Forum Dragon Ball Nao

» Monaka.

Strony:   1, 2, 3
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Na innym forum czytałem, że Monaka to ukryty Gohan, bo jego w sumie nie ma na turnieju, a nawet Videl jest. To by tłumaczyło czemu w ogóle ćwiczył...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z pewnością
Teoria odważna, ale Gohana nie ma, bo jak powiedział w 30 odcinku, koniecznie musi być w tym czasie na konferencji.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Tylko, że z tą konferencją może być ściema, może dogadał się jakoś z Whisem i Beerusem, przemienili go w Monake... ?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
To by bylo bez sensu.. Ale to nawet dziwne, ze rodzice Bulmy są na tym turnieju, a jego nie ma.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo rodzice nie mają strasznie ważnej ważnej konferencji ani żadnych innych zajęć. Gdyby był na widowni, to równie dobrze mógłby uczestniczyć w walkach. Zapominasz, że on nie bierze w nim udziału nie dlatego, że jest za słaby, tylko po prostu miał ważniejsze sprawy w tym czasie.

Teoretycznie wszystko jest możliwe, ale ta przemiana w Monakę to chyba najbardziej naciągana teoria dotycząca DBS, jaką czytałem

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Shounen

Konferencja jest ważniejsza, niz losy ziemi ? Tak wiemy, ze to nic nie zmieni gdzie planeta bedzie dryfować, czy to w 7 czy 6 wszechświecie, ale wszystko moze się zdarzyć. Mysle, ze to z konferencją to byl blef, i Gohan trenuje na ziemi, ale pewnie tak nie jest
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.950
Posty: 22
Wybór był między Gohanem a Piccolo i Gohan odpuścił ze względu na konferencję, a Piccolo to nie jest dużo gorszy zawodnik od niego. Poza tym wiedząc, że w turnieju biorą udział Vegeta i Goku (obaj silniejsi od Gohana) - spokojnie mógł odpuścić turniej z powodu konferencji. Poza tym teoria z przemianą Monaki w Gohana - Jak Beerus czy Whis mieli by go przetransportować na planetę Beerusa, żeby się nie kapnęli, że gdzieś zaginął? Skoro Whis resztę ekipy transportował?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Monaka to, oczywiście, nie Gohan.

Zwróćcie uwagę, że gdy Beerus pozwala Goku i Vegecie wybrać dwóch kolejnych uczestników turnieju, jedno miejsce rezerwuje dla Monaki.

I wyraźnie mówi, że Monaka jest najsilniejszym przeciwnikiem, z którym walczył. Nie podaje jednocześnie informacji o wyniku tego starcia.

Podczas turnieju Beerus wydaje się obawiać Monaki.
Może to nie strach, ale respekt na pewno.

A w końcu bóg zniszczenia chyba nie ma powodu, by bać się kogokolwiek.

Zastanawiać też może zachowanie Monaki.
Można powiedzieć, że jest w szoku oglądając walki. Ale gdyby spojrzeć na to z innej strony?
Może ten szok to tak naprawdę znudzenie czy wręcz sen ( nie reaguje zupełnie tak, jakby spał z otwartymi oczami ).
Może poziom uczestników turnieju zwyczajnie zawiódł go na tyle, że usnął z nudy.

To tylko domysły ale póki co nie można tego zupełnie wykluczyć.
Choć to może trochę naciągana interpretacja

Nie wiem kim jest Monaka i jakie tajemnice kryje.
Może jest potężnym demonem?
Może bogiem zniszczenia?

Cieszyłbym się, gdyby okazał się kimś naprawdę wyjątkowym.

Na koniec.
Beerus mówi, że z nim walczył. Jednocześnie wiemy że Goku jest jedyną istotą, która znając tożsamość Beerusa, wyzwala go na pojedynek ( walka na planecie North Kaio).

Czy na podstawie tej wypowiedzi można stwierdzić, że Beerus sam wyzwał Monakę?
Byłoby to coś.

Bóg zniszczenia musi dowieść w walce swojej wyższości nad... no właśnie nad kim?

Pożyjemy, zobaczymy.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Shounen napisał(a):
konferencji
Shounen napisał(a):
konferencji
Ściślej mówiąc, na konferencji naukowej, czyli na sympozjum:
wikipedia.ja,
wikipedia.en,
wikipedia.pl.

Chyba jasne, że jako doktorant (którym z pewnością jest) ma w obowiązku zaliczyć pewną ilość konferencji.

Diamante napisał(a):
Mysle, ze to z konferencją to byl blef, i Gohan trenuje na ziemi, ale pewnie tak nie jest
Obraz


Dai Kaiosama, przychylam się do twojego ostatniego posta.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Dai Kaiosama, przychylam się do twojego ostatniego posta.
Mnie tylko zastanawia, czy obecnie Monaka jest nieprzytomny od czasu pierwszej rundy, czy nie jest. Angielskie tłumaczenia sugerują, że jest. Nie reagował na machanie Goku, więc na to wygląda. Bo jeśli tak, to:
Dai Kaiosama napisał(a):
Może poziom uczestników turnieju zwyczajnie zawiódł go na tyle, że usnął z nudy.
nie.

vegeta391 napisał(a):
ma w obowiązku zaliczyć pewną ilość konferencji
* liczbę

W jego przypadku to wiadomo, że chodzi o naukową. Niemniej jedną to zawsze mógłby sobie odpuścić, ale to Gohan-tatusiek, który "zgubił swój strój", a nie Gohan-wojownik.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.950
Posty: 22
Shounen napisał(a):
Dai Kaiosama napisał(a):
Może poziom uczestników turnieju zwyczajnie zawiódł go na tyle, że usnął z nudy.
nie.
Nie był bym tego taki pewien. Wystarczy spojrzeć na Hita - cały turniej z zamkniętymi oczami, otworzył je tylko w momencie przemiany Goku w SSJ czyli gdy nagle podskoczyła jego KI. Może z Hitem i Monaką jest tak, że po prostu znają swój maksymalny poziom mocy i normalnie rzecz biorąc olewają turniej bo nic nadzwyczajnego na razie [ ort! ] się nie dzieje.

Monaka może spać jak Szatan Piccolo - z otwartymi oczami. A nieprzytomny może być bo zobaczył Kamehamę Goku i się zawiódł poziomem. Może jutro coś się rozwieje
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Bylo powiedziane, ze zobaczyl Kamehamehe Goku i zemdlał. Nie ma sensu tego inaczej interpretować.
Po prostu jest słaby i tyle.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Czasu mam mało więc nie mogę się za bardzo rozpisać w tym temacie i pozostałych, ale dodam jeszcze, że pod koniec 30 odcinka Whis zadaje pytanie Beerusowi czy branie Monaki do drużyny jest na pewno dobrym pomysłem. Dalej się skłaniam ku opcji, którą zasugerowałem wcześniej, że Grand Ponta ma do dyspozycji transformację a'la Ozaru.

Generalnie ja nie tyle się martwię czy Monaka jest słaby, czy też nie, bo jestem przekonany, że nie jest, ale bardziej, że może być nowym wrogiem Strasznie banalny byłby to przeciwnik... Na przykład: ewentualna przemiana sprawi, że popadnie w jakieś szaleństwo, zabije większy odsetek postaci będących na tym turnieju po czym ulotni się do VI Wszechświata dalej siać destrukcję...

Dla tych bohaterów, którzy przeżyli rodzi się misja żeby poszukać ostatniej smoczej kuli w celu (wiadomo) ożywienia tych, którzy zginęli. W końcu "Bezimienna Planeta" znajduje się pomiędzy dwoma Wszechświatami więc tylko sam Akira wie, jakie konsekwencje niesie śmierć w takim wymiarze.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Kenji Harima

Za spoilerowałeś mi Dragon Ball Super. Teraz juz nie mam po co oglądać. Dzięki !


Jesli Monaka stałby się przeciwnikiem na miarę Cella, Buu. Kimś, kto posiada kilka przemian/transformacji (zawsze mnie to jarało w DB), to by było to nawet znośne.
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.214
Posty: 32
Skąd: Stargard
Jak jest tego nie wiadomo. Na razie anime sugeruje, ze Monaka jest słaby. Widzę, że są na tym forum ludzie, którzy uparcie chcą tego aby Monaka był bardzo mocny. Pomimo tych wszystkich sugestii, że Monaka nie jest taki silny to ci dalej swoje...

à la prochaine
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
SzuDar napisał(a):
Pomimo tych wszystkich sugestii, że Monaka nie jest taki silny to ci dalej swoje...
Bo zabieranie skrajnie słabego zawodnika na tak ważny dla Beerusa turniej byłoby bez sensu, ale chętnie wysłuchamy Twojej teorii na ten temat.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
SzuDar Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
SzuDar
Wiek: 33
Dni na forum: 3.214
Posty: 32
Skąd: Stargard
Wg mnie Monaka jest silny jak na skale U7 (np. poziom Cella lub Majin Buu bo oni mogliby być jednymi z najsilniejszych w U7) ale nie jest silniejszy od SSJ Blue bo to już boska moc, coś zbyt wysokiego jak na moc zwykłych śmiertelnych istot. Wg mnie nawet Hit nie będzie mógł konkurować z boską mocą jeżeli sam nie będzie prezentował takiego poziomu. Beerus mówi tak do Goku i Vegety, żeby przytrzeć im nosa i żeby nie mieli siebie za nie wiadomo co, choć jeżeli nie dadzą rady to by postawiło go w kiepskiej sytuacji. Chyba, że Monaka też posiada boską moc bo 'Drużyna Z' nie była wstanie go rozgryźć. Z drugiej strony w wywiadzie z Akirą przeczytałem, że ten słabych z wyglądu zawodników przedstawia jako mocnych, więc kto wie... Z innej strony ten cały humor Toriyamy może doprowadzić do tego, że Monaka będzie podstawiony aby Goku z Vegetą chcieli udowodnić, że to oni są najlepsi. Ehhh piszę raz tak raz tak. Ale wiecie już co ja myślę

à la prochaine
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Właśnie dotarło do mnie, skąd u Monaka takie suty. Gościu jechał na skróty i ma kozackie gino.
Ja osobiście wolałbym, żeby był przekotem bez różnych transformacji czy power-up'ów jak SSJ.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
No i wyszło szydło z wora.

Grupa Mirai
BardockPL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BardockPL
Dni na forum: 2.950
Posty: 22
na razie [ ort! ] tylko się przebudził, przeszedł po nim dreszcz i chyba dalej poszedł kimać

Ale z drugiej strony Whis i Vados wiedzą sporo o istotach z ich "rejonów" i wydaje mi się, że jeśli naprawdę Whis w 38 epku mówi, że Monaka to amator to niestety koniec domysłów o jego potędze :p
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Monaka.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook