Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» DB Super odcinek 129, 04.03.2018

Strony: 1, 2  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Komentarze do sto dwudziestego dziewiątego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 04.03.2018 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Odcinek fajny, choć liczyłem na coś więcej ;P Fajne efekty, ale trochę za mało pomyślunku w walce, kiedy Whis opowiadał, mogli pokazać jakaś fajną wymianę ciosów, a nie tylko błyski. Bogowie wstali, to pewnie Goku osiągnął jakiś idealny poziom, o którym wcześniej tylko w legendach czytali

Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Porypałem godziny i chciałem o drugiej oglądać. Tyle szczęścia, że Kitajce już odcinek wrzuciły.

Całość całkiem fajna, chociaż spodziewałem się czegoś więcej. Muzyka spoko, przemowa Vegety bardzo fajna, sama walka uboga, ale miła. Jedna rzecz mi wybitnie przeszkadza – Gokū ryczy jak Godzilla i sapie jak odkurzacz. Po co to, a?

Tak se myślę, że Vegeta, Gokū i Jiren mogliby się z tym panem dogadać:
Obraz

Może zrobią konkurs na Mistera bez podkoszulka?


Mateusz napisał(a):
Goku osiągnął jakiś idealny poziom,
Lepiej tego ująć nie można.

Beerus napisał(a):
全く本当になんてやつだ。
あの姿、あの輝き、
あれが…あれこそが完全なり身勝手の極意。
Co się wykłada:

Doprawdy co za koleś.
Ta postać (forma), to lśnienie,  to przecież… Toż to pryncypium egotyzmu w postaci doskonałej (vel doskonały ultrainstynkt).

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
Bogowie wstali, to pewnie Goku osiągnął jakiś idealny poziom, o którym wcześniej tylko w legendach czytali
Nie sądzę, że aż tak. Raczej zaczęli go postrzegać jako równego sobie. To była niezła scena.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.719
Posty: 373
Shounen napisał(a):
Mateusz napisał(a):
Bogowie wstali, to pewnie Goku osiągnął jakiś idealny poziom, o którym wcześniej tylko w legendach czytali
Nie sądzę, że aż tak. Raczej zaczęli go postrzegać jako równego sobie. To była niezła scena.
W sumie jedyna scena poza kamehamehami Zenków, która mi się podobała.
Maniek123404 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Maniek123404
Wiek: 37
Dni na forum: 2.810
Posty: 60
Mnie to w sumie teraz ciekawi już tylko jedna rzecz, a konkretniej osoba: Co z Freezerem?
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.241
Posty: 365
Maniek123404 napisał(a):
Mnie to w sumie teraz ciekawi już tylko jedna rzecz, a konkretniej osoba: Co z Freezerem?
Ja się będę śmiał, jak wyjdzie na to, że zapomnieli o nim...
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Diablo2020 napisał(a):
Ja się będę śmiał, jak wyjdzie na to, że zapomnieli o nim...
Jak dla mnie, wygląda to tak, że w następnym odcinku Gokū i Jiren się wywalą/znokautują wzajemnie i obaj opadaną. Po fakcie znikąd pojawią się Siedemnastka i Freezer i dzięki nim zwycięstwo powędruje do Siódmego Wszechświata. Ciekawe tylko, czy Siedemnastce uda się wycyganić wycieczkę od Super Shén Lóng'a.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.494
Plusy: 1
Posty: 535
Odcinek fajny, ale masa recyklingu. Praktycznie cały opening był wklejony, kamehameha z Keflą. Wcześniejsze tego typu zagrywki można było wybaczyć, ale to jest finał... Toei tak się nie robi. Liczę, że przyszły odcinek definitywnie pozamiata.
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.315
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Musiałam już dziś obejrzeć, w dodatku z osobą nie znającą DBS, więc co chwilę pytania "a kim jest ten wąsaty?", "z kim walczy Goku?", "co tu robi Genialny Żółw?", "czemu Gohan nie pomoże Goku?" xd.

Ależ ten odcinek był kolorowy, pełno blasków, świateł, iskier, graficznie wyglądało to fajnie, choć momentami przekoloryzowali. ;p

Wiedziałam, że Goku osiągnie Ultra Instynkt, także fabuła nie zaskoczyła. Oglądałam z trochę mniejszym napięciem niż poprzednie, a końcówka niczego nie rozstrzygnęła, więc teraz tylko czekać na finał.

Jakoś w tym odcinku wybitnie irytowały mnie Wszystkusie, no te ich teksty były niepotrzebne, psuły klimat.

Zgadzam się z przedmówcami: mało walk pokazali, większość to błyski, a ciosy z punktu widzenia pierwszej osoby, mogli bardziej się postarać, chociaż z kilka minut takiej czystej walki.

Przemowa Vegety wyszła fajnie, tu się nie czepiam. A, i metamorfoza Goku konkretna, mam skojarzenia z Namek.

W sumie z przemyśleń, przypomnijcie mi, co by było, gdyby Jiren zabił przypadkiem Goku, albo odwrotnie? Wtedy Wszechświat przegrywa przez dyskwalifikację ostatniej osoby i wygrywa ten od zabitego? Czy wygrywa zabijający mimo dyskwalifikacji, bo był ostatni na arenie?

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Świetny! Choć rzeczywiście te zarzuty są trafione. Szczególnie za mało ciosów.

EDIT: Takie sugoi obrotowe wyskoki są też w starych walkach DB, 96 odcinek, walka Goku vs Kuririn
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
szarlej_3 napisał(a):
W sumie z przemyśleń, przypomnijcie mi, co by było, gdyby Jiren zabił przypadkiem Goku, albo odwrotnie?
Ja bym powiedział, że Wszechświat mordercy przegrywa, ale Daishinkan jest arbitrem, a ostatnie słowo mają i tak Zenki.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.783
Posty: 105
Hmm odcinek dobry ale bez większych fajerwerków. Dobrze Berus powiedział zamknąć japy i podziwiać niech Toei weźmie to pod uwagę. Bo inaczej sknocić odcinek kolejny. Skoro są tacy szybcy to te sekundy końca mogą robić na kilka ładnych akcji.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.196
Posty: 291
Fajnie by było, jakby Freezerowi skończył się czas i jeśli nawet to on by wygrał, nie zdążyłby wypowiedzieć życzenia tylko trafił z powrotem do piekła

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Świetny odcinek, przemyślanie zrobiony. Wykorzystanie starych animacji nie przeszkadza, jeśli całość jest dobrze wykonana. Można stwierdzić, że były, ale w ramach ciekawostki. Było parę ujęć z openingu, ale choć go bardzo lubię, co za tym idzie oglądałem niezliczoną liczbę razy, nawet tego nie dostrzegłem.

W następnym prawdopodobnie będzie grała moja nieulubiona piosenka, bo już tutaj się prosiła, choć możliwe, że będą chcieli ją zostawić na ostatni odcinek.

szarlej_3 napisał(a):
W sumie z przemyśleń, przypomnijcie mi, co by było, gdyby Jiren zabił przypadkiem Goku, albo odwrotnie? Wtedy Wszechświat przegrywa przez dyskwalifikację ostatniej osoby i wygrywa ten od zabitego? Czy wygrywa zabijający mimo dyskwalifikacji, bo był ostatni na arenie?
Przecież takich tematów nie poruszano w serii, więc nie wiadomo, co by było. To znaczy wiadomo - wygrałby siódmy, bo ma jeszcze Freezę. W przeciwnym razie powinien być remis, a w przypadku remisu też nie wiadomo, co by było.

vegeta391 napisał(a):
Gokū ryczy jak Godzilla i sapie jak odkurzacz. Po co to, a?
To taki ryk z głębi wnętrza i dodaje saiyańskiego klimaciku. Sapanie przeoczyłem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Trochę się zdziwiłem, że ten anioł wszechświata Jirena aż tak się pomylił. Patrząc na Whisa wydawało się, że ci aniołowie mają jakiś dar mądrości, że głupot nie mówią, ba! że w zasadzie znają z góry wynik walki, ale nie mogą go ujawnić ;P

Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
To, że potrafią cofać czas (w wyjątkowych okolicznościach) nie znaczy, że znają przyszłość

Grupa Mirai
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 5.998
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Marcarita? Przecież ona się w ogóle nie odzywa, jedynie Belmod i Kai
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Niby w ogóle, ale przed przemową Vegety stwierdziła, że koniec Goku to kwestia czasu.

Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Mateusz napisał(a):
Patrząc na Whisa wydawało się, że ci aniołowie mają jakiś dar mądrości,
Whis też się już nieraz nie miał racji. Mylił się w walce Gokū i Beerusa, mylił się w sprawach dotyczących kontinuum czasoprzestrzennego. W Dragon Ballu tylko Toribot jest nieomylny.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 129, 04.03.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook