Forum Dragon Ball Nao

» Aborcja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ja jak wspominałam jestem zagorzałą przeciwniczką aborcji- najgorszego ze wszystkich morderstw, aczkolwiek wyjątek stanowi sytuacja zagrożenia życia matki- tu uważam,że powinna być legalna,aczkolwiek niech kobieta wtedy decyduje- ona czy dziecko. Uważam też,że antykoncepcja powinna być refundowana i tyle(plus edukacja seksualna w szkołach).

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
Tak * o tych księdzach, jakbyście nie wiadomo jakim kozakiem byli. Pewnie jak jest kolęda to pierwsi z rodziny siadacie czarnemu na kolanach.
W tym roku nawet nie zszedłem na dół jak przyszedł.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
franqey napisał(a):
Miyako napisał(a):
Przecież jedno wynika z drugiego, nie wiem co mi chcesz zarzucić. Poza tym to, te cytaty dotyczą zupełnie innych kwestii.
Dotyczą tej samej kwestii tj. zastąpienia sumienia prawem stanowionym. Raz to popierasz, a raz się buntujesz przeciw temu.
To widocznie mnie nie zrozumiałeś. Nie dotyczą one kwestii zmiany przepisów, ale niewywiązywania się lekarzy z uregulowań już istniejących w ustawie. Uważam, że zmiana taka, będzie potrzebna jeżeli doszło by do legalizacji, ponieważ nie dałoby se tego pogodzić.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ależ z was buntownik Gonarze.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Doskonale Cię zrozumiałem. Ale parafrazując, zauważ że dopóki nie doszło by do legalizacji, laski dokonujące aborcji niewywiązują się z uregulowań już istniejących w ustawie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Popełniają przestępstwo mówiąc krotko, chyba że są w tych trzech dozwolonych przypadkach. To, że chciałbym zmiany przepisów, nie znaczy, że nie respektuję już istniejących, choć nie podobają mi się a takim kształcie. I wcale to nie jest jakaś sprzeczność.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie tyle sprzeczność co niekonsekwencja. To że respektujesz przepisy, wynika z tego że musisz ( ciężko jest usunąć dziecko którego się nie ma). Natomiast nie szanujesz tego prawa, nie akceptujesz go, i nie jest dla Ciebie ono wartością ( bo nie może być wartością coś co jest złe, nieprawidłowe). Z drugiej zaś strony oburza Cię postawa lekarza, który również stawia sumienie ponad prawo.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Przecież nie będę tutaj nawoływała do popełniana przestępstwa. Nie oburza mnie to, że lekarz odmawia, tylko to że nie kieruje potem do kogoś kto aborcję wykonuje.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A tak na chłopski rozum. Jesteś w stanie zrozumieć lekarza, który odmawia aborcji? W sensie nie, że zgodzić się z nim i pocałować w płetwę, bo tego wymagają dobre obyczaje, tylko zaakceptować, przyjąć do wiadomości ten fakt i nie pultać się o to? Jeżeli tak, to, chcąc być konsekwentną, nie powinien cię burzyć fakt, że on również odmawia wysłania do kogoś, kto to zrobi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Po pierwsze taki kształt klauzuli sumienia nie został uchwalony bez wiedzy środowiska medycznego. Po drugie, jestem konsekwentna, może odmówić, ale ma i obowiązek informacyjny, czego tu nie rozumiesz, zastosowanie klauzuli ma swoje warunki, to nie samowola. Polecam chociażby art.39 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Miyako napisał(a):
Przecież nie będę tutaj nawoływała do popełniana przestępstwa.
Ale podajesz jako przykład na zmianę ustawy, to że przestępstwo się popełnia. W przypadku kradzieży raczej byś tak nie zrobiła. Nie będe przynudzał, tłumacząc Ci jak się zmieniały koncepcje rozumienia prawa i prawodawstwa. Jednak chyba widzisz różnice między przenoszeniem dorsza w plastikowym opakowaniu o wymiarach 23x43x13, zamiast papierowej torbie 33x32x34 a zabiciem kogoś. Widzisz też mam nadzieje sens tworzenia jednego i drugiego prawa. Polecam też mój podpis, bo dużo mówi o tym na czym kiedyś Prawo polegało. Lądując, niekonsekwencja twoja polega na tym, że używasz terminu "prawo" w dwóch różnych znaczeniach. Wynika to oczywiście nie ze złej woli, lecz z głupoty prawodawców. Przykład o którym mówi Joe doskonale to opisuje. Klauzula sumienia to Prawo o którym pisze Poe, konieczność wskazania innej kliniki, to torba na dorsza.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Potrafisz powiedzieć, że prawo jest głupie i się z nim nie zgadzasz. Ale jakoś nie zauważasz tego, że prawo jest głupie w tym przypadku, bo jak się okazuje klauzula sumienia ma gówno nie znaczenie. Bo jeśli lekarz nie chce wykrobać, bo to dla niego jest bebe, to już ma obowiązek wskazać kogoś kto to zrobi ma. To tak jakby podszedł do ciebie facet i zapronował, że sprzątniesz kolesia, a za to dostaniesz kupę szmalu. Ty się nie zgadzasz, ale wskażesz mu, kto może to zrobić. I teraz pojawia się ten problem, że twoje sumienie tak czy owak może być obciążone, mimo że nie zabiłaś tego faceta. To podobnie jak Peter Parker, nie zabił wujka Bena, ale czuł się winny. I wiesz, tak się składa, że jednak są ludzie, którzy uważają jakąś śmierdzącą badziew w brzuchu za człowieka, i nawet nie chcieliby wskazywać, kto może to zrobić. I usiłuję powiedzieć, że ta klauzula sumienia to jakaś farsa, bo jak przyjdzie co do czego, to i tak lekarz ma obowiązek wziąć w całym procederze udział i wtedy ustawę gówno interesuje jego sumienie i światopogląd.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Atakujecie mnie tak jakbym ja uchwalała te przepisy. Wiecie przecież kto i jak uchwala ustawy, wiec pojęcie racjonalnego prawodawcy często jest tylko teoretyczne.
franqey napisał(a):
Ale podajesz jako przykład na zmianę ustawy, to że przestępstwo się popełnia.
Bo w przypadku kiedy ustawa jest nieskuteczna należało by ją zmienić: zliberalizować/ zaostrzyć/ dać inne uprawnienia odpowiednim służbom lub instytucjom, itp. po prostu przystosować lepiej do rzeczywistości.
franqey napisał(a):
Lądując, niekonsekwencja twoja polega na tym, że używasz terminu "prawo" w dwóch różnych znaczeniach. Wynika to oczywiście nie ze złej woli, lecz z głupoty prawodawców. Przykład o którym mówi Joe doskonale to opisuje. Klauzula sumienia to Prawo o którym pisze Poe, konieczność wskazania innej kliniki, to torba na dorsza.
Myślę, ze taki stan prawny wynika z tego, że starano się pogodzić interesy kobiet i lekarzy, a wyszło jak wyszło.
Poczytam sobie w wolnej chwili orzecznictwo SN to szerzej się odniosę do tego problemu.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mi nie chodzi o to, żebyś mi udowodniła, że to jakaś ustawa tak stanowi, a nie ty. Ja z tobą rozmawiam, bo chcę znać twój pogląd na sprawę aborcji, i pragnę też zobaczyć, czy zachowujesz w swoim rozumowaniu spójność. A jak odnosisz wrażenie, że atakujemy cię to wybacz, ale jesteśmy Polakami, nie Szwedami, i inaczej nie potrafimy. Żarty na bok.
Krytykujesz prawo, które jest twoim zdaniem denne, a ja na to, że owszem jest denne, bo ta klauzula sumienia w gruncie rzeczy nie funkcjonuje. Bo co z tego, że koleś osobiście skrobanki nie zrobi, skoro ma obowiązek powiedzieć, kto to zrobi? A twoim zdaniem to jak w ogóle powinno być z tą klauzulą? Dymać konserwatywnych lekarzy, niech zamkną mordy i skrobią, czy jednak mogliby wg ciebie mieć prawo do odmowy? W ogóle to chciałbym, żebyś nie odchodziła w te kwestie prawnicze, bo ja nie o to pytam. Staram się prowadzić rozmowę tak, żebyśmy gadali o tym, czy te postawy, które prezentujemy są spójne i racjonalne.

A w ogóle, to o jakim interesie kobiet i lekarzy mówisz? W sensie w interesie kobiet jest się skrobać, a lekarzy nie skrobać? To że ty chcesz, żeby skrobanka była dozwolona na życzenie nie znaczy, że tak chcą wszystkie kobiety. Chyba że uznajesz feministki za reprezentantki kobiet, to wtedy możesz sobie uważać, że to jest interes kobiet. No tylko pozostaje pytanie, czy te feministki znają zdanie wszystkich kobiet? Lekarzy też się pojedyńczo o zdanie nie pyta. Są tacy co się szczycą tysiącami wyskrobanych gówniarzy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Dobra, po kolei i bez żargonu...
Teoretycznie, gdy prawo tego dozwala aborcji można dokonać wszędzie, ale także każdy lekarz może odmówić dokonania zabiegu, dlatego jednym ze sposobów było by wydzielenie specjalnych oddziałów czy innych instytucji, gdzie pracowaliby ludzie, którzy zgadzają się na dokonywanie aborcji. Oszczędziło by to zachodu zarówno kobietom jak i nie zmuszano by lekarzy do działania niezgodnego z ich sumieniem oraz obyło by się wtedy nawet bez zmian w klauzuli.

Osobiście jednak nie podoba mi się ta klauzula (szczególnie w tak niejednoznacznym jej sformułowaniu), może gdybym była mądrzejsza umiałbym wymyślić taki jej kształt, który by zadowolił wszystkich, ale idąc do lekarza oczekuje pomocy i nie mówię tylko o przypadku aborcji, ale i innych sytuacjach. Na studia idą ludzie dorośli i powinni liczyć się z tym, że ich przyszły praca może polegać na dokonywaniu takich a nie innych zabiegów. Dlatego wolałabym by zniesiono tą klauzulę i kształcono ludzi gotowych do pomocy w każdym przypadku.

Za interes uznałam egzekwowanie swojego prawa, kobieta ma prawo do zabiegu, lekarz ma prawo odmówić.
Zależy kogo uznajesz za feministki, czy tylko baby bijące pianę na marszach czy zwykłe kobiety, może nie udzielające się publicznie, ale także identyfikujące się z ruchem na rzecz prawa kobiet.
A czy KK zna zdanie wszystkich swoich wiernych na temat aborcji? A przecież też mocno się udziela w tym temacie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Miyako napisał(a):
może gdybym była mądrzejsza umiałbym wymyślić taki jej kształt, który by zadowolił wszystkich,
I jak tu się dziwić że politycy to prostytutki?

Miyako napisał(a):
ale idąc do lekarza oczekuje pomocy i nie mówię tylko o przypadku aborcji, ale i innych sytuacjach.
Ale żeby wymagać tego od lekarzy? On ma Cię leczyć, a nie zadowalać.

Miyako napisał(a):
Na studia idą ludzie dorośli i powinni liczyć się z tym, że ich przyszły praca może polegać na dokonywaniu takich a nie innych zabiegów.
Co za bzdura. Dorosłość objawia się twoim zdaniem gotowością do zabójstwa?


Miyako napisał(a):
Dlatego wolałabym by zniesiono tą klauzulę i kształcono ludzi gotowych do pomocy w każdym przypadku.
Równie dobrze można by nakazać handlowcom kazać dokonywać wyroków śmierci, a murarzom eutanazji. Też są dorośli.


Miyako napisał(a):
A czy KK zna zdanie wszystkich swoich wiernych na temat aborcji? A przecież też mocno się udziela w tym temacie.
Tak. Kluczem jest tu słowo wierni.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pierwsze 2 akapity ok, udzieliłaś pełnej odpowiedzi, więc nie odpowiem ani nic, bo nie mam na co. Wiem to, czego chciałem się dowiedzieć.

Miyako napisał(a):
Zależy kogo uznajesz za feministki, czy tylko baby bijące pianę na marszach czy zwykłe kobiety, może nie udzielające się publicznie, ale także identyfikujące się z ruchem na rzecz prawa kobiet.
Za feministki mam wszystkie kobiety o postępowej umysłowości, które ze swojej emancypacji uczyniły broń ideologiczną i wyznają nową definicję kobiety, jako istoty nie o odmiennej płci od męskiej, ale o odmiennej od mężczyzn płci, które dodatkowo wyznają poglądy, które w ich rozumieniu są słuszne. Czyli demokracja, społeczeństwo obywatelskie, system zabezpieczeń socjalnych, aborcja, eutanazja, antylolfaszyzm, zakaz rozmnażania dla białych i inne takie. Te, które tego nie uznają są uważane za zdominowane przez samczy ród i wymagające natychmiastowego oświecenia. Wstępem do tego jest pewnie debiutancka skrobanka. No generalnie uprawiają czynnie marksistowską filozofię. Tak jak one uważają kontrrewolucyjny świat za niegodny istnienia, tak samo za niegodne istnienia uważał Marks, że narody, które nie wykształciły jeszcze kapitalizmu są niewartościowe, gdyż nie można wśród nich przeprowadzić rewolucji.

Miyako napisał(a):
A czy KK zna zdanie wszystkich swoich wiernych na temat aborcji? A przecież też mocno się udziela w tym temacie.
Nie wiem jak ty, więc powiem tak ogólnie. Najbardziej o to jak ludzi są ruchani przez Kościół pultają się nie ci ruchani, tylko ci którym wyruchanie nie grozi, bo albo się dzień dnia lansują swoim ateizmem, na który się nawrócili kiedy się modlili, a Bóg nie wysłuchał, albo zajmują się tym okazjonalnie, ale w podobnym tonie co wcześniejsi. Co z tego, że ksiądz woła za chrzest? Jeśli kolo daje kasę czarnuchowi to ok, ale niech to on ma potem jakieś pretensje, a nie jakiś Janusz Apostata z Zimnych Wódek. Lewica w swoim pędzie zmieniania świata i bezrefleksyjnym rzucaniem we wszystkie strony słowem "demokracja" próbują wchodzić w to, co jest im najbardziej wrogie, czyli w ten będący siedliskiem zła, wstecznictwa i ruchania dzieci Kościół. Ja wiem, że chrzest się odbywa w nieświadomości. ale też w stanie pełnej świadomości można napisać akt apostazji, a co leniwszy może po prostu przestać się tym zajmować, a księdzu na kolędzie powiedzieć: spadaj czarnuchu z łańcuchami. Co to, Kościół ma się pytać ludzi o ich zdanie na temat aborcji? Może jeszcze zrobić demokratyczne głosowanie i w razie czego zmienić swoje tezy, bo tego wymaga nasza epoka? Człowiek, który chce się szczerze nazwać katolikiem powinien sam zatroszczyć się o to, by znać naukę katolicką. Jeśli ta mówi, a mówi, że aborcja to morderstwo. to powinien się do tego zastosować albo zmienić religię. Albo porzucić.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.974
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Miy, napisałaś, że aborcja nie jest dla Ciebie złem, ale jeżeli dziecko czy może w Twoim odczuciu płód, osiągnął już stadium, w którym może przeżyć (6/7. miesiąc), należy wyciągnąć go z brzucha kobiety (jeżeli by miała taka ochotę). No i moje pytanie do Ciebie czy np. pozwoliłabyś kobiecie usunąć dziecko (jeżeli tylko od Ciebie by to zależało) w 5. miesiącu życia, kiedy jego serce już bije, wykształcone są wszystkie najważniejsze organy, jednak nie przeżyłoby one po "wyciągnięciu"? Nie miałabyś żadnych wyrzutów sumienia? Byłby to wybór między złem a mniejszym złem, czy może nie widziałabyś nic złego w pozbyciu się takiego małego człowieka?

BTW
Zrobili ładny teledysk do Irydionu - W obronie życia:
http://www.youtube.com/watch?v=QvdqJRGYSnU

Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
To nigdy by ode mnie nie zależało, chyba, że to ja bym była ta kobietą, nie po to mówię o niezależności kobiet w tym aspekcie bym miała za kogoś podejmować decyzję. Nie ma wyrzutów sumienia za czyjeś postępowanie, choć pewnie i tak sądzicie, ze nie mam sumienia. Jakie tu widzisz mniejsze i większe zło? Skoro mówisz, że to zło w ogóle to widzisz tu jakieś jego stopnie?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.974
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Bosz. Jesteś królową, która może zabronić lub przyzwolić kobiecie na zabicie nienarodzonego dziecka w 5. miesiącu ciąży. Zezwalasz czy nie?

Jeśli zezwalasz, to czy dla Ciebie zabicie tego dziecka jest mniejszym złe - niż w przypadku, kiedy kobieta by to niechciane dziecko musiała urodzić czy też nie jest to dla Ciebie w ogóle złem?

Masz wyrzuty sumienia, że zezwoliłaś lub nie?

Badanie ma na celu poznanie Twojego światopoglądu i moralności, bo ciągle jakoś mieszasz prawo ze światopoglądem, z decyzją kobiety i * wie czym jeszcze. Prowadzimy dyskusje wg własnych sumień, to nie forum prawnicze, piszemy tutaj o tym jak sami byśmy chcieli by było. A przynajmniej wydaje mi się, że tak powinniśmy tu pisać.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » » Aborcja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook