Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 054, 07.08.2016

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do pięćdziesiątego czwartego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 07.08.2016 o godzinie 2 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 07.08.2016, 10:24
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.227
Posty: 292
zrobiłeś błąd w numerze odcinka, dzisiaj dopiero 54

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Ale mnie ten Gowasu wkurza. Mówi o wszystkim temu domorsłemu utopiście, jakby się wczoraj urodził i nie wiedział, jakie mogą z tego potencjalnie wyniknąć konsekwencje. Zamasu to taka fajna postać. Naprawdę super by było, gdyby tego teraźniejszego udało się „odczarować” i ruszyłby wraz z Gokū i spółką w przyszłość i staną do walki w obronie ludzkości. Po czym mógłby zostać bestialsko zamordowany przez złego siebie i wszyscy by po nim płakali itp. Naciągane? Sztampowe? Mnie by się podobało.

A odcinek jak zwykle przebombowy. Szkoda, że poszedłem spać

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.402
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Końcówka odcinka tylko mnie rozbawiła No i zapowiedź prezentuje się ciekawie.

Wyjaśniło się też od czego są pozostałe zielone 4 pierścienie. Tyle istnieje światów równoległych, stworzonych przez zmiany przeszłości.

Grupa Mirai

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Yasiek: 08.08.2016, 18:02
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Yasiek napisał(a):
Wyjaśniło się też od czego są pozostałe zielone 4 pierścienie. Tylko istnieje światów równoległych, stworzonych przez zmiany przeszłości.
Jak to powiedział na początku narrator: 謎が謎を呼ぶ。

Pogmatwali. Mam nadzieję, że nie odstawią żadnego zbuka.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
4 rzeczywistości we wszechświecie nr 10. Tak przypuszczam.
Jest ich więcej we wszechświecie 7.
1. Pierwotna i nie uwzględniająca żadnych zmian i ingerencji.
2. Powstała po wysłaniu Goku do czasów młodości Kamesennina.
3. Powstała po podróży Trunksa do naszego wymiaru czasowego.
4. Czas Trunksa.
5. Czas Trunksa w którym nie wybrał się w przeszłość.
6. Czas Trunksa nie uwzględniający jego powrotu i pokonania cyborgów.
7. Epoka Cella.
8. Epoka Cella po opuszczeniu jej i przeniesieniu się do naszej.
*9. Epoka Trunksa po przybyciu Blacka (o ile on był z innej epoki niż ta jego).
9/10. Nasza epoka po ponownym przybyciu Trunksa.
10/11. Nasza epoka po przybyciu Blacka.
11/12. Epoka Trunksa po powrocie Blacka z naszej rzeczywistości.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Łał, wziąłeś pod uwagę wszystkie zmienne, co? Ja stawiam, że jednak jest inaczej. Cell raz przybył, Trunks raz przybył, Trunks dwa przybył, Trunks trzy przybył, Black raz przybył. Więcej szczegółów raczej nie pamiętają. Powstaje tylko pytanie, czy rzeczywiście teraźniejsi Kaiōshini sprawują pieczę nad wszystkimi czasami, czy tylko na różnymi, dajmy na to, teraźniejszościami, które wniknęły z ingerencji w przyszłość. Temat niezwykle trudny i w cholerę abstrakcyjny, a przy tym wszystkim kruchy i łatwy do popsucia. Trzymam kciuki za twórców.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Więcej szczegółów raczej nie pamiętają.
Na pewno pamiętają (że jak Trunks cofnął się w czasie, to później wrócił do siebie), ale to tak nie może działać, bo zbyt przekombinowane. Myślę, że należy założyć tak, jak się zakładało do tej pory, czyli że po pierwszej podróży powstaje nowa rzeczywistość, a każda kolejna wyprawa w tę lub we w tę odbywa się tym samym kanałem i już nie tworzy kolejnych.

W wypisce w zasadzie brakuje wydarzeń najnowszych, czyli cofnięcia czasu przez Whisa i skoków Hita.

W sumie dyskusja na osobny temat.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.227
Posty: 292
Taki offtop, chciałbym by tym razem to nie Goku & Vegeta rozwalili Black-a, a w końcu Gohan wraz z Trunksem z przyszłości odbyliby trening i to oni tym razem uratowali świat... ale to tylko marzenia
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Myślicie, że Gowasu jest świadomy zdolności Whisa?

Może takie cofanie, a raczej przewijanie (時間を巻き戻す) rządzi się własnymi prawami?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.402
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Jakbyście przeczytali mangę to byście się dowiedzieli Ale już wyjaśniam.
Whis w mandze wytłumaczył, że zmieniając przeszłość w ciągu 3 minut nie tworzy się równoległego wszechświata. Dlatego stąd ten limit. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem Poza tym ponoć Whis może użyć tego raz na jakiś czas.

Źródło: http://mangastream.com/r/dragon_ball_super/014/3579/24

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Ciekawe, ciekawe.

Zastanawiam się, jak to jest z tą fabułą DBS i kto to decyduje, co idzie do komiksu, a co do kreskówki. Swoją drogą wiecie, że Babarianie zadebiutowali już w lipcu w carddassach do automatówki DB Heroes? Jest mała rozbieżność w nazewnictwie, bo w telewizji nazywają ich po prostu ババリ人, natomiast w grze dodają jeszcze „planetę” do ich nazwy ババリ星人. Podobna rozbieżność jak z サダラ i サラダ. Ktoś tu nie panuje nad maszyną. Może Trunks miał być fioletowy, tylko się zapędzili i nie opłacało się z pomysłu wycofywać?


Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Myślę, że manipulacja czasem w wykonaniu Guldo i Hita to zupełnie inny kaliber i nie powoduje powstania nowych rzeczywistości. Oni nie przenoszą się do innego wymiaru czasowego lecz zostają w tym samym. Zaś Whis to istota boska i on cofnął o 3 sekundy tę samą rzeczywistość bez efektu w postaci utworzenia się nowej rzeczywistości. Tak samo Gowasu i Zamasu przenieśli się o 1000 lat w przyszłość, by zobaczyć jak rozwinie się cywilizacja istot, które obserwowali. Bogowie, moim zdaniem, mogą w czasie podróżować bez szkody. Poza tym bogowie są pewnie na tyle ogarnięci, że nie wchodzą w interakcje ze światem, co by mogło wywołać jakieś zmiany.

Vegeta coś tam mnie wyśmiewał parę dni temu, poczynając od języka polskiego, że do świata bogów można się dostać, bo Goku się dostał. To o czym wtedy miałem na myśli, o czym także pisałem parę miesięcy temu to to, że świat bogów, jak i świat zmarłych są o tyle wyjątkowe, że są oddzielone od zasadniczej części wszechświata nieprzekraczalną dla śmiertelników barierą. Goku nie przedostał się nigdy do świata zmarłych ani planety bogów drogą konwencjonalną, a zawsze teleportacją. Vegeta i inni samodzielnie się tam nigdy nie dostali. Wyjątek stanowił stary Kami, który pewnie miał do tego upoważnienie z góry. Goku zyskał tę możliwość, gdyż poznał zarówno technikę teleportacji jak i wyjątkowe położenie tych miejsc. Chyba nie ma co do tego wątpliwości, że krainą zmarłych i planetami bogów rządzą inne prawa.

Jest jeszcze inna kwestia. Czy kaioshinowie i inne istoty boskie podlegają zmianom w czasie, czy jedynie śmiertelnicy. Wydaje mi się, że krainy zmarłych się muszą replikować, bo inaczej byłby tam również Goku zmarły na serce i reszta wojowników pokonanych przez cyborgi. Pytanie zaś dotyczy tego, czy ponad zmianami w czasie stoją np. Północny Kaio, Enma Daio czy Gozu i Mezu. Nie są to zwyczajne postacie jak Vegeta i Goku, lecz wyjątkowe w swej istocie, przeznaczeniu, uprawnieniach i zajmowanym stanowisku. Zatem pytanie: czy Enma Daio jest jeden i się może "przełączać" między replikowanymi światami zmarłych wraz z rożnymi składami osobowymi czy też może występuje on w odpowiednio wielu ciałach, lecz dzieląc tę samą świadomość?
Jeszcze lepiej wyglądałoby to w przypadku Kaioshinów, bo ci występują w kolejnym wyjątkowym w swej istocie świecie, można powiedzieć szczycie wszechświata o danym numerze. Ciekawe czy jest zupełnie jeden, czy też występuje ich tylu ile jest wymiarów czasowych. Ja myślę, że jeden, ale raczej twórcy wybiorą takie rozwiązanie, że ci również się namnażają, żeby jakoś wyjaśnić fenomen ki Blacka. A szkoda bo to odbierze Kaioshinom coś z ich wyjątkowości, której w porównaniu do ludzi wcale nie mają tak wiele.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 09.08.2016, 4:19
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Al Ed Upek napisał(a):
Vegeta coś tam mnie wyśmiewał parę dni temu,
Tak już mam. Przepraszam.

Al Ed Upek napisał(a):
Enma Daio jest jeden i się może "przełączać" między replikowanymi światami zmarłych
Wyobraziłem sobie, jak przybija pieczątki wypełnia bloczki z kilku linii czasowych xDDD

Al Ed Upek napisał(a):
to odbierze Kaioshinom coś z ich wyjątkowości, której w porównaniu do ludzi wcale nie mają tak wiele.
A czy Majin Bū nie zdążył im już czasem odebrać wszystkiego, co mieli?
Mam wrażenie, że tak do końca to tylko Piccolo pojmuje rangę Kaiōshinów.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.402
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów

Grupa Mirai
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.748
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Al Ed Upek napisał(a):
eszcze lepiej wyglądałoby to w przypadku Kaioshinów, bo ci występują w kolejnym wyjątkowym w swej istocie świecie, można powiedzieć szczycie wszechświata o danym numerze. Ciekawe czy jest zupełnie jeden, czy też występuje ich tylu ile jest wymiarów czasowych. Ja myślę, że jeden, ale raczej twórcy wybiorą takie rozwiązanie, że ci również się namnażają, żeby jakoś wyjaśnić fenomen ki Blacka. A szkoda bo to odbierze Kaioshinom coś z ich wyjątkowości, której w porównaniu do ludzi wcale nie mają tak wiele.
Myślę, że po obejrzeniu odcinka można wywnioskować iż każda linia czasowa ma swoich Kaioshinów. Skoro Black to nie jest "teraźniejszy" Zamasu tylko najpewniej "przyszły", to znaczy, że linia czasowa Trunksa również ma swojego Zamasu a i najpewniej Beerusa i innych.
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.129
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Pozwolę się wtrącić. Raczej oczywistym jest, że każda linia czasowa ma swoich Kaioshinów i innych Bogów. Była o tym mowa kilka tygodni temu - w przyszłości Trunksa również pojawił się Babidi, który chciał wybudzić Buu. Jak mówił sam Trunks, udało się pokrzyżować plany "z pomocą Kaioshina".

Tak więc to powinno wyczerpać temat.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Piotrek66 napisał(a):
Była o tym mowa kilka tygodni temu - w przyszłości Trunksa również pojawił się Babidi, który chciał wybudzić Buu. Jak mówił sam Trunks, udało się pokrzyżować plany "z pomocą Kaioshina".
Była też mowa o tym, że Kaioshinowie potrafią przenosić się w przyszłość, a nawet mają wiedzę o równoległych światach.

Al Ed Upek napisał(a):
Goku nie przedostał się nigdy do świata zmarłych ani planety bogów drogą konwencjonalną, a zawsze teleportacją. Vegeta i inni samodzielnie się tam nigdy nie dostali.
Buu również się tam dostał, ale nie wiem, czy miałoby to coś zmienić w Twojej teorii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.223
Posty: 497
Jeśli Zamasu to rzeczywiśćie Black to... cała sprawa śmierdzi i to bardzo brzydko jakimś paradoksem czasowym... Zważając na fakt, że jest to temat często przewijający się w japońskiej twórczości pojawia się duże prawdopodobieństwo na takie rozwiązanie.

Zamasu kwestionuje istenienie istot śmiertelnych, czuje do nich odrazę, a przy okazji sam chce decydować kto ma żyć, a kto nie → Zamasu poznaje Goku: przez to doświadczenie jeszcze bardziej utwierdza się w swoim światopoglądzie, a i powoduje ono taką traumę, że aż oprawy oczu mu sczerniały → Zamasu doskonali swoje umiejętności, buntuje się i zabija lub nie Gowasu → Zamasu w wyniku wielu perypetii staje się Blackiem i rozpoczyna krucjatę. Z nieznanych powodów uznał, że Goku jest potencjalnie najpotężniejszą istotą. Motyw ma niby dobry, bo Goku pokonał go przy niewielkim wysiłku plus dowiedział się, że Saiyajin walczył z samym Beersuem. Cóż Freezera Zamasu nie znał, a obalony kosmiczny imperator z VII Wszechświata miał jeszcze większe predyspozycje niż Goku i to bez boskiej Ki.

W każdym razie przybycie Blacka do świata Trunksa stanowiłoby rok 0, a Goku w takim razie jest... pośrednio odpowiedzialny za zniszczenie świata Mirai Trunksa (wpłynął na metamorfozę Zamasu i narodziny Blacka). Między innymi jest to powód dlaczego fajfusek Zen'ou wzywa Goku na audiencje.

Cała sprawa nadal jest tajemnicza, ale istnieje jakiś związek pomiędzy Zamasu, a Blackiem.

Teoria przedstawiona przez Endzika w temacie o poprzednim odcinku jest również ciekawa i sam o niej myślałem, ale problem jest tego typu, że Kami sam w sobie nie był zły, a przynajmniej ta mroczna część jego osobowości nie wpływała na czyny. U Zamasu jest to bardziej wynik jego własnych przemyśleń, a może i doświadczeń (nie wiadomo z czym się spotkał jako Kaio).

Ogólnie zapominacie w jaki sposób Zamasu miałby się dostać do VII Wszechświata skoro sam pochodzi z X. Kostka bogów? Możliwe, tylko do tej pory nie padła żadna informacja, że również Kaioshini ją posiadają. Teoretycznie uniwersalna nazwa „narzędzie bogów” wskazuje, że jest to możliwe. Ogólnie wygląda to tak, że Kaioshini i Hakaishini posiadają własne, indywidualne bajerki niedostępne dla drugiej strony. Hakasihini w teorii kostkę bogów + kontrolującego ich wszechmocnego pomagiera/mentora, a Kaioshini kolczyki, a teraz doszły pierścienie.

Nie wiem, czy już napisałem o tym tutaj, czy gdzieś indziej w odmętach internetu, ale nie będę zdziwiony jeśli po tych wszystkich perypetiach nowa moc Goku i Vegety zostanie im zwyczajnie zabrana, ponieważ dostęp do boskiej ki niesie za sobą szereg niebezpieczeństw. Tutaj ludzie mają miejsce dla końcówki serii Z.

Swoją droga cały czas się zastanawiam co z tym pierwotnym SSG


Al Ed Upek napisał(a):
A szkoda bo to odbierze Kaioshinom coś z ich wyjątkowości, której w porównaniu do ludzi wcale nie mają tak wiele.
Właściwie to saga z Blackiem obdziera ich z tej wyjątkowości jeszcze bardziej, bo tu się okazuje, ze i pod względem wyglądu Kaioshini, a i prawdopodobnie Hakaishini wyglądają tak samo. O ile brak różnic między VI i VII był zrozumiały, bo bliźniacze Wszechświaty tak X pokazuje, że właściwie niczym się nie różnią. Zamasu to po prostu Shin na sterydach.

Fajfusek Zen'ou chyba jedynie nie podlega żadnym prawom.



Swoją drogą nie spodziewałem się, że forma USSJ pojawi się i to dwukrotnie Oozaru jedynie brakuje do kolekcji.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 054, 07.08.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook