Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball po raz pierwszy na Blu-ray

Strony:   1, 2
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Dni na forum: 4.060
Plusy: 4
delikwent, nie liczyłbym na 4:3. 4:3 kupią tylko hardkorowi fani, 16:9 kupi każdy

Obraz
Testy o db: 1 i 2
MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
delikwent
Saiyanin
Saiyanin
delikwent
Dni na forum: 2.608
Plusy: 1
Nie rozumiem. Tzn. rozumiem, że każualowców czarne pasy moga zniechęcać, ale dlaczego mieliby kupowac starocia na tak niszowym jednak nośniku, jakim jest BD?

no elo #pdk
Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
delikwent, nie wiem, jak to się ma w Hiszpanii, ale BD niszowy jest chyba przede wszystkim u nas.

Tutaj jakieś randomowe staty za 2017.

Staroć jak staroć, chętni się znajdą, jak nie w Hiszpanii, to w Ameryce Łacińskiej. Bądź co bądź jak masz do wyboru obraz zapełniający cały ekran ultra 4k 80", a czarne pasy, to machinalnie jako laik wybierasz cały, pełny ekran. Życie…

Obraz
MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Dni na forum: 851
Tylko, że na współczesnych sprzętach można sobie od ręki z 4:3 zrobić 16:9, a w drugą stronę już zrobić tego nie można. Dziwi mnie w ogóle po co zadawali tego typu pytanie. Obecnie wynik to 64% dla 4:3. Widzę, że w tamtejszych komentarzach wybuchła niemała dyskusja.
Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 4.488
Plusy: 11
Masz rację, 4:3 powinno zadowolić również zwolenników 16:9. W zasadzie to kwestia przyciśnięcia jednego guzika na pilocie.
Jeśli ktoś ma z tym problem w XXI wieku, to ja już nie wiem...

Komentarze tamtejsze wielokrotnie wyjaśniają przewagę oryginalnego obrazu nad przyciętym... chociaż to nie do końca prawda.
Jak się dobrze przyjrzymy, w 4:3 też brakuje fragmentów, które za to pojawiają się w 16:9. Ale rzeczywiście, więcej obrazu jest widoczne w 4:3.

Dorzucam porównanko:
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Indiger napisał(a):
Tylko, że na współczesnych sprzętach można sobie od ręki z 4:3 zrobić 16:9, a w drugą stronę już zrobić tego nie można.
Ale taniej jest upsacolwać*, jak się potnie, mniej materiału.

*czy jakoś tak.

kinichi napisał(a):
Jeśli ktoś ma z tym problem w XXI wieku, to ja już nie wiem..
Zgrywasz się, nie? Jakby to nie byłoby problemem, to nie byłoby takich stron

Obraz
MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.481
Plusy: 64
Niektórzy podczas oglądania rozciągają 4:3 na pełny ekran i też nie widzą w tym większego problemu.

Najlepiej zrobiono to z pierwszym Kaiem, czyli w TV i na DVD 16:9, a na Blu-ray 4:3 (chyba tylko w Japonii wyszło w takim formacie?).

Czy jakieś odtwarzacze obsługują inteligentne/zaprogramowane obcinanie do 16:9? Bo przecież oni ostatnio nie tną obrazu na chama, tylko obcinają raz od góry, raz od dołu, a to robi różnicę. To tak na obronę tych wydań.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Dni na forum: 851
27 listopada za sprawą hiszpańskiego wydawnictwa Selecta Vision do sprzedaży trafi pierwszy box z odcinkami Dragon Balla na Blu-ray. Będzie to pierwsze wydanie na świecie.

Płyty będą zawierały japońską ścieżkę dźwiękową, ale bez angielskich napisów (tylko hiszpańskie). Format 4:3. Nowa jakość audio (nie ta z boxów DVD). Na razie nie wiadomo kiedy seria zostanie wydana w USA/UK czy Japonii.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.481
Plusy: 64

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Dragon Ball po raz pierwszy na Blu-ray
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump