Forum Dragon Ball Nao

» Halloween

Strony:   1, 2, 3  
PatyV Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
PatyV
Wiek: 29
Dni na forum: 6.141
Ostrzeżenia: 1
Posty: 152
Skąd: Olsztynek
Halloween moglo by byc to bym chodził i zbierał cuksy czy cos w tym stylu

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.^ ^
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Haloween? Ekhem.... No cóż, napiszę co sądzę o tym święcie.
Szczerze mówiąc owszem, lubię to pooglądać np. na filmach, czy lubiłam kiedyś je oglądać na kreskówkach. Lubiłam poobserwować dzieciaki, które biegały z domu do domu po słodycze.
Ale jeżeli o w ogóle takie świętowanie prawdziwe? Nie, nie podoba mi się jego obchodzenie. Święta tylko po to by dostawać cukierki i inne tego typu słodkości? No bez przesadyzmu...(takie jest przynajmniej moje zdanie) Cukierki to sobie mogę kupić w sklepie spożywczym jak zechcę.
Z resztą to przeddzień święta zmarłych, które jest w Polsce. Ja do tego święta mam szacunek( a propo zeszłam na ateizm, z resztą i tak nie miałabym jak w ten dzień odwiedzić groby dziadków, bo one są aż we Włocławku).
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Ja tam nie przepadam za tym świętem i nie byłam jakoś ucieszona, jak w tym roku je obchodzono. Dla mnie to już była przesada. Pewnie jakieś dzieciaczki to podnieca, bo cukierki i w ogóle. A poza tym to jest święto zmarłych tak. I powinno być obchodzone w inny sposób.

Anime na zawsze !!!
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wbrew pozorom KK ma bardzo złe zdanie nt. Halloween i temu podobnych rzeczy. Dziwię się katolikom, że nic sobie z tego nie robią. Dziwię się też tym katolikom, którzy nie wierzą w egzorcyzmy i nawiedzanie przez złe duchy.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ponoć KK ma też złe zdanie o komunizmie, a jakoś 95% katolików jest zdania, że każdy powinien mieć pracę i zapewniony godny zarobek. I to zarówno ci cukierkowi i tolerancyjni spod ciemnej gwiazdy abp niech mu ziemia lekką będzie Życińskiego, jak też rzekoma ortodoksja radiomaryjna.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
Wbrew pozorom KK ma bardzo złe zdanie nt. Halloween i temu podobnych rzeczy.
A dlaczego miałby mieć dobre? Durne "święto", które przywędrowało z USA.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Może nie chodzi nawet o to skąd Halloween przywędrowało, ale o formę, przecież KK nie pozwoli na oswajanie się ze śmiertelnością w takiej formie, bo wszystko musi być poważne i doniosłe.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Hmmm.... a może dlatego, że śmierć jest czymś poważnym, doniosłym i powinna skłaniać do zadumy a nie pajacowania w roznegliżowanych strojach na wszelakich zabawach?

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Kaio napisał(a):
Hmmm.... a może dlatego, że śmierć jest czymś poważnym, doniosłym i powinna skłaniać do zadumy a nie pajacowania w roznegliżowanych strojach na wszelakich zabawach?
Są różne oblicza śmierci, nie każdy zmarły życzył sobie by go wspomniano z wielkim zadęciem i ponurą miną.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Ale Ci ludzie w ogóle nie wspominają zmarłych, myślą tylko o dobrej imprezie i przebierankach.
Przecież nie trzeba co roku rozdzierać szat i lamentować. Ja również nie chciałabym, aby bliscy mocno przeżywali moje odejście. Byłoby jednak miło, gdyby raz w roku ktoś zapalił na moim grobie świeczkę i z uśmiechem na ustach wspomniał miłe chwile związane ze mną.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Od tego jest dzień po Halloween przecież. Wkurza mnie tylko to, że nie wolo u nas potraktować tego bez spiny, chcą się bawić niech się bawią. Dziwi mnie, że gdy chodzi o andrzejki takich obiekcji nie ma, a przecież i tu ocieramy się o zabobon i wróżby.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo podczas Andrzejek chyba nie chodzi się po domach ani w ogóle nie odbywa się to publicznie? Kościół zakazuje wróżb w każdej postaci, andrzejkowych naturalnie też.

A jakiejś spiny ja nie widzę. Kościół jest przeciwny i tyle, a media pewnie to nakręcają. Chyba już większa spina jest ze strony społeczeństwa podczas Walentynek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Oczywiście, że publicznie. Przecież w Andrzejki też odbywają się okolicznościowe imprezy z wróżbami, często w szkołach robi się specjalne dyskoteki, ale jakoś nie słyszałam słów potępienia by np. najmłodsi nie mogli się tak bawić.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Halloween to nie jest święto, tylko dzień maskarady, przebierania się i zabawy. Okazja żeby dzieci mogły sobie razem połazić w przebraniach po osiedlu, ale starszych żeby się przebrać i pohasać po klubach za darmo. Ja osobiście uwielbiam różnorakie przebieranki, więc na halloween zawsze się umawiamy ze znajomymi, przebieramy za coś fajnego i lecimy w miasto, bo to fajna okazja żeby trochę złamać rutynę stałych spotkań i wprowadzić jakiś ciekawszy element.
W tym roku przebrałam się za pielęgniarkę i wygrałam wino za najlepszy kostium, więc czemu miałabym być w zły sposób nastawiona do tego zwyczaju? W żadnym razie nie uważam tego za święto, raczej komercyjną zachętę do dobrej zabawy.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja 31-ego najpierw zrobiłam porządki na grobach i poświęciłam trochę czasu na modlitwę i rozmowę (a raczej monolog) ze zmarłymi bliskimi.

A już po południu malowałam koszulkę w krwawe plamy i zastanawiałam się, jak dobrze wyglądać jako zombie. Helloween to dzień, w którym łukowska rockowa kapela obchodziła trzecie urodziny Dlatego fajne pogo i skakanie pod sceną bardzo fajnie komponowały się z wszelkiej maści wampirami, potworami czy zombie

Dla mnie był to owocny dzień spędzony i na tradycji i na świetnej zabawie

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Tak jak napisał Madao, w Halloween chodzi o coś więcej.
Mart napisał(a):
więc czemu miałabym być w zły sposób nastawiona do tego zwyczaju
Jeżeli jesteś katoliczką, to powinnaś być źle nastawiona. Chodzi o to, że nawet jeśli nie ma w twoich przebierankach większej idei, to jednak te symbole oznaczają różne rzeczy. Kościół przestrzega nawet przed nieznanymi wisiorkami, które sprowadzają na człowieka złe duchy, a co dopiero przed celebrowaniem takiego święta. Nawet jeśli się z tym jakoś nie utożsamiasz, to jednak uczestniczysz w nim.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Mateusz napisał(a):
Jeżeli jesteś katoliczką, to powinnaś być źle nastawiona
Nie jestem

Mateusz napisał(a):
Kościół przestrzega nawet przed nieznanymi wisiorkami, które sprowadzają na człowieka złe duchy, a co dopiero przed celebrowaniem takiego święta. Nawet jeśli się z tym jakoś nie utożsamiasz, to jednak uczestniczysz w nim.
Kościół przestrzega przed wszystkim, co jest związane z dobrą zabawą. Poza tym, mówisz o "celebrowaniu święta". To nie jest święto, tylko zwyczajowa zabawa.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jeśli nie jesteś to spoko ;P
Halloween z tego co wiem ma swoje korzenie właśnie związane z jakimś świętem, obrzędem lub samo było takim obrzędem, ew. jest. W sumie nie interesuje się tym całym Halloween, uważam, że jako Polacy nie powinniśmy przejmować nie naszego obyczaju (przynajmniej dla mnie jest to niesmaczne), a już na pewno nie przekładać go nad własny.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A ja uważam, że każda okazja do zabawy jest dobra. Dzieci się przebierają, w klubach są dobre imprezy. I to tyle, bez żadnej ideologii i srania żarem.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Halloween
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook