Forum Dragon Ball Nao

» [Co gdyby] Walka między Generałem Niebieskim i Boskim Miszczem.

gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Nie wiem, czy jest zbiorczy temat dotyczący potencjalnych pojedynków.
Jak myślicie, kto wygrałby w bezpośredniej walce między Żółwim Pustelnikiem a Generałem Niebieskim, jeśli doszłoby do niej w czasie sagi RR?
Czy mogliby nawzajem sparować swoje nadprzyrodzone techniki?
Czy Miszcz użyłby pełnej mocy i czy to pozwoliłoby mu na pewno wygrać?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale Żółw nie miał nadprzyrodzonych mocy, prawda? Jiaozi był z nich znany. W jednym z odcinków Niebieski zaatakował całą ekipę w Żółwiej Chacie sznurami i nikt nie potrafił się uwolnić. Żółw nawet próbował, ale skończyło się to gagiem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shovu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shovu
Dni na forum: 2.344
Posty: 24
Son Goku w momencie pojedynku z Generałem Niebieskim posiadał ogromną przewagę jeżeli chodzi o umiejętności bojowe i został pokonany jedynie dzięki technice paraliżu. Żółwi Pustelnik posiadał podobny poziom mocy do Son Goku (finałowa walka w 21 TB) i choć w mandze padł komentarz Kuririna podczas ich walki, że Goku jest jeszcze lepszy niż podczas turnieju to wydaje się, że ta różnica nie była aż tak znaczna.

Podsumowując, Żółwi Pustelnik wygrałby w uczciwej walce, nazwijmy to "na pięści", dzięki użyciu Kamehamehy, techniki usypiania czy też tej w którą łapał w elektryczny promień (może przypomni ktoś nazwę . Generał Niebieski poniósłby porażkę w uczciwej walce, ale przy użyciu paraliżu i odpowiednich narzędzi (bomba, shotgun) - wygrałby.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Boski Miszcz miał właśnie technikę usypiania, dlatego sugerowałem, że mógłby potrafić sparować paraliż i odwrotnie, Niebieski technikę usypiania. Te więzy przecież zupełnie z zaskoczenia owinęły pustelnika tak, że nie dało się tego uniknąć. Odpowiedź Shovu jednak bardzo mnie satysfakcjonuje.
Shovu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shovu
Dni na forum: 2.344
Posty: 24
Odnosząc się do Twojego postu gregor94. W anime Tao Pai Pai sparował ten atak bez trudu jednak w tym momencie serii był znacznie silniejszy niż Goku/Żółwi Pustelnik (ofc. jeżeli bierzemy pod uwagę fillery). Boski posiadał większy wachlarz technik od Goku także być może jako mistrz sztuk walki byłby bardziej przygotowany na atak psychiczny. Można tylko gdybać .

Myślę, że przygotowany do walki Boski bez problemu uniknąłby więzów które, wydaje mi się, że taki był dokładny cytat w polskim wydaniu mangi i niekoniecznie poprawny, owinęły się w ten sposób by nie mogli napiąć mięśni. Przypomnijmy, że Goku również nie mógł się uwolnić, a wcześniej poskładał Niebieskiego bodaj na dwa hity. Zresztą, może bardziej dokładnym odniesieniem będzie walka Kuririna z obiema tymi postaciami. Na turnieju w walce z Boskim padł gdy tylko ten zakończył rozgrzewkę, z Niebieskim ich siły, gdy Kuririn poszedł na całość, były mniej więcej wyrównane.

No i na koniec jeszcze warto wspomnieć o tej super dopakowanej wersji Kamehameha Boskiego, którą niewątpliwie zmiótł by i Goku gdyby nie wahał się zabić swojego ucznia.

(Poziom mocy): Żółwi Pustelnik >/ Son Goku >> Kuririn >/ Generał Niebieski
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Ale przecież Kuririn również trenował po 21 TB, więc nie można porównywać jego mocy z wtedy i w jaskini. Robisz naprawdę świetne analizy
Shovu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shovu
Dni na forum: 2.344
Posty: 24
Hm, nad tym się nie zastanawiałem, celna uwaga . Skoro został u Żółwiego to pewnie również trenował jednak jego progres był na pewno znacznie mniejszy niż ten u Goku, który w międzyczasie walczył ze Srebrnym i całą ekipą od Białego, co bardziej rozwinęło jego umiejętności. Dzięki za dobre słowo, lubię taką "gdybologię" .
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Co gdyby] Walka między Generałem Niebieskim i Boskim Miszczem.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook