Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Błędy w rozmiarach, w rysunku

Strony: 1, 2  
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.408
Posty: 1.031
Podczas czytania mangi DB zauważyłem jeden błąd, mianowicie Gohan podczas treningów z Picollo w Sayian Saga na jednym z obrazków ma na stroju zamiast znaku Picollo znak "Kame". Zaintrygowało mnie to, przewertowałem całe 42 tomy i znalazłem parę następnych. Zastanawiam się ile błędów WY znależliście.

UWAGA Nie chodzi mi o niekonsekwencje scenariusza, ale o błędy typu pomyłka na rysunku, taka jaką ja podałem, inne ustawienie postaci na sąsiednich kadrach itp itd. Fajnie by było, gdybyście podawali również nr tomu i strony, oraz oczywiście opis gafy rysownika .
szogi
Wojownik
Wojownik
szogi
Wiek: 36
Dni na forum: 6.368
Ostrzeżenia: 3
Posty: 47
błędy nie pojawiają się tylko w mandze. wiele błędów zaiwra także anime. skoro tak wiele wiesz to powiedz skąd tenschin wiedział jak się nazywa ojciec frezera? (po tym jak został zabity przez trunksa)
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.408
Posty: 1.031
W anime błędów jest co niemiara, dlatego temat jest taki a nie inny. Anime jest "zabugowane" równiesz z powodu wielokrotnego tłumaczenia na inne języki bez porównania z japońskim pierwowzorem. Wymyślając temat dyskusji nie chciałem dopuścić do sytuacji kiedy dwie osoby zaczną się kłócić np o imię Goku bo jeden czytał Mangę, drugi oglądał serial na RTL7/TVN7 lub ma odc po Japońsku tłumaczone przez fana z angielskich podpisów. Co do twojego pytania to nie przypominam sobie, żeby Tien wymawiał imię King Colda po jego zabiciu przez Trunksa.
szogi
Wojownik
Wojownik
szogi
Wiek: 36
Dni na forum: 6.368
Ostrzeżenia: 3
Posty: 47
czyli z ciebie jest taki fan jak ze mnie ksiądz! tien powedzaił do wszystkich oglądających walkę ,, patrzcie zabił king cola"
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.408
Posty: 1.031
Co ty dajesz
Kiedy tak powiedział!!!! Podaj mi nr strony!
Co najwyżej mógł powiedzieć "Zabił GO". Na pewno nie tymienił imienia ani Trunksa, ani Colda...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.391
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
W anime tak było, co do mangi to nie wiem.........
Uważam to za błąd tłumaczenia Anime. (Ile raz przed ujawnieniem imienia "Trunks" wszyscy wiedzieli jak on się nazywa )
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.408
Posty: 1.031
I właśnie dlatego temat jesta taki a nie inny. W Anime są błędy najróżniejszego pochodzenia...
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.737
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
W jednym z obrazków bulma nie ma stanika, ale to chyba nie błąd
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.543
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Te bledy w anime w glownej mierze zawdzieczamy naszemu kochanemu lektorowi.
Co do bledow w mandze nie zauwazylem duzo. Jedynie co , to w literowkach
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.408
Posty: 1.031
To również zawdzięczamy przekładowi po "polskiemu".

A zauważyliście, że podczas jednej z walk Goku vs Picollo szatan ma PIĘĆ palców a zaraz potem cztery? (stronę i tom podam, jak sprawdzę dokładnie)


ps.: i dorzucę link do skanów WSZYSTKICH 42 TOMÓW są po angielsku i wiele w słabej jakości, ale jednak. Fajnymi grypsami sadzą po angielsku, sporo można podłapać (np mój podpis na dole.... )
WRA Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
WRA
Dni na forum: 6.335
Posty: 8
kilka tych błędów w mandze się znajdzie...
mnie powalają rażące błędy ortograficzne np miszczu
łade tłuki
albo tekst Goku do Krilana ,,byłeś się odlać jak włosy rozdawali"
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.391
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
WRA napisał(a):
miszczu
albo tekst Goku do Krilana ,,byłeś się odlać jak włosy rozdawali"
To uważasz za błędy ?
Drugie zdanie jest dobijające
Radzio Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 6.250
Posty: 10
Skąd: Kraków
Mnie zdziwiła jedna rzecz.Kiedy Goku zabił Freezera i nastał pokój lektor mowi słowa"minęlo 10 lat od zabicia tyrana freezera" a potem Gohan mówi do dziewczyny Kuririna ze ma 6 czy 7 lat.Albo kiedy Goku stosuje technike Kaito przen Gyno a lektor mowi ze jego miernik mocy wykazuje 17000 jednostek a wegeta z nim sobie niemogl poradzic kiedy mial okolo 35000
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
W czasie walki Goku z Ginu moc Saiya-jina, zwiększona dzięki Kaio-kenowi wynosila nie 17 000 lecz 180 000 jednostek mocy.
Moc generała Ginu wynosiła 120 000 jednostek mocy, więc Vegeta nie mialby z nim szans. Przynajmniej w momencie, kiedy trwał pojedynek Ginu i Goku.

A tak zupełnie poza wnoszonym problemem...
Pisz na temat.


pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.149
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Obejżyjcie ten filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=Pwc1PwDT1BQ

A potem ten:

http://pl.youtube.com/watch?v=ZRozLbi0_pg


Na pewno zauważyliście że Gohan w pierwszym filmiku jest dużo mniejszy niż Gohan w drugim. Przecież w 1 już osiągnął ssj, więc jest starszy(trenowali w Hiperbolic Time Chamber) i powinien wyglądać tak samo lub być nawet trochę większy, dlaczego czyżby AKira aż tak się pomylił?
Chciałbym abyście pisali o innych błędach które zauważyliście!

shiro: Na przyszłość nie rozciągaj tabeli..
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.174
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
jest wile błędów np. Piccolo na niektórych rysunkach ma pięc palców a na niektórych 4 , mata turnieju Tankaichi Budokai również sie zmienia np. w 23 TB .takich błędów w rysunkach jeste pałno i mozna by je wymieniac bardzo długo.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.137
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Ja znalazlem kolejny blad w anime lub mandze (nie pamietam wybaczcie...), ze na samym poczatku walki Goku i freezera, Saiyanin kopnal w twarz a tyran odlecial w skaly...(moment w ktorym Goku jest w wodzie i nagle wyskakuje atakujac wroga od tylu...)Oczywiscie Freezerowi nic nie jest, ale ten mowi do Goku, ze jest jedyna osoba ktora go dotknela oprocz jego rodziscow...Przeciez dostawal niezle baty od Piccolo kiedy ow tyran byl w 2 formie...Od Piccola i nie tylko od niego...;p

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.257
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Albo to jest błąd w tłumaczeniu, albo miał na myśli, że Goku jest dla niego w miarę godnym przeciwnikiem, a Piccolo jak wiemy "odpadł" na 3 formie Freezera.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.153
Posty: 222
Skąd: Leszno
jest tam kilka bledow
np takich jak ze saianom wlosy nie rosna a vegecie urosly wasy i jak poszuka sie dobrze to sie pare znajdzie

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.137
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Wąsy mu urosly ?? pierwsze slysze...w tym z tymi wlosami to nie wg mnie zadnego bledu...chyba ze wlosy rosna po przemianie w SSJ2 (troszeczke) i SSJ3 (baardzo)...Ani Goku a Vegecie przez cala serie DBZ,DBGT nie urosly wlosy za wyjatkiem Trunksa,Gohana i Gotena, poniewaz byli pol ludzmi pol Saiynami...i tylko i wylacznie to decydowalo o ich wlosach ;p

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Błędy w rozmiarach, w rysunku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook