Forum Dragon Ball Nao

» Halloween

Strony:   1, 2, 3
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.698
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jestem katolem, i nie obchodzę. A pomijając to, wyobraźcie sobie co Bogart powiedziałby, widząc was spacerujących w przebraniu wiedźmy. Klasę trzeba trzymać.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.886
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
franqey napisał(a):
A pomijając to, wyobraźcie sobie co Bogart powiedziałby, widząc was spacerujących w przebraniu wiedźmy. Klasę trzeba trzymać.
Ciekawe co powiedziałby Bogart, widząc facetów w przebraniu Bogarta.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.698
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Bogart jest tu figurą a nie maską.. Nie chodzi o udawanie kogoś, tylko o trzymanie fasonu, i pozostanie w zgodzie z patriarchalnym rozumieniem faceta.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.886
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Moim zdaniem dobra zabawa nie ma nic wspólnego z nietrzymaniem fasonu.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.879
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Dzisiaj przeczytałem w gazecie, że u mnie w jednym z liceów , wymyslili to, że kto się przebierze będzie zwolniony z kartkówek i jakiemuś uczniowi to się nie spodobało, że to obraza jego uczuć religijnych

Swoją drogą, ciekaw jestem, jakby się u nas odbywały większe, masowe imprezy Halloweenowe, jak by funkcjonowała policja, mająca dodatkową wymówke, że napastnik był zamaskowany.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.230
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Nie chce mi się wprawdzie opisywać wszystkich moich odczuć co do Halloween i umiejscowienia tego w kulturze czy to polskiej czy innej, czy dobre to czy nie oraz w ogóle jak powinno się podchodzić do śmierci rzeknę tylko o jednym: mówiąc, że jest to zwyczaj pogański i dziwny zapominają się ludzie, że Słowianie też mieli swoje Dziady.
Dodatkowo może tyle, że Dziady z biegiem czasu przekształciły się w chrześcijańskie Zaduszki.
Tyle odnośnie faktów.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.663
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Wszyscy dobrze wiedzą, że Kościół przejął pewne wierzenia pogańskie i przekształcił na swoje potrzeby, by ułatwić asymilację tej wiary przez ludność.
Mnie w tym wszystkim bardziej przeszkadza fakt, że zatracamy swoją tradycję i kulturę i małpujemy wszystkie durne i ogłupiające święta amerykańskie. Sprawa ma się identycznie z walentynkami, przecież mamy swoją własną, słowiańską (pogańską) Noc Kupały, która zresztą wypada w czerwcu, a nie w zimie, gdzie na myśl o wychodzeniu na jakąkolwiek randkę w parostopniowym mrozie cały mój romantyzm się kończy.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » » Halloween
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook