Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Rome

Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Obraz

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy, dużym łupem w postaci złota i niewolników, oraz radykalnymi planami zmian. Arystokracja, przerażona siłą i potencjałem Cezara, grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, stara się wzniecić bunt, aby zachować władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, krzyżują plany Pompejusza, zdobywając tym samym przychylność Cezara i jego rodziny. W ten oto sposób losy Lucjusza i Tytusa, dwóch prostych żołnierzy, łączą się z losami Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu.
Oglądał ktoś z was ten serial, leciał na HBo? Ja osobiście oglądałem ten serial nie na HBO, lecz na kompie bo mam DVD ze wszystkimi odcinkami. Bardzo mi się podobał, może dlatego, że jest o Rzymie? Nie mam pojęcia, lecz jest bardzo ładnie przedstawione losy republiki za czasów Juliusza Cezara.
Jeżeli ten film jest naprawde na faktach autentycznych, to Rzym był królestwem erotyki ;p
Ogólnie film warty obejrzenia, 12 odcinków, jak dobrze pamiętam.
Podobno ma wyjść 2 część tego serialu w 2007 roku, już nie mogę się doczekać

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Oglądałem kilka pierwszych odcinków, zdaje sie że 6, i żałuje że nie mogłem obejrzec kolejnych.
Nie mam pojęcia, lecz jest bardzo ładnie przedstawione losy republiki za czasów Juliusza Cezara
Ładnie?
To za mało powiedziane. Ten seria z niewyobrażalna wręcz dokładnością oddaje klimat tamtego czasu. To chyba pierwszy i, póki co , jedyny film/serial tak wiernie przedstawiający czasy, o których mówi. Także w tym przypadku:
Jeżeli ten film jest naprawde na faktach autentycznych, to Rzym był królestwem erotyki ;p
To było inne podejście do "pewnych spraw" niż to, które my mamy współcześnie:P Bardzo inne:P
Wielką zaleta wersji polskiej są dwa szczegóły.
Pierwszy to świetna wersja tłumaczenia.
Drugi, zapewe związany z tym pierwszym w sposób bardzo mocny, to współpraca przy polskiej wersji prof. Adama Ziółkowskiego. Jest to jeden z najlepszych współcześnie historyków zajmujących się historia starozytnego Rzymu w Polsce a byc moż etakże w Europie. Wykłada historię starozytną na Uniwersytecie Warszawskim.
Ja serial gorąco polecam. Jest naprawdę dobry.
pozdrawiam

ps. Fakty, o ile sa faktami, zawsze są AUTENTYCZNE:P

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Jestem w trakcie oglądania tego serialu (sorki, że odświeżam ten stary temat, ale jak zobaczyłem, go, to aż grzechem byłoby się w nim nie wypowiedzieć )

Wątki przedstawione w serialu są bardzo ciekawe, serial jest nagrany bez cenzury, pokazuje całą prawdę o starożytnym Rzymie. Aktorzy grający swoje postacie doskonale potrafią odnaleźć się w każdym z granych wątków.
Ten serial to prawdziwa gratka dla fanów starożytnego Rzymu.
Polecam go również innym osobą, którzy również interesują się historią.

Shiro napisał(a):
Rzym był królestwem erotyki
Zgodzę się z Tobą w 100% Shiro...
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
Ja obejrzałam jak na razie 2 odc. (2 i 3) i nawet niezły jest ten serial przekonam się jak obejrzę cały ;P

^___^
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Serial] Rome
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook