Forum Dragon Ball Nao

» Kara śmierci

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6  

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?

Czy kara śmierci powinna być wprowadzona?
Tak 54,05% 40 54,05%
Nie 45,95% 34 45,95%
Wszystkich głosów: 74
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.890
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Nawiązuje do ostatnich morderstw wykonanych na dzieciach. Czy jesteście za wprowadzeniem kary śmierci dla morderców? Ja bym * powieśił za jaja i przypalał od dołu, aż by zdechli.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.041
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jestem za wprowadzeniem KARY ŚMIERCI. Rozumiem, że może być to brutalny czyn i zarazem możemy stać się podobni do tych morderców zabijając ich, lecz sądzę, że "co za dużo to niezdrowo", ludzie zabijają i czasami ujdzie im to na sucho bo dostaną z 10-20 lat i są wolni. Przecież to zabójstwo, ludzi za to karać powinno się tym samy. Dorzywocie, co z tego, morderca ma żyć jeszcze w więzieniu na nasz koszt?

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.591
Posty: 188
Ja jesem przeciwko kary śmierci, dlaczego? Bo Bóg dał życie i on tylko może je odbierać (mówie jak katechetka ). jeśli chodzi o kary dla seryjnych morderców to powinno ich się zamknąć w izolatce (bez niczego, no może jakaś mata lub coś w tym stylu) dożywotnio bez możliwości zmienienia kary, a dla "jednorazowych" zabójców to 25 lat w izolatce (ale też zależy ile ma lat). Jak dla mnie to naprawde wysoka kara (ja bym wymiękła)

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez fanatyczka: 11.05.2006, 13:39
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.638
Posty: 105
kiedyś również byłam za wprowadzeniem kary śmierci, jednak teraz już nie jestem. i nie chodzi tu o to, że nagle stałam sie jakąś super obrończynią każdego życia czy coś.. po prostu doszłam do wniosku, że można wymyślić karę gorszą niż śmierć. w końcu, my ludzie, tę zdolność opanowaliśmy już do perfekcji.
myślę, że takie rozwiązanie byloby okrutniejsze niż "tylko zabicie" i nie wiem, czy sprawiedliwsze (w myśl zasady "oko za oko"), ale może w końcu ktoś dwa razy by pomyślał, zanim zdecydowałby sie popełnić jakakolwiek zbrodnię

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.047
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
jestem za! koles ktory trafia do wiezienia w wieku 40 lat i siedzi tam do konca swego zycia (kara dozywocia) i zyje sobie za nasze pieniadze na dodatek. po co to? smierc modercom. dlaczego polska nigdy nie moze zaczerpnac pomyslow z usa, oprocz licznych teleturnieji.....
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.642
Posty: 325
Skąd: Mokotow
A Ja Mam Gorsza Rzecz Niz Kara Smierci. Jesli Koles Dostal Dozywocie To Wsadzic Go Do Celi Z Niewyzytymi Pedalami Co Beda Go cwe**c w pupe;p.
oczywiscie jak dostal dozywocie to z takimi panami cale zycie ma spedzac;) Czy to nie jest gorsza kara niz smierc, Otoz Ja Mysle Ze smierc to krotki Bol, ja Bym dla takiego sk****ela Zadawal taki bol psychiczny i fizyczny ze shock. Jak mysliscie Jak by Sie Zachowywal chlopa co wyszedl by po 20 latach z celi dla ped**ow ktorzy go ciagle gwalcili ?

pulkarecordzz.phorum.pl
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.041
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
azi napisał(a):
Jak mysliscie Jak by Sie Zachowywal chlopa co wyszedl by po 20 latach z celi dla ped**ow ktorzy go ciagle gwalcili ?
Robiłby to samo w szale zemsty. Gwałciłby dzieci, nastolatków i staruszków. Bo bolałoby go to, że on tego doświadczył także

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.649
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Jestem jak najbardziej za!
Śmierć za śmierć!

Chociaż ta izolatka to dobry pomysł...
Spójrzcie:
Są ludzie dobrzy, którzy żyją za marne grosze, nie nadążają z zapłaceniem czynszu, często są wywalani na bruk. Zostają bez pracy, bez perspektyw na dalsze pożycie... A taki morderca... Zabije se jakiegoś kogoś... I żyje sobie w ogrzewanym pomieszczeniu, o trzech posiłkach, z telewizorkiem... I co? żyć nie umierać prawda? A taki dobry człowiek, co nie ma czego do gara włożyć żyć, żyje, ale co to za życie?
Niekiedy mordercy, mają lepiej w więzieniu, niż ludzie uczciwi... Jakbym była prezydentem to:
Za gwałt: wykastrować pedofila!
za molestowanie: patrz wyżej
za znęcanie się nad dziećmi (bicie i inne takie tam rzeczy): izolatka, zagłodzenie
za zabójstwo: Zabicie w ten sam sposób, w który on zabił


Jakieś pytania??
Zobaczycie za 20 lat będę kandydować na prezydenta! Jak Lepper może być wicepremierem, to ja nie mogę być prezydentem? Ja: jestem z miasta i mam wykształcenie gimnazjalne i co podskoczy mi taki rolnik?
Zobaczycie, dopiero jak ja będę prezydentować, naszepaństwo stanie na nogi!
Liczę na wasze poparcie

offtop to był taki malutki, już trza se robić kampanię no nie?

pozdrawiam

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.648
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Łza, napisała, bo chyba nikt nie uważa że napisał(a):
J
Za gwałt: wykastrować pedofila!
za molestowanie: patrz wyżej
za znęcanie się nad dziećmi (bicie i inne takie tam rzeczy): izolatka, zagłodzenie
za zabójstwo: Zabicie w ten sam sposób, w który on zabił

Wszystko OK oprócz ostatniego punktu. Dlaczego? Bo nienawiść sięgneła by apogeum. Ludzie pławili by się w krwii. Za 3 zabójstwa owszem. Jednak oko za oko, ząb za ząb to nie jest dobre rozwiązanie. Czyli ogólnie - Jestem za przywróceniem kary śmierci, ale stosowanej z umiarem

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.669
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
mysle, z ewprowdzenie kary smierci to byloby najlepsze roziwazanie, gdyz taki owy morderca zostaje wsadzony do wiezienia i sobie do konca zycia zyje slodko, jedzenia ma pod dostatkiem, telewizor tez mu dadza, zyc nie umierac,
albo podam wam przyklad mojego kumpla, ktory zostal zasztyletowany, w wieku 17 lat jakies 2 lata temu, wsadzili kolesiowe na kilka latek,a potem sobie wyjdzie no i co dalej bedzie mordowal???
poslkie prawo smierdzi za morderstwa powinna vyc kara smierci, no chyba ,ze to nieumyslne spowodowanie smierci

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.674
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Temat interesujący, szczególnie wypowiedź Wizzla czy jak mu tam, myśląć, że jest inteligętny próbuje wmówić nam, że piszemy głupoty. Są dwa wyjśćia albo jest obrońcą praw człowieka* albo siedział lub będzie siedział. A teraz porada chicałbyś się znaleźć na miejscu ofiary i potem za sowje pieniąze żwić takie zwierze? Nie wątpie. Zobaczzcie na starożytną Mezopotamie. Jej prawo było oko za oko. Nie przecze było kilka debilnych punktow, ale jak ludzie je przestrzegali. Np w teksasie gdzie można posiadać broń praktycznie nie ma napadów i kradzieży. Wiesz skonsultowałem to z moim znajomymi często 2 razy starszymi od ciebie(posiadam takich). I uważają jak Larme. Przecież on(morderca pedofil,) niszczy życie, nie tylko ofierze ale i rodzinie. Wiesz dorośli z taką mentalnością zrządzą w Polsce i jest efekt. Niedługo komuna wróci. Jest też inna strona medalu bład sędziego, dlatego uważam, że bez odpowiedniej liczby zeznań nie można wystawić wyroku.

*nie nawidzę tej grupy. Niby bronią ludzi, a w rzeczywistości bandytów. Dla mnie to tak jak adwokaci.

*
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.559
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
Za gwałt: wykastrować pedofila!
za molestowanie: patrz wyżej
za znęcanie się nad dziećmi (bicie i inne takie tam rzeczy): izolatka, zagłodzenie
za zabójstwo: Zabicie w ten sam sposób, w który on zabił
nieźle Larme, gdybyś kandydowała, to pewnie na ciebie bym zagłosowała, ale pomysł fan też jest dobry

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.708
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
Za gwałt: wykastrować pedofila!
za molestowanie: patrz wyżej
za znęcanie się nad dziećmi (bicie i inne takie tam rzeczy): izolatka, zagłodzenie
za zabójstwo: Zabicie w ten sam sposób, w który on zabił

nieźle Larme, gdybyś kandydowała, to pewnie na ciebie bym zagłosowała, ale pomysł fan też jest dobry
ja tesh bym zagłosował
Jeshcze dodałabyś kilka podpunktów i by był normalnie git
P.S. i z izolatką tesh się zgadzam
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.890
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Shiro napisał(a):
Jestem za wprowadzeniem KARY ŚMIERCI. Rozumiem, że może być to brutalny czyn i zarazem możemy stać się podobni do tych morderców zabijając ich, lecz sądzę, że "co za dużo to niezdrowo", ludzie zabijają i czasami ujdzie im to na sucho bo dostaną z 10-20 lat i są wolni. Przecież to zabójstwo, ludzi za to karać powinno się tym samy. Dorzywocie, co z tego, morderca ma żyć jeszcze w więzieniu na nasz koszt? Surprised
Mądrze gadasz. To my podatnicy za to płacimy, a oni leżą, nic nie robią i jeszce rządają lepszego żarcia, większych cel itd. Lepiej te forse wydać na domy dziecka.
Moim zdaniem kara śmierci powinna być stosowana juz od gwałtu, przez handel narkotykami do zabujstwa.

fanatyczka napisał(a):
Ja jesem przeciwko kary śmierci, dlaczego? Bo Bóg dał życie i on tylko może je odbierać (mówie jak katechetka ). jeśli chodzi o kary dla seryjnych morderców to powinno ich się zamknąć w izolatce (bez niczego, no może jakaś mata lub coś w tym stylu) dożywotnio bez możliwości zmienienia kary, a dla "jednorazowych" zabójców to 25 lat w izolatce (ale też zależy ile ma lat). Jak dla mnie to naprawde wysoka kara (ja bym wymiękła)
Po prostu taki co zabił, zrobi to kolejny raz i kolejny, a wszyscy do okoła będą cierpieć.


niejaka Eli napisał(a):
doszłam do wniosku, że można wymyślić karę gorszą niż śmierć.
MAsz 100% racji. Ćwiartować i solą posypywać, jakieś 50 lat, aż nic z winnego nie zostanie.



eMAte napisał(a):
jestem za! koles ktory trafia do wiezienia w wieku 40 lat i siedzi tam do konca swego zycia (kara dozywocia) i zyje sobie za nasze pieniadze na dodatek. po co to? smierc modercom. dlaczego polska nigdy nie moze zaczerpnac pomyslow z usa, oprocz licznych teleturnieji.....
Mimo młodego wieku mądrze gadasz. To może ja, Ty i Shiro i kilku innych wyślemy rządania do prezydenta, a potem jakaś organizacja. To oczywiście mały żart. Patrzaj do wersu 9-13.

AZi napisał(a):
A Ja Mam Gorsza Rzecz Niz Kara Smierci. Jesli Koles Dostal Dozywocie To Wsadzic Go Do Celi Z Niewyzytymi Pedalami Co Beda Go cwe**c w pupe;p.

Zgadzam się z Shiro. Poza tym i tak mamy problem z gwałcicielami.

Wizzle napisał(a):
Oj dzieci dzieci jesteście przykładem na to dlaczego właśnie dzieci i ryby głosu nie mają
ale to my żyjemy w tym świecie i kiedyś dorośniemy, i będzie coraz gorzej i co wtedy. Mamy tolerować to. A jak ciebie ktoś sprzątnie i dostanie tylo 10 lat bo mu nie udowodnią, a ty zostawisz syna i żone, którzy będoą płacić za ***.

Co do głosowania na larme. Masz mój [ ort! ] głos, tylko imie nazwisko, partia i numer na liście.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Draqun: 13.05.2006, 18:11
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.642
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Hmm A Tak Popatrzcie Na 2 strone Medalu, Wiadomo jaka jest nasza polska policja ze polowa siedzi za nic ! tylko oni pojawili sie w niewlasciwym miejscu i o niewlasciwej porze. zastanowcie sie co piszecie ! Pomyslcie Ze Wasz Stary Idzie Do sklepu i widzi zakrwawiona osobe Proboje Jej pomóc [ ort! ] , A tu psy wjezdzaja biora waszego starego za zbrodniarza i go zabijaja. I co by bylo wam wesolo. Tak na powazenie to nie powinno sie wprowadzac kary smierci Do Polski A jak wam nie pasuje to won z tego kraju !

pulkarecordzz.phorum.pl
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.648
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
azi napisał(a):
Hmm A Tak Popatrzcie Na 2 strone Medalu, Wiadomo jaka jest nasza polska policja ze polowa siedzi za nic ! tylko oni pojawili sie w niewlasciwym miejscu i o niewlasciwej porze.

Słuchaj, człowieku zastanów się co piszesz do cholery. Policja ma gówno do tego czy kogoś wsadzą czy nie. Jeśli biora kogoś na przesłuchane to po to by goprzesłuchać.

azi, dalej napisał(a):
zastanowcie sie co piszecie ! Pomyslcie Ze Wasz Stary Idzie Do sklepu i widzi zakrwawiona osobe Proboje Jej pomóc [ ort! ] , A tu psy wjezdzaja biora waszego starego za zbrodniarza i go zabijaja. I co by bylo wam wesolo.


Nie, nie było by. Tylko właśnie chodzi o to by wsadzać właściwe osoby, a nie przypadkowych ludzi. I tak się przeważnie dzieje. Tylko wszyscy pozostają pod wpływem tv. - Oni mówią tylko o niepowodzeniach. Czy ktoś kiedyś pochwalił polcjanta że rozpracował szajkę handlarzy narkotyków, wyciągnął młodego chłopca spod tafli lodu, czy narażając własne życie, brał udział w potyczkach z gangsterami, bandytami itp. Tak. Zostało to wspomniane w przedostatnim reportażu "Faktów". Ale to że policja zrobiła coś złego, idzie na zapowiedź tych wiadomości.


azi, niezbt przyjemnie kończąc napisał(a):
Tak na powazenie to nie powinno sie wprowadzac kary smierci Do Polski A jak wam nie pasuje to won z tego kraju !


A jak Ci nie pasuje nasza policja - zgadnij.



won z tego kraju !


Pozdrawiam.

PS. Mam pomysł. Wszyscy oprócz policji od dziś będą nazywane szczurami. TAki równoważnik do psów.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.559
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
niejaka Eli napisał:
doszłam do wniosku, że można wymyślić karę gorszą niż śmierć.


MAsz 100% racji. Ćwiartować i solą posypywać, jakieś 50 lat, aż nic z winnego nie zostanie.
z twojego postu mozna wnioskować, że jesteś sadystą. można wymyśleć gorszą kare niż śmierć, ale bez przesady

fanatyczka napisał:
Ja jesem przeciwko kary śmierci, dlaczego? Bo Bóg dał życie i on tylko może je odbierać (mówie jak katechetka ). jeśli chodzi o kary dla seryjnych morderców to powinno ich się zamknąć w izolatce (bez niczego, no może jakaś mata lub coś w tym stylu) dożywotnio bez możliwości zmienienia kary, a dla "jednorazowych" zabójców to 25 lat w izolatce (ale też zależy ile ma lat). Jak dla mnie to naprawde wysoka kara (ja bym wymiękła)


Co ty wiesz o zabijaniu, ty młoda dupa jesteś. Po prostu taki co zabił, zrobi to kolejny raz i kolejny, a wszyscy do okoła będą cierpieć.

Sam jesteś dupa, z tego co wiem to jest wolny kraj i każdy ma swoje poglądy, a to że ona ma odmienne zdanie niż ty, to nie musisz mówić że jest dupa, idź na drzewo jeść banany Dragon

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez bad orydżinal nick: 13.05.2006, 10:15
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.642
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Szarak Ale Zawsze Sie Znajdzie ktos niewiny, Moj kolezka siedzi za to ze byl podobny do kolegi, wylapal 5 plat i za klamstwa wylapal jeszcze 2, a moj kolezka ma dopiero 19 lat, No i Pomysl , Ze dostal kare smierci za friko. Wiesz Kazdy ma swoje poglady, Ja nienawidze Policji, ale to nie jest taka nienawisc ze tylko tak mowie biore przyklad z faktow. Dobrze mowisz Ze chodzi o wlasciwe osoby , ale znajdzie sie i niewlasciwa osoba! Moje zdanie jest takie a nie inne

pulkarecordzz.phorum.pl
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.890
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Użytkownik o nicku bad girl napisał(a):
niejaka Eli napisał:
doszłam do wniosku, że można wymyślić karę gorszą niż śmierć.


MAsz 100% racji. Ćwiartować i solą posypywać, jakieś 50 lat, aż nic z winnego nie zostanie.

z twojego postu mozna wnioskować, że jesteś sadystą. można wymyśleć gorszą kare niż śmierć, ale bez przesady
Nie jestem sadystą, tylko pokazuje jej jakie gorsze kary mogą być dla morderców itp.

Ten sam użytkownik napisał napisał(a):
Sam jesteś dupa, z tego co wiem to jest wolny kraj i każdy ma swoje poglądy, a to że ona ma odmienne zdanie niż ty, to nie musisz mówić że jest dupa,
Żartowałem kobieto. A że w Polsce jest demokracja to nie znaczy, że można mówić co sie chce. Oraź prezydenta na jakimś ważnym portaly i zostaw dane. Zobaczymy czy będziesz ppotraktowana demokratycznie. I jak co to już ją przeprosiłem, ale jak ci nie pasi. to przeprosze ją jeszcze raz.

Przepraszam fanatyczko.

Ten sam użytkownik napisał napisał(a):
idź na drzewo jeść banany Dragon
Daj mi drzewo z bananami I daj na luz skarbie. Czepiasz jakbyś nie miała nic do roboty.

Wracając do tematu.

Widze, że zeszliśmy trochę z niego i mowa tu o śmierci za nic. Kara śmierci powinna być dla ludzi, którym udowodniono to iż zabili, a wy czepiacie się już tego, że ktoś przez pomyłkę został złapany i zabity. Ludzie wyluzujcie.

Co do policji. Też nie lubie glin, i z tego powodu chce zostać policjantem. Chce aby wreszcie sprawiedliwość zatriumfowała.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.638
Posty: 105
MAsz 100% racji. Ćwiartować i solą posypywać, jakieś 50 lat, aż nic z winnego nie zostanie.
aby pozbawić człowieka jego człowieczeństwa niekoniecznie trzeba używać do tego przemocy...

a może zamiast kary śmierci powrócimy do starych, skutecznych i przede wszystkim wypróbowanych sposobów?
czyli.. w kibitkę i na Sybir!!!

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Kara śmierci
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook