Forum Dragon Ball Nao

» Sens życia i jego spełnienie ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.972
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Rozwijać się, udoskonalać. Nie chcę stać w miejscu. Pragnę coś w życiu osiągnąć. Sprawą oczywistą jak na razie jest dla mnie założenie rodziny z paroma dziećmi, choć się okaże jeszcze jak pójdzie z pierwszym, o ile w ogóle będzie. Chciałbym żyć godnie i mądrze, żeby było mi dobrze, fajnie by też było gdybym mógł pomagać ludziom. Oczywiści być kochanym. Chciałbym żyć tak, żebym wiedział, że moja egzystencja jest dobre nie tylko dla mnie, ale też dla innych.

Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Konkretnej wartości na której się skupiam obecnie w życiu chyba nie mam. Wszystko jest ulotne, nie warto się skupiać np. na przyjaźni, bo druga strona może nagle okazać się *członkiem*. Fajnie jest mieć przyjaciela, ale podporządkować temu życie to zdecydowanie nie. Ważne byłoby dla mnie założenie rodziny, więc jednak jest coś takiego co mogłoby mnie spełnić. Chciałbym mieć syna, móc przekazać mu swoje doświadczenie nabyte w życiu, które w jego wypadku dopiero przed nim. Doradzać mu, umieć pomóc w każdej chwili. Jakby to docenił kiedyś tam, to byłbym zadowolony. Cieszyłbym się na starość, jakbym mógł siąść na krzesełku w ogródku i powiedzieć sobie: "Było dobrze, dałem radę", popijając zimne piwko.

Inną kwestią jest u mnie chęć bycia coraz lepszym. Być w czymś dobrym. Potem to rozwijać, aż się osiągnie poziom, który by mnie usatysfakcjonował. Czyli możliwość przekazania tej wiedzy komuś, bez groźby, że ta osoba nas w tym zagnie. Zwyczajnie chciałbym być mądrzejszy.

Jeszcze jedna kwestia. Chciałbym osiągnąć poziom, w którym niczego bym nie żałował. Nie chciał cofnąć czasu, móc w pierwszej okazji wybrać najlepszą opcje. Nie oglądać się za siebie. Aby przemawiała za mną pewność siebie połączona z dokonywaniem zawsze słusznego wyboru. Jakie wtedy wszystko byłoby łatwe.
_________________

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Sens życia i jego spełnienie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook