Forum Dragon Ball Nao

» Policja

Strony:   1, 2, 3, 4
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Szarak napisał(a):
koktajle Mołotowa czy ciul wie co, a jedyne co dostaną, gdy się z owymi kibolami uporają, oprócz psich pensji, są słowa pogardy od takich właśnie 16-17 letnich gówniarzy
Nie wrzucaj wszystkich do jednego kotła społecznego, ja po prostu jestem sceptycznie nastawiony do pracy policji, wiadomo, że nie wszystko im wychodzi dobrze, ale zdarzają się przypadki, w których powinni się naprawdę postarać, bo zapewnienie obywatelom państwa Polskiego bezpieczeństwa.To jest ich praca.
Nie raż każą niesprawiedliwie, ale są i tacy , którzy swoje obowiązki wypełniają sumiennie i z ochotą.
Szarak napisał(a):
polska policja jest wysoko ceniona na świecie?
Podobnie jest z wojskiem, nasze siły mundurowe są cenione tak wysoko, dlatego, że robią wszystko co się im karze, za marne pieniądze.
Do tego są bardzo dobrze wyszkoleni fizycznie i psychicznie.
eMate napisał(a):
jak policja spałowała człowieka
Ciekawe za co go pobili?.
Ps. Ja też się nie czepiam, ale uważam, że policja Angielska, czy nawet Niemiecka jest bardziej zdyscyplinowana i wykonuje swoje obowiązki tak jak powinna.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W sumie do policji nie mam jakiś większych zastrzeżeń. Parę razy zdarzyło mi się mieć z nimi na pieńku, i tylko w dwóch trzech przypadkach [ ort! ] dali dupy ( sytuacje typu "skoro to on się zaczął, to czemu panu nic nie jest a on ma złamany nos"). Jednakże nawet wtedy kończyło się na upomieniu max 20 zł. po rozmowie o tym jacy to studenci nie są biedni. Biorąc pod uwagę że policjant nie jest sędzią, a do sędziego jakoś mi się nie spieszy stwierdzam że nawet sytuacje w których byłem niewinny, a musiałem płacić drobny mandat kończyły się naprawdę z kulturą, i bez większych problemów. Jakby tak nie było zawsze mogę wybrać sąd grodźki. Inne sytuacje typu wjechanie samochodem w dupę jakiejś fujarze która się zatrzymała na środku drogi aby zakupić poziomek czy innych grzybków po gwałtownym hamowaniu to już debilizm polskiego prawa. Oczywiście że w policji znajdują się takie pszypadki że aż w jajcach ściska, ale tak jest w każdej instytucji gdzie pracują ludzie.Co innego straż miejsca. Ci potrafią być naprawdę !?, czepialscy i zwyczajnie głupi [ ort! ] jak tabaka w rogu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
eMate napisał(a):
Wczoraj znowu na TVN24 był reportaż jak policja spałowała człowieka, o dziwo Szarak - w Polsce.
Pałować trzeba - a Szarak pisał tylko, że protestujących się u nas nie pałuje.

eMate napisał(a):
a jak żule rozkładają się na ławkach, wpół żywi, to policja nawet nie reaguje.
Nie wiem jakich żuli masz na myśli... ale podarowanie im mandatu nic nie da, bo i tak go nie zapłacą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Szarak napisał(a):
Policja musi się zajmować nawet tak głupimi sprawami jak telefony o UFO - a zdarzają się one często, naprawdę. (podobno podczas pełni ludziom odbija - dzwonią, że ich UFO śledzi albo że widzą twarz w swoim oknie na ósmym piętrze...) Tak więc "nękanie, napastowanie, włamanie, pogróżki, znęcanie się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym" jest sprawą na tyle poważną, że nie mogło być uznane za żart.
Musi się zajmować, ale jakoś się nie zajęła i twoje tłumaczenie mi, że musiała to zrobić nic nie zmieni. Bo miała sprawę gdzieś i tyle. A facet który doprowadził mnie do załamania nerwowego i zabił mi psa nadal chodzi sobie po świecie. Bo to przecież "tylko głupi żart". I "jedyne co zrobimy to spiszemy zeznania".

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Czytając ten temat ciekawe wnioski mi się nasuwają, choć w większości odczuwam przemożną ochotę uderzyć głową w biurko lub inny twardy przedmiot, tudzież bóle brzucha wywołane szaleńczym śmiechem dosyć skutecznie uniemożliwiają mi zanotowanie tychże przemyśleń. Cóż, glina też człowiek i dupą za wszystkich świecić nie będzie. Nikt nie jest idealny, a wolę już nawet rzekomo tak złą policję, aniżeli żadną. Dziwne też jest, że wszyscy dostrzegają same złe strony i to zaledwie wysnuwając podobne wnioski po paru przypadkach. Owszem ma to swoje uzasadnienie... ale do cholery dla poszczególnych jednostek a nie całości. Jeżeli sytuacja rzeczywiście przedstawiałaby się tak jak część forumowiczów opisuje pięknie byśmy wyglądali. Fakty są takie iż narzekania na wysoką przestępczość i opieszałość policji są odwrotne proporcjonalne do stanu rzeczywistego. Ale skoro jest tak źle... to po cholerę zwracać się do wymiaru sprawiedliwości skoro sprawę można załatwić samemu? Dlaczego jak kogoś kopną w dupę z krzykiem pędzi na komisariat niemalże liżąc buty gliniarzom? Skoro i tak nikogo nie łapią to i nam nic nie zrobią. Proste, prawda? A jednak... Jednak coś tu nie gra.
Zresztą jeżeli już w ostateczności mamy tłumaczyć podobne zachowania policji można uczynić to całkiem prosto. Robota niebezpieczna, trudna, dupne zarobki a za podziękę dostaje się kopa od obywateli w miejsce gdzie plecy tracą swe szlachetne miano. Po podobnej zachęcie nie nie jest mnie to wstanie zdziwić. Ba, rzec nawet mogę iż na miejscu takiego policjanta chciałoby mi się to wszystko pieprznąć o biurko i wynieść się jak najdalej. Mam znajomego gliniarza. Praktycznie potwierdza wszystko to co zostało wymienione w tym akapicie. Pozostaje mi tylko gościowi współczuć.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Drakan napisał(a):
a za podziękę dostaje się kopa od obywateli w miejsce gdzie plecy tracą swe szlachetne miano.

Za wszystko dostają, bo sami pracują na wizerunek wielkich panów wszystkiego, a byle gówniarza złapać nie umieją... Przynajmniej Ci u mnie zje*** dzieciaka za nie stanie prosto i tyle z tego mają.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Drakan napisał(a):
Robota niebezpieczna, trudna, dupne zarobki a za podziękę dostaje się kopa od obywateli w miejsce gdzie plecy tracą swe szlachetne miano.
Przecież sami wybrali taki zawód, więc takie tłumaczenie jest bez sensowne. Każdy wybierając sobie pracę, wie co idzie w parze w byciu "kimś takim" i tyle.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Przecież sami wybrali taki zawód, więc takie tłumaczenie jest bez sensowne. Każdy wybierając sobie pracę, wie co idzie w parze w byciu "kimś takim" i tyle.
Jesteś tego pewny? Można przeczuwać, można podejrzewać, można nawet mieć pewność, ale dopóki nie przeżyje się czegoś na własnej skórze nie można w istocie zdawać sobie sprawy z niczego. . Idea policji wszak piękna, ale na wstępie będąc sprowadzonym do parteru... Cóż, na początku zawsze ma się nadzieję, że 'mi się uda', że 'to nie prawda, nie może być tak źle'. A dalej, obojętnie co się uczyni i tak nazwą cię psem, gnojem, !? za to tylko iż nosisz odznakę. Wystarczający powód. A odnoszą się tak ci, którzy nigdy nie stanęli w obliczu realnego zagrożenia i nigdy nie musieli z podobnych usług korzystać.
Tak na marginesie... tego się nie wie czy ktoś wybrał z własnej woli czy z przymusu. Ja chcę iść na studia. A co muszę robić? Dać sobie z nimi spokój i codziennie zmuszać się do szeregu bzdurnych czynności, które nie są tymi, które chciałoby mi się wykonywać. Czemu ma tak i nie być w przypadku policjanta?

Nota bene takie moje niewinne pytanie retoryczne... Skoro zawód policjanta wiąże się z pogardą i niemalże ze społeczną banicją oraz skoro twierdzisz, iż realia podobnej pracy są Ci znane tudzież Twój stosunek do policji jest negatywny skąd ten masochistyczny pomysł zostania gliną? Uważasz iż coś zmienisz? A może rzeczywiście chcesz poczuć ten bat? Przeczytaj swoje wypowiedzi jeszcze raz, może nawet spójrz w lustro. Odpowiedzi nie wymagam. Zastanów się sam dla siebie.

P. S.
Wracając jeszcze na chwilę do mej poprzedniej wypowiedzi. Negując policję za przykłady jej skandalicznego zachowania podajecie rzeczy nieistotne. Fakt, denerwujące, ale mało ważne. Poproszę o jakiś przykład poważnej interwencji, gdzie policja zawiodła na całej linii. Wtedy uwierzę.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Drakan napisał(a):
Poproszę o jakiś przykład poważnej interwencji, gdzie policja zawiodła na całej linii. Wtedy uwierzę.
Przemek Czaja bodajrze. Koleś zabity podczas meczu. Co i tak nie zmienia tego że
franqey napisał(a):
Oczywiście że w policji znajdują się takie pszypadki że aż w jajcach ściska, ale tak jest w każdej instytucji gdzie pracują ludzie

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Drakan napisał(a):
Skoro zawód policjanta wiąże się z pogardą i niemalże ze społeczną banicją oraz skoro twierdzisz, iż realia podobnej pracy są Ci znane tudzież Twój stosunek do policji jest negatywny skąd ten masochistyczny pomysł zostania gliną? Uważasz iż coś zmienisz? A może rzeczywiście chcesz poczuć ten bat? Przeczytaj swoje wypowiedzi jeszcze raz, może nawet spójrz w lustro. Odpowiedzi nie wymagam. Zastanów się sam dla siebie.
Mój stosunek do nich nie jest negatywny. Jestem neutralnie nastawiony. Nie podniecam się ich wyrafinowaną pracą, bo po prostu nie ma czym. Robią swoje, ale jak już napisałem wcześniej - często zaniedbują sprawy. Policjantem chcę zostać, bo lubię pomagać ludziom + to, że w Polsce trwa już od kilku lat nabór w tej profesji. Jeżeli ja się będę dobrze czuł z tym co robię, to zdanie innych nie będzie mnie obchodzić.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Patryk SSJ napisał(a):
sa glupi bo lapia za jazde na quadzie haha
Dai... napisał(a):
Napisał dzieciak, który dął się złapać jadąc "na quadzie".
I kto tu jest głupi?
Brawo Dai

Policja moim zdaniem czasami zaniedbuje swoją pracę lecz jak chcą to potrafią dbać o porządek w mieście... Druga opcja jak by nie było policji to Polska by była państwem zabójców, złodziei i bezprawia,,, my zwykli cywile byśmy bali się wyjść z domu... Ogółem cieszę się że jest policja, Jest jaka Jest Ale jest...
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.681
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
moim zdaniem policja jest potrzebna ok ... ale i tak jej nie lubie
hehe oni sie czepiają tych których mogą ... czyli "tych słabszych" np mnie ostatnio chciali dać mi mandat ze praktycznie nic a takich właśnie kozaków to sie nie czepiają kiedyś przeszłam sobie przez tory no i patrze a tam kurka wodna policja no i spisali mnie (gdyż nie byłam jeszcze pełnoletnia wiec bez mandatu ) patrze i idzie mój kolega hehe jak ich zobaczył to zaczął wyklinać a ci zgadnijcie co zrobili ?? hehe totalnie nic udawali ze go w ogóle [ ort! ] tam nie ma no i sobie przeszedł bez mandatu ehh taka sprawiadliwość
ehh a co dresiarzy i szybkiej jazdy samochodem ... yhy dresy są kozakami oczywiście ale do czasu mój tata jest strażakiem i jeżdzi na różne misje wiecie gdzie znajdują sie takze policjanci np wypadki samochodowe itp i opowiadł mi jak to naprawde jest , dresiki wielcy kozacy a jak jest wypadek z ich udziałem to jak zobaczą troche krwi a nie daj Bóg jakiegoś trupa itp to orazu miękną i tylko jest "panie władzo ohh ahh ehh itp taka wiecie podlizówka i wielki strach
ehh a co używania przemocy w sród policji to wielka tragedia mnie az szlak bierze jak cos takiego widze blee (tego co opowiem akurat na szcęście nie widziałam uff ) kiedyś koleś szedł z meczu z jakąś tam grupką no i przeszedł na czerwonym i trafił na policjanta to ten go z pały w krtań potraktował oczywiście śmierć na miejscu , ehh później zadymy tragejszyn i oczywiście dalej ofiary tym razem policjant który sie powiesił bo nie dopilnował właśnie tej akcji (zostawił po sobie dzieci i żone) (nie ten co zabił tego chłopaka tylko inny) i powiedzcie mi czy to nie tragedia ?? i oczywiście matka chłopaka który został zabity w wielkiej rozpaczy ehh ludzie powiem tyle zastanówcie sie co robicie !!
Madame Monique Kobieta
Wojownik
Wojownik
Madame Monique
Wiek: 35
Dni na forum: 5.674
Posty: 36
Skąd: Kraków
Amciu-mistrzu558, wiesz jak mawiają?
"Jeśli coś poszło źle, to na pewno był ktoś, kto mówił ,że tak będzie".

Policja to konieczna instytucja, rodzaj bata na tyłek zbirów. Popełnia błędy, czasem błądzi, jednakże w dużej większości wypełnia swoją pracę właściwie. O dobrze wykonanej pracy sie nie mówi, a o złej rozpowiada.
Ps- Ile robisz błędów ort./skł. etc. na minutę? Zwolnij koleżanko, nikt nie goni. Mówię to ja, po przyjacielsku, Twoja rówieśniczka.
Sauler.
Madame Monique.

Prawo polityczne:
"Prawdziwość jakiegokolwiek oświadczenia nie ma
nic wspólnego z jego wiarygodnością i odwrotnie"
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Policja, jakby nie patrzeć to niezbędna rzecz. Gdyby jej w ogóle nie było, wówczas przestępstwo i bandziorstwo by się szerzyło jak chciało, w sercach przestępców nie gościłby strach. Nawet jeśli obijają się, czy nie robią tego co powinni, to oni są naszymi stróżami i oni pilnują spokoju.
Choć przyznam, że policja w moim mieście to porażka. Łażą po nim i zaczepiają przypadkowych ludzi, czy są trzeźwi itp. a jak młodzież niepełnoletnia pije wino i piwo na ławce w parku to żaden z nich tego nie widzi. Jak im się nudzi to czają się w drzewach i łapią samochody, a jak jest coś poważniejszego to nigdy ich nie ma, oby jak najdalej.
"Jeśli chcesz, żeby policjanci czuli się bezpiecznie, wybierzcie mnie" - taką by można kampanię założyć.
Lecz na szczęście nie jest tak wszędzie.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » Policja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook