Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] King Cold - czy silniejszy od Freezy? w której był przemianie?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Cold Daiō go nazywali, tak dla ścisłości. "King" jest w angielskim tłumaczeniu, które jest najpowszechniejsze na świecie, tylko tyle.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nie widze,zeby bylo napisane, ze jest wieksza.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
W sumie wiadomo, że manga jest bardziej wiarygodna, gdyż stanowi trzon opowieści. I jeśli występuje zależność między mangą a fillerem, to należy kierować się tym pierwszym.

Zrobię lekki offtop, ale dziwi mnie, jak niektórzy gloryfikują tłumaczenie mangi JPF. Zresztą dotyczy to nie tylko tego forum, ale ogólnie społeczności fanów DB czy tłumaczy, gdyż zauważyłem to dawno temu. Dlaczego tak się dzieje? Czy faktycznie tłumaczenie JPF jest takie zajebiste i nie można mu nic zarzucić? A może dlatego, że jest to po prostu jedyne tłumaczenie i nikt oficjalnie nie wytknął im błędów, przez co wszyscy traktują je jako istną biblię

Grupa Mirai
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja mam nadzieje kupic kiedys wszystkie 42 tomy DB w oryginale, czyli o japonsku i sam je sobie przetlumaczyc. Chyba tylko wtedy w pelni bede zadowolony z tlumaczenia.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W fillerach często ubarwiają historię, co potem tworzy nielogiczności. A w tłumaczeniu angielskim (także oryginalnym) to już w ogóle.

Yasiek napisał(a):
Czy faktycznie tłumaczenie JPF jest takie zajebiste i nie można mu nic zarzucić?
Wystarczająco dobrze spełnia swoją rolę. Choćby przykład powyżej. Jakiś angielski gość dał, że ki jest większa (co fałszuje naszą dyskusję), bo mu się tak podobało, kierował się tłumaczeniem z anime albo zwyczajnie nie zrozumiał. W JPF bez żenady przetłumaczyli tak jak powinno być, dlatego warto mieć. Nic lepszego nie ma, także angielskiego, a nie przypuszczam, byś znał japoński, żeby móc operować rawami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jak dla mnie Cold Daio byl w postaci odpowiadajacej drugiej formie Freezy, jednoczesnie majac sile porownywalna do Freezy w czwartej formie. Jednakze, w przeciwienstwie do Freezy najwidoczniej Cold Daio nie mogl sie juz dalej trasformowac, i ta postac i sila byly jego limitem.Inaczej nie dalby sie tak po prostu zabic Trunksowi rownie latwo jak Freeza. Zastanawiam sie nawet czy to wlasnie Freeza nie byl z nich silniejszy.Badz co badz Freeza probowal walczyc z Trunksem, podczas gdy Cold Daio cwaniakowal, probujac najpierw przekupic chlopaka, a potem zabic go jego wlasnym mieczem. A jak przyszlo co doczego padl po jednym strzale. Watpliwosci nasuwa tez stan zdrowia Freezy, gdzie po walce na Namek stracil znaczna czesc swojego ciala a co za tym i energii, i nie sadze by metalowe komponenty moglyby u niego zrownowazyc ta strate.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.054
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Pisują po stronach, że Freezer był w jako pół robot trochę silniejszy, ale czy to prawda ? Nigdzie o tym w anime mowy nie było, więc sądzę, że są to cyferki z du*y, choć jest możliwość, że mogło go to wzmocnić.
Kakarotto-San Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Kakarotto-San
Wiek: 32
Dni na forum: 4.416
Posty: 20
Skąd: Vegeta
Zaworek-San napisał(a):
Pisują po stronach, że Freezer był w jako pół robot trochę silniejszy, ale czy to prawda ?
Tao Pai Pai i Dr Gero też byli silniejsi po "scyborgowaniu" więc coś w tym musi być.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zaworek-San napisał(a):
Pisują po stronach, że Freezer był w jako pół robot trochę silniejszy, ale czy to prawda ? Nigdzie o tym w anime mowy nie było, więc sądzę, że są to cyferki z du*y, choć jest możliwość, że mogło go to wzmocnić.
Nie są to bzdury. Po co miałby się pakować na Ziemię w ramiona SSJ, wiedząc, że nie byłby od niego silniejszy (bo na Namek nie był)? Na logikę powinien go przewyższyć lub choć się z nim zrównać i dopiero wtedy wyruszyć.

Dodano po 2 minutach
Choć tu należy jeszcze wspomnieć o tym:
Yamcha: Czy ta niewyobrażalnie wielka ki to Frizera...!?
Gohan: To jeszcze nic... potrafi być o wiele silniejszy...!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wciąż trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić, jaką mocą dysponował Cold. A w konsekwencji iloma przemianami. Rozstrzygając tę kwestię rozbijemy się o mur braku źródła.

Dlatego być może warto spojrzeć na sprawę z nieco innej strony?
Jeśli przyjmiemy założenie, że najpotężniejsza forma Frezera to jego oryginalna postać, to transformacje należałoby uznać za formę redukcji mocy. Tak, aby łatwiej było ją kontrolować.

Skoro Frezer potrafił to zrobić, to nie widzę powodów dla których nie mógłby uczynić tego jego ojciec.
Nie twierdzę, że tak na pewno było. Ale przykład Frezera jak również Coolera może sugerować, że tak właśnie jest.

Możliwe zatem, że Cold posiadał taką samą ilość transformacji co jego synowie. To mogłoby wręcz stanowić cechę charakterystyczną rasy.

Ale to tylko przypuszczenie. I niestety nie da się go zweryfikować w treści DB.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
Możliwe zatem, że Cold posiadał taką samą ilość transformacji co jego synowie. To mogłoby wręcz stanowić cechę charakterystyczną rasy.
Tyle że nawet ci jego synowie mieli różną liczbę transformacji, a to wprowadza jeszcze więcej niewiadomych.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Osobiście mam pewne wątpliwości co do tego, czy ostatnia przemiana Coolera, była tak naprawdę transformacją. Jako Metak Coolera widzimy go znowu w postaci "łysej zamrażarki".

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale jednak jest powszechnie uznawana za transformację/formę. Bo zapewne tak została ta przemiana bezpośrednio nazwana w anime czy gdzieś indziej. Zmienia mu się wygląd, a nie sama masa mięśniowa, jak np. w przypadku "Freeza 100%".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
To tylko przypuszczenie. Tak jak wspomniałem mam pewne wątpliwości. I trudno je definitywnie rozwiać. Coler pojawia się tylko w filmach, Cold właściwie nie walczy...
Zasugerowałem jedynie, że trmat można ugryźć z innej strony. Być może podążając tą ścieżką interptetacji dałoby się spotjrzeć na Colda i całą rasę nieco inaczej?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.378
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
.Black napisał(a):
Cold musiałbyć o wiele potężniejszy od Freezera, gdyż inaczej by go nie wychował, jednakże nie chwalił się mocą jak syn. Spójrzcie, skoro był w drugiej formie, to ktoś musiał go do tego zmusić . . . ciekawe kto . . .
Też mnie to ciekawi, być może jakiejś innej rasy osobnik dysponujący siłą powyżej 500 tysięcy jednostek.
dziadekzfuturamy
Ziemianin
Ziemianin
dziadekzfuturamy
Dni na forum: 4.003
Posty: 22
A może dla King Colda to była pierwsza forma.

Obraz
Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.059
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Nie ma co gdybać, według mnie, po prostu King Cold jest minimalnie od Friezy silniejszy, ale nie na tyle, żeby mierzyć się z SSJ. Po prostu do osiągnięcia max mocy potrzebował tylko jednej przemiany, a nie 3. To wg mnie wyjaśnia ten problem w miarę zadowalająco.

"I love Bulma's feet" - Vegeta
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Chilled jakoś ani jednej dodatkowej formy nam nie przedstawił.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.092
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kuba J. alias Gohan napisał(a):
Nie ma co gdybać, według mnie, po prostu King Cold jest minimalnie od FrEezy silniejszy, ale nie na tyle, żeby mierzyć się z SSJ. Po prostu do osiągnięcia max mocy potrzebował tylko jednej przemiany, a nie 3. To wg mnie wyjaśnia ten problem w miarę zadowalająco.
Daizenshuu nie zgodzi sie z tobą, no ale pan Cold był w 2 (czy 1?) formie, więc kto wie

Chilled jakoś ani jednej dodatkowej formy nam nie przedstawił.
Chilled? Kto to Chilled? A! Chodzi ci o tego "przodka Freezy" którego pan Bardock zabił, no on nie jest kanoniczny (Odcinek o Bardocku zresztą też), tylko wymysł zboczonej fanki mangi Toriyamy

Brat Friezera to wymysł jakiś łosi od filmówek
1.Fuj, "Friezer"
2.Toriyama go designował, więc raczej nie sądze żeby twórcy filmu 5 mu mówili "Hej lordzie Toriyamo, daj nam design dla brata Freezy, żeby miał wygląd a'la Shredder z TMNT" Zapewne robił go samego jak Vegetę z wąsami, loli Pan i Brę, itp. w GT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum DB Nao » » » [Problem] King Cold - czy silniejszy od Freezy? w której był przemianie?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook