Forum Dragon Ball Nao

» Bogowie świata DB

Strony: 1, 2, 3  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ogólnie sytuacja zdaje się być prosta.
Jest jeden Dai Kaioshin, któremu podlega czterech "zwykłach" Kaioshinów.
Każdemu Kaioshinowi podelga 4 Kaiosama, którzy pod swoją władzą maja Kamich poszczególnych planet we własnych galaktykach.
Tak? tak...
I niby wszystko się zgadza...
Ale nasówa się pytanie- jak w tym systemie umieścić bogów panujących w zaświatach- Dai Kaiosame i Enme Daio???
Nie da się...
Liczę na wasze pomysły i opinie
pozdrawiam
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.614
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
No dosc ciekawy temat przyznaje , ale wydaje mi sie ze Enma Daio nie byl bogiem tyllko sedzia dusz, ale mozna jednak go umiescic (tak mi sie wydaje) nawet na samej gorze wykresu. Przeciez to on bedzie sadzil chyba wszystkich bogow gdyby umarli w jakichs sposob (wiem sa niesmiertelni ale gdyby ktos silny sie zjawil albo gdyby byl taki przypadek jak z Cell'em)

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.645
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
hm... A wiesz ze nie wiem... Ja to nigdy nie wnikałam w to kto jest kajoszinem a kto jest kamisamą... I ogólnie to nie wiem... Ale tak właściwie to proszę mi o wytlłumaczenie po polsku tych tytulow... Proszę

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Kami - dosłownie bóg; sama stanowi tylko tytuł.
Kami byli bogami poszczególnych planet(Kamim Ziemi znanym z DB najpierw był Piccolo, potem Dende).
Kaio, to podobnie bóg. Wzrasta tylko jego ranga
Podobnie wygkląda określenie shin- jest to tylko tytuł, ale o zwiększonej dozie przypisanego mu szacunku, niż ma to miejsce w przypadku "sama".
Dai to okreslenie, które można przetłumaczyć jako najwyższy, największy, najwaznejszy(dobrze oddają to także angielskie słowa Greate i Master).
Tak więc Dai Kaioshin jest najważniejszym z Kaioshinów

Ale moje pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi- jak w piramidalnym systemie boskiej zwierzchności umieścic Dai Kaiosamę i Enme Daio, którzy wyraźnie występują poza tym systemem jednocześnie czynnie w nim uczestnicząc?
Czy jest to możliwe?
A może rzeczywiście nie da się tego zrobić...
Liczę na wasze opinię
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Dai! Bardzo fajnie przedstawiono taki schemat bożków w "Kawaii 100% DB"! Było tam wiele "drzewek" m.in. drzewo genealogiczne bożków. Ale to już inna bajka Jeżeli chodzi o samo ustanowienie tych 2óch osobników do dokładnego miejsca w hierarchii, może być kopot. A nawet duży kłopot. Why?

Sprawa Dai Kaio-Samy - postać ta nie występuje w mandze. Dodana została w anime jako "urozmaicenie" (tak mi się wydaje). Po prostu dodanie dodatkowego wątku dla serii, którymi db jest obfity. Co tu dużo gadać, może postać "wysokich szczebli" ale epizodyczna. W drzewku bogów (Kawaii) ptrzedstawiona została ta postać nad Kaio-Samami, a pod Kaio-Shinami. Tak jak napisałeś Dai. Kłuci się to z tym ,że 4 Kaio-Samów podlega pod 1 Kaio-Shina. No ale takie stanowisko "dorobiło sobie anime i twórcy" dla urozmaicenia. To jest takie stanowisko, jak na naszej scenie politycznej - jest by było, dla zasady Dai Kaio-Sama jest jakby "wladcą" wszystkich Kaio (i tak jest nazywany). Ma fajową planetę na której żyje, ok. 10krotnie większa od planet "zwykłych" Kaio. Prowadzą do niej 4 ścieżki, a na niej znajduje się pałacyk (jak bum cyk cyk!). Zakłada się ,że znajduje się na tej planetce najlepsza w galaktyce sala treningowa i w ogóle [ ort! ] to tutaj odbywa się Anoyichi Budokai. Walczą w nim wojownicy 4 galaktyk. Nagroda to trening u Dai Co tu dużo gadać postać ta tylko miesza w "piramidzie" klasowej bożków. Kawaii przedstawiło to jak przedstawiło (musiało pokazać tą postać jakoś w drzewku). Ale postaci tej nie przypasujemy w szeregowości do innych. Jest władcą Kaio i tyle. niech sobie będzie najstarszym, najmądrzejszym itp. I tak władzę nad Kaio (ich obszarami) mają Kaio-Shinowie. Dai Kaio-Sama tylko jest dodatkiem do drzewka jak dla mnie. Ale tak w ogóle [ ort! ] to fajny z niego dziadzio!

Enma Daio - też kolo wysokich szczebli, ale nie aż tak wysokich. Ma władzę w ogóle [ ort! ] nad czym innym, niż reszta "szefów" w zaświatach. W Kawaii (to samo drzewko) jego stosunek do innych to linia biegnąca "z skądśtam" i uruwająca się w pewnym momencie. Czyli jego bezpośredniego powiązania geologicznego czy pochodzenia trudno by znaleść (ewentualnie zapytamy się Akiry). Jego miejsce w szeregu? No to ja myślę tak... W kawaii dobrze to pokazali nawet. bo jego pozycja nie wchodzi w skład piramidy bezpośrednio. Jest znowu dodatkiem. Ale chodzi o klasę to myślę ,że jest nawet pod Kaio-Samami. Przecież sam wybrał się dawniej do jednego na trening! Ale to już inna bajka. Jest dodatkiem w tej piramidzie, kolesiem w ogóle [ ort! ] przeznaczonym do czego innego niż bogowie. Widać ,że zwykli bogowie pojedyńczych planet czują do Enmy respekt (np. Kami) a i Enma czuje pewnie respekt do Kaio-Samów. Jeżeli chodzi o samą pozycję w piramidzie, to nie da się go również za bardzo "wkręcić". Na "siłę" dałbym go pomiędzy bogami planet a Kaio-Samami. Ale to już byłoby przegięciem i naciąganiem. Koleś jest inny od reszty piramidy i ma inny fach. Lepiej nie mieszajmy go w te sprawy. Myślę że pokazanie go jako dodatek (zanikająca linia w drzewku) było rozsądnym rozwiązaniem. Bo jednak do królestwa zaświatów jak najbardziej należy

Całkiem fajny temat - takie "trudne zagadki" trzeba omawiać.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 17.03.2006, 23:45
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.644
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Kami - dosłownie bóg
a w tomie nr. 15 jest napisane, ze Shen to bóg. jesli masz racje Dai, to co lub kto to jest Shen??
a wracając do tematu to Dai Kaiosamę mozna by umiescic pod Dai kaioshinem a co do enmy daio to nie wiem [ ort! ]

Obraz
PALATIAL REGALIA
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Mistrzu, jak zwykle sensowne i poparte mocnymi argumentami opinie
Właściwie to można byłoby je przyjąc bez gadania, ale...
Choc ceniłem sobie Kawii< do momentu, gdy redaktorem był Mr Jedi>, to uwazam, że nie zawsze należy wierzyc we wszystko, co się w nim pisze, a raczej pisało.
Dlaczego?
Bo w wielu przypadkach sa to, podobnie jak na forum, tylko domysły autorów poszczególnych artykułów.
Nie twierdzę, że redaktorom brakowło komperencji, ale w niktórych przypadkach po prostu nie mogli wiedzieć, co i jak...
Moim zdaniem podobnie jest tez w tym przypadku...
Rozwiązanie, które zaproponowali jestv tak właściwie wygodnym kompromisem...
Oczywiście bardzo sensownym i wysoce prawdopodobnym, ale tylko kompromisem próbujacym jakoś wybrnąc z niepewnej sytuacji.
Tyle słowem wstępu
Ja na ten temat mam własne zdanie, które także nie jest oparte żadnym MOCNYM dowoede, lecz jedynie moimi własnymi przypuszczeniami i argumentami opartymi na obserwacji świata DB.
Jak ja to wiedzę?
Według mnie istniały dwa systemy bogów.Pierwszy to wspomniany już system piramidalnej zwierzchności. Jest on jasny i przejrzysty.
Drugi, to system bogów władających zaświatami.
Otóz według mnie sytuacja mogłby wyglądac tak:
Istnieja dwa wymiary rzeczywistości- wszechświat i zaświaty.Wszechświat jest rządzony przez Dai Kaioshina i podległych mu bogów poszczególnych megagalaktyk(kaioshini), galaktyk(kaiosama) i planet(kamisama).
Wymiar drugi, zaświaty jest monarchicznie rządzony przez jednego boga- Dai Kaiosamę. Enma Daio to "sędzia dusz".
Władcy obu wymiarów występuja i dzierżą swoja władze niezaleznie od siebie.
Zatem nie maja na siebie bezpośrednigo wpływu pod wzgledem kompetencji.
Oba systemu boskiej władzy zostały połączone postaciami Kaiosama<nie wiem, jak to się odmienia>, którzy formalnie nie podlegaja zwierzchności Dai Kaiosamy, ale wyraźnie darza go szacunkiem i respektem. Podobnie jak Enma Daio Kaiosamów.Stanowia więc oni wspólne ogniwo dwóch oddzielnych łańcuchów.
Ta sytuacja przypomina mi trochę( a nawet bardzo) mitologię grecka, gdzie istniały dwa niezalezne wzgledem siebie światy bogów- bogowie olimpijscy i świat podziemia- Hades.
Władza bogów obu światów była niezależna, ale oba systemy wzajemnie się uzupełniały i oddziaływały na siebie.
Moim zdaniem podobne może być w przypadku DB.
Ale to tylko oja opinai i, niestety, nie jestem w stanie poprzeć jej jakimkolwiek dowodem...
pozdrawiam
wciąż czekam na wasze pmysły
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ale ja jestem wredny Dai! Znowu będę po przeciwnej stronie... No ale cóż, takie to już jest życie. Przedstawiony przez Ciebie system jest bardzo rozsądny, wręcz niepowtarzalny. Na początku pomyślałem "chej - to ma duży sens!", no ale znowu coś wypiszę. Będzie to to, co raczej zaprzecza twojej tezie (szkoda bo strasznie mi się podobał twój pomysł). Zobaczymy. Oczywiście jest to MOCNY dowód.

<Cytat z mangi, tom37, str 160>
Vegeta (do Kaio-shina): "-Nie będziemy słuchać jakiegoś typka nie wiadomo skąd, gadaj coś za jeden!"
Piccolo: "-...Ta osoba... To bóg światów... Bóg, który stoi nad wszystkimi królami światów i królem wszechświata..."

Wiem ,że ja jestem głupi ale... Raczej to się mija z twoim zdaniem.
Władcy obu wymiarów występuja i dzierżą swoja władze niezaleznie od siebie.
Nie wiem co jeszcze dodać... Może tyle ,że Piccolo nie mial możliwości się pomylić. Szczególnie w obecności postaci której dotyczy ten dialog (Kaioshin , lub Camrat by go poprawił jakby coś przekomarzał). To raczej tyle.

PS- "Kawaii" za Mr.Jedi'ego była perełką. Kupowałem każdy numer. A tera? Pozostaje wspomnienie Choć masz rację - czasem potrafią pisać głupoty w pismach. Sam się przekonałem nie raz.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Przedstawiony przez Ciebie system jest bardzo rozsądny, wręcz niepowtarzalny.
Dziękuję za szczery komplement.
Miło czytac take słowa. Szczególnie, jesli przedstawia je osoba, która darzę szacunkiem.
<Cytat z mangi, tom37, str 160>
Vegeta (do Kaio-shina): "-Nie będziemy słuchać jakiegoś typka nie wiadomo skąd, gadaj coś za jeden!"
Piccolo: "-...Ta osoba... To bóg światów... Bóg, który stoi nad wszystkimi królami światów i królem wszechświata..."
Bardzo mocny argument. Tylko nie wiem, czego miałby dowodzić...
Chyba tylko tego, że Kaioshin dysponuje władzą zwierzchnią nad bogami wszechświata. O zaświatach nie ma tu mowy... Chyba że królem wszechświata nazwać Dai Kaiosamę, ale w moim przekonaniu nie ma ku temu podstaw, bo Dai rzadził zaswiatami, i nie ingerował w sprawy wszechwiata.
Poza tym, jak wiemy, Piccolo jednak nie miał racji. Nad Kaioshinem był jeszcze Dai Kaioshin...
East Kaio uznał wladze Rou Dai Kaioshina nad sobą...
Ale jak juz wspomniałem wczesniej, moja teroia to tylko TEORIA. Choć musze przyznac, że bardzo przypadła mi do gustu. Wiele mogłaby wyjasnić i osobiście bardzo mi się podoba.
Ale to tylko teoria
I nie mogę jej poprzec żadnym mocniejszym argumentem niż krótkie przemyslenia, które już zaprezentowałem.
pozdrawiam...
i wciąż liczę na inne, może dużo bardziej prawdopodobne, pomysły i opinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Już wiem czym różnią się nasze opinie w tym cytacie.

Chyba że królem wszechświata nazwać Dai Kaiosamę, ale w moim przekonaniu nie ma ku temu podstaw, bo Dai rzadził zaswiatami, i nie ingerował w sprawy wszechwiata.
Oczywiste jest ,że Dai Kaio-Sama określony jest w mandze właśnie jako Król Wszechświata. Hehe... Przecież Piccolo nie mógł określić tym mianem Dai KaioShina bo w ogóle [ ort! ] o nim nie wiedział (nie wiedział wcześniej nawet o Kaio-Shinach, aż do momentu spotkania jednego z nich na turnieju). Wiem ,że fajnie to wszystko wygląda (podział na dwie sfery). Ale coraz bardziej powątpiewam. Podziału na te 2ie strefy dokonałeś sam. Akira chyba tak nie dzielił, popatrzmy na zwroty:
Królowie Światów ----> Król Wszechwiata ----> Bóg Światów
Nie znajdziemy tu u żadnego przymiotnika "Zaświatów". Król oznacza króla. Król to osoba sporo pod Bogiem. Bóg tu jest najwyższy, a to że Kaioshinowie mieli wśród siebie jednego najwyższego to Piccolo w ogóle [ ort! ] nie wiedział. Sam North Kaio-Sama nie spotkał nigdy Kaio-Shina a co dopiero słyszał o Dai Kaio-Shinie. Jestem pewny ,że Piccolo określeniem Król Wszechświata oznaczyl (po naszemu) Dai Kaio-Samę. A Podziału na te 2ie sfery w mandze nie widzę, niestety. Szczególnie fajnie pokazali całą kosmologię właśnie w tym "Kawaii 100% DB". Wszystkie Strefy rządów jak i galaktyki... Ale to już inna bajka. Dam wiarę w twoję wersję (a chciałbym) jeśli dasz dowód na to ,że określenie Król Wszechświata nie odwoływało się do Dai Kaio-Samy. A tego raczej się udowodnić nie da Naprawdę chcę jakiś dowód, bo chciałbym "uwieżyć".

Czyli krótko mówiąc, daj na to dowód:
bo Dai rzadził zaswiatami, i nie ingerował w sprawy wszechwiata.
Piccolo mógł słyszeć o Królu Wszechświata , ale jak nie słyszał o samych Bogach Światów to w tej rozmowie nie mógł odwoływać się do najwyższego z nich. Koniec kropka. Chyba ,że źle zrozumiałem. Pliska o wytłumaczenie. Do kogo jest w/g ciebie ten zwrot, jak nie do Dai Kaio-Samy?

Pozdrawiam
serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Podziału na te 2ie strefy dokonałeś sam
Zgadza się. I ten podział stanowi główna mysl mojej teorii
A co do "króla wszechświata" to jedtyne dowody, jakie mogę przedtsawić to dowody zwane Ex silentio- z milczenia źródła.
Ale spróbuję

Na początku pytanie- skoro Piccolo ne wiedział o istnieniu Kaioshinów, to czy wiedział o istnieniu Dai Kaiosamy? Nigdy go nie spotkał... North Kaio także o nim nie wspominał( częścieuj opowiadał kawały ). Zatem Piccolo nie mógł o nim wiedzieć. Tym bardziej, że:

Dai Kaiosama nie występuje w mandze, więc czytelnikowi<a w tym momencie, co może brzmi dość paradoksalnie, także Piccolo>, który nie znał seri anime, określenie to raczej nie wieleby mówiło, albo:

sugerowałoby inne rozwiązanie<do tytułów odniose się w kolejnym podpunkcie>:
Królowie światów, to poszczególni Kami swoich planet-światów
Król Wszechświata to Kaiosama- władca części wszechświata, czyli galaktyki;
Bóg światów-władca zarówno światów w rozumieniu planet(a więc zwierzchnik poszczególnych Kamich), jak również wszechświata- megagalaktyki i wchodzącej w jej skład gakaktyki;

tytułom król i bóg nie przypisywałbym zbyt dużej roli, bo w oryginale sa to bogowie- Kaio. Różna jest tylko ich ranga i pozycja, co ma podkreślic słowo sama lub shin. Język polski nie ma takich rozróżników, dlatego rzeba było tom jakoś przedstawić. I ukazac chierarchię. Rozwiązanie może niezbyt szczśliwe, ale udane.
Aby rozstrzygnąc tę kwestie należałoby zajrzec do oryginalnej wersji mangi.

Krótko podsumowując..
Piccolo nie mówi o Dai Kaiosamie, bo chyba nie mógł o nim wiedzieć.A tytułem "króla wszechświata" może określac Kaio Samę.
Nalezałoby sprawdzić, jak wczesniej w polskiej wersji mangi tytułowano North Kaio.
To chyba jedyne argumenty, które moge podać.
Nie wiem czy Cię prekonują, ale nie muszą, bo nie jest moim celem przekonywanie kogokolwiek(akurat w tej kwestii, która trudno ostatecznie rozstrzygnąć). Mam jednak nadzieję, że dośc wyraźnie przedstawiaja mój tok myślenia
Pozdrawiam
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nalezałoby sprawdzić, jak wczesniej w polskiej wersji mangi tytułowano North Kaio.
To tercia załamka Dai. Przez calutką serię North Kaio był nazywany przez wszystkich "Królem Światów", co zmienia GRUNTOWNIE twoje zdanie.

Przez samego Kami:
<tom27 str100>
Kami: "-Królu światów... Królu Światów, czy mnie słyszysz?"

Jak i samego Piccolo:
<tom27 str19>
Piccolo (patrząc na Genki-Damę) "-Król światów, a niech cię... Nas nie raczyłeś nauczyć takiej techniki..."

To jest niezaprzeczalny dowód. Na pewno North Kaio-Samę nie nazywałby wyższą rangą, typu "Król Wszechświata". Ta opcja też odpada. Kami-sama to bogowie pojedyńczych planet. Mają przedrostek Kami.
Łańcuszek (wychodzi z cytatu wcześniejszego):
Królowie Światów ----> Król Wszechwiata ----> Bóg Światów
Kaio-Samowie ----> x ----->Kaio-Shin
Wychodzi samo z siebie ,że X=5, żartuję tylko... Xem jest Dai Kaio-Sama.

Jak na razie wychodzi ,że Piccolo jednak znał/słyszał o "Dai Kaio-Samie"?
Myślę ,że mógł o nim slyszeć Piccolo od samego North Kaio (podczas treningów na jego planetce). Przecież Piccolo to mądry bohater, pewnie chciałby wiedzieć "co w trawie piszczy". Miał na to sporo czasu by się dowiedzieć. poza tym [ ort! ] potrafił czytać w myślach (może czytał w myślach Kaio? Chyba się zagalopowałem ...)
Kami miał kontakt nie tylko z zaświatami, ale i z samym North Kaio. Podróżował kilkukrotnie do Zaświatów (m.in. odprowadzić Goku po Raditzie). Bardzo dobrze znał Enmę, co daje poszlaki do tego ,że dobrze znał całe zaświaty. A ,że do samego Dai Kaio było niedaleko to pewnie wskoczył do niego na jednego I się poznali. To taka uogulniona wersja...
Kami na Ziemi miał kontakt z Królem Światów (North), możliwe ,że jakieś informacje ogólnikowe o takim stanowisku mógł mieć nasz "pan bóg". Wszysko na to wskazuje. A North Kaio już dobrze znał naszego Dai KaioSamę.
Nie biorąc pod uwagę anime jest dużo trudniej. Te "Niby fakty" (czyli przypuszczenia) wyciągałem na podstawie z naszej biblii DB. Jeżeli natomiast odwołujemy się również do anime , szanse rozwikłania tej zagadki poszeżają się. Nawet sam Goku poznał Dai KaioSamę. To dodatkowa opcja.

Dokładnie się tego opisać nie da - skąd? Nie było to w mandze/anime dokładnie powiedziane. Wiem tyle ,że Piccolo na turnieju to były Pan Bóg naszej Ziemi i wiedział co kto i komu (do pewnego stopnia). Jest pewne że wiedział kim jest Dai KaioSama, a skąd to nie wiadomo. Był byłym bogiem co się dziwić ,że chłopak się interesował. A cytat Piccolo jest jak najbardziej wporządku (ten z 1szego posta). Piccolo się nie mylił.

Jeden NIEZŁOMNY FAKT ----> KAIO-SAMA=KRÓL ŚWIATÓW, a to już burzy całą hierarchię z twojego przypuszczenia Dai. A szkoda

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jeden NIEZŁOMNY FAKT ----> KAIO-SAMA=KRÓL ŚWIATÓW, a to już burzy całą hierarchię z twojego przypuszczenia Dai. A szkoda
No racja...
Fakt- to potwierdza twoje wczesniejsze przypuszczenia.
Koioshini stali w hierarchi nad Dai Kaiosamą.
To ostatecznie powoduje, że moja teoria powinna zostac "zaadoptowana" do tych faktów.
Bo z faktami się nie dyskutuje
Zatem jedyne co wydaje mi się słusznym zmienic, to... ale za chwilę
Nic nie zaprzecza istnienia dwóch systemów bogów<jednoczesnie nic tego nie potwierdza- to tylko mopja teoria >. I wciąz jest to bardzo bliskie mitologii. Przeciez Dzeuz stał nad wszystkimi bogami, także nad bogami podziemia, choć nie wchodził w ich kompetencje. Zatem Kaioshini w swojej randze mogli stać, i zapewne stali, nad bogami zaświatów.
Ale to nie dowodzi, że w swoich kopmpetencjach Dai Kaiosama był zależny od Kaioshinów. A wiec pod względem "funkcji" był niezależnym władcą zaświatów.
Zatem jak wyglądałaby moja teoria po modyfikacji??
Otóż tak:)
(wciąż) Istnieja dwa systemy bogów rządzone według wspomnianej juz wczesniej hierarchi.
Bogowie obu wymiarów w swoich kompetencjach są wzgledem siebie niezależni. I nic nie sugeruje takiej zalezności.
Jednoczesnie bogowie stojacy na szczycie piramidy zwierzchności bogów wszechświata swoja rangą sa nad bogami zaswiatów.
Czyli mówiąc inaczej- monarchistyczny system bogów zaświaów jest niezalezny w kategoriach "funkcji" i kompetencji. Dysponuje jednak niższą rangą ważności, niż szczyt piramidy wszechświata.
Ale to wciąz, tylko teoretycznie, sa dwa rózne łańcuch. Sa tylko bliżej siebie położone i wciąż łączy je wspólne ogniwo.
Tak więc w systemie piramidy zwierzchności bogowie zaświatów uczestniczą, ale tylko pośrednio. Bo nie ingeruja w sprawy wszechświata. Ale z drugiej strony bogowie wszechświata, nie ingerują w sprawy zaświatów.
I jeszcze jedna interesująca rzecz- Kaiosama miszkają w zaswiatach, tak? tak...
Ale nie maja wpływu na ich "los", tak? Tak...
Co więc tam robią? Dlaczego nie mają swojej oddzielnej "przestrzeni" we wszechświecie?
2 systemy wzajemnie na siebie oddziaływuja i współistnieją ze sobą w pewnego rodzaju symbiozie. Moż edlatego granice między wzajemnymi relacjami między nimi są dośc nieścisłe i niewidoczne.
Ale... pewności nie mam
Nie mniej jednak powtarzam- to tylko teoria, i jak widać nie musi być słuszna.
Ale wciąż wydaje mi sie prawdopodobna. Teraz jeszcze bardziej
pozdrawiam

--- wciąz czekam i liczę na inne pmysły---
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nareszcie mogę odpisać! Ostatnio jestem trochę zabiegany, więc sorka Dai za spóźnienie z moim "postem". A jest jeszcze wiele aspektów tej sprawy, o których warto wspomnieć. No i oczywiście po przemyśleniach, znowu doczepię się twojej teorii, a jak! Jak wredny to już na całego... Tak na serio, to będzie kilka moich spostrzeżeń na ten temat. No to ciągniemy rozmowę dalej.

Jak dobrze zrozumiałem, mój fragment spowodował klasyfikację bożków. No to okej. Ale nadal oni mają według ciebie wspólny początek,czyli:
i wciąż łączy je wspólne ogniwo.
Według ciebie:

BOGOWIE WSZECHŚWIATA:
Kaio-Sama ---> Kaio-Shinowie ---> Dai Kaio-Shin

BOGOWIE ZAŚWIATÓW:
Kaio-Sama ---> Dai Kaio-Sama
Widać ,że łącznym ogniwem 2óch sfer są tutaj, według teorii, Kaio-Samowie. Sam tak nawet stwierdziłeś. No to tercia moje zdanie.

1. No to teraz tak:
Kaio-Samowie ---> Ich imiona budzą budzą u wszystkich powszechny szacunek. Są wielkimi mistrzami sztuk walki. Ich władza to jedynie przewodzenie bogom (pojedyńczych planet) w danych "sektorach" (np. NORTH). Sam mówiłeś ,że Kaio-Samowie nie mają wpływ na zaświaty.
I jeszcze jedna interesująca rzecz- Kaiosama miszkają w zaswiatach, tak? tak...
Ale nie maja wpływu na ich "los", tak? Tak...
Dai Kaio-Shin ---> Najwyższy z Kaio-Samów, ich pan i władca. Najdostojniejszy z Kaio, przy okazji to lubi rock&rolla i break dance Spoko z niego ziomal Jest genialnym mistrzem sztuki walki, no i ma fajową chaciorę...

WNIOSEK:
Skoro Kaio Samowie nie mają wpływu na zaświaty, to dlaczego najwyższy z nich (czyli Daio) ma władać Zaświatami? A skoro zwykli Kaio nie mają wpływu na tą sferę, to według twojej wersji, Dai zostaje jedynym "panem" zaświatów. Coś się mi tu nie klei. Szczególnie z tego względu, że Dai to tylko najwyższy z Kaio a nie "odzielny rozdział książki" o innych "wlaściwościach użycia"...

2. My second point. Rozdzieliłeś świat bogów na 2 sfery. No spoko. ale czy słusznie? Podam parę przykladów , o które dokładnie mi chodzi.

Poprzedni cytat:

<Cytat z mangi, tom37, str 160>
Vegeta (do Kaio-shina): "-Nie będziemy słuchać jakiegoś typka nie wiadomo skąd, gadaj coś za jeden!"
Piccolo: "-...Ta osoba... To bóg światów... Bóg, który stoi nad wszystkimi królami światów i królem wszechświata..."
Tera kolejne:
<Tom 39 str147>
Camrat: "-Czy... Czy wasza wysokość ma zamiar dopuścić go do stąpania po świacie bogów...?! Przecież tam nie ma wstępu nawet król wszechświata (Dai KaioSama)... To święta ziemia..."

<tom29 str163>
Camrat (do Gohana): "-To miejsce, do którego nie mają wstępu ani zwykli bogowie, ani królowie światów."

Camrat wypowiada się o tych bogach jak o kumplach z tego samego fachu (bezpośrednio). Nie chodzi mi tu o klasyfikację Dai. Chodzi o to, że wypowiada się o nich jak o postaciach z tej samej płaszczyzny. Popatrz na kontekst. Tak przy okazji Dai KAIO-SHIN w mandze nazywany jest BOGIEM WSZECHŚWIATA.

Kaio-Sama ----> Dai KaioSama ---> KaioShin---> Dai KaioShin
Królowie Światów ----> Król Wszechwiata ----> Bóg Światów ---> Bóg Wszechświata

Ja widzę w tym wszystkim pewną zależność. Jest pewne że rodzaj/hierarchia bożków świata DB jest ściśle powiązana z budową wszechświata. Nad wszystkim panuje jeden niepowtarzalny Dai KaioShin (nawet w anime było to powiedziane). Nad wszystkim. Myślę ,że same zaświaty z wszechświatem są bardzo powiązane. Granice są niezauważalne jak powiedziałeś, bardzo nieścisłe. Ale na to ,że Dai KaioSama rozporządza Zaświatami, to ciężko mi uwieżyć (patrz podpunkt 1.). Linia zaświatów pokrywa się z linią wszechświata, a bardzo trudno to rozłączyć. Nawet bohaterowie (Piccolo, Camrat, KaioShin itp) wypowiadają się o innych bożkach mówiąc jak o kimś z tej samej płaszczyzny (znów nie chodzi o samą klasę, rangę). Ja przyglądam się mandze i nie zauważam podziału na 2a łańcuchy. Akira w/g mnie ułożył to w jeden wielki łańcuch, związany z budową kosmosiku.
Czekam na odzew...!

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.828
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Wybaczcie post troche nie na temat...a raczej na temat, lecz nie ten co wasza dyskusja...

Buu zniszczył 3 z czterech galaktyk, prawda? Została tylko jedna - wschodnia - oraz jej bóg - East Kaioshin. O ile się nie myle North Kaio Sama trenował Goku oraz innych wojowników Z. Podczas treningów przygotowujących Saiyanina do 25 Budokai, South Kaiosama podszedł do nich i na widok męczącego się Kakrotto, stwierdził "To jest ten Goku, który jest numerem 1 lub 2 w północnej galaktyce?"

Stwierdził to tak, jakby do owej galaktyki nie zwracał żadnej uwagi, czyli najwyraźniej była ona pod rządzą wyłącznie North Kaiosama. Lecz...Galaktyka przecież była pod rządem poszczególnego Kaioshina, a nie podwałdego mu Kaiosamy. Zostało także stwierdzone, że pod każdym Bogiem Światów podlegało czterech Królów Światów(patrz " [...] 4 Kaio-Samów podlega pod 1 Kaio-Shina. " Więc, skoro każdy Kaiosama ma pod sobą Galaktyke, to jakim cudem Kaioshin może także nią rządzić? Możliwe też, że każda Galaktyka rządzona przez Kaioshina dzieliła się na cztery części władane przez Kaiosamów. Czemu jednak i terytorium rządzone poprzez Kaiosamów jak i Kaioshinów było zwane galaktyką?

Wybaczcie, jeżli bardzo namieszałem, ale jestem zmuszony do słuchania "Syzyfowe Prace" i troche mnie to rozprasza ^_^

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
No dobrze
Zatem teraz ja???
OK
Zacxznę od tego jak według mojej teorii mógłby wyglądac świat bpgów i ich wzajemnych zależności.
Kamisama Kaiosama Kaioshin Dai Kaioshin
Tak wyglądałby piramidalny system zwierzchności.
I drugi- monarchistyczny system władzy boskiej nad zaświatami(monarchia= jednowładztwo)
Dai Kaiosama- pan i wadca zaświatów niezależny w swojej władzy od bogów wszechświata.
Enma Daio- bóg o niesprecyzowanej roli w systemie, pełni funkcje administracyjno- jurysdykcyjną

Do tej pory wszystko jasne I ta teoria nie zaprzecza treści DB.
Łączenie sytemów miałoby polegać na wymieszniu tylko i wyłącznie zwierzchności rangi danego bustwa, które w swoich kompetencjach i prerogatywach nie jest zależne od bustwa z drugiego systemu.
Zatem oba systemy łącza się w sposób dośc swobodny a jednoczesnie nieścisły i trudny do okreslenia przez Kaiosamów. A właściwie przez fakt, że zamieszkuja zaświaty. Nie maja jednak nic do powiedzenia w ich kwestii. Zarządzają "tylko" bogami poszczególnych planet w swoich galaktykach. Ten szczegół potwierdza mój domysł o niezależności kompetencji bóstw.

Zatem w systemie mieszanym- wspólne ogniewo, Dai Kaiosama nie ma bezpośredniego wpływu ani władzy nad Kamisamami(choc jego tytuł zdaje się to sugerować), ponieważ podobnie jak oni nie ingerują w kwestien zaświatów, tak on nie ingeruje w kwestie wszechświata.
Władcy poszczególnych galaktyk po prostu [ ort! ] podlegaja jedynie Kaioshinom w kwestiach swoich kompetencji i suwerenności. Dai Kaiosama ma nad nimi jedynie zwierzchnośc w pojęciu gospodarza zaświatów.
Mówiąc inaczej- Kamisamowie nie naleza do systemu bogów zaświatów, lecz tylko i wyłącznie do piramidy władzy wszechświata. I nic nie sugeruje innej możliwości.

Oba systemy maja rózną rangę. Co więcej- poszczegóolne szczeble obu systemów taką dysponują.
Jest to kolejny powód domniemanej zwierzchności Daikaiosamy nad pozostałymi Kamiosama.
Dai Kaiosama przwewyższa ich rangą.
POdobnie jak Koioshinowie przewyższaja rangą Daikaiosamę.
Mam nadzieje że mój krótki wywód jest jasny
Bo nie wiem, czy dobrze wyraziłem swój pogląd
Camrat wypowiada się o tych bogach jak o kumplach z tego samego fachu (bezpośrednio). Nie chodzi mi tu o klasyfikację Dai. Chodzi o to, że wypowiada się o nich jak o postaciach z tej samej płaszczyzny. Popatrz na kontekst
Ze źródłami jest tak... Ich treść zależy od postawionego pytania.
Moje pytanie brzmi tak- O co w grunicie rzeczy chodziło Kibito?
Czy o dokonanie klasyfikacji bogów, czy tez raczej o ochronę świętości planety Kaioshinów?
W moim przekonaniu zdecydowanie o to drugie.
Poza tymm Kibito nie miał prawa porównywac z sobą innych bogów, bo sam nie był bogiem...
Jego rola w tym systemie też nie jest dla mnie jasna...
To inne ciekawe zagadnienie w jednym temacie

Mam nadzieje, że moja teoria jest już dostatecznie jasna.
Ale wciąż wydaje mi się, że można się do wielu jej aspektów przyczepić
i licze na to, że coś jeszcze napiszesz Mistrzu.
Jednak, co powtórzę jeszcze raz-to tylko teoria. I ne musi byc słuszna, a jej celem nie jest przekonywanie kogokolwiek do swojej słuszności, lecz jedynie prezentacja moich spostrzeżeń.
Według mnie nie ma o co kruszyć kopii
Ale dziękuję za słuszne spostrzezenia i serię krytycznych uwag.
pozdrawiam

ps. Niebawem zapoznam się z praca na temat mitologii japońskiej- może w niej znajde jakies analogie...?

ps2.Co do finałowego pytania szpanera. Kaioshinowie rządzili MEGAGALAKTYKĄ. Cały wszechświat dzielił się na takie cztery. A więc byłoczterech Kaioshinów. Buu nie zniszczył galaktyk, ledz jedynie zabił ich władców. Każda Mega dzieliła się na czyery "zwykłe" galaktyki. A wiec we wszechświecie było ich 16 i 16 Kaiosamów(przynajmniej teoretycznie).
Ich wzajemny powiązania wyjasnia "system piramidalny". A powiązania na arenie władzy i panowania w galaktykach łatwo porównac do systemu feudalnego średniowiecznej Europy- Suweren i jego poszczególnie wasalowie. Najwyzszy satł nad wszystkimi(w tym syetemie), ale jednoczesnie zdawała się(ten problem także nie został dokładnie wyjasnony) obowiązywać zasada" Wasal mojego wasala nie jest moim wasalem".
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.759
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ale wciąż wydaje mi się, że można się do wielu jej aspektów przyczepić Very Happy
i licze na to, że coś jeszcze napiszesz Mistrzu.
Jasne ,że odpiszę! Szczególnie gdy wiem ,że ktoś to przeczyta! Chętnie się jeszcze wypowiem, a co mi szkodzi! No to do rzeczy. Już sporo rzeczy się czepiałem, ale pora na kolejne...
Do tej pory wszystko jasne Smile I ta teoria nie zaprzecza treści DB.
Masz rację, nie zaprzecza. Ale jednocześnie manga/anime tego nie POTWIERDZA, dlatego do każdej tezy (nawet swoich) podchodzę z dystansem. Dlatego i do tej podchodzę sceptycznie, ale jednocześnie z szacunkiem.

Dai Kaiosama nie ma bezpośredniego wpływu ani władzy nad Kamisamami(choc jego tytuł zdaje się to sugerować)
No to tutaj zmieniamy powoli kierunek tezy. Przez tą operację Dai Kaiosama staje się jedynym władcą zaświatów. Mówisz ,że Dai nie łączy z Kamisamami nic oprócz tego ,że są niżsi rangą i "mieszkają w zaświatach" (on tam rządzi). Mówisz ,że Dai w stosunku do zwykłych Kaio-Sam jest oddzielnym wręcz rozdziałem książki. Według tezy nie ma władzy, ani wpływu na nich. Że w sumie dużo spólnego z nimi nie ma. Powtarzam - oprócz tego ,że są niżsi rangą i mieszkają w zaświatach. Do tego momentu kumam Pomimo ,że jego tytuł mówi inaczej to nie jest ich władcą ,ani szefem.

Ja jednak myślę ,że ma z nimi bardzo dużo do czynienia. Nie chodzi tylko o tytuł. Dai KaioSama jest bardzo podobny do zwykłych Kaio-Samów. Począwszy od zachowania (uwielbia muzę, break-dance), K.North lubił przejażdżki itp. Również jest wielkim mistrzem i "trenerem" wojowników. To kolejna cecha "upodabniająca" go do zwykłych KaioSamów. Organizował i był twórcą Anoyoichi Budokai, który miał wyłonić najsilniejszego wojownika. Każdy kaio miał swoich pupilków do trenowania, on sam też chętnie się godził do tego typu propozycji. Sam uważał się za "najsilniejszego" i niepokonanego, czy tak zachowywałby się jednowładca zaświatów? Czy to przypadek ,że jego wygląd jak i zachowanie jest tak podobne do samych Kaio? Według mnie coś w tym jest. poza tym [ ort! ] popatrzmy jaki szacunek mają zwykli Kaio do Dai (w anime of kors). I to nie jest szacunek tylko jak do kogoś z wyższą rangą. To jest zachowanie jak do szefa, miszcza, pana. Tak mi się zdaje. W każdym razie sami Kaio i Dai mają wiele wspólnego. I nie łączy ich tylko "nazwa" i miejsce "zamieszkania". A cechy te (itp) Akira nie wybrał przypadkowo.

No to chyba tyle, choć... Męczy mnie jedno pytanie. Dlaczego Zaświatami rządzi osoba o tak niskiej wręcz randze? Już mówię o co chodzi.
Mówiłeś o przykładzie z Zeusem (Dzeusem). jak dobrze pamiętem był on największym z bogów Tak wyglądała klasowość bogów greckich:

Dzeus (Najwyższy, włada Olimpem) ----> Reszta Bogów (w tym rządzący Hadesem, czyli 2gą sferą)

Nasz dargonbollowy przypadek (klasowość postaci, ranga):
Dai KaioShin ---->KaioShinowie ----> Dai Kaio-Sama

Dai Kaio-Sama nie ma nad sobą tylko Dai KaioShina (Jak w greckich bożkach panem był Dzeus). Tu ma nad sobą jeszcze gromadę KaioShinów (w mitach reszta bogów byla równa). Jest osobą (według rangi) nie najwyższych lotów. Ma wysokie stanowisko, ale ma też wielu nad sobą. Dlaczego taka postać rządzi zaświatami? Czyżby zaświaty były "gorsze" od wszechświata? (Oczywiście według tezy). Wytłumacz mi dlaczego według twojej tezy zaświaty są mniej "ważne" od Wszechświata? Sam mówiłeś ,że Bogowie (Dai KaioShin i Dai KaioSama na siebie w żaden sposób nie oddziaływują! Więc nie ma tu mowy tłumaczenie się rangą tych dwóch osobników). Dlaczego Zaświaty nie dorównują w "panowaniu" wszechświatowi?

Do odpisania Czekam na odzew!

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Mistrzu, rtaz jeszcze mówię- moja teoria to tylko teoria
Rzeczywiście nic nie zaprzecza jej słuszności, ale jednocześnie trudno znaleźć konkretne dowody jej prawdziwości...
Ale do rzeczy
Najpierw chce utwierdzic jeden fakt. Zaleznośc podparta na szacunku względem rangi nie musi byc równoznaczna z zależnością z punktu widzenia kwalifikacji i wzajemnych kompetencji.
Zatem Kaiosamowie nie muszą w sposób bezpośredni podlegać władzy Dai Kaiosamy.
Nie muszą, ale oczywiście nie znaczy, że nie są. To tylko moja opinia.

Dlaczego Zaświaty nie dorównują w "panowaniu" wszechświatowi?
Tak właściwie to trudno wskazać jakis konkretny powód takiej sytuacji.
Nie chce zgadywac, bo to nie o to chodzi
Wydaje się jednak, że rzeczywiście zaświaty nie dysponują taką rangą, jak wszechświat.
Nie mniej jednak wciąż wydaje mi się, że władza Dai Kaiosamy jest władzą suwerenną i niezalezną wzgledem bogów wszechświata, choć ranga tej władzy jest nieco niższa.
Jak to tłumaczyć? Nie wiem...
Być może dobrym porównaniem byłaby pozycja współczesnych polityków na arenie miedzynarodowej. Niby każdy suwerenny i niezalezny, a jednak ranga nie ta sama. I ten skomplikowany system wzajemnych zalezności...
MOże przykład niezbyt radosny, ale chyba dośc trafny...?

To chyba tyle w kwestii odpowiedzi
Jeśli coś pominąłem to zapewne wróce do tego w następnym poście
Na koniec chciałbym tylko dodać-moja teoria to nie niepodległość, i nie mam zamiaru bronić jej "do krwi ostatniej kropli z żył"
Choc wciąz chętnie na jej temat podyskutuję
pozdrawiam
ps. Wciąz licze na nowe opinie w tym temacie
ps2. Co z Kibito?? To ez ciekawa sprawa...
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.237
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Ja tam nielubie tch Bogów, słabo jest wytłumaczony system no i nie wiadomo co oni mają do robot, widzieliście żeby ktoś prócz Emmy tam ciężko pracował? Poza tym ktoś w Mandze chyba wspominał że jest jeszcze ktoś wyżej ponad wszystkimi to chyba Piccolo mówił.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
słabo jest wytłumaczony system no i nie wiadomo co oni mają do roboty
Ten temat miał za zadanie znalezienie odpowiedzi na stawiane pzrez Ciebie pytania. Czy choćby próbe zmierzenia się z tymi niewiadomymi.
Jeśli nie masz na ten temat nic mądrego do powiedzenia, to może nie pisz?
Albo przynajmniej przeczytaj to, co napisali poprzednicy...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Bogowie świata DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook