Forum Dragon Ball Nao

» Trunks czy Gohan?

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Którego wolelibyście widzieć w dalszych odcinkach/sagach Dragon Ball Super, Trunksa z przyszłości czy Gohana? Fani snują teorie, że Trunks może zostać w serii na dłużej. Gohan to już raczej przeszłość, no ale nieważne. Zapraszam do wypowiedzi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Gohan. Jedyny powód jest taki, że lubię go znacznie bardziej

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Wolałabym Gohana, aczkolwiek niestety on już się zajął nauką zamiast treningów. A w Super mój najulubieńszy bohater czyli starszy syn Goku niestety jest dość nijaki. Aczkolwiek Future Trunksa bardzo lubię.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Future Trunks prawdopodobnie przescignie Gohana i jego.mistyczny poziom z czasów majjn Buu , nie wiem co by się musiało zdarzyć żeby Gohan znowu wziol się za trening może jakiś szok zdarzenie , zabójstwo Videl czy Pan może wyzwolilo by wściekłość i powrót legendarnej mocy, póki co niech Gohan zyje sobie w roli ojca i naukowca , dlatego mimo sympatii dla Gohana wolę wątek Trunksa

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Krzysztof Jasek Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Krzysztof Jasek
Wiek: 43
Dni na forum: 2.713
Posty: 26
Gohan to się już nadaje do tarcia chrzanu a nie do db
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Żadnego. Szczerze? Wolałbym już chyba, żeby pan podrosła. Żaden z tych wymoczków nigdy do mnie nie przemawiał i raczej obaj irytowali. Choć Gohan znacznie bardziej od Trunksa.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Teraz jak na to patrzeć i twierdzenie, że Gohan jest nijaki w DBSuper jest strasznie mylące.

Jedyny raz kiedy chciał walczyć, to było na Namek, bo chciał ożywić Piccolo.
W sadze z Androidami i Cellem, po prostu chciał pomóc ojcu w treningu, to Goku go zmusił do walki... nawet nie wyjaśnił jaki miał plan i o mało Gohan nie zginą z ręki Cella, w kółko powtarzając, że nie jest jak ojciec i nie chce walczyć, nawet groźba zabicia przyjaciół przez małe Celle go nie przekonały. Dopiero #16 przekonały go by walczył nie dla siebie, a dla innych i to, że Cell od tak zabił #16 dały upust w końcu jego złości...

Nawet w sadze Buu ostatecznie Goku przyznaje się, że mógł już Buu pokonać podczas pierwszej przemiany w SSJ3, ale chciał zostawić wszystko w rękach młodszych, bo jak stwierdził jego czas przeminą... no i wyszło na to, że i tak musiał ratować sytuację, bo młodzi nie dali radę...

Więc automatycznie po pokonaniu Buu Gohan został Naukowcem, a raczej profesorem na uczelni... a od pierwszego pojawienia się twierdził, że chce zostać naukowcem i w końcu nim został


Z Trunksem z przyszłości jest znowu inaczej, on od małego musiał walczyć o swoje życie, dlatego jest jaki jest i moim zdaniem nadawał by się do tego turnieju bardziej niż nie jeden wojownik, który reprezentował 7 Wszechświat.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Future Trunks to nie "nasza" linia czasowa, musi pozostać u siebie. Natomiast Gohan jest zdolny do walki tylko w ostateczności, potencjałem wielokrotnie przerasta Goku czy Vegetę ale nigdy nie zobaczymy jego pełni siły z tej właśnie racji.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Indiger napisał(a):
Future Trunks to nie "nasza" linia czasowa, musi pozostać u siebie.
E tam, Wszechuś_2.0 i Cell też nie byli z naszej linii czasowej, a zostali

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Ja tam wolałabym Trunksa, żeby pokazali jego relacje z Vegetą, haha.

Ale tak serio, to żadnego nie lubię, tzn. Trunks z DBZ był fajny, bo oprócz łagodnego usposobienia miał w sobie jakąś gorycz po tym, co przeżył, początkowo taki tajemniczy wojownik, później po prostu 17-letni chłopak, co dużo przeżył, a w końcu dorastający mężczyzna. W DBS go zepsuli, to mięczak i beksa. Już mały Trunks miał większe jaja i go strofował.

Gohana zepsuli od Cell Sagi. Owszem, dawniej może i nie był za walką (to też kwestia matki od małego tłukącej mu do głowy naukę), ale był po prostu fajny, lubiłam go jako dziecko, jako nastolatek zbyt pajacował (Galaktyczny Wojownik - coś strasznego), później związek z Videl, typowy pantoflarz, męczył mnie jako postać. Zbyt milutki, a facet powinien być stanowczy, no. Nie mogłam przecierpieć tego Gohana w okularkach i sweterku. Brr. W DBS to po prostu tragedia. Ciapa i tyle.

Ja jestem za przyśpieszeniem fabuły, niech Trunks i Goten podrosną, niech mają po 15 lat i zaczną się buntować rodzicom, niech pokażą nastoletnie przemiany w wyższe poziomy ssj.

Klątwa - Dragon Ball
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
szarlej_3 napisał(a):
niech pokażą nastoletnie przemiany w wyższe poziomy ssj.
Ja bym tego nie chciał. Wolę, by wszystko dalej kręciło się wokół Gokū i Vegety. Trunks niech sobie będzie prezesem CC, a Goten kobieciarzem, jak to było w DBGT.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Poważnie? Przecież te dwie rzeczy się nie wykluczają, a Goten i Trunks dużo zyskają na nie byciu ciapami.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z małymi jest ten problem, że znają fuzję i są w przyjaznych stosunkach. Czyli jak by się osobno nie rozwinęli, to i tak najważniejszy będzie Gotenks, a nie oni sami. Historię oczywiście zawsze można poprowadzić tak, żeby to nie stanowiło problemu, ale to mało prawdopodobne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.417
Posty: 33
Dla mnie zarówno Trunks z przyszłości jak i Gohan mogliby dalej brać udział w całej historii, ale jeden i drugi z "Z" bo tam moim zdaniem mieli osobowość, a nie z Super, gdzie zostali z niej odarci i stali się nijacy. Niestety, ale nowe dzieło popsuło wiele postaci, właściwie wszystkie tak naprawdę, niektóre w mniejszym stopniu, a inne w większym, ale jak dla mnie wszystkie, nawet Goku.

A co do Gotena i Trunksa to rzeczywiście, brakuje ich bardzo w tej serii.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
gregor94 napisał(a):
Poważnie? Przecież te dwie rzeczy się nie wykluczają, a Goten i Trunks dużo zyskają na nie byciu ciapami.
Poważnie?
Gohan, Goten czy Trunks z DBS (czy DBGT) wciąż byli na poziomie zdolnym do pokonania wroga na poziomie Frizera z DBZ (w DBS Gohan niby miał problemy z SSJ, ale tu Frizer się bardzo wzmocnił), więc ciężko nazwać ich ciapami. W końcu ich ojcowie w ich wieku nie dorastali im do pięt. Po prostu nie każdy traktuje wzrastanie w siłę jako hobby.

Oczywiście świat DB do tego dąży, bo co odcinek mamy silniejszego przeciwnika. Ale w normalnym świecie posiadanie siły zdolnej do pokonania imperatora zła, trzęsącego galaktyką, oraz posiadanie rodziny o kilka poziomów silniejszej byłoby wystarczające, by zająć się czymś innym, co nas interesuje.

Dajmy każdemu robić, co lubi. Goku uwielbia walki, Vegeta chce być od niego silniejszy, Gohan kocha naukę, a MiraiTrunks chce być obrońcą swych przyjaciół. Goten i Trunks to właściwie dzieciaki, więc niech cieszą się dzieciństwem i możliwością pokonania każdego kumpla.
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
Ja bym tego nie chciał. Wolę, by wszystko dalej kręciło się wokół Gokū i Vegety. Trunks niech sobie będzie prezesem CC, a Goten kobieciarzem, jak to było w DBGT.
Według mnie Trunks jako prezes CC to bardzo słabe. Dla mnie ktoś z takimi rodzicami nie powinien być nudnym, ułożonym facetem. Zresztą, nawet przyjmując, że już dojrzał i jest tym prezesem, to ciekawie byłoby go zobaczyć w wieku dojrzewania. W DB nigdy nie mieliśmy nikogo takiego. Goku wieczne dziecko, które od razu wskoczyło w 18, a potem żona i dziecko. Trunks z przyszłości 17 lat, później 20, a nawet jako nastolatek był poważny, co jest okej, biorąc pod uwagę świat, w jakim żył. Gohan z 12 wskoczył na 16 i był oczywiście super-milutkim, dobrym (niestety też pajacującym) chłopakiem. Trunks i Goten nie przekraczają 9 lat, a w GT są już dorośli. Brakuje takiego momentu u bohaterów.


gregor94 napisał(a):
Poważnie? Przecież te dwie rzeczy się nie wykluczają, a Goten i Trunks dużo zyskają na nie byciu ciapami.
O, głos rozsądku. Dobrze wiedzieć, że ktoś też chciałby coś innego niż tylko poukładane postacie bez problemów.


Shounen napisał(a):
Z małymi jest ten problem, że znają fuzję i są w przyjaznych stosunkach. Czyli jak by się osobno nie rozwinęli, to i tak najważniejszy będzie Gotenks, a nie oni sami. Historię oczywiście zawsze można poprowadzić tak, żeby to nie stanowiło problemu, ale to mało prawdopodobne.
Nie do końca się zgodzę. Można pokazać takich 17 i 16-letnich chłopaków, którzy mają swoje życie (nawet na zasadzie Trunks-imprezy, Goten-jakaś dziewczyna), ale ostatecznie muszą walczyć z wrogiem. I fajne byłoby pokazanie ich podejścia, momentu scalenia, to już inaczej niż z dziećmi. W DB mi tego brakowało. Takiego świeżego spojrzenia. Nie muszą przecież być w centrum wydarzeń, podobnie jak nie byli w centrum podczas sagi Buu w DBZ, ale jednak byli, trenowali w Komnacie, uczyli się scalenia, walczyli.

Można? Można. Więc czemu nie ze starszymi chłopakami?

A, jeszcze jedno. To, że mają przyjazne stosunki, nie znaczy, że nic nie może się popsuć. Przyjaźnie z dzieciństwa nie zawsze potrafią przetrwać, a przecież chłopaki pochodzą z zupełnie odmiennych rodzin. Nawet ciekawie byłoby oglądać w DB ich walkę z przeciwnikiem, gdy byliby pokłóceni.

timmy napisał(a):
Dla mnie zarówno Trunks z przyszłości jak i Gohan mogliby dalej brać udział w całej historii, ale jeden i drugi z "Z" bo tam moim zdaniem mieli osobowość, a nie z Super, gdzie zostali z niej odarci i stali się nijacy. (...)

A co do Gotena i Trunksa to rzeczywiście, brakuje ich bardzo w tej serii.
Podpisuję się pod tymi słowami, nie licząc Trunksa z DBS, chodzi mi oczywiście o tego małego, bo Mirai Trunks był beznadziejny, za to mały całkiem fajnie wypadł, zwłaszcza pouczając starszego. I też mi brakuje Trunksa i Gotena, szkoda, że nie wzięli ich na turniej.

kinichi napisał(a):
Gohan, Goten czy Trunks z DBS (czy DBGT) wciąż byli na poziomie zdolnym do pokonania wroga na poziomie Frizera z DBZ (w DBS Gohan niby miał problemy z SSJ, ale tu Frizer się bardzo wzmocnił), więc ciężko nazwać ich ciapami.

(...)

Dajmy każdemu robić, co lubi. Goku uwielbia walki, Vegeta chce być od niego silniejszy, Gohan kocha naukę, a MiraiTrunks chce być obrońcą swych przyjaciół. Goten i Trunks to właściwie dzieciaki, więc niech cieszą się dzieciństwem i możliwością pokonania każdego kumpla.
Z tymi ciapami to chodziło nam o charaktery, nie o poziomy mocy. No, przynajmniej ja miałam to na myśli, pisząc o Gohanie i Mirai Trunksie.

Ale ja nie mam nic przeciwko temu, żeby robili to, co lubią, tylko niech to będzie coś sensownego, niech nadadzą postaciom głębi. Co do dzieciaków, pisałam o tym, żeby podrośli, więc jak już będą nastolatkami, fajnie byłoby zobaczyć ich w trakcie walk. Gohan też nie lubił walczyć, ale ssj2 osiągnął, także Trunks i Goten żyjący w swoim świecie, widzący zagrożenie zbliżające się do Ziemi, też daliby radę.

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Dokładnie, chodziło o charakter i po prostu szersze pole rozwoju fabularnego.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
szarlej_3 napisał(a):
ktoś też chciałby coś innego niż tylko poukładane postacie bez problemów.
Chińskie bajki mają był miłe i przyjemne, nie mogą traktować o takich brzydkich rzeczach jak jakieś huśtawki emocjonalne, dojrzewanie i problemy


szarlej_3 napisał(a):
Można? Można. Więc czemu nie ze starszymi chłopakami?
Bo targetem są dzieci, więc nie wolno „dojrzewać” małych, by się było z kim identyfikować. Chociaż… Mamy Pan i Brę

A może tak ktoś zbierze super smocze kule – Jiren na przykład – i zażyczy sobie, by Gokū znów stał się dzieckiem?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
szarlej_3 napisał(a):
Można? Można. Więc czemu nie ze starszymi chłopakami?
Bo targetem są dzieci, więc nie wolno „dojrzewać” małych, by się było z kim identyfikować. Chociaż… Mamy Pan i Brę
Akurat DB to najlepszy przykład, że można, ale fakt, ze jest to bardzo niemodne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
vegeta391 napisał(a):
Chińskie bajki mają był miłe i przyjemne, nie mogą traktować o takich brzydkich rzeczach jak jakieś huśtawki emocjonalne, dojrzewanie i problemy
Jak to? A dojrzewanie Bulmy? Rozwrzeszczana 16-latka z huśtawkami nastrojów, szukająca chłopaka.

Gohan był spokojny, bo z takiej rodziny pochodził, Trunks Future wychowywał się bez ojca, dlatego cała nadzieja w Trunksie i trochę też w Gotenie, może przełamią schematy, może Trunks pójdzie w ślady ojca i matki, wybuchowe połączenie charakterów, to by się przydało.



vegeta391 napisał(a):
Bo targetem są dzieci, więc nie wolno „dojrzewać” małych, by się było z kim identyfikować. Chociaż… Mamy Pan i Brę

A może tak ktoś zbierze super smocze kule – Jiren na przykład – i zażyczy sobie, by Gokū znów stał się dzieckiem?
Oj tam, jakoś w DBZ mieliśmy Bulmę, o czym pisałam wyżej, Goku w DBZ miał już dzieciaka i żonę, to trochę nietypowe jak na anime, gdzie postacie powinny przez 100 odcinków mieć 10 lat. A w DB bohaterowie zawsze dorastają, dojrzewają, zmieniają się, to jest właśnie fajne, po prostu jeszcze nie wprowadzili nastolatków, na co bardzo liczę.

No właśnie, Trunks 17, Goten 16, a Pan i Bra idealne do identyfikowania się dla młodszych.

Z tym dzieckiem-Goku to była ironia? Bo ciężko wyczuć przez neta. ;p

Klątwa - Dragon Ball
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Trunks czy Gohan?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook