Forum Dragon Ball Nao

» Komentarze: Pierwsza wersja scenariusza filmu Dragonball: Ewolucja

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 3.925
Posty: 5.000
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 4.204
Plusy: 11
Posty: 548
Zwroty akcji są okej, ale mieszanie z postaciami istniejącymi w uniwersum już nie.

* Kuririn – tylko w jednej scenie w Kame House podczas oglądania w telewizji turnieju sztuk walki. Ok.
* Gyūmaō – miał wyglądać jak wiking i być przywódcą wioski, który zleca bohaterom zabicie Ulonga. Zabicie wampira ok, ale nie Ulonga.
* Ulong – nie miał być prosiakiem, ale upiorem, który porywa kobiety, a ostatecznie zostać zabitym przez głównych bohaterów. Jeśli nie nazywałby się Ulong to jest do przyjęcia.
* Puar – jako zwykły kot Yamchy. Ok.
* Shū oraz Pilaf – z nim wiązałby się największy zwrot fabularny. Okazałoby się, że Pilaf to w rzeczywistości Piccolo, który po zdobyciu Smoczych Kul prosi smoka o swój prawdziwy wygląd, czyli zielona cera, biały turban itd. Brednie.
* Goku ma 18 lat i chodzi do szkoły, przezywają go "Piccolo", a z racji tego, że Chi Chi pojawia się później (jako córka Gyūmaō), to na imprezę miałby się udać do blondwłosej piękności, niejakiej Kiry Palu. Chyba "małpo" a nie Piccolo.
* Świat miał być bardziej futurystyczny, miały pojawić się m.in. latające deskorolki. Ok.
* Smocze Kule w świecie filmu miały być w pewnym stopniu produktem medialnym, istniała w nim m.in. gra komputerowa pt. Dragonball: Lair of the Eternal Dragon czy też karty kolekcjonerskie, którymi ekscytowali się Goku i jego dwaj przyjaciele, Wulan i Kal. Ok.
* Mai miała włamać się do Capsule Corporation nie po kule, ale po Smoczy Radar. Ok.
* Goku miał włożyć swój strój już w momencie śmierci dziadka Gohana. Ok.
* Żółwi Pustelnik miał mieszkać na wyspie. Ok, gdyby miał brodę!
* Pilaf/Piccolo miał powiedzieć Goku o tym, że ten nazywa się Kakarotto i jest Saiyaninem, który, tak jak Nameczanie, jest bezlitosnym mordercą niszczącym planety dla zabawy. Ok, o ile nie byłby jego sługą XD
* W filmie miała pojawić się chmurka Kinto. Ok.

Jest zatem kilka ciekawych zmian, lecz największe błędy, tak jak zaznaczyłem na początku, to zmiana ról bohaterów. Dodawanie nowych wątków jest do przyjęcia, ale powinno to się trzymać kupy.

Pilaf proszący Smoka o władzę nad światem, nieśmiertelność, siłę czy potężną broń albo armię byłby do zaakceptowania, mimo iż w serialu chciał tylko władzy (i młodości ).
Piccolo życzący sobie sprowadzenia swej armii złych Nameczan (pokroju Sluga) też by jakoś przeszedł, ale zamiana Pilafa w Piccolo? To musiałoby wyglądać jak przemiana Garlica Jr.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Komentarze: Pierwsza wersja scenariusza filmu Dragonball: Ewolucja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook