Forum Dragon Ball Nao

» Klonowanie

.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Witam!

Na forum pojawiła się seria niezwykle skłaniających do przemysleń tematów, takich jak Abrocja czy Eutanazja. A co myślicie o klonowaniu. Jak to odbieracie pod względem wiary i zycia?

Wg mnie kwestią wiary ,klonowania powinno sie zabronić, wszak tylko Bóg i kochająca się (lub nie ) para może powołać nowe życie. Dla mnie jako katolika, niewazne, praktykującego czy nie, jest to zdobycze technologii i ludzkiej myśli, które w znaczącym stopniu może zapobiec chorobom oraz utrapieniom ludzkości w przyszłości. W kwestii życia, mój entuzjazm pozostaje w jeszcze dobitniejszej formie. Potwierdzam tutaj argumenty uprzednio napisane i dorzuce jeszcze kilka. Klonowanie może rozwinąć wiele innych nowatorskich technik, co może doprowadzić do tego, iż nie będzie juz konieczne dokonywanie aborcji bądź eutanazji. Może, kto wie, będzie możliwość sklonowania zdrowych tkanek bądź innych organów, dzięki czemu niecny proceder eutanazji zostanie całkowicie wytepiony.

Pozdro
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Hmmm Klonowanie powinno sie zabraniac.. pOniewaz jak to by bylo gdyby taki 2 ja rezal gdzies na 2 koncu polski i smigal z nie wiadomo [ ort! ] z kim...;p a tak z drugiej strony patrzec dobrze by bylo jakby klon chodzil za mnie do szkoly ale to tylko w kwestiach nauki... Ale zdecydowanie jestem na nie pod wzgledem klonowania .. jest jeden czlowiek i ma tak zostac;]

pulkarecordzz.phorum.pl
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.130
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Zgadzam się z Azi , klonowanie powinno być zakazane. Przeczytajcie sobie dzieło literacki Aldousa Huxleya pt. Nowy wspaniały świat, tam przedstawiona jest wizja strasznego świata przyszłości!
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
mihesz napisał(a):
wizja strasznego świata przyszłości!
wizja jest tylko wizją....


Oczywiście sądze że klonowanie powinno być zabronione , aczkolwiek nie widze dokadnego powodu , tylko takie drobne ustepki , ale np. wiedzieć że na drugim końcu świata jest taki ktoś jak ja to mi by bardzo nie przeszkadzało , gorzej jakby mieszkał na moim osiedlu ^^ ale lepiej jest tak jak powiedział azi czyli :
azi napisał(a):
jest jeden czlowiek i ma tak zostac;]
.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Jest mi to obojętne, ale pod pojeciem klonowanie rozumiem wytworzenie całkiem nowego osobnika, bo i po co powielać te stare? Plusem klonowania jest fakt, że można uzyskać nowe organy potrzebne do przeszczepów oraz prowadzić badania nad ludzkością, ale po co tworzyć do tego nowych osobników kiedy można wykorzystac już istniejących (sami się o to proszą) a organy tworzyć oddzielnie, bez "dorabiania do nich całej osoby"? Skoro przeszczep mam dostać od osoby o takim samym genotypie jak ja skąd mam mieć pewnośc, że jej organy kiedys tak samo zachorują jak moje? Jeszcze jeden fakt przeciwko klonowaniu to duże koszty i to nie związane z projektem, ale wdrożeniem takiej osoby do środowiska. świadomośc, że nie ma się rodziny i zostało się stworzonym w laboratorium może być przytlaczająca, choć jeżeli stworzyć odpowiednie warunki do wychowania...

Mihesz napisał(a):
Przeczytajcie sobie dzieło literacki Aldousa Huxleya pt. Nowy wspaniały świat, tam przedstawiona jest wizja strasznego świata przyszłości!
Drobny błąd w rozumowaniu. Książka jest naprawdę świetna i wg mnie dobrze przemyślana, a raczej nie można doszukać się błędów w tamtym świecie. A dla jej bohaterów wykreowany świat nie może być straszny. To nam wydaje się katastrofalny bo mamy inne pojęcie, wiemy wiecej oraz wpojono nam, że tak jest lepiej. Ale oni tego nie wiedzą i są szczęśliwi. Nawet gdyby im ukazać realną rzeczywistośc nie przestawili by się.
Więc jak coś czegop nie znamy, może wydawać sie lepsze?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.491
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Nie , no kurcze nie ma opcji. Według mnie klonowanie jak już weszłoby na jakiś pewniejszy i wyższy poziom sprawdzony przez naukowców absolutnie nie powinno być stosowane. Jak sobie wyobrażę, co by się działo gdyby jakiś kretyn się dorwał do takich zabaw to mogłoby być nie ciekawie. Zdecydowanie, nie, w dodatku to przeczy naturze i stworzeniu. A jeśli chodzi o kwestię wiary to także łamie wprowadzone zasady i głoszenia na całej linii. Klonowanie - Nie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Choi napisał(a):
Na forum pojawiła się seria niezwykle skłaniających do przemysleń tematów, takich jak Abrocja czy Eutanazja. A co myślicie o klonowaniu. Jak to odbieracie pod względem wiary i zycia?
A co tu jest do myślenia? Człowiek zawsze lubił bawić się w Boga. Więc,coś takiego prędzej czy pózniej musiało nadejść....Jestem przeciw.

Drakan napisał(a):
Plusem klonowania jest fakt, że można uzyskać nowe organy potrzebne do przeszczepów oraz prowadzić badania nad ludzkością, ale po co tworzyć do tego nowych osobników kiedy można wykorzystac już istniejących (sami się o to proszą) a organy tworzyć oddzielnie, bez "dorabiania do nich całej osoby"?
Czyli mamy tworzyć sobie duplikaty samych siebie,jako bazę części zamiennych? Oryginalny pomysł...


Filippo napisał(a):
wizja jest tylko wizją....
Dopóki,ktoś nie zechce wprowadzić jej w czyn...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Klonowanie? Tylko jeżeli chodzi o niektóre organy. No cóż, transplantologia leży. Mało kto oddaje organy do przeszczepu, chociaż można uratować tym czyjeś życie, gdy owe samo nas opuści.

Co do klonowania "całych" ludzi. Nie, to nie jest dobry pomysł. Jeżeli na świecie mają się pojawiać nowi ludzie, to niech to będzie metoda naturalna, zwana mężczyzna+kobieta=nowy człowiek. Innych metod nie dopuszczam. Bo to taki twór będzie miał duszę? Wyłączam dzieci z in vitro, bo to nie to samo.

Poza tym, ja osobiście nie chciałabym mieć swojego klona. Dlaczego? Wiecie, na czym polega piękno człowieka? Na tym, że jest jeden niepowtarzalny. Nie ma dwóch takich samych ludzi na świecie. Nawet bliźniaki się różnią. Po co to niszczyć? Jakiś sposób na wieczność, czy przedłużenie życia klonem? A jak biedna Dolly skończyła??

Poza tym, jak stwierdziła Drakan, to taka "osoba" miałaby pewne problemy egzystencjalne.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Hmmm ciekawy temacik. Jeżeli chodzi ogólnie o klonowanie ludzi, to jestem raczej przeciw - Bóg nie akceptuje klonowania - ingerowania w ludzkie życie - "tworzenie" nowego życia - ciekawe, czy taki byt sklonowany przez człowieka posiadałby własną duszę, czy też nie? Bo w sumie Bóg nie miał w tym ręki roboty, ciężko byłoby ^ ^"

Poza tym, jest jeden przypadek, w którym chciałbym, by klonowanie istniało ( samolóbstwo) . Mogliby mnie sklonować- kujona oczywiście, który wykuwałby się na wszystkie egzaminy i inne pierdoły sesyjne- wtedy miałbym nieskazitelny pożytek z takiego jegomościa - co później? No, oby mnie klonik nie zabił i przejął mojej rodziny :p

Wystarczy, że naukowcy klonują rośliny, zwierzęta- słynna owieczka Dolly Polli czy jak jej tam dali... Na co to komu? Słyszałem, że te zwierzę chorowało bardzo dużo - w sumie co się dziwić, ludzie nie potrafią jeszcze tworzyć idealnych tworów żyjących. Tak więc ogólnie , podsumowawszy ten krótki wycinek tekstu- jestem przeciwko temu procederowi. Na co komu klony do cholery ?? ! Ludzi i tak jest w cholerę na tej Ziemi ( już jej ciężko jest nosić nas tylu) - niedługo to ze 7 miliardów nas będzie kotłowało się na tej małej planetce ...

Chyba, że Ci, którzy klonują ludzi ( próbują klonować), mają zamiar dorównać samemu Bogu ( ateiści- nie bierzcie tego do siebie ), podobnie jak Ci budowlani, budujący słynną Wieżę Babel , w której teraz mieszkam - tak , Akademik tak się zwie - mieszkam z wielką rzeszą ludzi , pochodzących z różnych zakątków świata. I co jest? I w cholere nie idzie się z nimi dogadać ( przynajmniej z większością).

A, że zboczyłem z tematu, skończę :p
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Klonowanie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook