Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Samobójstwo

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.166
Posty: 406
Cóż... Samobójstwo nie jest dla mnie czymś godnym potępienia. Fakt, że to dość gwałtowny czyn, ale jak ktoś jest słaby, to nie przeżyje. Wbija nam się do głowy jakie to życie jest piękne, a potem okazuje się, że to g*wno prawda. Jak człowiek w takiej sytuacji ma nie tracić ochoty do życia? Moim zdaniem to jedna z metod eliminacji słabych jednostek, jak w naturze...
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.822
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Samobójstwo- co mogę powiedzieć na ten temat?
Nie popieram ich.Samobójców. Ja sama nigdy ale to nigdy nie popełniłabym samobójstwa. Choćbym miała nie wiem to jaki problem.Czasem aż trudno mi ich zrozumieć. Tych samobójców. Rozumiem, że mają problemy poważne i mają ciężko w życiu, ale czy nie można pogadać z zaufaną osobą, itp.? Poza tym myślą, że w ten sposób poczują ulgę. Guzik! Jak się będzie martwym to się nic nie poczuje!
Po prostu porozmawiała bym z zaufaną osobą o tym. A po drugie :zadałabym tym sposobem tylko cierpienie osobom, dla których jestem bliska.
Poza tym to tylko ucieczka od problemu. Osobiście ja nigdy nie miałam ochoty się zabić(na serio!). Nie znam też ani jednej osoby z mojego otoczenia, która to zrobiła.
Dużo się o tym mówi. Szczególnie w mediach. Niestety statystyki mówią, że podobno samobójstwa(świadome) popełniają nawet 9-10 latki!! I to się zdarza coraz częściej!
Poza tym są charakterystyczne objawy tego, że ktoś chce się zabić.(najczęściej)
Podsumując: mówię Nie! Samobójstwu! Jak ma się ciężko w życiu i się ma problemy to trzeba o tym z kimś pogadać- najlepiej z zaufaną osobą.Albo pójść do psychologa.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Byczusia napisał(a):
Jak się będzie martwym to się nic nie poczuje!
No przecież taki jest cel samobójstwa. Ludzie zabijają samych siebie po to aby już nic nie czuć.


Byczusia napisał(a):
Po prostu porozmawiała bym z zaufaną osobą o tym. A po drugie :zadałabym tym sposobem tylko cierpienie osobom, dla których jestem bliska.

A jakbyś nie miała żadnej zaufanej osoby i byłabyś całkiem sama?


Byczusia napisał(a):
Albo pójść do psychologa.
Psychologowie to też ludzie i nie zawsze umieją pomóc.

Ja osobiście nie popieram samobójstw, ale i ich nie potępiam. Każdy ma własne życie i wolną wolę, i ma prawo zrobić z własnym życiem to, co uważa za słuszne.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Każdy ma własne życie i wolną wolę, i ma prawo zrobić z własnym życiem to, co uważa za słuszne.
Ta jest. Hitler i Manson też uważali że mają prawo zrobić z swoim życiem wszystko.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Z własnym, a nie cudzym!!!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Popełniając samobójstwo też wpływasz na życie innych. Jak każdym innym działaniem. No, chyba że uważasz że popełniając samobujstwo nie sprawisz bólu własnej matce. Więcej, ten ból pędzie prawdopodobnie większy niż gdybyś wlał jej do dupy pół litra rozgrzanego oleju, co prawdopodobnie moralnie potępiasz.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Czyżbyś się wreszcie wykazał jakimś uczuciem franqey? Wiedziałem, że nie jesteś takim skończonym sukinkotem, na jakiego pozujesz.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
yyyyy, chyba nie zrozumiałem. Sugerujesz że sukinkoty nie mają uczuć, że moje chłodne odniesienie się do twojego sumienia jest dowodem na to że mam uczucia, czy że przy próbie dowiedzenia czegoś na przyzwoitym poziomie powinienem się posługiwać emocjami, nie zaś rozumem?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nie...inteligencji nie można Ci odmówić (nie wierzę,że to mówię), chodzi tylko o to, że masz dosyć specyficzny sposób wyrażania tego co myślisz. Momentami twoje wypowiedzi są wulgarne i prymitywne, a momentami inteligentne. Momentami jesteś poważny, a momentami nie. Kreujesz się na osobę, o dosyć prymitywnych zachciankach, chłodną i ogólnie niezbyt przyjemną. Czasami człowiek może odnieść mylne wrażenie.

Co do emocji, to każdy je jakoś wyraża, nawet Ty w swoich postach.
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.762
Posty: 68
Cóż, moim zdaniem samobójstwo=zwykłe tchórzostwo. Uciekanie od problemów, bo tak przecież "łatwiej". Olać rodziców, przyjaciół, a co tam, niech cierpią, bylebym ja miał dobrze. Sama kiedyś miewałam myśli samobójcze - to nie jest rozwiązanie. Trzeba się cieszyć z tego co się ma, nie po to nam życie dali, żebyśmy je wyrzucali ot tak. Wielu umiera w młodym wieku z powodu chorób itp., chcieliby żyć a są tacy ludzie, którzy w celu uniknięcia konfrontacji z życiem uciekają na tamten świat
jak ktoś jest wierzący, to o tyle mu łatwiej. jak nie, to niech sobie pomyśli o tych, co umarli pomimo tego, że nie chcieli, i o rodzinie, której wcale miło nie będzie.
I nie myślmy o samobójstwie bo to modne, i masa ludzi kopie w kalendarz z własnego egoistycznego wyboru. Jak jest źle, to albo do psychologa, albo do kościoła i się modlić. Do Boga. Może się nie chce wierzyć, ale to naprawdę pomaga. No chyba, że ktoś już jest takim masochistą, że nie sięgnie po ofiarowywaną pomoc...W każdym bądź razie nie bądźmy samolubnymi tchórzami.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
meredith napisał(a):
Sama kiedyś miewałam myśli samobójcze - to nie jest rozwiązanie. Trzeba się cieszyć z tego co się ma, nie po to nam życie dali, żebyśmy je wyrzucali ot tak.
To przykre, że miałaś takie myśli. Widzisz...ja posunąłem się o krok dalej i przeszedłem do czynu (nieudana próba samobójcza), niestety byłem wtedy bardzo młody i nie udało mi się zrealizować swego zamiaru (że też tak to ujmę,problemy techniczne),tak więc nadal żyję.


meredith napisał(a):
Olać rodziców, przyjaciół, a co tam, niech cierpią, bylebym ja miał dobrze.
Pewnie, że ich olać. To oni są zródłem mojej rozpaczy. Od najmłodszych lat zamiast wspierać moje istnienie, niszczyli mi życie, kierując się własnymi, prymitywnymi zachciankami. Oni się dobrze bawili, a ja zawsze cierpiałem.
Nie widzę więc powodu, by przejmować się takimi ludzmi.


meredith napisał(a):
I nie myślmy o samobójstwie bo to modne, i masa ludzi kopie w kalendarz z własnego egoistycznego wyboru.
Spotkałem w życiu kilku niedoszłych samobójców, ale żaden z nich nie uważał samobójstwa za modne. Byli to ludzie, których serca wypełniała rozpacz. A co do egoizmu, to nie jest chyba niczym niezwykłym, że jeżeli człowiek jest ciągle sam, pozbawiony wsparcia innych ludzi, myśli o sobie.


meredith napisał(a):
Jak jest źle, to albo do psychologa, albo do kościoła i się modlić

A to dobre... A co jak człowiek jest ateistą i nie wierzy w Boga? Co do psychologów, to wierz mi że oni też nie zawsze umieją ludziom pomóc.W końcu to też tylko ludzie.


meredith napisał(a):
No chyba, że ktoś już jest takim masochistą, że nie sięgnie po ofiarowywaną pomoc...

Tak...? Masochistą powiadasz? A jeżeli ludzie nie umieją, lub nie chcą Ci pomóc, mimo, że ty prosisz ich o pomoc? Albo cię ciągle olewają i dokładają Ci jeszcze od siebie?

Cóż...znowu poddałem się emocjom.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.820
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Samobójstwo - nie będę oryginalny jak powiem, że nie popieram. Samobójców oceniam jako głupków, którzy zbłądzili i nie mogą sobie poradzić w życiu. Odebranie sobie życia jest dużym grzechem (mówię o chrześcijaninach) i przede wszystkim straceniem tego co dostaliśmy od Boga najcenniejszego. Jedna z najgłupszych dróg człowieka do tego, aby uwolnić się od cierpień i krzywd, które go spotykają. Ktoś tu wyżej pisał, że lepsza byłaby rozmowa z osobą bliską, jednak według mnie nie zmieniłoby to raczej nastawienia człowieka, który chce popełnić samobójstwo. Sądzę, że lepsza byłaby samodzielna próba oderwania się od swoich problemów bez zawiśnięcia z zawiązanym na szyi sznurkiem na drzewie. Dajmy na to przykład odebrania sobie życia przez uczniów polskich szkół, czy gdyby owa dziewczyna powiedziała o tym swoim rodzicom to czy oprócz rozmowy z tymi gościami jej starych, to czy te debile po upływie 2 tygodni nie robili tego samego i znowu nie zachęcaliby koleżanki do zabicia swoim idiotycznym zachowaniem?
Jeżeli ktoś nie widzi innego rozwiązania to myślę, że w ostatnim momencie powinien zastanowić się czy rzeczywiście czeka go życie w raju, czy może wieczna męka, albo pustość i czy nie lepiej żyć dalej, wyjść z dołka i czekać na śmierć naturalną?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Hako napisał(a):
Samobójców oceniam jako głupków, którzy zbłądzili i nie mogą sobie poradzić w życiu.
Z opisu wynika, że masz 14 lat. W twoim wieku myślałem podobnie i samobójców miałem za głupców. Myliłem się. Nie są to ludzie głupi, tylko nieszczęśliwi, nie potrafiący zaakceptować sytuacji, w jakiej się znalezli.


Hako napisał(a):
eżeli ktoś nie widzi innego rozwiązania to myślę, że w ostatnim momencie powinien zastanowić się czy rzeczywiście czeka go życie w raju, czy może wieczna męka, albo pustość i czy nie lepiej żyć dalej, wyjść z dołka i czekać na śmierć naturalną?
Hm...jeżeli człowiek ma spaść do piekła i tak przed tym nie ucieknie. Czy zginie od razu czy pózniej to jak ma tam trafić, to tam trafi. To nieuniknione. Jeszcze nikt na tym świecie nie znalazł sposobu by uniknąć śmierci. Jedyna różnica to to, kiedy ona nastąpi.

Ja osobiście samobójstwa nie popieram, ale i nie potępiam. Po prostu nigdy nie wiadomo jak człowiekowi się życie ułoży....

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.145
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Nie popieram samobójców tak jak tu większość z Was, nigdy nie miałem myśli samobójczych i pewnie takowych nie będę miał.
Nie znam także kogoś, kto chciałby je popełnić.
Zawsze zastanawiam się, co ludzi popycha do takich czynów.
Są skryci, nie potrafią się otworzyć w rozmowie z drugą osobą i dochodzi do tych strasznych zdarzeń.
Jeżeli już dochodzi, do takich zdarzeń trzeba najpierw zastanowić się, kto lub co za tym stoi.
Ano mogą to być kłopoty w interesach, kłopoty rodzinne, brak akceptacji środowiska, w którym przyszło nam żyć.
Jeżeli zauważamy u kogoś problemy z tych, które tu wcześniej wymieniłem powinniśmy szybko interweniować, aby nie dopuścić, do tragedii, a jak możemy takiej osobie pomóc?.
Tu również trzeba by było się zastanowić. Jeżeli to jest spowodowane poprzez otoczenie powinniśmy szybko z taką osobą przeprowadzić się do innego miejsca, jeżeli kłopoty rodzinne, powinno się razem je rozwiązywać podczas rodzinnych debat.
Jeżeli zaś chodzi o interesy
Cóż zmiana pracy bądź zmiana personelu z którym dana osoba pracuje, bo często zdarza się tak, że ludzie wpadają w straszne długi nie mogąc ich spłacić biorą pożyczki i wpadają w jeszcze większe bagno.
Rozwiązaniem według mnie z takiej sytuacji byłoby pójście do jakiegoś dorady czy !? wie kogo zależy, kto się tym interesuje.
To jest jakaś rada na rozwiązanie myśli samobójczych, i samobójstw.
Według mnie psycholog, to jest ostateczność.
Pozdrawiam.
A 9 latki, które popełniają samobójstwo, to już paranoja.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.646
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Dark Sky napisał(a):
Jeżeli to jest spowodowane poprzez otoczenie powinniśmy szybko z taką osobą przeprowadzić się do innego miejsca
Tak, olejmy pracę, olejmy dom, olejmy szkołę, hajlajf!

Myśli samobójcze miałem, ale na zasadzie 'a co by było gdyby...' i z wszystkich się śmiałem, osób tak słabych psychicznie nie znam, bądź nie wiem, że znam i ogólnie !? mnie to boli. Ktoś popełni samobójstwo - dobrze, ok, był tchórzem i debilem, świat jest uboższy o jednego retarda.
Całe to zabijanie siebie samych mnie śmieszy i dziwi. Nie mógłbym sobie wbić noża w serce, wiedząc, że np. jeszcze nie zostawiłem potomka na Ziemi lub chociażby nie byłem w Ameryce. A potem, jakbym to w końcu zrobił, to już nie byłoby tak źle i miałbym dla kogo żyć. O. I tu koniec problemu.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.820
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ujio napisał(a):
Hm...jeżeli człowiek ma spaść do piekła i tak przed tym nie ucieknie. Czy zginie od razu czy pózniej to jak ma tam trafić, to tam trafi. To nieuniknione. Jeszcze nikt na tym świecie nie znalazł sposobu by uniknąć śmierci. Jedyna różnica to to, kiedy ona nastąpi.
Chodzi mi o to, że człowiek może przecież żyć dalej i się zmienić na dobre i potem trafić do nieba czy czego tam, ale nie do piekła ^^

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.715
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ćwok I Wielki napisał(a):
Myśli samobójcze miałem, ale na zasadzie 'a co by było gdyby...' i z wszystkich się śmiałem, osób tak słabych psychicznie nie znam, bądź nie wiem, że znam

To widać...

Ćwok I Wielki napisał(a):
Dark Sky napisał(a):
Jeżeli to jest spowodowane poprzez otoczenie powinniśmy szybko z taką osobą przeprowadzić się do innego miejsca

Tak, olejmy pracę, olejmy dom, olejmy szkołę, hajlajf!
Dark Sky trochę sobie pojechał, ale intencje miał dobre...



Hako napisał(a):
Chodzi mi o to, że człowiek może przecież żyć dalej i się zmienić na dobre

Pewnie,że może żyć dalej. Ale czy chce? Nikt mu nie zagwarantuje przecież, ze jeżeli będzie żył dalej, to będzie lepiej.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.145
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ćwok I Wielki napisał(a):
Tak, olejmy pracę, olejmy dom, olejmy szkołę, hajlajf!
A co chciałbyś stracić osobę, na której Ci zależy tylko dlatego, że nie chcesz wyprowadzić się z aktualnego miejsca zamieszkania?.
No człowieku, pomyśl trochę, przecież jest tyle możliwości, aby to wszystko zacząć od nowa w nowym miejscu.
Mieszkania nie są tak drogie, a pracę, czy szkołę można znaleźć bardzo łatwo, z tym pierwszym jest trochę trudniej, ale gdyby to zaważyło na życiu bliskiej mi osoby na pewno bym się wyprowadził.

Ujio napisał(a):
Dark Sky trochę sobie pojechał, ale intencje miał dobre...
Zawsze się ma intencje dobre .
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.166
Posty: 406
Dark Sky, jak będziesz trochę starszy, to przekonasz się, że to wszystko nie jest takie proste... Na wynajem mieszkania trzeba mieć pieniądze, a wiesz ile to kosztuje? Jakieś dwa tysiące miesięcznie na pewno. Z pracą owszem, jest łatwo, ale tą kiepsko płatną i najgorszą, jaką tylko można sobie wyobrazić.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.646
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Dark Sky napisał(a):
A co chciałbyś stracić osobę, na której Ci zależy tylko dlatego, że nie chcesz wyprowadzić się z aktualnego miejsca zamieszkania?.
No człowieku, pomyśl trochę, przecież jest tyle możliwości, aby to wszystko zacząć od nowa w nowym miejscu.
Mieszkania nie są tak drogie, a pracę, czy szkołę można znaleźć bardzo łatwo, z tym pierwszym jest trochę trudniej, ale gdyby to zaważyło na życiu bliskiej mi osoby na pewno bym się wyprowadził.
Ty chyba w jakimś wyimaginowanym świecie żyjesz.
Myślisz, że łatwo jest wynająć tanie mieszkanie, znaleźć dobrą pracę i odpowiednią szkołę? Że łatwo jest po paru lub nawet parunastu latach ot tak wyjechać i z paroma tysiącami w ręku zacząć wszystko od nowa?
Gdybym miał córkę, którą jakiś bachor zgwałcił, to przeprowadzka byłaby naprawdę ostatnią rzeczą, którą mógłbym w tej sprawie zrobić. Poza tym, planuje dzieci wychować na ludzi, a nie na cioty, które dałyby się zgwałcić lub miałyby tak !? psychę, żeby chcieć się zabić.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Samobójstwo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook