Forum Dragon Ball Nao

» Dobre pytania :D

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
O Jezusicku Nazaretański to przecież oczywiste że w Keni jabłka nie rosną.
cóz, naprawdę nie wiedziałam, że to takie oczywiste. dziękuję za rzeczową odp ale z drugiej strony to dlaczego nie mogą tam rosnąć? oczywiście nie chodzi o to, że rosną sobie tam od początku świata, ale mógł j e ktoś tam sprowadzic (podręcznikowy przykład ziemniaków które przecież nie od zawsze rosły w Europie!)
Dai również dziękuje za tak poważne potraktowanie pytania


Dlaczego faceci uwielbiają się kłócić ze sobą?
a dlaczego ja uwielbiam sie kłócić z facetami....

Dlaczego w wakacje jestem bardziej zapracowana niż w roku szkolnym?
na wakacjach nie ma czasu na głupoty

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
O ile mi wiadomo jabłka rosna w kierunku północnym. O ile mi wiadomo Kenia lezy bodajże na równiku. Tak więc o ile mi wiadomo jabłonki nie wiedząc czy rosnąć w kierunku północnym czy południowym, NIE ROSNĄ

PS: A może po prostu rosna ale sępy je powyjadały na sawannie
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Dlaczego powstał tak idiotyczny temat ?

Dlaczego mimo tak pokażnego wieku,tylu ludzi nadal interesuje sie DB ?

Dlaczego mieszkam w zapyziałym Szczecinie a nie w okolicach stolicy?

Dlaczego zadajecie tak popieprzone pytania ?

Dlaczego zajrzałem dziś na forum,mimo iż nie miałem tego robić ?

Dlaczego Xan myśli,że się go czepiałem ?

Dlaczego dałem się wciągnąć w waszą głupią gre ?

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Mam inne (chyba najlepsze "dobre pytanie":

Po co znow pojawili sie tu Megane i Shabranido?

Fable pierwszy raz sie z toba zgadzam. Pozdrawiam

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Hm po to by się ludzie pytali .A na serio,po to by pozadawać głupie pytania,by mniej rozgarnieci ludzie pokroju pana Fable mogli się dowartościować i opiewać w dumie,że komuś mogli dopiec.Miło mi było pana dowartościować.Wszak taka jest rola moderatora,by dawać rozrywke forumowiczom.Pozdrawiam,Twój Mod ;]

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
1 dlaczego kobiety nie mogą umalowac oczu z zamkniętymi ustami?
Poniewaz to naturalny odruch ciala, gdy cos zbliza sie do oczu a nagminnie je otwieramy zamiast zamknac wtedy otwieraja sie usta.
2 dlaczego w gazetach nie ma tytułów w stylu wrózka wygrała w totka
nikt tak naprawde nie zna przyszlosci, jedynie prorocy, w sposob niepoukladany i trudny do zinterpretowania
3 dlaczego zeby skończyć pracę windows trzeba nacisnąć start
poniwewaz nie oplaca sie na pasku zadani tworzyc specjalnego polecenia :META czy tym podobne ;]
4 dlaczego sok cytrynowy jest robiony z koncentratu, a płyn do mycia naczyc z prawdziwej cytryny
tylko fabryczny sok jest zrobiony s koncentratu i innych chemikaliow trujacych organizm, cytryna ma wlasciwosci kwasne i wspomaga w odczepianiu czasteczek tluszczu w wodzie
5. dlaczego nie ma pokarmu dla kotów o smaku myszy i ptaszków
poniewaz koty sa miesozercami a wlasciwie padlinozercami, wiec moga jesc praktycznie wszystko. Myszy i ptaki to taki stereotyp ich diety. Poluja na nie tylko dzikie koty z racji ze nie ma komu ich nakarmic ;]
6. dlaczego noe nie zabi ł tych dwóch komarów w arce
skoro zostaly stworzone przez Boga to tylko Bog ma prawo decydowac o tym czy maja zginac czy nie, a skoro Noe byl pobozny...
7. po co sterylizowac igłę przed wykonaniem kary smierci poprzez zastrzyk
dla zachowania czlowieczenstwa , godnosci i zasady
8. dlaczego samoloty nie są robione z tego samego materiału co czarne skrzynki
poniewaz sa stworzone z wlukna weglowego ktore sprawia ze sa o wiele lrzejsze, po co samolot ktory jest trwaly ale bardzo ciezki?
9 skoro do teflonu nic sie nie przykleja to jak teflon przyklejono do patelni
tylko kretyni wierza w reklamy
10 dlaczego kamikadze nakładają kaski
poniewaz w samolocie jest ogromne cisnienie i nie dolecieli by do celu nawet gdyby ich nie posiadali
11 jaki jest synonim słowa synonim
Xan juz odpowiedzial na to pytanie
12 skoro supermen jest taki mądry to dlaczemu zakłada majtki na spodnie
Bo to tylko durna kreskowka
13 dlaczego w lodówce jest światło a w zamrazarniku nie
bo w zamrazalniko jest zbyt niska temperatura i zaroka nie wytrzymuje jej
14 kaczor donald zawsze chodzi bez dolnej częsci garderoby dlaczego więc kiedy wychodzi spod prysznica zawsze jest zakryty recznikiem
Aby nauczyc dzieci, ze po wyjscu spod prysznica nie wolno pokazywac nieskromna golizne, co do golego kupra to kaczka zazwyczaj ma goly nie?
15Dlaczego Xan udaje mądrego?Very Happy
on nie udaja on jest
16 co ma piernik do wiatraka oprócz [ ort! ] mąki?
europejska kultura
17 dlaczego modów nigdy nie ma pod ręką, kiedy są potrzebni?
to tak jak z policja... poniewaz niektorzy oleli forum, niektorzxy nie nadaja sie na to stanowisko, a niektorzy po prostu maja dosc usuwania smieci
18 Jaki cudem eMate jest prawiczkiem, skoro pieprzy reguły?
on nie pieprzy regol tylko je ignoruje, a prawiczkiem jest bo to jeszcze dziecko, pieprzyc mozna potrawe ;]
19 pytanie eli
poniewaz to tylko twor ludzkiej wyobrazni i nie moze byc idealnie dopracowany we wszystkich szczegolach . Nie ma rzeczy idealnych tak samo jak nie ma i ludzi idealnych...
20 A co ma życie seksualne mrówek do przypływówi odpływów?
jesli mrowisko jest usytuowane blisko wybrzeza to przyplywy moglyby zniweczyc ich orgie seksualne ;]
21 Dlaczego Lucas Fable dostał bana, skoro podlizywał się modom?
jak jest sie zwyczajnie debilem to nic nie pomoze nawet wazelina
22 Dlaczego kędziora spadła z dywanu na parkiet?
mogl byc wyjatkowo grobego wlosia
23 Dlaczego kedziora jest pogrzana?
moze miec goraczke
24 Dlaczego kedziora ma krzywa morde?
bo ktos mu/jej łajno pod ryj podlozyl
25 Dlaczego Skawińska napisała "w kącu" zamiast "w koncu", mimo ze nie jest dyslektykiem?
kazdy sie moze pomylic
26 No i Ostatnie, kierujące się do chociaż troche znających mnie osób : Dlaczego uważacie ze rozwalam smiechem? (znalazlo sie kilka takich osób Wink )
mozesz miec bardzo niekonwencjonalny dzwiek smiechu co sprawia ze niektorzy ludzi sie nim zarazaja
27 Dlaczego sex ma wpływ na porost włosów?
poniewaz hormony uwalniane przy stosunku seksualnym pobudzaja wytwarzanie sie melaniny
28 A dlaczego mój tata potrafi siedzieć 1h w klozecie?
bo niektorzy ludzie uwazaja to za wyjatkowa przyjemnasc, albo tez ma zatwardzenie ;]
29 czy jabłka rosną w Kenii?? (nad tym zastanawiamy się od gimnazjum,a zadał je nauczyciel angielskiego)
NIE ROSNA, poniewaz klimat im nie sprzyja (wyjatkowo nieodporde ulistnienie przed promieniowaniem)
30 skoro wszechswiat cały czas się rozszerza to co jest tam, gdzie go jeszcze nie ma?
czarna dziora/nicosc
31 co to jest ten
Cytat:
kędzior
To juz wie tylko autor, na chlopski rozum to kosmyk krecacych sie wlosow...
32 dlaczego Bulma ma niebieskie włoski a nie takie sliczne fioletowe (jak Trunks).. w mangach takie miała
Poniewaz moze byc to zwykle niedopatrzenie, albo tez producenci anime narzucili warunki torijamie czy ja sie to u diabla pisze
33 A dlaczego dawniej Fable i lucas fable a teraz zapomniany fable ma dziwne wrażenie, że wszyscy w okół niego są głupi a tylko on mądry?
bo ma niska samoocene i dowartosciowywuje sie na glupim forum gdzie nie pokaze twarzy i moze pisac wszystko co mu sie zywnie podoba.
34 Czy powstaną gry 4D
musialyby powstac w hiperszescianie
35 Czy narodzą się ludzie mąrzejsi od komputerów
juz sa tacy, gdyby nie byli madrzajsi to czy wynalezliby go?
36 Dlaczego 2+2=4 ??
podstawy matematyki sie klaniaja
37 Dlaczego faceci uwielbiają się kłócić ze sobą?
ludzie na ogol sie ze soba kluca nie tylkosami faceci to jest zalezne od charakteru nie od plci...
38 Dlaczego w wakacje jestem bardziej zapracowana niż w roku szkolnym?
poniewaz czlowiek na ogol wypoczywa czynnie, nic nie robienie doprowadza do apatii
39 Po co nauczyciele stawiają po 10 ocen, skoro łatwiej im było wystawić ocenę końcową, gdyby mieli 4 oceny?
poniewaz nie o oceny tu chodzi lecz o sprawdzenie naszej wiedzy, niektorym wystarcza 3 klasowni niekotyum wiecej, zalezy od nauczyciela i danego przedmiotu
40 Jaka jest odpowiedź na pytanie o Życie, Wszechświat i Całą Resztę?
najpierw sprecyzuj, potem pytaj. Na pytania mgle i ogolnie nie ma odpowiedzi, tylko domniemania z filozoficznymi rozpedami.
41 a dlaczego ja uwielbiam sie kłócić z facetami.... Twisted Evil
bo widocznie jestes zbyt uboga w pokore i zbyt pelna ze oni lubia zadziorne...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Megane, policzyłaś wszystkie pytania?
fajnie...
Tylko wiesz... Ten temat to żart...
Nie na każde pytanie w nim zadane znajdziesz odpowiedź... A na nie które wręćz nie należy...
Wiec trochę luzu...
I miło mi w końcu Cię poznać
A co do zadanego pzreze mnei pytania:

40 Jaka jest odpowiedź na pytanie o Życie, Wszechświat i Całą Resztę?
najpierw sprecyzuj, potem pytaj. Na pytania mgle i ogolnie nie ma odpowiedzi, tylko domniemania z filozoficznymi rozpedami.
Obawiam się, że nie masz racji...
Pytanie sformułowane przez mnie to tak zwane Pytanie Ostateczne.
To jest jego treść i, póki co, jedyna znana forma.
Co więcej istnieje na nie odpowiedź. I to bardzo konkretna.
Podobnie jak w przypadku Pax'a polecam zapoznanie się z klasykami literatury światowej.
W tym wypadku "Autostopem przez galaktyke."
pozdrawiam


Edit.


Megane, skoro nie interesuje Cię filozofia, to tym bardziej powinnas zajrzeć do tej książki.
Poza tym...
niektóre z odpowiedzi są fajne:)
raz jeszcze pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Dai Kaiosama: 16.06.2006, 23:14
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Ja wiem czemu xan udaje mądrego??

-żebyście sie go o to pytali.


a tak pozaty jest mądry

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
szczególnie precyzyjne jest pytanie o całą reszte.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
szczególnie precyzyjne jest pytanie o całą reszte.
Franqey, nie czepiaj się...
Nie powiedziałem ż epytanie jest precyzyjne, ale że precyzyjna jest na nie odpowiedź.
A to jest tak zwane PYTANIE OSTATECZNE.
Ile razy będzie to trzeba powtarzać??

Jego oryginalna wersja językowa brzmi:

The Ultimate Question Of Life, the Universe and Everything

Podobnie jak wyżej zachęcam do zapoznania się z treścią książki Duglasa Admsa "Autostopem przez Galaktykę."
Tam znajdziesz na nie odpowiedź...
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jak bym mniał szukać odpowiedzi na te pytenia zacząłbym od arystotelesa , i skończył na Hidegerze , po czym zadał pytanie o możliwość ludzkiego poznania ,ale jak zauważyłeś czepiam się.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Temat powstał, żeby rozluźnić atmosferę na forum, pozadawał głupie pytania, na które nikt o zdrowych zmysłach nie próbowałby znajdować odpowiedzi, pośmiać sie trochę. Oczywiście niektórzy potraktowali to jako test swojej inteligencji, próbując udowodnić jacy są ponadprzeciętni. No i po co? Luzu troszkę, luzu...

A dlaczego dawniej Fable i lucas fable a teraz zapomniany fable ma dziwne wrażenie, że wszyscy w okół niego są głupi a tylko on mądry?
Ma Glocka 17 i nóż sprężynowy
Potrafi przyswoić 100 obcojęzycznych słówek dziennie (i tak przez cały rok)
Ma fotograficzną pamięć
Czyta oszałamiająco szybko („Potop” to dla Niego jedna wizyta w łazience)
Jest zręczny i gibki, nawet pracownicy rosyjskiego cyrku mogą mu zazdrościć
Jest w połowie Amerykaninem
Chce udowodnić światu, że Polacy to nie tylko złodzieje, pijacy itp.
Żałuje, że jest Polakiem, w USA (dokąd się wybiera) powie, że jest Anglikiem lub Niemcem.
Ma 180 cm wzrostu, waży zaledwie 65 kg ale i tak dysponuje umięśnioną sylwetką
Ma zęby białe jak śnieg
Nosi dresy i czarny golf
Ma diamentowe kolczyki na uszach (nie wiem czy boi się przebić uszu, że nosi je 'na uszach')
Chce zostać raperem ale nie lubi polskiego hip – hopu (szykuje nam się rewolucja?)
Tak opisuje swoją osobowość: 'Normalny-czyli po prostu mocno stuknięty żeby nie powiedzieć nienormalny człowiek.'
Potrafi napisać 'radjo', 'każdy [ ort! ]' w jednozdaniowym poście.
Twierdzi, że to ja leczę kompleksy przez internet.
Chce mnie 'zdissować' ale nie odpisuje nawet na moje pm's

Może to brzmi trochę jak kawały o Norrisie ale wszystkie informacje można znaleźć w postach pana Fable.
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Temat powstał, żeby rozluźnić atmosferę na forum, pozadawał głupie pytania, na które nikt o zdrowych zmysłach nie próbowałby znajdować odpowiedzi, pośmiać sie trochę. Oczywiście niektórzy potraktowali to jako test swojej inteligencji, próbując udowodnić jacy są ponadprzeciętni. No i po co? Luzu troszkę, luzu...
Luzu to ja mam sporo, nic sobie i nikomu udowadniac nie musze, bo znam swoja wartosc (:

A odpowiedzialam dla czystej rozrywki... Wiec ludzie robia co chca i nie widze powodu aby kogos obrazac mowiac ze nie ma zdrowych zmyslow tylko dlatego ze odpowiadal...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Franqey,
ten temat to żart:)
To fajnie, że postawione przez mnie pytanie potraktowałes na powaznie:)
Ale tego pytanie nie da się tak traktować(co w sumie chyba sam zauważyłeś.
Już wyajśnieam, dlaczego:)
Ptanie to jest bowiem żartobliwą, w kontekście odpowiedzi, krytyką Duglasa Adams'a na tak zwane "wielkie pytania".
Już sama jego nazwa: The Ultimate Question/Pytanie Ostateczne, oraz teść of Live, the Universe and Everything/ o Życie, Wszechświat i Całą Resztę, w sposób oczywisty stanowi niemal drwinę autora z takich pytań.
Odpowiedź, a właściwie niesiony w niej nonsens, dopełnia tego obrazu i wskazuje jednocześnie na nonsens samego pytania.

Jak zatem brzmi odpowiedź?
Oczywiście nie powiem:P
Całą sprawę wyjaśnia sam Duglas Admas(zm. 11 v 2001) w swojej książce, do której przeczytania zachęcam. A przynajmniej do obejrzenia filmu

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
co to jest ten
kędzior
o którego zwyczaje pyta Son Goten??


Otóż nie kędzior, tylko kędziora (ale zdaza sie taka pomyłka kazdemu, kto nie wie kim ona jest )

to moja kolezanka z klasy z ktorej kazdy sie nabija a jej to nie przeszkadza kiedys powiedzialem jej te wszystkie teksty, potem tak jedna amatorka powiedziala ze kedziora to gow*o (-_-') i powiedziala ze to moj tekst (-_-') kedziora jej nie uwierzyła i powiedziala ze ja wymyslam smieszne teksty i mówią PRAWDĘ

czyli :
1. Dlaczego kędziora spadła z dywanu na parkiet? Very Happy
2. Dlaczego kedziora jest pogrzana? Very Happy
3. Dlaczego kedziora ma krzywa morde? Very Happy
To wszytko jest wymyslone na prawdziwych historiach

Obraz
PALATIAL REGALIA
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
hmm a ja chciałam wyjść na elokwentną.. Twoja "kędziora" skojarzyła mi się z bohaterem pewnego bardzo poczytnego komiksu. ale jak sam zauważyłeś pomyłka mogła mi się przydażyć
a ja mam następną porcję pytanek..
jajko czy kura? (chyba każdy wie o co chodzi)
dlaczego Goku ZAWSZE jest lepszy od Vegety?
dlaczego w serii GT Goku w formie SSJ4 był dorosły skoro jeszcze go nie powiększyli po życzeniu Pilafa?
łaaaa jeszcze coś było alem zapomniała nieszkodzi, jeszcze tu wrócę

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
ja mam proste odp i nie chce [ ort! ] sie wymądrzać tylko dac smieszne odp:

1. jajko czy kura??

1.odp. majones helmans

2 and 3

bo pan Akira tak chciał

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
jajko czy kura? (chyba każdy wie o co chodzi)
Ach, czekałem na to pynie:)
Pytanie o to, co byo pierwsze, od wielu juz lat zawraca głowy wielu, często wybitnym, osobom.
A w moim przekonaniu jest to pytanie "pozbawione sensu".
Dlaczego? Bo odpowiedź na tak sformułowane pytanie nie istnieje...

Już wyjaśniam:)
Ptanie oparte jest na systemioe sprzężeń zależnych. Co to oznacza? Mówiąc prosto- zmiana w zbiorze A jest niezbędna do przeprowadzenia zmiany w zbiorze B. Zmiana w zbiorze B nie istneje bez zmiany w zbiorze A.
Dokladnie taka sytuacja wystepuje w tym pytaniu.
Co więcej, w przypadku tego pytania nie ma możliwości ustalenia ani przyczyny ani skutku wyżej wspomnianych zmian.
Nie da się więc udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie.
Odpowiedź jednak zapewne istnieje. Należaloby jednak znaleźć inne pytanie.

To tyle w kwestii "odwiecznego pytania"

Dlaczego Goku jest zawsze lepszy od Vegety

Nie zawsze. W sadze Androidów Vegeta znacznie przewyższa siłą Goku.
Dopiero treningi W ROSAT zmieniają proporcje na korzyść Goku.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
jajko czy kura??
Ja podchodzę do tej sprawy pod innym kątem. Mamy kurkę i jajo. Czy kura może sama przeżyć - może. Jajko - samo się nie wysiądzie, nie wylęgnie i nie rozwinie. Samo jest zgubione na pastwo losu i patelnię z olejem. Ale jak kura zaistniała bez jajka? Ja tłumaczę to ewoluowaniem. Zwierze ewoluowało z czasem (na pewno choć trochę o tym wiecie). Dopiero po czasie przystosowało się do panujących uwarunkowań i zaistniało zwierzę pod wdzięcznym imieniem "kura". Jajko samo się nie wysiądzie, a "pra-kury" z czasem ewoluowały by przystosować się do warunków pozwalających do znoszenia jajek. Tak więc ja sam uważam ,że najpierw była kura potem jajo (jeżeli muszę wybrać, bo Dai także dobrze mówi)*

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.536
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
Dlaczego nie produkują soku z arbuza???

Dlaczego Bad Girl?
A dlaczego Cyceron?

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez bad orydżinal nick: 29.06.2006, 16:50
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » Dobre pytania :D
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook