Forum Dragon Ball Nao

» All you need is love. Miłość

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
To Mialas mile sniadanko ;]
Jak wczoraj Bylem na osiemnastce Braciszka To Ciocia Plakala ze Ma Juz 18 Lat i jak ten czas szybko mina wiec to sie nazywa milosc do dziecka

pulkarecordzz.phorum.pl
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
ależ Larme ja nie mówie, że nie trzeba kochać rodziców!!! Wręcz przeciwnie; uważam, że miłość rodzicielska to chyba najdoskonalsza miłość jaka może być (przynajmniej w większości przypadków). sama nie wiem, co by sie ze mną teraz działo gdyby właśnie nie rodzice!
jestem tylko przeciwna pogladowi, że 'skoro matka mnie urodziła a ojciec spłodził to muszę ich bezgranicznie kochać' a jak już pisałam wcześniej kocha sie za nic (tak mi sie wydaje) zaś to stwierdzenie narzuca mi miłość. a co w przypadku, gdy rodzice okazują sie nieodpowiedzialni? wydali dziecko na świat i na tym ich rola sie skończyła? albo jeszcze gorzej: robią wszystko aby uprzykrzyć życie sobie i swojemu dziecku? też trzeba ich kochać? ale podkreślam to tylko moje subiektywne zdanie!!!!

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
no to z tematu zrobiła się zadyma.......
***************************
a tak wracając do tematy to uważam ze
''Kochaj tego kto cie wychowal, a nie tego ktos dal ci zycie".
pozdro.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
jesli to bylo do mojej wypowiedzi to nic takiego nie powiedzialem. Nie napisalem, ze bawilem sie miloscia tylko dziewczynami i milosc nie miala do tego nic do gadania. Nie pisalem ze nienawidze wszystkiego, nie wiem skad ten wniosek.
Mowisz ze jak znajde te jedyna to ja pokocham, ale jest opcja taka jak ktos odgornie ta mysl wyrzuca, nie wprowadza do systemu tej opcji i nie dopusci do tego roznymi sposobami to jest to uniknione. Wiem ze wysuniecie argumenty ze milosc nie wybiera i nie zalezy ode mnie itp ale to nie do konca jest prawda. I przypominam ze mowimy o milosci do osoby obcej, nie o rodzinie czy milosci do przyjaciol. Przynajmniej tak mi sie wydaje.
no wiec milosc jak juz pewnie powiedzialm nie wybiera i jesli kogos poznasz i zechcesz podarowac mu swoja milosc to na pewno bedziecie szczesliwi, w milosci chodzi o to, zeby ufac sobie, zwierzac, jak najlepszemu przyjacielowi, nie chodzi o to zeby miec ladna dziewczyne albo chlopaka na pokaz, to nie jest milosc, chodzi tu o to, zeby przebywac z osoba, uczyc sie jej, dac jej to czego potrzebuje i na odwrot, uzupelniac sie i czasem sie klocic, gdyz takie jest zycie i gdy sie klocisz nie rob tego zlosliwie,zeby komus dowalic komus, ktoc sie i godz natychmiast, natychmiast przepraszaj nawet chocby to nie byla twoja wina jesli zalezy Ci na ukochanej osobie...

Taka konkluzja: zauważyłam, że wiek piszących na forum to średnio 16 lat.

Wnioskuje więc, że takie osoby mają nikłe doświadczenie na temat dojrzałych związków damsko-męskich bądź innych różnych kombinacji. Bez obrazy To nikłe doświadczenie wynika z...
A) niedojrzałości emocjonalnej,
B) dopiero co odkrywania swojej seksualności (i "zachłystania się" tym stanem).
Pójdzmy dalej tokiem rozumowania szesnastolatka... On nie pragnie miłości...Pytanie - DLACZEGO?!
I tu moje przypuszczenia
A) Ponieważ przechodzi okres buntu, który wyraża właśnie w ten sposób,
B) Nie miał odpowiednich wzorców w rodzinie, (osoba niekochana, albo kochana nieumiejętnie ma problemy z określaniem własnych uczuć).
To są tylko moje przypuszczenia, ale myśle, że słuszne. Ukształtowana emocjonalnie istota pragnie miłości, to jest w końcu wyznacznikiem człowieczeństwa.
wiek piszacych na tym forum jest okolo 16 lat gdyz po prostu w tym wieku byla najwieksza fala mani DB
A) niedojrzalosc emocjonalna, jak napisales, wcale nie uwazam ze o to chodzi gdyz milosc mozna spotkac niewazne w jakim wieku,ale jak juz ja spotkasz to o bedziesz wiedziec,ze to ona, bedziesz ja kochac i dawac jej co masz,a ona Tobie i beda sie uzupelniac, w milosci sie nie wybiera wieku, to ona wybiera nie my
B) dopiero co odkrywania swojej seksualności (i "zachłystania się" tym stanem).- w milosci nie chodzi tylko o seks, nie polega ona na tym,ze masz sie zachwycac cialem drugiego czlowieka, mozesz pokochac nawet jesli ktos nie podoba Ci sie z wygladu, nawet myslisz ze jest brzydki, ale czujesz ze go potrzebujesz, to nie jest tlyko takie proste uczucie ograniczajace sie do seksu

nastolatkowie tez pragna milosci np. ja, nie wyobrazam sobie zycia bez milosci,ale szkoda ze jej jeszcze nei spotkalam...

co do okresu buntu, to jest on nieunikniony dla kazdego z nas. pamietam moj okres buntu, prawda jest taka,ze chcialam ze wszystkimi prowadzic wojny i sie klocic, no i po latach sie przyznalam, ale juz wiem,ze ciagle chodzilo o to,ze wlasnie chcialam zeby mnie ktos kochal,a nie nienawidzil i to jest najgorsze, cierpisz i tak naprawde chcesz zeby Cie ktos przytulil,ale nikogo nie ma i wtedy dajesz wszystkim we zankim z brku milosci!!!

co do wzorcow wrodzinie to sie zgodze nie ma ich i taka prawda wiekszosc nastolatkow nienawidzi swoich starych jak to mowia, ale prawda jest taka,ze w glebi serca i tak troche ich kochamy, al bo to moze i przywiazanie, nie wiem ja tam nie lubie swoich rodzicow, a nwet nienawidze i nic juz z tym nie poradze,za stara juz jestem, zeby rzeczy z rodzicami naprawiac, ale z rodzicami to jest zupelnie inna milosc niz ta ktora potrzebujemy

Cytat:
hmm. np. gdy chce miec dziewczyne, to nie chce, aby ona ze mna chodzila, tylko, aby mnie pokochala - a to dwie inne rzeczy. ale najdziwniejsze jest to, ze bylem z dziewczyna rok i po tym sie poklocilismy, no i nastala era, iz moja byla zaczela po mnie ostro jechac:D nie kumam...

wiem ocb tylko ze u mnie naodwrot ja po niej zaczelem jechac ! wiec jak juz z nia chcodzilem ona sie ostro we mnie zabujala a ja nie , tylko ze z nia 1 miech chdzilem i pzed wczoraj zerwalismy, ona cos plakala ze do mnie chce wrocic itp
jesli chcesz prawdziwej milosci to nie mozesz polegac na tym, ze ona chce z Toba chodzic bo jestes najprzystojniejszy w calesz szkole czy miescie, chodzi o to zeby dawala Ci to czego chesz, czyli dawala Ci sie wygadac kiedy tego potzrebujesz, chcialz Toba przebywac, ale sie chyba powtarzam, no wiec milosc nie polega na chdzeniu ze soba

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
hmmmm...
Rzeczywiście..
Z prostego w swoim założeniu tematu wyszła nieoczekiwana dyskusja...
Trudno mi ja jakos bezstronnie skomentować, więc swój komentarz zachowam dla siebie;)
Nie mniej jednak wróce do swojego pytania- co znacxzy kopchać(nie tylko rodziców)?
I jeszcze jedno- jak kochać? CZy to w ogóle jest możliwe?

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
no wiec mysle,ze kochac jest mozliwe choc bardzo trudne, gdyz znajdyje sie ja rzadko, aj ka sie znajdzie to bedziesz wiedziec co znaczy kochac, to znaczy potrzebowac kogos, czuc ze sie za nim, teskni, nie z przywiazania,ale naprawde brakuje Ci jego ust jego duszy...
nie wiem czy jest to mozliwe jeszcze nigdy tak nikogo nie pokochalam, ale wiem czego chce

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Miłość jest takim stanem , kiedy tracisz chłodną ocene sytuacji , i przestajesz myśleć logicznie. Boże broń
To jest tylko stan poczatkowy... Jakies 2,3 miesiace
Potem czlowiek przyzwyczaja sie z mysla ze ma partnera, wiekszosc wpada wtedy w rutyne, ale sa wyjatki gdzie milosc przeradza sie w cos wiecej. Wtedy wzrasta wzajemny szacunek, opieka, poznanie siebie ( poza caluskami, przytulaniami i innymi duperelami ktore sie kojarza polowie ludzi jako milosc ;]) i przede wszystkim powstaje wieksza wiez umyslowa niz fizyczna miedzy partnerami.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Miłość jest dla mnie czymś wspaniałym,czymś co daje mi szczęście,sens życia,czymś co sprawia,że każdego dnia chce wstać i walczyć mimo przeciwności losu.Kiedyś było to zauroczenie (może dlatego trwało to tak krótko),ale jesli podchodzi się do miłości jak do gry,w której jedna strona wcześniej czy póżniej przegra,tak niestety bywa.Moim zdaniem miłośc nie polega tylko na całusach,przytulania,achow i ehow,z powodu slepoty dla partnera/partnerki.Nie ... to jest czas przejsciowy.Prawdziwa miloscia moge nazwac stan,w ktorym poznajesz partnera,w ktorym dostrzegasz jego wady,nie usprawiedliwiasz go w swych oczach,ale jednoczesnie jestes gotowy je zaakceptować.Miłość to także przyjażn,bo bez niej nie ma dla mnie milosci,partner/ka musi byc takze Twoim przyjacielem,byc na dobre i na zle,uczymy sie tego w przyjazni,ale nie zauwazamy jak wiele z tych rzeczy przechodzi dalej juz w doroslym zwiazku ... Miłość jest piękna !!

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Trzeba by najpierw zadać pytanie czy miłość istnieje
Jeśli było by coś takiego (ja tego nie uznaje) to można by to porównać do stanu narkomanów chca więcej i wiecej dragów (czy jak to tam), w "miłości"
chcesz być z osoba dlużej i dłużej, lub miło spedzac czas. Zaraz zobacze gdzie jest post xan'a bo on nie przepusci na pewno [ ort! ] okazji do dlugiego referatu. Pozdro for Xan XD

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
To że miłość istnieje , jest dla mnie raczej oczywiste. Jeżeli zaś trzeba najpierw zadać jakieś pytanie , to powinno być bardziej osobiste - czy ja umiem kochać? W moim wypadku odpowiedź brzmi oczywiście- nie

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
czy ja umiem kochać? W moim wypadku odpowiedź brzmi oczywiście- nie
może nie odranu "nie" ale może "nie teraz". Jakby to była w twoim wypadku kobita rozlewajaca wude 9nawet nie wiem [ ort! ] jakie "u") to było by fajnie?? Nie no jak spotakam to "jedyną" jesli istnieje taka postrzelona to może coś ze mnie bedzie

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jakby rozlewała wódę , to bym ją znienawidził za marnotrastwo , a jakby polewała , to też nie było by dobrze , ponieważ jak nakazuje tradycja podczaszy zawsze był mężczyzną.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Miłość... ehh... dawno temu pokochałem i żałowałem (trzeba było wykorzystać ten moment...hmmm..), do dziś odczuwam skutki... więcej nie chcę i nie dam się...

To prawda stan początkowy miłości zaburza tok myślenia i postrzegania świata.
Cały czas myśli się o tej drugiej osobie. Chciałoby się ją mieć cały czas przy sobie. No i w ogóle nie chce mi sie opisywać jak to spostrzegam, ale powiem, że jest piękne póki nie powie się "wszystko tak nagle, opuść żagle" .
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Ja Nareszcie POczulem ta Miłosc Do Dziewczyny oczywiscie nie bede zaniedbywal treningow ;]

pulkarecordzz.phorum.pl
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Powiem szczerze, bez kręcenia – nie wierze w miłość. Tak jest, nie wierzę. Kiedy myślę, że to już 'ta jedyna' wielka, prawdziwa miłość to coś się zawsze psuje. Zazwyczaj z mojej winy.
Potrafię być 'zakochany' tylko dopóty, dopóki nie zdobędę danej dziewczyny. Kiedy już mi się to uda wszystko zaczyna się sypać, zaczynam dostrzegać jej wady, które wcześniej mi nie przeszkadzały, a teraz stały się nie do zniesienia.
Chyba będę starym kawalerem, o sry – singlem – albo nieszczęśliwym, znudzonym małżonkiem.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Powiem szczerze, bez kręcenia – nie wierze w miłość. Tak jest, nie wierzę. Kiedy myślę, że to już 'ta jedyna' Smile wielka, prawdziwa miłość to coś się zawsze psuje. Zazwyczaj z mojej winy.
Potrafię być 'zakochany' tylko dopóty, dopóki nie zdobędę danej dziewczyny. Kiedy już mi się to uda wszystko zaczyna się sypać, zaczynam dostrzegać jej wady, które wcześniej mi nie przeszkadzały, a teraz stały się nie do zniesienia.
Chyba będę starym kawalerem, o sry – singlem – albo nieszczęśliwym, znudzonym małżonkiem.
lepiej singlem

Ja Nareszcie POczulem ta Miłosc Do Dziewczyny Wink oczywiscie nie bede zaniedbywal treningow ;]
No co ty, miłość pasjonuje i doładowuje, znosisz cięższe treningi!
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
Powiem szczerze, bez kręcenia – nie wierze w miłość. Tak jest, nie wierzę
A ja tam wierze, i to w taką aż po grób. Choć niestety jeszcze nigdy się nie zakochałem, i nie wiem jak to jest. Dziwią mnie ludzie którzy wyznają sobie miłość np: w wieku 18 lat Przecież to czysta głupota, i tak prędzej czy później nic z tego nie będzie. Są dwa rodzaje miłości, ta młodzieńcza która przemija równie szybko co się zaczyna, i ta dojrzalsza w trochę późniejszym wielu z której zazwyczaj wynikają małżeństwa Ja osobiście wolałbym drugi wariant, po prostu nie mógł bym być z kimś w obecnym wieku, i mówić tej drugiej osobie jak bardzo ją kocham i inne tego typu brednie, a w duchu doskonale wiedząc że tak nie jest.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Fenix Fable: 02.08.2006, 18:24
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Może z moim niedowiarstwem trochę przesadziłem. Być może spotkam kiedyś wyjątkową dziewczynę, która mnie z niego raz na zawsze wyleczy
Dziwią mnie ludzie którzy wyznają sobie miłość np: w wieku 18 lat, przecież to czysta głupota i tak prędzej czy później nic z tego nie będzie.
Moja siostra poznała swojego przyszłego męża w wieku 16 lat, chodzili ze sobą już od 17 roku życia.
Teraz mają już 20 lat ze sporym hakiem (bliżej im do trzydziestki niż dwudziestki)i są (w mojej ocenie) bardzo szczęśliwym małżeństwem.
Są dwa rodzaje miłości, ta młodzieńcza która przemija równie szybko co się zaczyna, i ta dojrzalsza w trochę późniejszym wielu z której zazwyczaj wynikają małżeństwa,
Nie wszystko na tym świecie jest czarne albo białe. Miłość to jedna z tych rzeczy, których nie da się zaszufladkować.
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
A ja was przebije D
Moja ciotka poznala wojka w wieku 15 lat, byli razem od 16-go. Zyja razem do dzis i w wieku 56 lat sa szczesliwi, co dziwne?
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.472
Posty: 189
Moja siostra poznała swojego przyszłego męża w wieku 16 lat, chodzili ze sobą już od 17 roku życia.
Teraz mają już 20 lat ze sporym hakiem (bliżej im do trzydziestki niż dwudziestki)i są (w mojej ocenie) bardzo szczęśliwym małżeństwem.
No tak, zdarzają się wyjątki.

Nie wszystko na tym świecie jest czarne albo białe. Miłość to jedna z tych rzeczy, których nie da się zaszufladkować.
Masz racje. Miłość jest czymś czego nie można zbadać ani zmierzyć, ale zawsze można spróbować coś o niej napisać.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Fenix Fable: 02.08.2006, 18:20
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » All you need is love. Miłość
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook