Forum Dragon Ball Nao

» Bogowie świata DB

Strony:   1, 2, 3
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Gotenks...
Ja nie mówie tego, co mi sie wydaje. Mówię o tym, co zostało przedstawione w treści DB.
Nie ma mozliwości, by pewne treści przedstwiać jako niepodwarzalne i niepodlegające dyskusji fakty.
Stawiane przeze mnie tezy opierają ise o to, co mielis,y okazje zobaczyć w DB.
A co widzimy?
Jedne zaświaty i obecnych tam władców galaktyk- kaiosama.
Nie da się totalnie wykluczyć, że istaniała większa ilośc zaświatów. Wszak Buu zniszczył 3 megagalaktyki, więc byc moze wraz z nimi zniszczył i przypisane im zaświaty. Ale o tym akurat ani mru mru... Zatem przyjęcie takiego założenia jest jeszcze bardziej ryzykowne. Bo jeśłi przypisujemy jedne zaśwuaty jednemu Dai Kaiosamie, to oznacza, ze ich ilośc wynsic musi 16, 16 zaświatów. Brzmi to co najmniej niepoważnie...Kwestię milczenia żródeł na ten temat przemilczę... Pewnie dlatego, że już o tym pisałem.

Opierając sie na tym co jest pewne, można z całą odpowiedzialnością stwierdzic, ze:
zaświaty są jedne.
Kaiosama rządzą światami, które nalezy a proori uznać za polski odpowiednik galaktyk. Poza tym na temat tytułów przypisanych bogom w polskiej wersji mangi już pisałem...
Dlaczego siedzibą władcó galaktyk są zaświaty?Pewnie dlatego, ze tak wymyslił p. Toriyama.
Dlazcego w zaświaatch widzximy władców tylko jednej z 4 megagakaktyk?
Dlaczego nie poznajemy innych?
Powodów może być kika.
Wielkość zaświatów(w końcu nie wiemy, jak wielkie były naprawdę) brak roli do odegrania w treści DB, ich śmierć w czasie pierwszej walki z Buu...

A tak na zakończenie. Temat pośwęcony bogom jest dość niejasny i łatwo poddaje sie próbom ciekawych czy wręcz oryginalnych interpretacji.
Ale, co juz pisałem, każda teoria sprawdza swoją wartość wobec faktów. A te potwoerdzają to, co piszę.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Dai Kaiosama napisał(a):
Wszak Buu zniszczył 3 megagalaktyki, więc byc moze wraz z nimi zniszczył i przypisane im zaświaty.
Ja tak bardzo nie zagłębiam się w tematy związane z kosmosem, ale parę wniosków mogę wyciągnąć. Buu zabił 3 władców Megagalktyk i Dai Kaioshina i to jest potwierdzone w DB. Jednak stwierdzenie, że zniszczył całe 3 megagalaktyki jest chyba zbyt dalekoidące. W DB było powiedziane, że Buu zniszcył WIELE planet i istnień, co nie jest równoznaczne z tym, że zniszczył 3 Megagalktyki. Zatem śmierć Kaiosam w innych megagalktykach nie musiała mieć miejsca, ba nie jest potwierdzona w treści DB. Jeśli zgodnie z treścią DB zaświaty są tylko jedne, to brak w nim Kaiosam z innych Megagalaktyk może być tylko spowodowane brakiem ich wiekszych roli w treści DB.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Dao Kaiosama, czyli ja, w jedym z postów na pierwszej stronie tego tematu napisał(a):
A więc byłoczterech Kaioshinów. Buu nie zniszczył galaktyk, ledz jedynie zabił ich władców.
a później

ponownie Dai... napisał(a):
Wszak Buu zniszczył 3 megagalaktyki, więc byc moze wraz z nimi zniszczył i przypisane im zaświaty.
Nie, nie mam rozdwojenia jaźni.
Zniszczenie galaktyk mogło mieć miejsce. Potwierdzaja to niektóre interpretacje treści DB związanej z pierwszym pojawieniem się Buu. Trudno jest to absolutnie wykluczyć.
Pewną jest jedynie śmierć władców megagalaktyk i Dai Kaioshina.
Przyjumując drogę interpretacji, ktorą proponuje Gotenks, takie założenie należy uznać za fakt.
Nie rozstrzygając jednocześnie, czym owo zniszczenie miałoby być...
Bo jeśli jedynie nisczeniem planet, to Ok. Z tym trudno się nie zgodzić. Ale jesli pod tym termnem miałoby sie kryć coś więcej.. tu należałoby podjąć dyskusję.

Blżej mi do pierwszej wypowiedzi w temacie, ale trudno poddawać w watpliwośc niszczycielską siłe Buu w galaktykach rządzonych pzrez zachodniego, pólnocnego i południowego Kaioshina.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.570
Posty: 667
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Bogowie świata DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook