Forum Dragon Ball Nao

» Nowy FanFick?

Strony: 1, 2  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Witam.
Od „Armaggeddona”, minęło sporo czasu. Więc moje pytanie skierowane jest do Was – czy chcecie nowego Ficka zbiorowego?
Dla osób, które są na forum od nie tak znowu dawna, wyjaśniam, że dawniej „Fan Fiction Story” leżało w dziale M&A. Teraz jest w Hyde Parku.
Tak, więc czy chcecie nową opowieść, NIE odnoszącą się do Dragon Balla? Ja jestem za. Ostatnio na forum, ludzie piszą sporo opowiastek. Więcej nawet niżeli sporo. Mamy więc – Survivor, Alternatywy, a pojedyncze opowiastki pojawiają się w różnych innych tematach.

Ok., przypuśćmy że się zgodziliście. ^_^ Tak więc – W jakim uniwersum piszemy? Ja osobiście jestem całym sercem i duszą za Tolkienem. Myślę, że dobrze by było osadzić to w czasach Długiego Pokoju (Wojna Gniewu, bitwy między Eldarami a Morgothem). W końcu Angmar też od czasu do czasu wysyłał małe kohorty, by robiły zamieszanie w różnych terenach wroga,
No, ale wiem, że większość użytkowników nie ma pojęcia o co chodzi, a Tolka znają z filmu Pidżeja. Tak, więc możemy przenieść nasze opowieści na Czwartą Erę (po Cieniu Śmierci, najpóźniejszym opowiadaniem Tolkiena dotyczącym CE [ostatnia odnotowana data CE to 172r. – Sporządzono kopię „Czerwonej Księgi Marchii Zachodniej”]). Co Wy na to? „Bo ja na to jak na Lato…”

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Szarak: 27.03.2007, 13:43
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Proponowałbym jednak coś bardziej uniwersalnego od Tolkiena w którym trzeba trzymać się określonych dat itp. Poza tym nie każdy czytał sirlmalion , niedokończone opowieści itp. Można by na przykład wziąć pod ząb zombie powoli opanujące ziemię , albo inne wampiry walczące o sukcesje w Nowym Yorku.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.035
Posty: 118
Skąd: Kielce
Napiszmy coś o lasach, elfach i trolach <prosi> w tym jestem dobry.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Napiszmy coś, co nie jest o lasach, elfach i trolach <błaga na kolanach> - a dam z siebie wszystko ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Napiszmy cokolwiek, chętnie poczytam. ^_^

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Jestem za. Chętnie coś skrobnę, jeśli się ze wszystkim będę wyrabiał.

Ja mogę pisać praktycznie na każdy temat- począwszy na fantastycznym świecie Tolkiena, a skończywszy na Japońskich opowiadaniach o ninja.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Kakarotto na prezydenta, zróbmy fic o ninja

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Zróbmy to tak, jak z dziada tradycja głosi Co byście powiedzieli na to, by miejscem akcji była szkoła średnia, a głównymi bohaterami kilku nadrozwiniętych nastolatków którzy ukrywają przed światem swe nadprzyrodzone moce (mix życia, marvela, walk z dragon balla i klimatu z najlepszych anime).

Obiecuję nie nadużywać określeń natury fantastycznej

Pozdro
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.035
Posty: 118
Skąd: Kielce
Ja bym proponował sklecić jakieś opowiadanie o głęboich podziemiach śródziemia, to by bylo ciekawe i tajemnicze.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Może dla Ciebie, ja nie mam zamiaru babrać się w ziemi ... Pomysł Navaro przypadł mi do gustu (aż dziw). Z tego mogło by wyniknąć naprawdę coś fajnego. Jestem na tak

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ok, moim zdaniem pomysł bardzo fajny i może się ciekawie rozwinąć. Jestem za.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
O dziwo także popieram propozycję Navara, ciekawa koncepcja.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dobrze, ale najpierw skonczcie w dowolny sposob poprzedniego
Bo absolutnie nie moze byc taki niedokonczony, zle to wyglada.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ten fik jest tak stary i tak zagmatwany, że nie ma szans, by ktoś napisał kontynuację. Jest takie coś jak eutanazja? Proponuję to wykonać.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Hidden Lord napisał(a):
Ten fik jest tak stary i tak zagmatwany, że nie ma szans, by ktoś napisał kontynuację. Jest takie coś jak eutanazja? Proponuję to wykonać.
Co gadasz
A '91 wlasnie to zrobil :p

Troche w smiesznym stylu to zakonczenie <lol>, ale przynajmniej oryginalnie, na pewno niokt by sie takiego nie spodziewal
Teraz bedzie trza go skorektorowac i wrzucic na DB Nao.

A Wy zaczynajcie kolejnego, tylko pamietajcie o regulaminie tego dzialu ^^

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Lol, spodziewałem się czegoś bardziej ambitnego na zakończenie...

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Hidden Lord napisał(a):
Lol, spodziewałem się czegoś bardziej ambitnego na zakończenie...
Ta, ale ja tego nie czytałem od początku, więc napisałem to raczej śmiesznie niż ambitnie, jeśli tego nie zauważyłeś.


Jako, że Navaro wybrał nam temat, proponuję, żeby to on zaczął.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
No, jak na dłoni widać, że nie czytałeś. Ale tym samym sprawdza się moje wcześniejsze stwierdzenie - nikt nie miałby tyle siły, by te wszystkie rozchodzące się wątpi posklejać w logiczną całość. A zakończenie - grunt, że jest. Rozbawić nie rozbawiło, ale cieszy mnie, że to (w końcu!) koniec.

Ta, Navar, zaczynaj.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Kakrotto, coś Ty zrobił z Armagedonem!!!

A co do nowego Ficka...
Jeśli znajdzie sie odpowiednia ilość osób, które zechcą pisac, to czemu nie?
Sam chetnie dorzucę małe co nieco
Zatem czekam na początek i niezmiennie...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Minęło wiele lat od tamtych chwil, a ja wciąż pamiętam ten straszliwy obraz, ukazujący się co noc, w najciemniejszych zakątkach mego umysłu. Obraz straszliwej męki i bólu, lęku, ukrytego na dnie mego skołatanego serca … Przywołuje co noc ich twarze: zamarłe, z otwartymi ustami składającymi się do krzyku, z oczyma , pozbawionymi resztek nadziei, z krwią , zakrzepłą na strzępach skóry. Leża, trzymając zaciśnięte, sine palce na kawałku splamionego szkarłatem papieru, nad nimi zaś widać zarys człowieka - dziecka, pogrążonego w wielkim żalu i trwodze , którego życie zmieniło się od tamtego dnia, chłopca … którym niegdyś byłem ja. Dziś znów siedzę, pogrążony w swej przeszłości, popijając resztki wczorajszej herbaty. Bezsenność , to choroba, mówili mi za młodu … lecz cóż oni mogą wiedzieć o życiu, w którym brak snu, jest mniejszym horrorem od chwili „błogości” … Krew, spływająca po mych dłoniach , niczym poczucie winy nękające mą dusze. Głos budzika, oznajmia mi, że zaczął się kolejny parszywy dzień z mego życia , przepełniony nienawiścią do samego siebie. Codzienność tych samych rytuałów ; znów patrzę się na siebie z pogardą, obraz w lustrze ukazuje mi postać młodego człowieka, o szarych, zimnych jak stal oczach. Twarz pociągła, o wyrazistych rysach, kiedyś rozpromieniona, dziś w odcieniach szarości. Otwieram wrota codzienności, znów staje przed wielkim obrazem Chrystusa

- Panie, wiem, iż oddałem się Tobie, lecz nie mogę wciąż znaleźć ukojenia – mój głos rozpływa się po wielkim prezbiterium, zaś On patrzy na mnie tylko, z litością, wisząc na kawałku drzewa, będąc przybitym grzechami ludzkości.

– Znów nie możesz spać, prawda Garrecie – odezwał się głos zza mych pleców

- Znów nękają Cię koszmary ?. One nie znikną, póki nie przestaniesz się winić za tamte zdarzenie – dodał.

Odwróciłem się, a mym oczom ukazał się podstarzały mężczyzna , odziany w rdzawy habit z kapturem. Resztki padającego światła w pomieszczeniu , odsłoniły pomarszczoną twarz, pełną dobroci. Był to stary Piter.

– Nie możesz cofnąć przeszłości. Byłeś wtedy dzieckiem, a cóż może małe dziecko w obliczu zagrożenia … ?

- Ojcze, ja … ja nie byłem w stanie wtedy nic zrobić, nie mogłem wydobyć z siebie nawet krzyku, gdybym nie był takim tchórzem , moi rodzice …

- Myślisz, że by żyli dziś ? Myślisz, iż Twój krzyk, Twoje wołanie o pomoc przywróciło by im życie ? Zginął byś razem z nimi … a oni pragnęli byś żył

– Czasem chciałbym umrzeć

– Garret, życie jest czymś więcej niż tylko czasem danym od Boga, jest to dar, który podarowali Ci Twoi rodzice, byś żył i spełnił swój cel w życiu, obrał swoją drogę

– Moja droga jest pełna zakrętów ojcze, czasem boje się, iż wpadnę w jeden z tych ślepych zaułków

– Ty sam odpowiadasz za swój los, sam ustalasz czego w życiu pragniesz, jeżeli nie masz celu w życiu, to stajesz się tylko namiastką człowieka - powiedział PIter, poczym począł czyścić kielichy, stojące na pobliskim ołtarzu. Moją drogę ? Mój cel, mój cel nie mieści się w murach tego kościoła, mój cel jest tylko jeden – zemsta ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Nowy FanFick?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook