Forum Dragon Ball Nao

» Jan Paweł II

Strony: 1, 2  
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.045
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ludzie, zaczyna mnie to wszystko denerwowac. Po co to cale zamieszanie?
Sprzedawanie koszulek z Papiezem, ksiazek, filmow dokumentalnych? nagle gdy umarl - hurtem to wszystko weszlo do sprzedazy. to jest po prostu glupie zerowanie na czyjejs smierci Po co mi Papiez na koszulce? Ja mam Papieza w sercu...

tak samo z tymi mszami, wiekszosc ziomkow w moim wieku (starszych) traktuja te msze i inne pielgrzymki, aby po prostu wypic browca z kolegami...

no comment, za duze zamieszanie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 02.04.2006, 17:18
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.616
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Masz racje eMate, zgadzam sie w 100%. To zerowanie na nieszczesciu i zalobie calego swiata. To po prostu [ ort! ] swinie marketingowe! Tak nie mozna!!!

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.830
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
W takim razie Kraków to jakieś zadupie marketingowe, bo jak długi i szeroki, nie natrafiłem na żadne stoiska z koszlkami, kubkami, i innymi duperelami. Za to filmy, to co innego. Istnieją, wciąż powstają nowe, lecz, mym zdaniem, nie jest to chwyt marketingowy, tylko próba zapisania w annałach historii postać Jana Pawła II. Może nie wszystkie filmy, programy dokumentalne są robione tylko dla kasy, a ich producenci i reżyserowie chcą ukazać w całej okazałości postrać Papieża - Polaka? Zresztą filmy powstawały i zanim nastąpiły te smutne dni (czyli, gdy zmarł), więc nie widze problemu. Teraz jest ich po prostu większe nasilenie (a może to jest właśnie problem?)

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Zgadzam się z Szpanerem - U mnie w Rzeszowie nie znajdziesz żadnej koszulki z Papieżem, chyba że będziesz długo szukał... Co do filmów... Niektóre są pięknę, i wcale nie ma ich tak dużo (2?) A filmy dokumentalne są bardzo dobre... naprawdę warto wiedzieć coś o Papieżu - Polaku.
Kubki itd. to śmiecie nie wolno sobie nimi zaprztać głowy .

2 Kwiecień (*) [*] {*}

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.641
Posty: 325
Skąd: Mokotow
A co sw. papierz jest jak jakis towar niewarzne czy u was sa te koszulki czy ich nie ma wazne ze go masz w sercu i to sie liczy! a nie jakies bazdety koszulki utp.!! zastanowcie sie

pulkarecordzz.phorum.pl
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.636
Posty: 105
mieć w sercu papieża a mieć w sercu to, co próbował nam pokazać - to chyba jest jednak jakaś róznica. można być dumnym "ale fajnie, papież był Polakiem i ja nim jestem, normalnie odlot" i na tym to się kończy.
a przecież lepiej by było, gdyby razem z pamięcia o Nim samym, przetrwała pamięć o tym, czego próbował nas nauczyć.
a co do tych śmietków - bez komentarza

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.045
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
no i ja wlasnie jestem dumnym, iz byl papiezem polakiem. gdyby nim nie byl, jestem pewien, iz przynajmniej 50% polakow nie kochalo by go tak samo. i nie zamierzam sie uczyc jego przykazan i moralow, bo to mi nie potrzebne, i tylko tak sie gada: pamietajcie o tym co mial do przekazana, a na bank nikt o tym nie pamieta i nawet nie zna jego nauk... w tym wy, wielcy(?) katolicy

ps.choc moze sie do niektorych z was myle.
pozdro
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.616
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja na pewno [ ort! ] nie znam wiekszosci nauk ale mniej wiecej wiem co chcial nam przekazac. Wielu ludzi mowi ze Jan Pawel II to byl najwspanialszy papiez w calej historii. Wlasnie teraz skonczyl sie film "Karol, czlowiek ktory zostal papiezem". Az lezka mi sie w oku zakrecila

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.039
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Pogoń za kasą to jest motto życiowe dzisiejszego świata, więc co tu się dziwić, że wykorzystają każdą sytuacje do zarobku, nawet jeżeli jest to ważny dzień "Rocznica Śmierci Jana Pawła ||"

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Tak zawne Pokolenie JPII to miomo wszystko duża liczba ludzi...
I chyba Tylko głupiec nie wykorzystałby tak dużego, potencjalnego rynku...
Nie móię że jest to dobre, ale nie mówię tez, że tacy ludzie kierują się złymi intencjami.
Wiele osób po prostu chce uzewnetrznic swoje uczucia, przekazac innym swoje emocje, przeżycia...
W tym nie ma nic złego. I nie ma nic złego w tym, że są ludzie, których praca pozwala innym na taką własnie ekspresję tego, co czują.
Jeśli ktoś uważa, że to "przegięcie" to podaje do wiadomości- NIe musisz tego kupowac, nie musisz w tym chodzić, nie musisz. Zawsze masz wybór- do domena wolności i demokracji.
To przeciez nie oznacza, że gdzies głęboko nie nosisz swoich uczuć...
A jeśli kogoś to irytuje to... trudno. Nie wszystko w życiu będzie nam się podobac, nie zawsze jest tak, jak chcemy...
Na tę sprawe trzeba po prostu spojrzeć szerzej...
Czasem warto przyjąć inny punkt widzenia a horyzont okaże się szerszy...
Czasem warto wznieść się ponad własne poglądy na jakiś temat, a może zobaczy się coś więcej...
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.558
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
No właśnie.. jutro będziemy przeżywać szósty już dzień papieski, lecz niestety już bez papieża rodaka.. Chciałbym się dowiedzieć co wniósł w wasze życie Jan Paweł II? Czy pobudził was do jakichś czynów, częstszej modlitwy, umocnienia wiry? Czy nasz rodak zasługuje na miano świętego? Czy nadal pamiętacie? Czy Papież polak idzie już powoli w zapomnienie?


Jan Paweł "Wielki" wniósł w moje życie wiele.. Gdy jeszcze żył i głosił słowo Boże na ziemi , nie czułem tego co czuje po jego śmierci. Zmienił we mnie wiele.. pobudził patriotyzm w moim sercu oraz poszerzył moją wiarę. Po jego śmierci dostrzegłem sens swojego życia.. Znalazłem autorytet.. naszego papieża polaka. Moim zdaniem Jan Paweł II powinien jak najszybciej zostać kanonizowany! Zrobił wiele.. (plotki chodzą że objawił mu się sam Jezus Chrystus, lecz nikt już tego nie potwierdzi)nie będe się tu rozpisywał o jego czynach, bo każdy kto go kocha powinien o nich wiedzieć.

Czekam na komentarze

Pozdrawiam Legolas

Temat przeklejony.
Shounen

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Legolas: 15.10.2006, 20:48
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.836
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Mała wzianka na początku, zanim zaczne pisać na ten, jakże ciekawy temat. Jeżeli nazwa tematu, ma się brać od przydomka, nadanego przez księży na ten kolejny już dzień papieski, to nazwa powinna brzmić : Jan Paweł II Sługa Miłosierdzia. Drugim zaś aspektem jest to,że nie ma takiego słowa jak kanonizowany. Można być beatyfikowanym, lub ulec procecesu kanonizacji. To wszystko celem wstępu.

Jan Paweł II jest najwybitniejszym polakiem w historii. Człowiek niezwykle charyzmatyczny, silny, a jednocześnie potrafiący komponować to z wielkim miłosierdziem i miłością bijącą z Niego. Nigdy nie miałem swego ideału, do którego bym dążył, jednakże zmieniło się to, za sprawą papieża. Jego wielka siłą, determinacja i prawdziwe ukazanie sensu chrześcijaństwa, sprawiło, że z człowieka zbuntowanego wierze, stałem się tym, który ją pogłębiał. Zawsze miałem jakieś ale dotyczące kościoła, jego dogmatów, oraz błędów jakie popełniali jego ludzie, na przełomie wieków. Inkwizycje, homoseksualizm i zanik prawdziwych powołań uprzedził mnie, tak jak wielu innych ludzi. Odeszłem. Oglądałem Anioł Pański, słuchałem, jak wielu ludzi małej wiary papieża, gdyż on zawsze dawał nam szanse, on potrafił przemówić do ludzi, sprawić by człowiek spijał słowa z jego ust, potrafił sprawić, że człowiek czuł się wspaniale. Powróciłem, patrzyłem kątem oka, jakim nauczył mnie patrzyć papież, nie dostrzegałem już instytucji, lecz ludzi, wspólnote. To oni budują kościół. To był jedyny papież, który nie zapomniał kim był wcześniej, wiedział jaką pełni funkcje, jaką ma pozycje na świecie, a nie zmienił się ... On wyciągnął ręke do innych religii, to Jego opłakiwali ludzie na całym świecie, na Jego pogrzebie byli wyznawcy każdej religii !.Oprócz tego, jego walka z chorobą, była inspiracją dla mnie. Pokazał mi, że nie można się poddawać, trzeba walczyć o to w co sie wierzy ... i walcze do dziś. Jego walka się skonczyłą, on osiągnał wiele. Umarł lecz nadal jest, gdyż puki ludzie pamietają o Nim, bedzię żył wiecznie w naszych sercach i umysłach.

W sprawie beatyfikacji ? Sante at vitae - to oddaje wszystko

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.558
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Dziwię się, że tak mało osób wypowiedziało się na ten jak bardzo ważny temat o naszym wielkim rodaku.. Czyżby wszyscy zapomnieli.. ?
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.039
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
To, że mało osób wypowiedziało się na jego temat nie musi być związane z niewiedzą, a nieobecnością.

Ja zawsze podziwiałem Jana Pawła II za jego wytrwałość, siłę i umiejętność persfazji. Mimo wieku był o bardzo silny duchem co dawało mu moc do wędrówek. Jest to wielki autorytet, a zarazem pierwszy papież Polak
Na zawsze zostanie w naszych sercach jako wspaniały człowiek.

R.I.P

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Wczoraj była druga już rocznica śmierci Jana Pawła II.
Zawsze uważałam, że to niezwykły człowiek. Był ludzkim wcieleniem miłości. Kochał każdego. Bez względu na narodowość, kolor skóry czy wyznanie. Widok naszego polskiego papieża, który trzyma na rękach małe dziecko nikogo nie dziwił. On taki już był. Zawsze podziwiałam go za upór i determinację w działaniu. Żaden papież nie odwiedził tak wielu krajów, a mógł po prostu nie ruszać się z Watykanu. Każdy powinien widzieć w Nim, pewien rodzaj "idola", człowieka, którego warto naśladować. Gdy wartowałam w mundurze harcerskim przy Jego pomniku, który stoi w Łukowie, ledwo powstrzymywałam łzy. Teraz do harcerstwa już nie należę, ale już jako "cywil" staram się oddawać mu hołd w godny sposób. Polska straciła naprawdę wspaniałego Polaka. Jednak zostanie On w naszych sercach i na pewno spotkamy się z Nim jeszcze raz, już w Niebie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.150
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Co tak mało postów Przecież to był i pozostanie wielkim człowiekiem!
Zwalczył komunizm w Polsce,troszczył się o wszystkich,odbył mnóstwo pielgrzymek po świecie i rozsławił i przeniósł na wszystkich swoje miłosierdzie,pamiętacie ile osób przyszło na pogrzeb,modlili się za niego wyznawcy innych religii.Wielki Polak, wielki człowiek!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.174
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Już wszyscy napisali to co ja bym chciał napisać ale poraz enty powiem że Jan Paweł II był po prostu [ ort! ] wielkim człowiekiem np. głosząc wiare chrześćijańską nawet w najdalszych zakatkach Afryki , mozna nawet powiedzieć że zastał Polskę komunistyczną a zostawił demokracyjną ;p więcej takich ludzi że świecą szukać , ale oby było ich jak najwięcej

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.223
Posty: 633
Skąd: Kielce
Filippo napisał(a):
mozna nawet powiedzieć że zastał Polskę komunistyczną a zostawił demokracyjną
brawo dla tego pana (tak Filippo, dla Ciebie)

A co do tematu:
Jan Paweł II był osobistością na pewno kontrowersyjną- bo który papież wychodził do ludzi, poza audiencjami generalnymi?- i zarazem świętą. Zawsze powinien zostać wzorem dla wielu osób. Uważam, że to jeden z największych Polaków wszech czasów.

(przepraszam, że tak krótko- kiedyś skończę )
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kyasarin napisał(a):
Filippo napisał(a):
mozna nawet powiedzieć że zastał Polskę komunistyczną a zostawił demokracyjną


brawo dla tego pana (tak Filippo, dla Ciebie)
To nie Kazimierz.
Filippo, Jan Paweł II nie zniszczył komunizmu, był jego przeciwniekiem to fakt, ale on po prostu musiał upaść ze względów czysto ekonomicznych, bo to one były najważniejszą przyczyną niezadowolenia ludności. Papież jedynie pomógł ludziom wyznać szczerze i publicznie to, że są niezadowolenie(czego część wcześniej się bała). Ponadto nie był on już twórcą nowego systemu politycznego w Polsce. Myślę, że się tu ze mną zgodzisz.

Kyasarin napisał(a):
Jan Paweł II był osobistością na pewno kontrowersyjną
Był kontrosweryjną postacią, że względu na to, że był bardziej konserwatywny niż reszta świata(w późniejszych latach pontyfikatu).
Ale należy wspomnieć, że wywodził się on ze starej szkoły, był papieżem ponad 20 lat, więc jego postawa po pewnych czasie nie zgadzała się z już z tym co niosły ze sobą nowe pokolenia. Ja sam nie zgadzam się z poglądami na temat antykoncepcji. Należy jednak wspomnieć, że był pierwszym papieżem i jednym z pierwszych wyższych duchownych, który zaczął podejmować tematykę seksu, który był po prostu wcześniej tematem tabu w środowisku religijnym jak i w wielu społecznościach. Audiencje generalne i pielgrzymki są kolejnymi przykładami na to, że był to papież niosący powiew świerzości w staroświecki Watykan. Sam osobiście jestem zdania, że w Watykanie realną władzę sprawuje ultraortodoksyjna kuria, a kolejni papieże z niej się wywodzący prowadzili jej politykę, a ''opozycjoniści'' starali się nie wchodzić jej w drogę. Karol Wojtyła był jednak człowiekiem młodym, bardzo energicznym, niosącym nowoczesne jak na tamte czasy rozwiązania. Pochodził z ''dlaegkiego kraju''. Chodzi o to, że nie był Włochem, a Polakiem i w Polsce Kościół przeżywał inne trudności niż Włochy i reszta zachodu. Uważam, że mimo niesprzyjającego środowiska
w Watykanie i tak dokonał wielkiego kroku w historii Kościoła rzymskiego jak i całego chrześcijaństwa. Na uwagę zasługuje fakt, że był osobą szanowaną szanowaną poza środowiskiem katolickim, a nawet chrześcijańskim(zaznaczam jednocześnie nie biorę pod uwagę środowisk skupionych wokół religijnej dewocji).
Zawsze byłem pełen podziwu dla Jego osoby, wartości jakie reprezentował(miłość, tolerancja, szacunek)i jego wytrwałości w obliczu słabego zdrowia. W pełni zgadzam się z powyższymi opiniami, że był jednym z największych Polaków w historii, który zasłużył się w historii kraju oraz świata.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.146
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Jan Paweł II był bardzo ważną osobistością w życiu wielu z Nas.
Podobnie było z resztą i u mnie. Patrząc na Niego niejednokrotnie byłem pełen podziwu. Dla każdego oddawał cząstkę Siebie.
Potrafił wybaczyć nawet człowiekowi, który chciał go zabić, co świadczy, że był On człowiekiem o wielkim sercu.
Nigdy nie doczekamy się już takiego Polaka.
Moim zdaniem z Jego kanonizacją powinniśmy trochę poczekać, proces kanonizacyjny trwa bardzo długo.
Wieść o Jego śmierci wzbudziła we mnie mieszane uczucia.
Z jednej strony żal i smutek, że już nigdy Go nie zobaczę z drugiej radość (wiem, że to jest nie na miejscu). Radość z powodu tego, że nie musi On już się męczyć.
Podczas pontyfikatu pokazał On jak należy być dobrym i jak to czynić.
Stał się wzorem dla wielu ludzi (w tym i dla mnie)
Chciał pogodzić wszystkie wyznania religijne.
Zobaczymy jak będzie to kontynuował jego następca Benedykt XVI.
Jak na razie nie widzę, aby wzbudzał w ludziach tyle pozytywnej Energi , co jego "umiłowany poprzednik". ale czas pokaże.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Jan Paweł II
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook