Forum Dragon Ball Nao

» [Rysunek] Rysunki - temat ogólny ocena: 7,33 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, ... 15, 16, 17  
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.045
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Emate,zacznijmy od spraw najważniejszych.Traktujesz innych jako krytyków,nie mających pojęcia o tym co mówią
nic z tych rzeczy

Wyczuwam także,w Twoich słowach to,że na siłe chcesz udowodnić ludziom swoje racje,będąc nastawionym do niektórych osób negatywnie.
ej sory, ale znow nie trafiles.

Twoje dzieła,narysowane odręcznie,by móc się wiecej wypowiedzieć,jeśli uważasz rysunki powyżej za słabe,pokaż mi powera
juz odpisalem na to, nie musze umiec rysowac, aby moc opisac to co widze.

Będąc obiektywnym uważam,że prace pokazane w tym temacie są dalekie od kiczu.
ale przeciez dalem ocene 2,5/5. a wiec od kiczu moja ocena jest daleko takze.

i tutaj koncze, bo jako mod nie przystoi mi offowac. wiec KONIEC!

pzdr
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.056
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Offować? Chyba mylisz pojęcia. Bo tytuł tematu brzmi "Wasze rysunki" i właśnie o pracach Meg toczy się dyskusja. Nie widzę tutaj żadnego offtopicu.

Pozdrawiam
A.

PS Jest zbyt późno, bym umieścił tutaj rozbudowaną ocenę dzieł Magdy, toteż odkładam ją na jutro. Niemniej, uprzedzam, że będzie raczej przychylna.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.045
Posty: 518
Moj autoportret ;p
wykonany tuszem i stalowka jakis pol roku temu...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Megane: 09.04.2007, 16:37
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.045
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 01.07.2006, 12:14
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.557
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
no, eMate, ta praca jest świetna (lepsza niż to, co zapodała nam Megane, autoportrecik jej nie wyszedł [za blisko ma oczy i w dodatku są za wielkie ] bo lubie kolorowe prace )

Pzd

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez bad orydżinal nick: 17.12.2006, 18:40
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.045
Posty: 518
A ja mowie: gniot
Nie potrafi poslugiwac sie zbytnio barwami, obramowania w obrazku ktory mial byc realistyczny jest karygodne, zas caloksztalt obrazka wyglada jakby zrobila go slodka 12. Jak na jej wiek, kiepskie

Bad girl, a sie nie przejmuje twoja opinia. Fachowcy dobrze mnie oceniaja i to jest dla mnie najwazniejsze.

Pozdrawiam
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Hmm...
Meg patrzy na prace z pounktu widzenia osoby, która się na tym zna...
Ja [patrze na prace z punktu widzenia laika, któemu albo one zwyczajnie sięm podobają, albo nie...
Jesli chodzi o prace Meg...
Według mnie są bardzo dobre, choć autoportret średnio przypadł mi do gustu:P
Nie mniej jednak wielki talent i ogrmne mozliwości. A przy rym już dobrze rozbudowany "warsztat"...

Co do pracy znajomej Mateusza...
jak dla mnie bardzo ładna, choc uwaga Meg o umiejętności posługiwania się barwami wydaje się być słuszna...
Nie mniej jednak praca bardzo mi się spodobała.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Zawsze wkurzało mnie dodawanie przed każdym słowem przymiotnika wielki , ogromny itp., dla podwyższenia swoich racji. Meg ma po prostu talent, ale podejżewam że wielkim malarzem to ona nie zostanie.Choć oczko naprawdę fajnie jej wyszło

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.045
Posty: 518
Meg ma po prostu talent, ale podejżewam że wielkim malarzem to ona nie zostanie.
Masz racje, nie bede. Do tego trzeba miec nieograniczony polot artystyczny, a ja jestem bezczelnie mocno stapajaca po ziemi realistka

I dziekuje za mile slowa
W dniach kiedy los ci rzuca kolody pod nogi sa naprawde krzepiace (:
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.646
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Meg - przepiekne oczko wodne. swietne cienie i bardzo dobrze zrealistykowana praca. ogromny respect 4U
Samochódportret - rowniez piekna praca, choc odjalbym punkty, bo nie dalas cieni (a to, widac ze bardzo dobrze ci wychodzi ) no i tak jak to powiedzialas w jakims temacie "zrobione na odwal sie". Stac Cie na wiecej
rysunek na zabicie czasu - gdyby nie to ze cienie są tylko na dole i szyja jest jakas taka "nienormalna" praca byla by o wiele lepsza te 2 male bledy nie zmieniają faktu ze masz talent i gdybys chciala zostalabys zawodowcem no ale z tego co pisac to nie chcesz

ogolnie oceniam 9.5/10 pozdrawiam

Obraz
PALATIAL REGALIA
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.045
Posty: 518
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.045
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
no. ten obrazek Megane juz duzo lepszy! o duzo, duzo lepszy niz poprzednie prace:)mozna rzec, ze prawie swietny:P
3,5/5.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.056
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Hmm… Meg już pewnie ze zniecierpliwienia krew zala… znaczy, olej zalał. A tu niespodzianka. Zgodnie z danym słowem, wystawiam oceny jej prac, dodając przy tym krótkie komentarze. Z góry uprzedzam, że znawstwa w tym nie ma za grosz. Piszę po prostu to, co myślę : )

Oczko wodne cudne. Naprawdę. Praca jest ciemna, ale – na co zwrócił już uwagę Schab – jest to bardzo ważne przy rysowaniu elementów architektury krajobrazu, gdyż uwydatnia cieniowanie. Które, nomen omen, jest tutaj wybitne – nie mam mu nic do zarzucenia. Cóż mówić więcej? Pozostaje tylko mieć nadzieje, że Megane zatankuje kiedyś do pełna i przyjedzie do mnie, naszkicować moje oczko wodne

Ocena: 9,5/10

Kocham rysunki stalówką i tuszem, więc nie mogłem nie pokochać tej pracy Mimo że dla zabicia czasu, wyszła bardzo ładnie. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to szyja – jest lekko żyrafowata. No i cienie – w górnej części trochę ich za mało. Niemniej, dolnym fragmentem rysunku Meggie nadrobiła straty, pokazując, że na czym jak na czym, ale na cieniowaniu się zna. Nawet stalówką i tuszem, co jest naprawdę trudne.

Ocena: 8/10

Znowu stalówka wraz z tuszem i znowu motywy roślinne. Rysunek mniej staranny i dopracowany, ale też niezły. Widać, że Meg chciałaby mieć większe oczy (na jasną cholerę jej, spojrzeniem nadrabia ), gdyż te na rysunku są trochę przesadzone. Również brak cieni boleśnie odczułem. Niemniej, ogólne wrażenie i tak jest pozytywne. Podobnie jak ocena.

Ocena: 7/10

Zaczynamy wspaniale i kończymy wspaniale Akwarele w połączeniu z ołówkiem lub tuszem i stalówką są cudowne. Praca przepiękna pod każdym względem – od koncepcji, aż po wykonanie, cieniowanie, perspektywę itd. Ten rysunek nie zbliża się już do miana świetnego – on JEST świetny. Tutaj po prostu nie ma co krytykować – wszystko jest znakomite. Stąd też i taka ocena.

Ocena: 9,5/10

Pozdrawiam
A.

PS Ciąg dalszy nastąpi

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Możecie łaskawie powiedzieć co oznacza 9 / 10? Wg. jakich kryteriów decydujecie się wystawić taką a taką notę? Pomijając fakt że sztuka nie powinna być oceniana , bo przecież każdy może napisać że oceniał warsztat. Szczególnie w przypadku abstrakcji. No więc moje pytanie brzmi:
Czy przy wystawianiu oceny 9, 5 / 10 przyjmujesz że 10 to max na jaki stać Megane , czy też max w ogóle dla malarza. Chyba że się pomyliłem , i wszyscy znacie jej wcześniejsze prace , i oceniacie jedynie postęp. A może po prostu mieliście ochotę przeprowadzić analizę , i dla tego wchodzicie Megane w tyłek. Przyjemnie ci meg?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.045
Posty: 518
Osobiscie, nie uznaje tych ocen, bardziej patrze na komentarze (:
Milo, nie milo ale jakies slowo jest. Artystka nie jestem i nie bede, dla mnie wazniejsze sa wartosci intelektualne, to tylko hobby,ktore troche mi pomoze w zyciu
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Pytając czy ci jest przyjemnie nie miałem na myśli słów , lecz czyny ,ale przyjmijmy że jako intelektualistka jesteś niezbrukana tymi chamskimi docinkami pospulstwa

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.045
Posty: 518
Ano racja, a fizyczne aspekty mialam przyjemnosc miec tylko z jednym z tych powyzej ;p
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.056
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
francio napisał(a):
Możecie łaskawie powiedzieć co oznacza 9 / 10?
Możemy.

francio napisał(a):
Wg. jakich kryteriów decydujecie się wystawić taką a taką notę? Pomijając fakt że sztuka nie powinna być oceniana , bo przecież każdy może napisać że oceniał warsztat. Szczególnie w przypadku abstrakcji.
Mam święte prawo wystawić taką a taką notę. I będzie ona całkowicie obiektywna, gdyż – intersubiektywna. Tak ładnie o tym piszesz, a nie umiesz zastosować w praktyce. O ile sam mój komentarz próbuje być analizą warsztatu, techniki etc., o tyle punkty przeze mnie przyznawane są wyłącznie miarą mojej opinii, gustu czy czego tam jeszcze. Innymi słowy: świadczą o tym, czy coś mi się podoba, czy nie i w jakim stopniu. A że nie znam się zbytnio, a do tego sztuki stosunkowo mało w życiu widziałem, to i notki są wysokie.

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Bozar Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Bozar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.499
Posty: 9
Bardzo ładnie rysujecie, ja może też niezgorsza ale do takiego poziomu mi wiele brakuję.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Mam święte prawo wystawić taką a taką notę. I będzie ona całkowicie obiektywna, gdyż – intersubiektywna. Tak ładnie o tym piszesz, a nie umiesz zastosować w praktyce. O ile sam mój komentarz próbuje być analizą warsztatu, techniki etc., o tyle punkty przeze mnie przyznawane są wyłącznie miarą mojej opinii, gustu czy czego tam jeszcze. Innymi słowy: świadczą o tym, czy coś mi się podoba, czy nie i w jakim stopniu. A że nie znam się zbytnio, a do tego sztuki stosunkowo mało w życiu widziałem, to i notki są wysokie.
Po pierwe - nie zrozumiałeś znaczenia słowa intersubiektywa. Oznacza to mniej więcej to samo ogólnie przyjęta , tudzież powszechnie uważana. Jest to zbiór racji subiektywnych , które wcale nie muszą prowadzić do słusznego wniosku. Przyjmijmy że faktycznie noty są miarą twojego gustu. Pzrzyjmijmy równiesz że faktycznie widziałeś mało sztuki w swoim życiu.Z wypowiedzi tej wynika , że ocena 9,5/10 oznacza że : - albo wg. ciebie ocena poniżej 6 nie istnieje ( gdyż mówimy o "sztuce", a nie rysunkach dzieci w przedszkolu)
-oceniasz megene na równi z największymi mistrzemi takimi jak da Vinci , czy van Goh ( nawet jeżeli dałbyś 10 van Gohowi , a później zobaczył jego gorszą pracę , to myusiałbyś ją ocenić niżej , np.9,5/10)
- albo tak na prawdę nie widziałeś w swoim życiu w ogóle sztuki
- albo co wydaje się najbardziej prawdopodobne - włazisz w tyłek

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, ... 15, 16, 17  

Forum DB Nao » » » » [Rysunek] Rysunki - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook