Forum Dragon Ball Nao

» Turniej wszechświatów - rozmyślanie

Strony:   1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Diablo2020 napisał(a):
Kolejny czysty turniej może być nudny, a to ze względu na reguły typu, ograniczenie czasowe walk, dyskwalifikacje przez zabijanie i tak dalej, strasznie by spłyciła tę sagę... niech przez pierwsze odcinki będzie ten turniej, a potem niech zostanie przerwany tak jak to było w sadze z BUU i zacznie się jakaś fajna bitwa z kolejnym super mega niszczycielem galaktyki.
Na przerwany turniej liczyłem już w sadze Champy i się przeliczyłem, więc i tym razem się na to nie nastawiam, ale oczywiście popieram.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Dopowiem co nieco później, ale aktualny, "stary" układ w stylu turniej -> przygody -> turniej -> przygody jak najbardziej mi odpowiada. Ze względu na ilość zawodników zakładam, że eliminacje odbędą się w parach tzn. 2 vs 2. Wątpię żeby saga była dłuższa niż te 50 odcinków, a trochę żal by było pozostałe wszechświaty potraktować po macoszemu. Liczę, że postacie takie jak Kuririn będą miały swoje 5 minut, a nie jak to było poprzednio. Niech go tam Goku nauczy Kaio-kena.

Co do głośnego screena -> cóż... społeczność od lat domagała się żeńskiego saiyajina. Oczywiście ów dama może być reprezentantką zupełnie innej rasy z Wszechświata X, a tylko "przy okazji" wygląda jak wygląda, ale że DB raczej skłania się w interpretacji typu "jest tak jak widzisz" (Genki Dama Trunksa, Zły Frost) to nawet nie szukałbym tego ukrytego dna i uznał ją za reprezentantkę ogoniastych.


Bardziej mnie intryguje "złowieszczy" klaun i zakapturzona postać obok niego oraz (choć to temat bardziej na następną sagę) kto lub co jest odpowiedzialny za to, że Zeno w przeszłości zniszczył tak wiele Wszechświatów.
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Jak myślicie jakie będą zasady turnieju? Walki grupowe raczej nie wchodzą w grę, bo jak Goku machnie łapą jako SSJB, to zmiecie większość swoich sojuszników Ja myślę, że przy tylu uczestnikach to będzie coś w stylu np walka Wszechświatów 6 i 7, to każdy wybiera troje zawodników, którzy walczą 1v1. Wszechświat z dwoma zwycięzcami wygrywa. By nie walczyli Goku i Vegeta należy zrobić jakieś ograniczenie, że każdy zawodnik może wystąpić tylko 3 razy na turnieju, wtedy byłoby dużo ciekawiej i byłoby dużo więcej kombinowanie, by wysyłać Goku i Vegetę, tylko wtedy kiedy jest absolutna konieczność, a na walki o pietruszkę kierować ziemian
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
ObrazObraz

Teraz pytanie... a co jeśli Saiyańskie kobiety były silniejsze, od mężczyzn...


Może to ona będzie główną postacią tego turnieju... wpadnie w szał jak Broly na widok Goku i zacznie wszystko niszczyć, a nawet bogowie nie dadzą jej rady, ciekawy motyw by był

No ale w końcu doczekaliśmy się jako tako [pomijając Pan i Fasha] kobiety Saiyana czystej krwi... do tego Super Saiyana


Można wspomnieć, że w dodatku do mangi Jacko, Akira pokazał żonę Bardocka
Obraz
tylko nie wiadomo jak odnieść się do rzeczonego rozdziału DB Minus, czy jest to kanon, czy jakaś alternatywna historia...
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie podoba mi się ten żeński Broly, na bank to dzieło Toei ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
skoro jest żeński Brolly, to może czas na żeńskiego paikuhana ?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mnie ona Saiyanki jakoś bardzo nie przypomina, ale zapewne nią jest. Oby z szóstego wszechświata, bo inaczej to już przesada.

Murzin napisał(a):
Jak myślicie jakie będą zasady turnieju? Walki grupowe raczej nie wchodzą w grę
Najnowsze informacje sugerowałyby, że będą właśnie grupowe:
Saga przetrwania wszechświata – nowy Bóg Zniszczenia

Możliwości jest wiele, w tym kilka wszechświatów jednocześnie przeciwko sobie.

Diablo2020 napisał(a):
tylko nie wiadomo jak odnieść się do rzeczonego rozdziału DB Minus, czy jest to kanon, czy jakaś alternatywna historia...
W Japonii nie ma takiej manii na punkcie "kanonu" i twórcy wprost nie mówią, co jest, a co nie jest. Ten rozdział narysował Toriyama i jeśli będzie chciał coś z niego wpleść w fabułę DBS, to to zrobi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
No to niezłe zamieszanie z tymi Wszechświatami Ja nie lubię, jak w jednym odcinku przedstawiają więcej niż 2 nowe postacie... No ale może wprowadzą je jakoś stopniowo.

Shounen napisał(a):
Diablo2020 napisał(a):
tylko nie wiadomo jak odnieść się do rzeczonego rozdziału DB Minus, czy jest to kanon, czy jakaś alternatywna historia...
W Japonii nie ma takiej manii na punkcie "kanonu" i twórcy wprost nie mówią, co jest, a co nie jest. Ten rozdział narysował Toriyama i jeśli będzie chciał coś z niego wpleść w fabułę DBS, to to zrobi.
Rzeczywiście, trochę zamieszania Toriyama spowodował tym rozdziałem. Jednak to nie on robił specjal o Bardocku, gdzie Goku wkrótce po narodzeniu, nagi, jest wysyłany na Ziemię.

Chyba jedyna wzmianka Toriyamy o Bardocku pojawia się w mandze, gdy Frizer pierwszy raz ujrzał Goku.
Nic więc dziwnego, że autor chciał przedstawić swoją wizję życia Kakarotto z rodzicami, zanim Vegeta została zniszczona. Mamy tu więc 2 wersje - jedna w specjalu anime (podobno to ulubiony film samego Toriyamy), napisana przez Takao Koyamę i rozpowszechniona w grach i serialach, a druga jest napisana przez autora świata DB, lecz po wielu latach. Którą wybrać? Obie są podobne, różnią się jedynie szczegółami (strój Goku, zachowanie Bardocka względem syna).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
druga jest napisana przez autora świata DB, lecz po wielu latach. Którą wybrać?
W zasadzie podobnie ma się rzecz o GT i Super.

Katz napisał(a):
Nie podoba mi się ten żeński Broly, na bank to dzieło Toei ; p
Niekoniecznie. Ja biorę pod uwagę inną możliwość. Pomijając nawet, że to Toriyama narysował postać Broliego na potrzeby filmu, teraz nie chcąc wrzucać go do fabuły, mógłby wymyślić pewien jego substytut, który jednak nie łamałby teorii, że sam Broli to postać wyłącznie filmowa.

Kluczowe jest, jak na ten widok zareagują bohaterowie. A nie zdziwiłbym się, gdyby puszczono nam wtedy urywki z filmu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Shounen napisał(a):
kinichi napisał(a):
druga jest napisana przez autora świata DB, lecz po wielu latach. Którą wybrać?
W zasadzie podobnie ma się rzecz o GT i Super.
Odrobinę. DB Super dzieje się przed DBGT i w zasadzie nie wyklucza, że w przyszłości (lub alternatywnej linii czasu, bez spotkania Beerusa) wydarzenia potoczą się jak w DBGT.
Shounen napisał(a):
Kluczowe jest, jak na ten widok zareagują bohaterowie. A nie zdziwiłbym się, gdyby puszczono nam wtedy urywki z filmu.
Ciężko umiejscowić ten film w czasie DBZ. Niby Goku i Vegeta mają SSJ, ale wszyscy nie wypoczywali czekając na turniej Cella Kto wie, zobaczymy.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Film z BROLYM można umiejscowić między 169 a 171 odcinkiem.

Dla ciekawskich drugi film z BROLYM dzieje się po 207 a przed 208 odcinkiem.

A trzeci... zaraz po zakończeniu sagi z Buu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kinichi napisał(a):
Odrobinę. DB Super dzieje się przed DBGT i w zasadzie nie wyklucza
Zgadzam się, ale dla części fanów serie się wykluczają, "bo tak".

Diablo2020 napisał(a):
Film z BROLYM można umiejscowić między 169 a 171 odcinkiem.
Nie sądzę. W tych odcinkach Goku, Piccolo i Vegeta jeden po drugim trenowali w ROSAT. Tymczasem w filmie występują wszyscy jednocześnie.

Nie wiem, czy warto tak wybiegać, ale wiecie co? Nawet jeśli będą te retrospekcje, to dla mnie nie będzie to żaden dowód na kanoniczność (nawet w ramach DBS) filmu/filmów, a jedynie owych retrospekcji. A jeśli np. padnie wyłącznie imię Broliego i krótka gadka na ten temat, to nie musi to automatycznie oznaczać, że postacie mają na myśli historię, która wydarzyła się w filmie. Oczywiście wiem, że to wszystko naciągane.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Shounen napisał(a):
Niekoniecznie. Ja biorę pod uwagę inną możliwość. Pomijając nawet, że to Toriyama narysował postać Broliego na potrzeby filmu, teraz nie chcąc wrzucać go do fabuły, mógłby wymyślić pewien jego substytut, który jednak nie łamałby teorii, że sam Broli to postać wyłącznie filmowa.
Owszem, tyle, że Toriyama jak coś powiela, to to trochę zmienia, a ta Brolly-babka jest praktycznie taka sama jak Brolly, tyle, że ma cycki i co za tym idzie inny strój. Kolor włosów jest taki jak przy LSSJ a to froma wymyślona chyba przez Toei, Toriyama narysował Brolly'ego w zwykłej formie SSJ.

Podobieństwo jest także w jej zwykłej formie, to samo nieobecne spojrzenie, jak w przypadku Brolly'ego.

Oby tylko jej transformacja miała jakiś sensowniejsze wytłumaczenie, a nie spowodowana tym, że ktoś w dzieciństwie nie dawał jej spać xD

Rozumiem, że Bóg-klaun zainspirowany Jokerem, bo jego anioł ma podobną fryzurę jak Harley

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Katz napisał(a):
Rozumiem, że Bóg-klaun zainspirowany Jokerem, bo jego anioł ma podobną fryzurę jak Harley
A gdzie tam, zdaje Ci się
Obraz
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.111
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Muzyka pojawiająca się w zapowiedziach nowej sagi jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Naprawdę dobrze mi się słucha te urywki.

Jeśli chodzi o nowych bohaterów, to od razu wyczuwam tutaj One Piece. Bo tylko tam przeciwnicy i inni bohaterowie byli takimi dziwolągami. Niestety, nie podoba mi się to. Jakieś karłowate dziady, słonie i klauny w ogóle mnie nie przekonują, i tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Dragonball Super to porażka, która w dodatku jest przeznaczona dla dzieci. Dzieci jeszcze młodszych, niż te, do których skierowana była pierwsze seria Dragonball.

Muzyka na plus, reszta dno.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Scientist napisał(a):
Jeśli chodzi o nowych bohaterów, to od razu wyczuwam tutaj One Piece. Bo tylko tam przeciwnicy i inni bohaterowie byli takimi dziwolągami. Niestety, nie podoba mi się to. Jakieś karłowate dziady, słonie i klauny w ogóle mnie nie przekonują
A jeszcze przed One Piece byli w DB. Przykładowo fillerowy turniej z Paikuhanem:
Obraz Obraz Obraz

Mówisz o nowych bohaterach czy tylko o klaunie? Bo poza nim cała reszta pokazana na zapowiedzi jest jak dla mnie typowo dragonballowa.

A na deser:
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Dwa tygodnie i będziemy mieli jakiś wstępny obraz, tego co nas czeka
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.111
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Scientist napisał(a):
Jeśli chodzi o nowych bohaterów, to od razu wyczuwam tutaj One Piece. Bo tylko tam przeciwnicy i inni bohaterowie byli takimi dziwolągami. Niestety, nie podoba mi się to. Jakieś karłowate dziady, słonie i klauny w ogóle mnie nie przekonują
A jeszcze przed One Piece byli w DB. Przykładowo fillerowy turniej z Paikuhanem:
Obraz Obraz Obraz

Mówisz o nowych bohaterach czy tylko o klaunie? Bo poza nim cała reszta pokazana na zapowiedzi jest jak dla mnie typowo dragonballowa.

A na deser:
Obraz
Zgodzę się z tym, że wiele pobocznych postaci przypominały zwierzęta, etc. Ci bohaterowie, których przytoczyłeś rzeczywiście nie rażą, może to z powodu kreski, a może po prostu ich projekty są wyważone. Trochę jest w nich humoru i szaleństwa pana Toriyamy (bądź Toei).

Od bogów zniszczenia jednak wymagałbym co najmniej równowagi 50-50 pomiędzy żartem, a poważnym wyglądem. Różowy chudzielec z głową słonia i trąbą, czy klaun z anoreksją zupełnie się nie wpasowują w świat Dragonballa, choć to trudne zadanie, by nie wpasować się w świat DB (moja opinia!).

Jeszcze chciałbym się odnieść do nowego Brolego. Po pierwsze, w moim odczuciu zbyt przesadzona jest ta przemiana. Sam prawdziwy Broli w stanie zerowym był przypakowany, a tutaj biedna dziewczynka zamienia się w przerośniętego koksa. Jest to przesadzony zabieg, który mi się bardzo nie podoba.

Jak się okazuje Toei potrafi jeszcze narysować koksa i szkoda, że wszyscy bohaterowie zdecydowanie schudli. Toei chyba nigdy nie zrozumie, jaki popełnili z tym błąd.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Scientist napisał(a):
Jak się okazuje Toei potrafi jeszcze narysować koksa i szkoda, że wszyscy bohaterowie zdecydowanie schudli. Toei chyba nigdy nie zrozumie, jaki popełnili z tym błąd.
Czy błąd, to zależy. Zdania jak zawsze są podzielone. Przecież nie rysują ich nie z powodu widzimisię, tylko takie są obecne projekty Toriyamy. Oczywiście mogli go zignorować lub być może wymusić na nim inne, ale mogłoby się skończyć na tym, że sami by scenariusze pisali. Wyszłoby im lepiej lub gorzej, ale na pewno duża część widzów by tę serię odtrąciła z uwagi na prawdopodobieństwo nieudanej powtórki z GT. Może warto ten obecny styl Toriyamy, tak jak jego przełożeni, uszanować? Czy seria zyskałaby na tym, że postacie byłyby koksy? Sądzę, że raczej niewiele.

Scientist napisał(a):
Różowy chudzielec z głową słonia i trąbą, czy klaun z anoreksją zupełnie się nie wpasowują w świat Dragonballa, choć to trudne zadanie, by nie wpasować się w świat DB (moja opinia!).
Przecież przeciwnicy serii to samo mówią o Beerusie. Że... kot. A jak dla mnie wsiąkł w uniwersum DB już bardzo mocno.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
na fb krąży taka grafika, ile w tym prawdy?

Obraz

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Turniej wszechświatów - rozmyślanie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook