Forum Dragon Ball Nao

» Dysfunkcje

Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.890
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Mam pytanie. Co wy myślicie na temat dyfuncji. Czy to jest waszym zdaniem lenistwo czy choroba? Ja osobiście uważam [ ort! ], że to jest choroba, ale wyleczalna. Sam zostałem wyleczony z dysleksji dzięki Xanowi. Dziękuje Xan. I myslę, że ten kto myśli, że jest to lenistwo nie doświadczył tego. Mimo wielu tego, że wiele dyslektyków zna zasady robi błędy podświadomie, i co mnie dziwi nie jest wyjaśnione dlaczego tak jest. Co wy o tym sądzicie??

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.648
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Choroba, która daje się przezwyciężyć. Sam "choruję" na dysortografię i dysgrafię, jednak z biegiem czasu robie coraz mniej błędów. Na marginesie znalazłem kogoś, kto zawsze odpowie mi na pytanie dotyczące ortografii. Jest to Ksan, Popularnie Zwany Strusiem. Dzięki

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.047
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ja tam nie mam z tym problemow. raz na rok zrobie blad, ale to raczej tylko dlatego, ze pisze cos na szybko ;p a tak ogolem to luzz. mnie osobiscie denerwuje jak w jednym zdaniu jest 10 bledow i to TAKICH, ze glowa mnie nieraz rozboli ; P moim zdaniem to jest nawyk a nie zadna choroba ; )
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.559
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
Ja mam dyskalkulie (Dyskalkulia rozwojowa zaburzenie zdolności matematycznych, mające swoje źródło w genetycznych lub wrodzonych nieprawidłowościach tych części mózgu, które są bezpośrednim podłożem dojrzewania zdolności matematycznych zgodnie z wiekiem; jest zaburzeniem występującym bez jednoczesnego zaburzenia ogólnych funkcji umysłowych. -Wikipedia

Dalej przedstawia m. in. symptomy dyskalkulii, które można rozpoznać u uczniów obserwując ich pracę w klasie, na lekcji. Do symptomów tych należą:

- Kłopoty z odczytywaniem czasu (chociaż godziny, połówki i ćwierci godzin mogą być już znane).
- Niepoprawne liczenie przedmiotów.
- Zapominanie następnego etapu w jakiejś operacji.
- Błędy "nieuwagi".
- Nie sprawdzanie pracy lub takie sprawdzanie, które nie jest skuteczne.
- Trudności w rozumieniu logiki lub języka matematycznego.
- Powtarzanie liczby, symbolu (lub procesu), który był użyty w poprzednim obliczaniu lub w poprzedniej części operacji.
- Dziwaczne błędy; np. pisanie liczb (symboli), które wydają się pochodzić znikąd.
- Powolne odpowiedzi. (To może być szczególnie widoczne przy obliczeniach arytmetycznych "w pamięci" i pytaniach z tabliczki mnożenia).
- Liczenie na palcach.
- Wydaje się rozumieć temat na lekcji, ale nie w pracy domowej.
- Trudności w uczeniu się granic liczbowych do 10 i 20 i w uczeniu się tabliczki mnożenia.
- Nie może zapamiętać liczb.
- Trudności w planowaniu, organizowaniu i kontynuowaniu matematycznych procesów (rozwiązywaniu zadań).
- Trudności w czytaniu mapy.
- Trudności w uczeniu się podstawowych operacji i zastosowaniu ich poza lekcją matematyki; np. obliczanie długości, ilości.
- Trudności w rozumieniu i używaniu informacji statystycznych.
- Częste naciskanie złych przycisków w kalkulatorze.
- Awersja lub strach przed matematyką.)

i co dziwniejsze rodzice mi nie wierzą, że mam tą "chorobę" a później się dziwią, że mam takie kiepskie stopnie z matmy

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.890
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Hmm. Mój kumpel to chyba ma na wezpół z dysortografią. Szkoda, tylko, że badań nie ma.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja mam dyskalkulie (Dyskalkulia rozwojowa zaburzenie zdolności matematycznych, mające swoje źródło w genetycznych lub wrodzonych nieprawidłowościach tych części mózgu, które są bezpośrednim podłożem dojrzewania zdolności matematycznych zgodnie z wiekiem; jest zaburzeniem występującym bez jednoczesnego zaburzenia ogólnych funkcji umysłowych. -Wikipedia
Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Masz przewalone, współczuję ci. W takim przypadku matma, fiza i chemia są po prostu tragiczne. Jak sobie z tym radzisz?

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.649
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Videl no szczerze ja też pierwszy raz o takim czymś slysze... W takim razie ja tez to mam... Anyway:
Wg mnie to ja nie wiem czy to lenistwo czy choroba, z jendej strony tak z drugiej nie... Ja też robilam bledy... Zaczęłam czytać i już ich nie robię Teraz to tylko matmy zrozumiec nie moge...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.559
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
no, niestety, oto moje oceny z:
fizy: 1 (ale mam wyjechany referacik na 6 więc nie wszystko stracone)
matmy: 1/2 a może 1?
chemii: 2 (całe szczęście że na kartkówkach były też definicje bo inaczej kiepsko by było)

a o dyskalkuli dowiedziałam się z serialu "Degrassi: Nowe Pokolenie"

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
bad girl napisał(a):
Dalej przedstawia m. in. symptomy dyskalkulii, które można rozpoznać u uczniów obserwując ich pracę w klasie, na lekcji. Do symptomów tych należą:

- Zapominanie następnego etapu w jakiejś operacji.
- Błędy "nieuwagi".
- Nie sprawdzanie pracy lub takie sprawdzanie, które nie jest skuteczne.
- Trudności w rozumieniu logiki lub języka matematycznego.
- Powolne odpowiedzi. (To może być szczególnie widoczne przy obliczeniach arytmetycznych "w pamięci" i pytaniach z tabliczki mnożenia).
- Liczenie na palcach.
- Wydaje się rozumieć temat na lekcji, ale nie w pracy domowej.
- Trudności w uczeniu się granic liczbowych do 10 i 20 i w uczeniu się tabliczki mnożenia.
- Nie może zapamiętać liczb.
- Trudności w planowaniu, organizowaniu i kontynuowaniu matematycznych procesów (rozwiązywaniu zadań).
- Trudności w czytaniu mapy.
- Trudności w uczeniu się podstawowych operacji i zastosowaniu ich poza lekcją matematyki; np. obliczanie długości, ilości.
- Trudności w rozumieniu i używaniu informacji statystycznych.
- Częste naciskanie złych przycisków w kalkulatorze.
Takie tam bzdety, ze tak powiem
Z tego co moge zaobserwowac, 90% nie-matematykow/fizykow itp. na to cierpi...
Zwlaszcza to co podkreslilem dotyczy bardzo wielu osob, chocby i mnie czasem.
A tabliczki mnozenia to ja nawet nie umiem prawde mowiac

Jesli ta choroba to prawda, to musi byc tez jakas, ktora przeszkadza w uczeniu sie przedmiotow humanistycznych...

A co do dysleksji i tym podobnych. Nie wiem, nie znam sie na tym, ale uwazam, ze jest w tym nieco przesady.
Zreszta moj facio z liceum od polskiego jest krypto-dys-jakims, widac po tym jak pisze.

Dragon napisał(a):
Mimo tego, że wiele dyslektyków zna zasady robi błędy podświadomie
lol, zasady... ja tam nie znam zadnych zasad ortografii (no moze 10%), a bledow raczej nie robie ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.703
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
a ja mam w dupie czy to jest choroba czy nie . Ważne że mam na to papierek. Lenistwem to na pewno nie jest , ale często jest wytłumaczeniem lenistwa , jak np. u mnie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.648
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
franqey napisał(a):
a ja mam w dupie czy to jest choroba czy nie . Ważne że mam na to papierek. Lenistwem to na pewno nie jest , ale często jest wytłumaczeniem lenistwa , jak np. u mnie.
A no właśnie. Moja koleżanka z klasy na dysortografie [i coś jeszcze, co niby nie pozwala jej na przyswajanie sobie języków obcych].
Na to pierwsze dostała papierek, na to 2 nie. Ale i tak ma to w dupie, zupełnie jak franqey. Zamiast starać sie to zmienić, wyleczyć, to ona tłumaczy sie zaświadczeniem. I to właśnie uważam za lenistwo. Natomiast samo to jest chorobą i myśle, ze nie ma tu co dyskutować.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.546
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
A może za mało przyswajało się wiedzę w dzieciństwie tzn 1 , 2 klasa podstawówki ? Ja tam w takie coś jak dysleksja czy jakaś dysortografia nie wierzę.
Gotenks ma rację, też myślę, że żadnych zasad nie trzeba znać, aby móc poprawnie pisać bez błędów. Sam np nic nie robię na polskim a kiedy przychdozi dyktando poniżej piątki nie schodzę
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.703
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
A może za mało przyswajało się wiedzę w dzieciństwie tzn 1 , 2 klasa podstawówki ? Ja tam w takie coś jak dysleksja czy jakaś dysortografia nie wierzę.
Gotenks ma rację, też myślę, że żadnych zasad nie trzeba znać, aby móc poprawnie pisać bez błędów. Sam np nic nie robię na polskim a kiedy przychdozi dyktando poniżej piątki nie schodzę
Skoro nie znasz zasad to sam też nie przyswoiłeś wiedzy w dzieciństwie. No , chyba że łatwiej ci było się nauczyć wszystkich słów . A jeśli nie , to jesteś dowodem na to że coś takiego jednak istnieje.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.546
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Coś tam się na lekcji usłyszało. Może to dlatego, że ogólnie sporo książek przeczytałem, to słówka powchodziły mi do głowy i teraz są tego rezultaty.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Niezupelnie to tak wyglada!
Jednym cos zapamietac przychodzi latwiej, innym trudniej.

W sumie czemu nie powiedziec, jesli ktos ma np. 1 czy 2 z matmy w podstawowce, ze on jest chory na jakas tam np. dys-matematyke i nie dac mu ulg? (zreszta bad juz o czyms takim pisala <lol>).

A w ogole to:
Dysortografia jest zaburzeniem psychicznym, w pisaniu polegającym na nieświadomym popełnianiu błędów ortograficznych, pomimo znajomości zasad pisowni i odpowiedniej motywacji do poprawnego pisania. Może być korygowana.
(tez z wiki)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Nie przeczę, że podobne choroby istnieją lecz dziwnym trafem "cierpi" na te zaburzenia zadziwiająca liczba młodych osób. Wyjście to bardzo wygodne. Masz papierek, uczyć się nie musisz no bo po co? Przecież zaświadczenie każdy widzi.
Taki pogląd w większości krzywdzi osoby rzeczywiście chore. Wielu jest leniwych, więc idą wyrobić odpowiednie dokumenty. I dlatego właśnie pojawiają się stwierdzenia, że takie choroby nie istnieją. Dla wielu to wygodne wytłumaczenie.
Wyleczyć a raczej starać się dążyć do normalnego postępowania jest wykonalne, potwiertdzają to liczne znane mi przypadki.
franqey napisał(a):
a ja mam w dupie czy to jest choroba czy nie . Ważne że mam na to papierek. Lenistwem to na pewno nie jest , ale często jest wytłumaczeniem lenistwa , jak np. u mnie.
Zależy kto to posiada. Jeżeli ktoś, kto tego w rzeczywistości nie ma... Inaczej jak lenistwo nie mogę nazwać. Z podkreśleniem się zgodzę. Aż nazbyt widać. W zasadzie bardzo wygodne. Tak czy siak...

I jeszcze jedno. Można znać gramtykę bez znajomości zasad, wystarczy mieć dobrą pamięć wzrokową. Osobiście znam podstawowe zasady z klas 1-3, ale resztę pamiętam jak przez mgłę lub wcale. Jak widzę jakiś wyraz po prostu wiem jak go napisać.

Gotenkskun napisał(a):
Takie tam bzdety, ze tak powiem
Z tego co moge zaobserwowac, 90% nie-matematykow/fizykow itp. na to cierpi...
Niestety, ale racja.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.272
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
seji_san napisał(a):
Inaczej jak lenistwo nie mogę nazwać.
Oszustwo?

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
seji_san napisał(a):
Inaczej jak lenistwo nie mogę nazwać.
Oszustwo?
Tak.
Spowodowane lenistwem.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Dysfunkcje
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook