bęcki, uraz został do dziś stąd taki respekt przed "Grand Pontą".


Dai Kaiosama napisał(a):
Może okazać się, że Monaka jest bogiem. I to nie byle jakim tylko bogiem zniszczenia z poprzedniego pokolenia bogów. Mówiąc inaczej, poprzednikiem Beerusa.

Osobiście wątpię, ALE zdaje się istnieć możliwość obalenia aktualnego boga zniszczenia i zajęcia jego miejsca:

"Chcesz zając moje miejsce?" -> mniej więcej takie słowa wypowiedział Beerus do Vegety, a było to w czasie treningu z Whisem.

Niestety nie podam z głowy tego odcinka, ale cytat padł na chwilę przez przybyciem Freezera na Ziemię.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Otóż Beerus walczył z Monaką gdy... obydwaj byli dziećmi. Dostał bęcki, uraz został do dziś stąd taki respekt przed "Grand Pontą".
Pytanie, po co, jeśli zdaje sobie sprawę, że jest słaby, wziął go na ten turniej? Bo przecież o to chodzi, że to nie wygląda na żaden respekt, tylko nie chce, żeby walczył, bo w rzeczywistości Monaka miałby być słaby.

Beerus jest długowieczny, więc wtedy Monaka też by musiał być.

Ja mam nawet teorię, że przegrał z nim np. w papier, kamień, nożyce, ale wtedy zadaję sobie pytanie jak powyżej - co on robi na tym turnieju?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Pytanie, po co, jeśli zdaje sobie sprawę, że jest słaby, wziął go na ten turniej? Bo przecież o to chodzi, że to nie wygląda na żaden respekt, tylko nie chce, żeby walczył, bo w rzeczywistości Monaka miałby być słaby.

Beerus jest długowieczny, więc wtedy Monaka też by musiał być.
Aż taki słaby nie jest skoro przyjął cios od Goku w 32 odcinku Dla przypomnienia:

https://www.youtube.com/watch?v=eYTrALM4LF8

Ja wiem, że był to to aspekt komediowy no, ale zawsze jakiś punkt odniesienia.

Długowieczność myślę, że jest oczywista, bo cały cykl Beerusa to właściwie sen, destrukcja, sen, destrukcja, sen, destrukcja i tak cały czas.

Motyw pojedynku w dzieciństwie to taka luźna refleksja, ale zważając na funkcjonowanie boga zniszczenia i powstałe przy tym luki w pamięci nie będę zaskoczony jeśli zwyczajnie... zapomniał.

Tak przy okazji: rasa Monaki jest potwierdzona(?) więc rodzi się pytanie, czy jest on jakimś wybrykiem natury, czy wszyscy przedstawiciele mają takie predyspozycje? (Zakładając rzecz jasna, że jest taki potężny)
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Tworzymy FanFiction, pewnie sami autorzy nie wiedzą jak ta postać się rozwinie, więc spekulujemy tak jak podczas tworzenia kinówek np. filmu 12, gdzie założono, że Goku odszedł na zawsze i nikt nie wskrzesi Vegety. Żeby się o nim wypowiedzieć potrzeba poczekać na rozwój akcji.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Citrel

Ten temat właśnie temu ma służyć - tworzeniu i dzieleniu się własnymi pomysłami na temat tego, kim jest Monaka i jaka tajemnica za nim się kryje.

Dlatego nie zgadzam się z twoim twierdzeniem.

Zgadujemy, snujemy pomysły, tworzymy teorie.
Może któraś okaże się bliska prawdy?

To oczywiste, że trzeba poczekać na rozwój wydarzeń. Ameryki nie odkryłaś.
Ale co stoi na przeszkodzie by w trakcie oczekiwania trochę pozgadywać?

Swoją drogą, dlaczego skłaniasz się w stronę teorii o tym, że Monaka jest kobietą?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Może się mylę ale Monaka może być koniem tego turnieju:) jego mocy nie znamy niestety ale jeśli bóg zniszczenia go zakomemderowal to musi być gość zarąbiście silny. Nie zdziwię się jeśli to o wygra turniej zważywszy że Goku i Pikollo już odpadli Vegeta będzie walczył z Frostem a Buu śpi. Fakt faktem jestem bardzo ciekawy tej postaci i będę mu kibicować póki tylko 7.wszechświat wygrał turniej

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
pitek599 napisał(a):
.... Nie zdziwię się jeśli to o wygra turniej zważywszy że Goku i Pikollo już odpadli Vegeta będzie walczył z Frostem a Buu śpi.
w sumie to Goku został przywrócony, Vegeta to już Frosta załatwił, teraz walczy dalej z robotem...
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Dai Kaiosama To już swoje stanowisko wyraziłam, że figurant, który ma dopełniać komplet, a płci też już gdzieś pisałam dlaczego.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Monaka.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook