Forum Dragon Ball Nao

» Policja

Strony:   1, 2, 3, 4  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Kochani. Gliniarze są zwykłymi ludźmi. Oni naprawdę nie są jakąś sektą która ma swoje przykazania i realizuje je w powierzonej od swojego guru misji. Uwierzcie mi.

A wpakowywanie w kłopoty nastolatków którzy wypiją sobie jedno piwko na zakończenie roku sprawia im nadzwyczajna frajde.
Tak, niewątpliwie dostają erekcji na samą myśl, że najpierw oni spiszą tych nastolatków, nastolatkowie pójdą do rodziców, rodzice zaczną się skarżyć na komendzie... a tak jest.
Czy trudno jest pojąć, że policjant ma swoje procedury, których, do cholery nędzy, musi przestrzegać? Że w przypadku nie spisania owych palących/pijących nastolatków grożą mu konsekwencje od finansowych na wydaleniu z pracy kończąc? Czy to takie ciężkie do zrozumienia?

Opierając się na własnym doświadczeniu mogę powiedzieć, że szczecińska policja ma w dupie ważne dla obywatela sprawy i cały czas poświęca na szwędanie się po mieście i spisywanie nastolatków z piwem albo papierosem.
Jakie, "ważne dla obywatela sprawy"?

Przykład serialowy posterunkowy z Rodziny Zastępczej typowy , Polski policjant, któremu nic się nie udaje.
Typowy, to był błąd przy twoim poczęciu. Prezerwatywy kupuje się w aptece, nie na osiedlowym

Uważam, że to jest nieodpowiedzialność Polskiej Policjii powinni ważniejszymi rzeczami się zajmować, a nie tym, że ktoś rzuci sobie puszkę po Coli, lub krzyknie HWDP to przecież nie jest krzywda cielesna, ażeby za nią karać.
To jest znieważenie funkcjonariusza publicznego. I nie odnosi się to tylko do smerfów. Ponadto, jeśli ktoś jest na tyle głupi, by krzyczeć "CHWDP" w obecności policjanta, to ja też bym spisał, choćby za głupotę.

Do Policjii osobiście nie mam nic, bo nie miałem zatargów z prawem, tylko czasami za byle co mandaty dają a prawdziwych piratów drogowych to nie chce im się łapać.
Powtarzam: nie ich wina, że na danej drodze jest ograniczenie do, strzelam, 80km/h. Zauważ, że większość gliniarzy przekroczonej granicy prędkości 15-20km/h albo nie spisuje, albo daje jedynie pouczenia. Jeśli jednak jedziesz 120, to on MUSI cię złapać, ponieważ ma taki obowiązek. Tak jak ma obowiązek łapać wagarowiczów, czy tych którzy szczają w miejscach publicznych. To nie jest jego widzimisię, tylko coś, z czego on jest później rozliczany.

Można się czepiać policji za bierność w działaniach, ale nie za wykonywanie procedur im powierzonych! Bo przecież to nie od nich zależy.
Zanim zaczniecie narzekać na ową bierność - weźcie pod uwagę, że patrolującym policjantom (najczęściej we dwójkach) ciężko jest się rzucić na 6-7 osobową grupę która, np., coś demoluje. Dlaczego? Bo primo, to jest głupota zwyczajna, secundo... Ta. Procedury. Oni w takim wypadku zmuszeni są wezwać posiłki, czyli zwykle najbliższy oddział prewencji, jakieś 6-7 osób w radiowozie.

Pozdrawiam, Szaruś.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Szarak napisał(a):
Jakie, "ważne dla obywatela sprawy"?
Nie chcę pisać publicznie dokładnie o co chodzi, bo to sprawa rodzinna. Mniej więcej - nękanie, napastowanie, włamanie, pogróżki, znęcanie się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym. Jedyne co zrobili szanowni panowie funkcjonariusze to mieli mnie i moją rodzinę gdzieś.

Nie no, niech sobie spisują ludzi, w końcu taka jest ich praca ;] tylko niech najpierw zajmą się poważniejszymi rzeczami.
Zawsze miałam szacunek do policji. Aż do dnia, kiedy przekonałam się jak naprawdę im zależy na bezpieczeństwie obywateli. Czyli w ogóle.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jeśłi masz na myśli to, że bandyci nadal są na wolnośći, to jużnie jest wina policji. Policja ma za zadanie ich łapać, odwozić na komendę, nie sądzić. Pretensje można mieć do prokuratury, sądów bądź po prostu prawa.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A jeśli policja nawet nie ruszy dupy, żeby złapać przestępce?
Tak było w moim przypadku, od razu na wstępie usłyszałam, że nie mam co się łudzić, że będą szukać.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Mart napisał(a):
Nie chcę pisać publicznie dokładnie o co chodzi, bo to sprawa rodzinna. Mniej więcej - nękanie, napastowanie, włamanie, pogróżki, znęcanie się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym. Jedyne co zrobili szanowni panowie funkcjonariusze to mieli mnie i moją rodzinę gdzieś.
Mart napisał(a):
Tak było w moim przypadku, od razu na wstępie usłyszałam, że nie mam co się łudzić, że będą szukać.
God damnit. Daj spokój. Oni nie mogą tego po prostu olać. Żadnego z powyższych, a gdy się to kumuluje wychodzą duże sprawy i duże wyroki. I jeszcze w Szczecinie - sporym mieście, nie jakimś zaściankowym zadupiu. Koloryzujesz po prostu. Albo przestępstwa albo zachowanie gliniarzy, bo, powtarzam, nie ma bata. Co oni by w raporcie napisali? Jeśli ktoś zgłasza przestępstwo, oni muszą się tym zająć, bo to jest ich zasrany obowiązek. Iść, spisać raport i wszcząć śledztwo. Gdy tego nie zrobili, masz prawo podać ich do prokuratury. Afera by z tego była straszna. A przecież nie będą się wystawiali.

zdravim, Szaruś.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Szarak napisał(a):
To jest znieważenie funkcjonariusza publicznego
Może i tak, ale jeśli on, czyli funkcjonariusz dajmy na to pałuje cię za byle co to w tedy mamy znieważenie, ale obywatela RP, za to już się nie karze .
Szarak napisał(a):
Typowy, to był błąd przy twoim poczęciu. Prezerwatywy kupuje się w aptece, nie na osiedlowym
Z takimi uwagami to ty się lepiej schowaj.... są nie na miejscu i nie przystoi tak pisać na forum o DB.
Szarak napisał(a):
Powtarzam: nie ich wina, że na danej drodze jest ograniczenie do, strzelam, 80km/h.
Nie chodzi o zwykłych gliniarzy, lecz kontrole radarową, wystarczy, że przekroczysz 1 km, a w ciągu 5 dni roboczych przychodzi kwitek, na którym napisana jest wysokość twojego mandatu .

Szarak napisał(a):
ciężko jest się rzucić na 6-7 osobową grupę która, np., coś demoluje
Mają krutkofalówki i co to za problem powiadomić, że grupa osób coś demoluje.
Mart napisał(a):
tylko niech najpierw zajmą się poważniejszymi rzeczami.
Święta racja w zupełności się z Tobą zgadzam.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie mogą, ale olali ;]. Kiedy przestępstwa zostały zgłoszone usłyszałam, że ktoś sobie po prostu robi żarty, mojemu życiu ani zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo itd. Jednak telefony pare razy dziennie o treści wyjątkowo obrzydliwej były bardzo męczące. I to nie trwało dzień, dwa, tydzień. To trwało około 3,5 miesiąca. Nawet mi ten psychopata psa zabił, wiesz? I zadzwonił, żeby się tym pochwalić. A panowie funkcjonariusze znowu podciągnęli to pod głupi żart. Łaskawie spisali zeznania a następnie umozyli śledztwo. Miło, prawda?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Mart napisał(a):
razy dziennie o treści wyjątkowo obrzydliwej były bardzo męczące. I to nie trwało dzień, dwa, tydzień
I to jest jakoby potwierdzenie moich wcześniejszych słów, policja nie zajmuje się powaznymi rzeczami
Mart napisał(a):
To trwało około 3,5 miesiąca
:O..., Nikt nie zareagował?

Mart napisał(a):
A panowie funkcjonariusze znowu podciągnęli to pod głupi żart.
Wiele jest takich przypadków, uważam, że nasza policja nie wywiązuje się z wielu poważnych zadań. To powinno być sprawdzone i takich delikfentów powinno się zamykać.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dark Sky napisał(a):
Może i tak, ale jeśli on, czyli funkcjonariusz dajmy na to pałuje cię za byle co to w tedy mamy znieważenie, ale obywatela RP, za to już się nie karze .
Za byle co nie pałują. Nigdy.
Dark Sky napisał(a):
Nie chodzi o zwykłych gliniarzy, lecz kontrole radarową, wystarczy, że przekroczysz 1 km, a w ciągu 5 dni roboczych przychodzi kwitek, na którym napisana jest wysokość twojego mandatu
Aha. Wiesz bo dostałeś? Nie dostałeś, bo nie jeździsz, więc nie wiesz. Zdjęcia robią od 63-65, nie mniej. A wiesz dlaczego? Zobacz z jaką prędkością można jeździć w nocy. I jeśli już, to nie kontrola radarowa, a fotoradar. Kontrola radarowa to dwóch stojących na poboczu funkcjonariuszy z radarem.
Dark Sky napisał(a):
Mają krótkofalówki i co to za problem powiadomić, że grupa osób coś demoluje.
No tak, bo policjanci mają Shunkaido.

Do właściwego tematu. Policja być musi. Inaczej mielibyśmy anarchię i ogólnie rzecz biorąc byłoby nieciekawie. Ale to zauważyło już kilka osób. Z tego co ja widzę, policja spisuje się bardzo dobrze. Spisywanie osób pijących w miejscach publicznych albo dzieciarni? Bardzo dobrze. Jak ktoś nie umie pić tak, żeby go nie złapali, to niech się za to nie zabiera. Jeszcze coś. Takimi sprawami zajmują się dzielnicowi i policjanci z posterunków. Czynnościami operacyjnymi zajmuje się prewencja - ich raczej nie zobaczysz spacerujących po ulicy. Najczęściej są po cywilnemu. I to oni odwalają brudną robotę.
Mart napisał(a):
A jeśli policja nawet nie ruszy dupy, żeby złapać przestępce?
Tak było w moim przypadku, od razu na wstępie usłyszałam, że nie mam co się łudzić, że będą szukać.
Koloryzujesz na swoją korzyść. Oni mogli co najwyżej powiedzieć, że nie masz co się łudzić, że śledztwo przyniesie rezultaty, a nie, że nie będą szukać.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Koloryzujesz na swoją korzyść. Oni mogli co najwyżej powiedzieć, że nie masz co się łudzić, że śledztwo przyniesie rezultaty, a nie, że nie będą szukać.
Nie. Cytuję "To na pewno głupi żart. Możemy spisać zeznania, ale nie ma co się tym zajmować"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ciężko cokolwiek ocenić, nie znając szczegółów. Nie wnikam.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dark Sky napisał(a):
Nie chodzi o zwykłych gliniarzy, lecz kontrole radarową, wystarczy, że przekroczysz 1 km, a w ciągu 5 dni roboczych przychodzi kwitek, na którym napisana jest wysokość twojego mandatu .
Z choinki się urwałeś? Gdzie to widziałeś? W W11?
A kontrolę radarowę to może przeprowadza elita, a może Komendant Główny Policji? Krawężnik.
Możesz powiedzieć za co pałują? Mnie się jeszcze nigdy nie dostało.
Nasza policja może nie jest aż nazbyt skuteczna, zorganizowana ani nowoczesna(choć istnieje sporo świetnie wyposażonych i wyszkolonych jednostek), ale bezpieczeństwu niewątpliwie służy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja tam się zgadzam z Mart w jej sprawie, przecież to żaden problem sprawdzić z jakiego nr dzwoni ten "psychopata". Ale co tam się będą ruszać.

theEND napisał(a):
Spisywanie osób pijących w miejscach publicznych albo dzieciarni? Bardzo dobrze.
U mnie tylko młodszych, a jak żule rozkładają się na ławkach, wpół żywi, to policja nawet nie reaguje... Ostatnio był reportaż w TVN24 jak służba pogotowia stała przed pewną bramą i w środku ambulansu pili piwo. Mieszkaniec tej bramy zadzwonił po policję i zgłosił, że oni piją alkohol podczas pracy. Policja przyjechała i spisała kogo? Chyba już nie muszę pisać . W dodatku jak już się zajęli tylko mieszkańcem to podeszli do tych lekarzy, normalnie porozmawiali i odeszli do radiowozu wykrzykując do zgłaszającego, że jest "ch***m i sprzedawcą". No comment. Żeby nie było, że zmyślane, ten człowiek miał nagrane na komórce jak służba ratownicza się upija w miejscu publicznym. Śmiechu warte, ale prawdziwe.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
ジョーワイダー napisał(a):
Z choinki się urwałeś?
Nie .

ジョーワイダー napisał(a):
Gdzie to widziałeś?
Są takie przypadki.

ジョーワイダー napisał(a):
A kontrolę radarowę to może przeprowadza elita, a może Komendant Główny Policji?
To była moja pomyłka chodzi o fotoradar xD Oj łapiecie tak za słowo, że szok.

ジョーワイダー napisał(a):
Możesz powiedzieć za co pałują?
Mnie osobiście też się nie dostało, ale jak patrze w telewizji podczas różnych protestów jak pałują ludzi to czasami się aż przykro robi.
eMate napisał(a):
Ja tam się zgadzam z Mart, przecież to żaden problem sprawdzić z jakiego nr dzwoni ten "psychopata". Ale co tam się będą ruszać.
Masz zupełną racje .
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dark Sky napisał(a):
To była moja pomyłka chodzi o fotoradar xD Oj łapiecie tak za słowo, że szok.
To nie zmienia faktu, że policja puszcza przekroczenie prędkości o jakieś 10-15 km/h.
Dark Sky napisał(a):
Mnie osobiście też się nie dostało, ale jak patrze w telewizji podczas różnych protestów jak pałują ludzi to czasami się aż przykro robi.
No jak jakaś banda się spiknie pod jakimś budynkiem, by skandować i utrudniać innym choćby przejście na drugą stronę ulicy, czy teżruch uliczny, albo po prostu pracę to co ma policja robić? Stać z boku i przyklaskiwać?
Dark Sky napisał(a):
Są takie przypadki.
Konkretniej jest ich 7. W Niemczech 4.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Cóż może praca w policji nie jest łatwa, a my wcale jej nie ułatwiamy to i tak uważam iż policjanci są chorzy. Staliśmy sobie legalnie pod szkołą w 7 i przyszli pałkarze zaraz wyskoczył do kumpla, że się śmieje, nie stoi prosto i ma rękę w kapsie to mnie zaraz szlag trafia na miejscu. Zamiast sobie wyrobić jakiś wizerunek to z pyskiem na Ciebie wyskoczy i szczeka. Spisał nawet dzieciaka, co ma 10 lat. Tyle im to dało, że kolejne osoby ich nie lubią, a jak na mini centrum naszej wsi podpalają choinkę i sobie jasno płonie to nawet nie przyjadą...

Cóż są potrzebni, ale w takim tempie w jakim rozwija się niechęć do policji od najmłodszych za niedługo ich braknie lub będzie ich tak mało iż sobie nie poradzą.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Taka mała anegdota.

Siostra szła sobie do Tesco ulicą Międzyrzecką w Łukowie. To bardzo ruchliwa ulica, więc nie ma co ryzykować i przechodzić w miejscach niedozwolonych, bo to zwyczajnie niebezpieczne. Moja siostra zdając sobie z tego sprawę, przechodziła na drugą stronę ulicy po pasach, na wyznaczonym przejściu. W tym momencie nadjechał radiowóz, wysiadł z niego policjant, który był nietrzeźwy. Zaczął prawić jej morały, że trzeba przechodzić na pasach. Ona na to, że przecież przeszła na pasach. A on: "To nie pasy, tylko zebra!" Wyjaśniła mu, że pasy i zebra to to samo i puścił ją.

Pozdrawiam.

emate: Haha

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Nie. Cytuję "To na pewno głupi żart. Możemy spisać zeznania, ale nie ma co się tym zajmować"
Policja musi się zajmować nawet tak głupimi sprawami jak telefony o UFO - a zdarzają się one często, naprawdę. (podobno podczas pełni ludziom odbija - dzwonią, że ich UFO śledzi albo że widzą twarz w swoim oknie na ósmym piętrze...) Tak więc "nękanie, napastowanie, włamanie, pogróżki, znęcanie się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym" jest sprawą na tyle poważną, że nie mogło być uznane za żart.

Ale co tam się będą ruszać.
Patrz wyżej.

Dark Sky napisał(a):
??—???— napisał(a):
Gdzie to widziałeś?
Są takie przypadki.
To wszystko wyjaśnia!

Dark Sky napisał(a):
??—???— napisał(a):
Możesz powiedzieć za co pałują?
Mnie osobiście też się nie dostało, ale jak patrze w telewizji podczas różnych protestów jak pałują ludzi to czasami się aż przykro robi.
Chyba na jakiejś cholernej Białorusi czy u innych ruskich.

Cóż może praca w policji nie jest łatwa, a my wcale jej nie ułatwiamy to i tak uważam iż policjanci są chorzy. Staliśmy sobie legalnie pod szkołą w 7 i przyszli pałkarze zaraz wyskoczył do kumpla, że się śmieje, nie stoi prosto i ma rękę w kapsie to mnie zaraz szlag trafia na miejscu..
Jasne. Coś jeszcze mówił? Że ktoś ma krzywe zęby? Że się nie uczesał? Na litość. Wymyślajcie wiarygodniejsze kity.

Laru=chan napisał(a):
Siostra szła sobie do Tesco ulicą Międzyrzecką w Łukowie. To bardzo ruchliwa ulica, więc nie ma co ryzykować i przechodzić w miejscach niedozwolonych, bo to zwyczajnie niebezpieczne. Moja siostra zdając sobie z tego sprawę, przechodziła na drugą stronę ulicy po pasach, na wyznaczonym przejściu. W tym momencie nadjechał radiowóz, wysiadł z niego policjant, który był nietrzeźwy. Zaczął prawić jej morały, że trzeba przechodzić na pasach. Ona na to, że przecież przeszła na pasach. A on: "To nie pasy, tylko zebra!" Wyjaśniła mu, że pasy i zebra to to samo i puścił ją.
W takich wypadkach trzeba dzwonić pod 997 i zawiadamiać o nietrzeźwych gliniarzach. Zwykle w takich przypadkach karą jest wydalenie z pracy. I dobrze, bo się należy skurczysynom.

Wiecie, co mnie boli?
Jak widzę obrazki policjantów z tarczami idących ławą. A naprzeciwko kiboli, czy inny, cholerny, margines społeczny. I jak w tych policjantów lecą cegły, prowizoryczne koktajle Mołotowa czy ciul wie co, a jedyne co dostaną, gdy się z owymi kibolami uporają, oprócz psich pensji, są słowa pogardy od takich właśnie 16-17 letnich gówniarzy którzy gówno wiedzą o pracy w policji. I o policji. Bo jak wytłumaczycie to, że np. polska policja jest wysoko ceniona na świecie? Parodią są jednostki policyjne w niektórych krajach zachodu jak np. Belgia czy Holandia. Tam policjanci nie mają broni. A gdy zostali wysłani do Kosowa kilka lat temu, to już wręcz kabaret był, bo broń, i owszem, im dali, ale zezwolenia na jej używanie już nie. W związku z czym musieli spierniczać im prędzej przed Serbami kiedy zaczęli w nich pruć z kałaszy. I jak tu porządek trzymać?

Ponadto, śmieszą mnie ludzie którzy mylą gliniarzy z paladynami w lśniących zbrojach. Pomyliliście uniwersa

zdravim, Szaruś

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.090
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Co do powyższych przypadków nie chcę się wypowiadać, gdyż relacja jednej osoby w moim mniemaniu nie jest wystarczającym dowodem oraz jej wiarygodność jest do podważenia.
Co do samej policji to muszę zgodzić się z Szarym. Policja nigdy nie zaszła mi za skórę, ba, kilka razy pomogła mojej rodzinie, min. podjęła dość duże środki, aby znaleźć kolesia, który ukradł telefon komórkowy jednego z członków mojej rodziny. Gościa schwytano następnego dnia, a telefon odzyskano. Niby błaha sprawa, ale jak widać policja i przy takich jest bardzo pomocna.
Oczywiście zdarzają się uchybienia w pracy tej służby lub nadużycie praw z jej strony, ale mają one charakter naprawdę niewielki bądź też znikomy. Jednak jeśli już podobne incydenty się zdarzają, to wystarczy powiadomić o tym wyższe instancje lub zgłosić do prokuratory. Swoją drogą, podobne sprawy nie raz kończą się w sądzie, a policjanci, ochroniarze czy inni mundurowi za nieuzasadnione pobicia często dostają zakaz wykonywania zawodu przez kilka lat. Tylko jeśli jest się świadkiem, bądź też ofiarą podobnych zdarzeń to przede wszystkim nie można pozostać biernym, a większość z Was widocznie tak by niestety postąpiła.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja mam też dużo przypadków z życia. Ostatnio przed przyjazdem do kolegów i mojej dziewczyny, widziałem jak policja od nich odchodzi, więc się pytam ich o co chodzi. No więc historia jest niezwykle ciekawa: Policjanci podeszli i wiecie co? Oskarżyli ich, że posiadają marihuanę . To jest szczyt w ogóle wszystkiego. Następnie się przyczepili, że jeden z nich trzyma ręce w kieszeni . Wyjął, ale ten się przyczepił, że dziwnie się na niego patrzy . Przeszukali ich, pokrzyczeli, nic nie znaleźli i poszli . Wczoraj znowu na TVN24 był reportaż jak policja spałowała człowieka, o dziwo Szarak - w Polsce. U mnie nawet w Wałbrzychu na Boże Narodzenie doszło do pobicia chłopaka przez policjantów. I co ty na to? Nie broń ich na siłę. Robią swoje, ale naprawdę zaniedbują to. Jeszcze jeden przykład. Mojego brata pobili, pojechał na komisariat. Przesłuchali go itd. I nagle jest telefon na komendzie, że ktoś tam demoluje jakiś budynek. Reakcja policjantów jest niesamowita: "Jeeest, w końcu k***a się zabawimy" i wszyscy hop do swoich aut. Śmieszne, ale znowu prawdziwe. Następny przykład - kolega mojego brata chciał zostać policjantem, więc poszedł do szkółki policyjnej we Wrocławiu. Tam za zadanie miał, patrolować ulice i... pałować (dosłownie) żuli. Żenada.

ps. Żeby nie było, że się czepiam ich, albo coś. Nic z tych rzeczy, bo sam chcę zostać policjantem.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Policja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook