Forum Dragon Ball Nao

» Jiren

gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Czy macie może jakieś pojęcie, czego naprawdę chce Jiren od Super Shenrona? Na dzień dzisiejszy, po 130 odcinku, co to może być? Ta dyskusja już była nakreślona w komentarzach do odcinka, w którym była poruszona ta kwestia, ale prosiłbym Was o podsumowanie tego, co już wiemy i czego możemy się spodziewać na ten temat.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Wskrzeszenie rodziny, mistrza? Zapanowanie absolutnego pokoju we wszechświecie, sprawiedliwości? No bardzo zastanawiający temat, ale sylwetka Jirena nie jest na tyle nakreślona by móc jednoznacznie na ten temat coś stwierdzić.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zgaduję, że nawet Toriyama będzie zaskoczony, gdy w końcu się dowie, jakie Jiren ma życzenie.

Moim zdaniem może chodzić o rodzinę, o co mało kto mógłby go podejrzewać, bo wszyscy zakładają, że jedyny cel tego pakera to siła, sprawiedliwość, siła, sprawiedliwość. Przyjaźń odrzucił, ale rodzina to jednak co innego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
Przyjaźń odrzucił, ale rodzina to jednak co innego.
On to wszystko odrzucił na rzecz siły i to jej sobie zażyczy.

Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Nie mogę odnieść wrażenia, że Jiren to taki Tenshinhan z początków DB kiedy był jeszcze zły i liczyła się dla niego siła ponad to.
Pewnie po wygranej Goku, Jiren uświadomi sobie, że nie siła jest najważniejsza bla bla bla. Pewnie zaprzyjaźni się z Goku. Zobaczy w reszcie ekipy z 11 uni swoich przyjaciół.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Diamante napisał(a):
Pewnie po wygranej Goku, Jiren uświadomi sobie, że nie siła jest najważniejsza bla bla bla. Pewnie zaprzyjaźni się z Goku. Zobaczy w reszcie ekipy z 11 uni swoich przyjaciół.
Sto pro, że tak będzie.


Na dzień dzisiejszy widziałbym to tak:
Vermoud idzie na emeryturę, Jiren sobie życzy zostania nowym Zen'ō, znika wszystkich kaiōshinów, których miejsca zajmują przypdupasy Pride Trooperzy i mamy utopię Zamasu, tylko wykonaniu sprawiedliwie ludzkim zamiast sprawiedliwie boskiego.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Diamante napisał(a):
Nie mogę odnieść wrażenia, że Jiren to taki Tenshinhan z początków DB kiedy był jeszcze zły i liczyła się dla niego siła ponad to.
Pewnie po wygranej Goku, Jiren uświadomi sobie, że nie siła jest najważniejsza bla bla bla. Pewnie zaprzyjaźni się z Goku. Zobaczy w reszcie ekipy z 11 uni swoich przyjaciół.
Właśnie napisałam komentarz do 130 odcinka i miałam podobne przemyślenia, a jak teraz przeczytałam Twoją wypowiedź, podpisuję się pod nią w całości. I faktycznie przypomina Tenshinhana.

Ech, gdyby tylko Goku jakimś cudem nie zaprzyjaźnił się z Jirenem...

A, co do pytania, to albo wskrzeszenie rodziny albo większa siła. To zależy, jak zakończy się turniej.

Klątwa - Dragon Ball
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Pytanie tylko po co mu większa siła skoro przewyższa Bogów Zniszczenia? Przewyższanie siłą Aniołów jest bezcelowe, bo są one totalnie nieszkodliwe.
timmy
Wojownik
Wojownik
timmy
Dni na forum: 4.417
Posty: 33
Istnieje jeszcze możliwość, że jego życzeniem jest spotkanie się z tym kimś kto wymordował jego bliskich, aby się na nim zemścić.
Nie wiemy czy Jiren ostatecznie go pokonał, być może umarł lub ktoś inny go zgładził, ale mimo wszystko Jiren może pragnąć osobistej zemsty, a że Smocze Kule istnieją tylko we wszechświatach 6 i 7, na dodatek w innych zapewne mało kto wiedział o ich istnieniu to nie miał szans na jego wskrzeszenie i zemstę.
Z drugiej strony skoro Vermoud jest w nim tak "zakochany" mógł nieco nagiąć przepisy i pozwolić Jirenowi cofnąć się w czasie, no ale to tylko gdybanie bo jego historia została tylko lekko nakreślona.

A co do podobieństw Tenshinhana i Jirena to ja nie widzę żadnych, no może poza tym, że obaj mają łyse glace i są dobrze zbudowani.
Przypominam, że Tenshinhan chciał po prostu mordować ludzi jak Tao Pai Pai i zbijać kasę jak robił to przy pomocy Skrzydlatego Dzilenia, a o mordowaniu jego bliskich chyba nigdzie nie było mowy. No i najważniejsze co ich różni, Jiren ma swoich Dumnych Szturmowców, ale jak się okazuje raczej nie poświęciłby dla nich niczego ważnego, a Tenshinhan mimo wszystko wiedział co to przyjaźń bo miał Jaoziego i jestem pewny, że nawet wtedy oddałby za niego życie jeśli byłoby trzeba.

Już prędzej historia Jirena przypomina mi tę Kruka, Żółwia, Mutaito i Szatana Piccolo.
Mamy kogoś złego czyli Szatana Piccolo, który morduje wszystkich po kolei, włącznie z przyjaciółmi/kompanami naszych dziadków, a także ginie sam mistrz, tyle, że po tym wszystkim żadnego z nich nie ogarnęła żądzą potęgi i siły, Kruk po prostu był gdzieś w głębi zły i taki został, Żółw był dobry i też taki został, dalej po prostu gdzieś tam trenowali i sobie żyli, bez żadnych obsesji, ani jeden nie zwalczał zła, ani drugi z kolei nie chciał podbić świata.

Sorry, długo wyszło
Proponuje zmienić nazwę tematu z "Życzenie Jirena" na "Postać Jirena" lub po prostu "Jiren".
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
timmy napisał(a):
A co do podobieństw Tenshinhana i Jirena to ja nie widzę żadnych, no może poza tym, że obaj mają łyse glace i są dobrze zbudowani.
Tu bardziej chodziło o podobieństwo historii, gdy Goku walczył z Tenshinhanem na turnieju, ten był nastawiony bardzo negatywnie, chciał pokonać za wszelką cenę, Jiren tak samo, może to sposób bycia, jakieś teksty, mi też się tak skojarzyło. Nie mówię o wielkim podobieństwie, a po prostu luźnym skojarzeniu, coś w tych scenach z Jirenem jest takiego, że przypomina te pierwsze z Tenshinhanem.

Klątwa - Dragon Ball
ArcykapłanWhis Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 34
Dni na forum: 2.285
Posty: 30
Skąd: zkolu
Jak dobrze zrozumiałem, to w mandze przed turniejem była rozmowa Vermoud'a z Jiren'em pod tytułem: "jeżeli Jiren zdobędzie super smocze kule i odda je Vermoud'owi, to Vermoud spełni jego życzenie"... Więc raczej powinniśmy ograniczyć spekulację do tego co w mocy Vermoud'a... Może jego dymisja!?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Jiren
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook