Forum Dragon Ball Nao

» Format dysku

Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.549
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Mam Wielki problem , a mianowicie jest on nastepujacy: Nie potrafie zrobic formatu dysku w moim kompie Pomoglibyscie mi...W bios wchodze ale dalej to juz nie wiem jak postapic. Tyle czytalem z neta opisow formatowania, ze nie wiem juz, co mam wybrac
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.621
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
ok niech bedzie. No to tak:
1. Wejdz w biosa
2. Zapomnialem jaka to nazwa, ale wejdz w drugi napis od lewej strony
3. Ustaw first booth na floopy
4. Wyjdz do "meno glownego" i nacisnij chyba F10 zeby zapisac i wyjsc (komputer sam uruchomi ci sie ponownie)
5. Włóż dyskietke startowa np. windowsa millenium jesliobecnie masz windowsa XP- jesli masz inny to wkladasz dyskietke startowa, ktora odpowiada danemu systemowi
6. Pojawiaja sie opcje a ty klikasz uruchom komputer bez obslugi cd-romu
7. Komputer zacznie myslec a po chwili wyskoczy ci literka twojego cd-romu- wpisz format "dysk ktory chcesz sformatowac" i dwukropek- domyslne to "format c:"
8. Twoj komp zapyta sie czy na pewno [ ort! ] chcesz sformatowac i ze to grozi utrata danych na partycji a ty dajesz tak albo yes )zaleznie od jezyka dosowego)
9. Finalizacja- dysk sie formatuje a ty sobie czekasz, a kiedysie sformatuje pisze zebys dal etykietke partycji to wpisz sobie nazwe jaka chcesz albo po prostu nacisnij enter
10. Format zrobiony. Zeby wyjsc z dosa nacisnij ctrl+alt+delete

* Nie zapomnij wejsc z powrotem [ ort! ] do biosa i zmienic zeby nie botthowalo ci z floopy tylko z hard disc; ten sam sposob, ktorym zmieniales na floopy na poczatku tylko, ze na odwrot.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.743
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Niekiedy, gdy np. chcesz zainstalować XP-ka to w Biosie ustaw sobie w Advanced Setup bootowanie z CD. Następnie zapisujesz, robisz reseta i wczytuje ci instalke XP-ka z płyty. W czasie instalki format dokona sie "prawie" sam jako jeden z kolejnych kroków. W razie problemów pisz.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.143
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
a ja mam takie pytanie czy jezeli robie format w nastepujacy sposob to jest zle ? :
1.wkladam plyte z windowsem xp do cd-romu
2.uruchamiam ponownie kompa
3.wyskakuje takie okno i tam pisze cos w stylu bylejaki klawisz dokona automatyczny rozruch z plyty CD (sorki nie pamietam dokladnie ale chyba wiecie o co chodzi)
4.nastepnie naciskam bylejaki klawisz np. ener
5.potem jest cos takiego jak instaluj windows i potem jest formatuj

Dalej nie bede sie rozpisywal bo nie w tym rzecz ale chcialem sie zapytac czy jest to dobry sposob bo kolega mnie skrytykowal jak mu powiedzialem ze tak robie...powiedzial ze trzeba robic przez BIOSA

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.621
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Przez biosa zawsze bezpieczniej niż przez produkt Microsoftu ;p

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.143
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
aha a to jest prawda ze jezeli robie format "moim sposobem" to dysk nie do konca sie tak jakby formatuje ? tzn chodzi mi np o to ze jezeli mam na kompie virusy i robie format tak jak ja robie to te virusy dalej zostaja ?? i nawet po formacie mam klopoty ??

shiro: Czasami tak jest
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przy okazji czy moglibyście wyjaśnić mi jedną rzecz. A mianowicie po formatowaniu pojawia mi się lisata wyboru systemu i mam coś takiego:
Windows XP
Windows XP
obojętnie ktory wybiorę jest dobrze, ale zabiera to trochę więcej czasu i jest dość niewygodne i na dłuższą metę denerwujące. Wim tylko, że trzeba usunąć tylko jakąś linijkę z jakiegoś pliku w folderze systemowym, szukałem, ale nic takiego nie znalazlem, byłbym wdzięczny za pomoc.

Avensus napisał(a):
Przez biosa zawsze bezpieczniej niż przez produkt Microsoftu ;p
Zgadzam się się z tym, lepiej postępuj wg powyższych wskazówek.

boss napisał(a):
aha a to jest prawda ze jezeli robie format "moim sposobem" to dysk nie do konca sie tak jakby formatuje ? tzn chodzi mi np o to ze jezeli mam na kompie virusy i robie format tak jak ja robie to te virusy dalej zostaja ?? i nawet po formacie mam klopoty ??
W tym przypadku, to moim zdaniem jedynie istalujesz brakujące lub uszkodzone oponenty systemu.

Edit: Avensus, zainstalowalem na jednej, tego jestem pewien

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 06.07.2007, 0:10
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.621
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Nie, to nie możliwe. Wszystkie pliki rejestru wszelakiego pochodzenia zostają bezpowrotnie usunięte.

Kakarott, wydaje mi się, że zainstalowałeś windowsa na dwóch partycjach (możliwe, że przez pomyłkę) i to dlatego.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.143
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
hm a co masz na mysli mowiac "Przez biosa zawsze bezpieczniej niż przez produkt Microsoftu ;p " czyli jakimi zagrozeniami jestem narazony robiac foramt "moim sposobem" ?

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.044
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ja też to miałem Kakarott, ale to da się gdzieś wyłączyć, pamiętam, że sam nie wiedziałem, poszperałem w necie i znalazłem.

Avensus napisał(a):
Nie, to nie możliwe. Wszystkie pliki rejestru wszelakiego pochodzenia zostają bezpowrotnie usunięte.
Jeżeli to zdania są odnośnie formatu microsofskim sposobem to muszę powiedzieć, że jesteś w błędzie. Czasami zdarza się, że jakiś na prawdę upierdliwy wirus może zostać, albo zmienić lokalizację na inną partycję, a potem znów wrócić do systemowego. Dlatego ten sposób formatowania jest czasami nie do końca efektywny, chociaż i tak tym robię. Oj dawno nie bawiłem się w format przez biosa, bardzo dawno(przynajmniej nie jak mam XP).

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.621
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
bossie, jeszcze nie raz przejedziesz się na produktach microsoftu i to dlatego tak mówię. Wg. mnie lepiej robić przez bios.

Kakarott, miałem coś takiego, ale samo się wyłączyło ;p Ja bym na twoim miejscu poszukał odpowiedzi na forum idg.pl

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.143
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
spoko dzieki za podpowiedz ja od jakis 2 lat ciagle robie format po swojemu ale chyba rzeczywiscie sprobuje przez Biosa jeszcze tak nie robilem i wydaje mi sie bardziej to spomplikowane ale krok po kroku jakos dam sobie rade j

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.840
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
A nie lepiej po prostu użyć programu Partition Magic, który notabene też robi format przez biosa, z tym, że nie mamy tak wielkiego problemu i ogólnie jest mniej skomplikowany ?.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.044
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Avensus napisał(a):
bossie, jeszcze nie raz przejedziesz się na produktach microsoftu i to dlatego tak mówię. Wg. mnie lepiej robić przez bios.
Nie wątpię, aczkolwiek takie formatowanie jest po prostu szybsze i łatwiejsze, nie mniej jednak zobaczymy. Z resztą mój komp jest i tak już spisany na straty, cud że jeszcze w miarę dobrze chodzi

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.743
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
boss napisał(a):
a ja mam takie pytanie czy jezeli robie format w nastepujacy sposob to jest zle ? :
1.wkladam plyte z windowsem xp do cd-romu
2.uruchamiam ponownie kompa
3.wyskakuje takie okno i tam pisze cos w stylu bylejaki klawisz dokona automatyczny rozruch z plyty CD (sorki nie pamietam dokladnie ale chyba wiecie o co chodzi)
4.nastepnie naciskam bylejaki klawisz np. ener
5.potem jest cos takiego jak instaluj windows i potem jest formatuj
Nie, to nie jest złe, w gruncie rzeczy osobiście nie znam osoby (prócz mnie ) która czyni to inaczej . . .

boss napisał(a):
czy jest to dobry sposob bo kolega mnie skrytykowal jak mu powiedzialem ze tak robie...powiedzial ze trzeba robic przez BIOSA
Powiedz mu, że do szkoły tez TRZEBA chodzić, a się zamknie . . .

Przez biosa zawsze bezpieczniej niż przez produkt Microsoftu ;p
Niby tak, ale zależy pod jakim kątem to rozpatrywać, jeśli jesteś laikiem i chcesz zaoszczędzić te 30zł na instalacji, to domena Microsoft jest odpowiednio bezpieczna i raczej nie spieprzysz kompa, a tak mogłoby być w w twoim przypadku, gdybyś zdecydował się na BIOS. Jednakże jeśli jesteś maniakiem i śmiejesz się z kreatora M$, gdyż uważasz że bezpieczniej jest przez BIOS to już inna sprawa, sami widzicie że nie wolno tego generalizować . . .

boss napisał(a):
aha a to jest prawda ze jezeli robie format "moim sposobem" to dysk nie do konca sie tak jakby formatuje ? tzn chodzi mi np o to ze jezeli mam na kompie virusy i robie format tak jak ja robie to te virusy dalej zostaja ?? i nawet po formacie mam klopoty ??
Problemy moga wyniknąć tylko wówczas gdy załozymy że masz przynajmniej dwie partycje, tzn. wirus mógł przeskoczyć z jednej na drugą, wówczas ponowny format partycji nosiciela nie zda egzaminu, konieczne jest usunięcie wszystkich partycji i utworzenie jednej, wtedy naprawdę możesz czuć się bezpiecznie . . .

Mimo wszysttko . . . PoZdRo
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Format dysku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook