Forum Dragon Ball Nao

» Rok 2012

Strony:   1, 2, 3, 4  
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Nie wierzę, w to co mówią co się stanie w 2012 r. To po prostu bujda. Że niby ,,koniec świata" się wtedy stanie. Owszem, kiedyś nastąpi koniec świata, ale kiedy to nikt nie wie. Głównie świadkowie Jehowy wymyślają kiedy będzie. Moja nauczycielka religii co mnie uczyła w podstawówce to mówiła, iż jedynie Bóg wie kiedy nastąpi koniec czasów. I ksiądz w Kościele też. Jako iż jestem katoliczkę wierzę w to co powtarzała katechetka i ksiądz(chociaż nie we wszystko co powiedzą na religii i w Kościele)
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Naoista napisał(a):
też byli ci wszyscy naukowcy,
Czyli ten Geryl pieprzył też o końcu świata w 2000r.?

Naoista napisał(a):
a tam kto? Ten sam koleś xD
Maciej Trojanowski ;P.

Naoista napisał(a):
Antychryst ponoć się narodził,
A Wiesz może kiedy?.

Naoista napisał(a):
Nie czytałeś jak się tamte ery skończyły?
Daj jakiś link, bo ja czytałem tego.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Czyli ten Geryl pieprzył też o końcu świata w 2000r.?
liczyć trzeba, że Jezus nie narodził się wcale wtedy, kiedy myśleliśmy i dzisiaj nie powinno być 10 marca 2009 !

Co sądzę o tym wszystkim? Nie sądzę, że będzie koniec świata itd. w 2012, ale może być jakaś katastrofa. I tu nie chodzi o przepowiednie ani Nostradamusa, ani o katastrofę jaką jest stan tego co obiecywał Tusk
Za pewne będzie jakaś katastrofa. Jak co kilka lat, World Trade Center itd.

Pożyjemy zobaczymy, ja tam sądzę że to nie prawda. Chociaż to, że w naszą stronę leci kometa / asteroida to prawda. Ale na pewno amerykanie użyją swoich super maszyn i ją rozwalą albo zmienią tor lotu

A i dla ciekawych: powstaje film 2012 o końcu świata
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
liczyć trzeba, że Jezus nie narodził się wcale
Poczytaj Biblię tam jest napisane, że Jezus się narodził i ponownie przyjdzie na świat

Kathlar napisał(a):
Nie sądzę, że będzie koniec świata itd. w 2012
Szkoda, że tak mało osób w to wierzy, obym ja się mylił w ocenie czekających nas wydarzeń.

Kathlar napisał(a):
może być jakaś katastrofa.
Przebiegunowanie?. Tak jak mówią w tym materiale filmowym, którym podałem. Głównym winowajcom tych wszystkich katastrof w 2012r. Ma być słońce.

Kathlar napisał(a):
Chociaż to, że w naszą stronę leci kometa / asteroida to prawda.
Też sądzę, ze to prawda.

Kathlar napisał(a):
Ale na pewno amerykanie użyją swoich super maszyn
Niczego nie można być pewnym, a jak asteroida spadnie i !? się o planete?. Lub narobi inne szkody?.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Poczytaj Biblię tam jest napisane, że Jezus się narodził i ponownie przyjdzie na świat
mówię, że nasz rok 2012 to tak naprawdę może być rok 2008, nie że on się nie narodził...
Dark Sky napisał(a):
Przebiegunowanie?. Tak jak mówią w tym materiale filmowym, którym podałem. Głównym winowajcom tych wszystkich katastrof w 2012r. Ma być słońce.
nie, chodzi mi o np. wielki wypadek albo tsunami a nie przebiegunowanie
Niczego nie można być pewnym, a jak asteroida spadnie i * [ nie przeklinaj! ] się o planete?. Lub narobi inne szkody?.
to użyjemy Arki Przymierza z Area 51 (patrz Indiana Jones: Królestwo Kryształowej Czaski) xD
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.653
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Poczytaj Biblię tam jest napisane, że Jezus się narodził i ponownie przyjdzie na świat
Po pierwsze, czytaj dalej, bo jemu nie o to chodziło że Jezus nigdy nie istniał, tylko że narodził się kilka lat przed, nomen omen, Chrystusem, co zresztą jest prawdą.
A po drugie to argument w stylu: "W Biblii Elvisa jest napisane że Elvis żyje w Ugandzie i ma się dobrze, więc Elvis żyje w Ugandzie i ma się dobrze!"

Przebiegunowanie?. Tak jak mówią w tym materiale filmowym, którym podałem. Głównym winowajcom tych wszystkich katastrof w 2012r. Ma być słońce.
Przebiegunowanie, geniuszu, zdarza się cyklicznie co około 40000 tysięcy lat. Oprócz przestawienia północy na południe i vice versa, nie zdarzy się nic.

A po za tym żaden szanowany fizyk, astrolog czy inny wykształcony nerd nie wspomina o końcu świata w 2012. To jest wywiad ze znanym astrobiologiem pracującym w NASA, a tutaj, proszę bardzo, 220 szeroko ogłaszanych końców świata.

A jeśli nie przekonuje was ani 200 domniemanych końców świata ani oficjalne zdanie najmądrzejszych ludzi świata, to droga wolna - wierzcie sobie w te teistyczne brednie nawiedzonych głosicieli o Antychryście i innych katolicko/jechowskich bzdurach.

Bardzo chłodno, przerażony ludzką głupotą,
pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.627
Posty: 308
Isami napisał(a):
O Kurczę , muszę poszukać schronu , nie mogłaś wcześniej powiedzieć...
Nie.

Dark Sky napisał(a):
Jednak niestety z każdym dniem coraz bardziej w to wierze, że jednak na Ziemi za te 3 lata może wydarzyć się coś strasznego
W każdej chwili może się wydarzyć coś strasznego.
W każdym momencie Twojego życia...

Dark Sky napisał(a):
Czy powinniśmy w to wszystko wierzyć?
Czy nasz koniec jest naprawdę blisko?.
Oj. Jako katoliczka uważam, że końca świata nie będzie, bo są jeszcze ludzie wierzący w Boga. Jestem tego pewna jak tego, że mam na sobie czarne majtki.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Chwila napisał(a):
Dark Sky napisał(a):
Jednak niestety z każdym dniem coraz bardziej w to wierze, że jednak na Ziemi za te 3 lata może wydarzyć się coś strasznego


W każdej chwili może się wydarzyć coś strasznego.
W każdym momencie Twojego życia...
Dokładnie. Są chwile w życiu człowieka, gdy dla niego osobiście świat się kończy. Wyjdziesz do szkoły i walnie Cię samochód. To nie będzie dla Ciebie koniec świata Dark?

Bawienie się w przewidywanie końca świata nie ma sensu. "Nie znacie daty ani godziny". Nie znacie i nie szukajcie. Po co to? A jeśli ten koniec świata będzie w 2012 roku to co? Będziemy budować schron? Ludzie, nie głupiejcie.

Za kilka milionów lat Słońce zestarzeje się na tyle, że rozwali się na pył. To potwierdzone naukowo. Stare gwiazdy się rozpadają. Słońce nie jest młodą gwiazdą. Jak ono nam pyknie, to co wtedy? To będzie dopiero koniec świata. Ale może przez tyle milionów lat człowiek wymyśli roślinki, które do procesu fotosyntezy nie będą potrzebowały energii słonecznej i tlen wraz będzie? Heh, futurysta się ze mnie zrobił, wystarczy >___<

Pozdrawiam i wierzącym w 2012 życzę miłego oczekiwania

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Szarak napisał(a):
Przebiegunowanie, geniuszu, zdarza się cyklicznie co około 40000 tysięcy lat.
To wiem.

Szarak napisał(a):
wierzcie sobie w te teistyczne brednie
Ujmę to tak: Nie wierze w to ślepo, bo jak mówi Biblia "Nie znasz dnia ani godziny", ale coraz bardziej się do tego przekonuje, i obym był w błędzie.

Chwila napisał(a):
Oj. Jako katoliczka
Ja też jestem katolikiem, a jednak co do tego końca świata mam mieszane uczucia, wiem wiem"Nie znasz dnia ani godziny", ale kto go tam wie co się wydarzy, lepiej się na to przygotować.

Szarak napisał(a):
200 domniemanych końców świata
Słuchaj, było wiele dat końca świata, ostatnia którą dobrze pamiętam to bodaj 2000r, wtedy to nic się nie działo, a teraz w 2012 kończy się kalendarz Majów, może nic się nie stanie, a jak się coś wydarzy, to co wtedy?

Laru-chan napisał(a):
Wyjdziesz do szkoły i walnie Cię samochód. To nie będzie dla Ciebie koniec świata Dark?
Będzie, bo mogę np stracić nogę i co mi potem z takiego życia, bez nogi, albo co gorsza mogę stać się "rośliną" ;P, więc może to być dla mnie koniec.

Szarak napisał(a):
pozdrawiam.
Dołączam się do pozdrowień.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Laru-chan napisał(a):
Wyjdziesz do szkoły i walnie Cię samochód. To nie będzie dla Ciebie koniec świata Dark?

Będzie, bo mogę np stracić nogę i co mi potem z takiego życia, bez nogi, albo co gorsza mogę stać się "rośliną" ;P, więc może to być dla mnie koniec.
jej chyba chodziło o to, co ja sądzę, że każdy przeżywa swój koniec świata w swoim czasie - przy śmierci. to co ty mówisz dark, to tylko problemy a nie koniec.
Dark Sky napisał(a):
Szarak napisał(a):
wierzcie sobie w te teistyczne brednie

Ujmę to tak: Nie wierze w to ślepo, bo jak mówi Biblia "Nie znasz dnia ani godziny", ale coraz bardziej się do tego przekonuje, i obym był w błędzie.
to co mówi biblia ja tłumaczę, że koniec świata nadchodzi każdemu wraz ze śmiercią
Dark Sky napisał(a):
Szarak napisał(a):
200 domniemanych końców świata

Słuchaj, było wiele dat końca świata, ostatnia którą dobrze pamiętam to bodaj 2000r, wtedy to nic się nie działo, a teraz w 2012 kończy się kalendarz Majów, może nic się nie stanie, a jak się coś wydarzy, to co wtedy?
wydarzy się. Majowie zrobią nowy kalendarz xd
a w 2000 nie nic się nie działo tylko to była jakaś ważna data
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
każdy przeżywa swój koniec świata
No właśnie, dla mnie takim końcem mojego świata było by to, że np straciłbym nogę i stał się niepełnosprawny, albo co gorsza jakąś rośliną.

Kathlar napisał(a):
koniec świata nadchodzi każdemu wraz ze śmiercią
Zgadzam się.

Kathlar napisał(a):
Majowie zrobią nowy kalendarz xd
Nie sądze.

Kathlar napisał(a):
a w 2000 nie nic się nie działo
Nic, ale pamiętam jak wszyscy panikowali, miałem wtedy 9 lat, przeczytalem dodatkowo przepowiednie Nostradamusa o ponownym przyjściu na Ziemie Jezusa Chrystusa, więc też miałem cykora, ale na szczęście nic takiego się nie wydarzyło
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Dark Sky napisał(a):
rzeczytalem dodatkowo przepowiednie Nostradamusa o ponownym przyjściu na Ziemie Jezusa Chrystusa, więc też miałem cykora, ale na szczęście nic takiego się nie wydarzyło
Na szczęście Jezus nie przyszedł ponownie na ziemię?? Gdzie ta Twoja wiara, skoro boisz się ponownego przyjścia Zbawiciela świata?

Dark Sky napisał(a):
Kathlar napisał(a):
koniec świata nadchodzi każdemu wraz ze śmiercią

Zgadzam się.
A ze mną się nie zgodziłeś, tylko wyjechałeś o złamanej nodze


Dark Sky napisał(a):
Szarak napisał(a):
pozdrawiam.

Dołączam się do pozdrowień.
No to nie będę gorsza. Pozdrawiam

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.603
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Dla zainteresowanych:

"Strefa Tajemnic - Proroctwa / Koniec świata 2012"

http://www.youtube.com/watch?v=2LoNoLixtcY
http://www.youtube.com/watch?v=9LtuKj69xEw&feature=related

"Jak skończy się świat?"

http://www.youtube.com/watch?v=UA4SKIMW554&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Dey5opxA1e0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=srtCONZinU4&feature=related

A odnośnie tematu, wierzę, że kiedyś nadejdzie koniec świata, ale nie sądzę by był to akurat 2012 rok. Myślę, że koniec świata może być w każdej chwili. A z resztą sami się przekonamy, ale dożyjemy Euro w Polsce, bo Majowie przewidzieli to na 23 grudnia.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Laru-chan napisał(a):
Gdzie ta Twoja wiara, skoro boisz się ponownego przyjścia Zbawiciela świata?
Słuchaj, nie to, że się boje. Tylko wtedy miałem 9 lat przeczytałem przepowiednie, a dodatkowo Biblię no i to podziałało na mnie nie za ciekawie, że się tak wyraże. Powtarzałem sobie "Nie chce tak młodo umrzeć" Wiadomo, że teraz myśle całkiem inaczej, nie boje się tego, co ma się stać to się stanie.

Kudłaczek napisał(a):
Strefa Tajemnic - Proroctwa / Koniec świata 2012"

http://www.youtube.com/watch?v=2LoNoLixtcY
http://www.youtube.com/watch?v=9LtuKj69xEw&feature=related
Podałem te linki już wcześniej.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.277
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Laru-chan napisał(a):
Za kilka milionów lat Słońce zestarzeje się na tyle, że rozwali się na pył. To potwierdzone naukowo. Stare gwiazdy się rozpadają. Słońce nie jest młodą gwiazdą. Jak ono nam pyknie, to co wtedy? To będzie dopiero koniec świata. Ale może przez tyle milionów lat człowiek wymyśli roślinki, które do procesu fotosyntezy nie będą potrzebowały energii słonecznej i tlen wraz będzie? Heh, futurysta się ze mnie zrobił, wystarczy >___<
Eee, nie. Za 5-6 miliardów lat Słońce stanie się czerwonym olbrzymem. Jego promień będzie wówczas większy od promienia orbity Marsa, więc jeśli jakimś cudem Ziemia dotrwa do tamtej chwili, to sfajczy się elegancko na powierzchni gwiazdy. Co do fotosyntezy: życie nie jest zależne od tego procesu (vide np. bakterie wodorowe – organizmy żyjące pod ziemią, o łącznej biomasie większej niż wszystkie pozostałe istoty żywe). Z drugiej strony: człowiek jest.

Chwila napisał(a):
Oj. Jako katoliczka uważam, że końca świata nie będzie, bo są jeszcze ludzie wierzący w Boga. Jestem tego pewna jak tego, że mam na sobie czarne majtki.
No cóż, z głębią Twej wiary nie zamierzam polemizować, życie prędzej czy później leczy tępotę w ten czy inny sposób. Niemniej, wyjaśnij mi proszę: jaki związek ma według katolicyzmu ilość ludzi wierzących z datą końca świata? Nie przypominam sobie, by coś takiego było w Biblii, KKK czy innym dokumencie kościelnym. Oczywiście mogę się mylić, teistycznymi zabobonami interesuję się tylko w kontekście literackim – dlatego proszę o wyjaśnienia.

Dark Sky napisał(a):
Słuchaj, było wiele dat końca świata, ostatnia którą dobrze pamiętam to bodaj 2000r, wtedy to nic się nie działo, a teraz w 2012 kończy się kalendarz Majów, może nic się nie stanie, a jak się coś wydarzy, to co wtedy?
Gówno. Zaiste, mogę zrozumieć hołdowanie kretyńskim teoriom – zazwyczaj gdy ktoś jest głupi i brakuje mu ochoty do nauki, zaczyna z nudów wierzyć w takie bzdury – ale gdybanie na zasadzie "a co by było, gdyby..." to już szczyt debilizmu. Jeżeli jakimś cudem nasza cywilizację faktycznie spotka koniec wskutek jakiejś wyprorokowanej katastrofy, to i tak nie będziemy mieli na to wpływu – ergo nie ma sensu sobie tym głowy zaprzątać. Carpe diem, nolife'y.


Pozdrawiam serdecznie.
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.627
Posty: 308
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
jaki związek ma według katolicyzmu ilość ludzi wierzących z datą końca świata?
8 Potem Bóg tak rzekł do Noego i do jego synów: 9 «Ja, Ja zawieram przymierze4 z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; 10 z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. 11 Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię».
Jest to fragment Księgi Rodzaju. Interpretuję to tak : Bóg obiecał ludziom wierzącym w Niego, że nigdy nie ześle już tak wielkiej katastrofy jaką jest przykładowo potop. Jeżeli, więc na ziemi będzie chociaż jeden wierzący w Boga, to końca świata nie będzie, gdyż sam powiedział, że nie pozwoli zgładzić nas "wodami potopu".

Bynajmniej nie chodziło mi o ilość ludzi wierzących tylko o sam fakt, że tacy są. Jeśli zaś są to oznacza, że Bóg (tak jak obiecał) końca nie ześle.

Pozdrawiam.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Chwila napisał(a):
Bóg (tak jak obiecał) końca nie ześle.
Miejmy taką nadzieje.
Przemyślałem sobie kilka spraw, podobnie jak Chwila sięgnąłem do Biblii i przeczytałem takowy wers, poszperałem w internecie i doszedłem do wniosku, że większego sensu w końcu świata nie widać, po co Bóg miałby niszczyć to, co stworzył?.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Dark Sky napisał(a):
Przemyślałem sobie kilka spraw, podobnie jak Chwila sięgnąłem do Biblii i przeczytałem takowy wers, poszperałem w internecie i doszedłem do wniosku, że większego sensu w końcu świata nie widać, po co Bóg miałby niszczyć to, co stworzył?.
Gorzej tylko, jeśli Boga nie ma.

Tak czy inaczej jaki ma sens teraz zastanawianie się, czy będzie koniec świata, skoro i tak nie jesteśmy w stanie dojść do żadnej konkluzji? Będzie to będzie i nic na to nie poradzimy, a jak nie będzie to tym lepiej dla nas. I tyle..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.842
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Czasem mnie taka jedna rzecz zastanawia. Zazwyczaj ludzmi, którzy nie wierzą w daną religie, są ludzie oczytani, można rzecz mający naukowe podejście. Według naukowego podejścia, dani ludzie nie są w stanie zaakceptować tego, co miało miejsce we wszelkiego rodzaju świętych pismach. I tutaj meritum ... jeżeli będzie się traktować wszystko dosłownie, to nie da się na chłopski rozum pojąć niektórych rzeczy. Nie mamy podstaw naukowych, by wierzyć, że ktoś zmartwychwstał, nie mamy dowodów na to, że można przemienić wodę w wino. Tyle osób gardzi religią nie z braku chęci do wiary, lecz z powodu niezrozumienia owej wiary. Jeżeli potraktuje się pisma (nie mówie tylko o Biblii) jako jedną wielką metaforę, to zobaczymy, że dane przykłady odnoszą się do naszego życia, do postępowania w nim. To nic nowego, ot choćby te wspomniane przemienienie wody w wino - myślicie, że tak rzeczywiście było? Nie sądzę, myślę zaś, że to metafora nadejścia czegoś nowego, pojednania z Bogiem.. Tak samo widzę Apokalipse - jako jedną, wielką, sprytną metaforę naszej śmierci i życia zarazem. Chodzi mi oto, że należy wierzyć w nią, jako wizje życia - żyjemy z myślą, iż pewnego dnia, jak każdy umrzemy. Tu nie chodzi o jeźdźców Apokalipsy, armie Szatana, Antychrysta, czy kij wie co. Chodzi o te znaki: Jeźdzcy Apokalipsy - Głód, Zaraza, Wojna, Śmierć - to jest odniesienie do grzechów ludzi, do tego, do czego człowiek sam doprowadza egzystując na świecie. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, by człowiek zrozumiał, że jego czas kiedyś się skończy na tym padole i wybrał właściwie w ciągu życia, dokąd zmierza. Nikt nas nie ukarze, nikt nas nie straszy, a jedynie przypomina o tym jedynym pewnym aspekcie - śmierci. Zamiast analizować pisma pod względem potworów, kataklizmów, wizji itp ... zastanówcie się i spójrzcie na swoje życie, bo dla niektórych apokalipsa już się odbyła i oni wybrali własną drogę.

Pozdrawiam

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.117
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Dark Sky napisał(a):
doszedłem do wniosku, że większego sensu w końcu świata nie widać, po co Bóg miałby niszczyć to, co stworzył?.
Ta...równie dobrze po co Bóg stwarzał cokolwiek, skoro wcześniej nie istniało nic?

Co do 2012, to w teorie o domniemanym końcu świata/cywilizacji nie warto wierzyć, ale dobrze o nich wiedzieć. Nigdy niczego nie można być pewnym tym bardziej, że zdania naukowców na ten temat także są podzielone.

Focus napisał(a):
Czasem mnie taka jedna rzecz zastanawia. Zazwyczaj ludzmi, którzy nie wierzą w daną religie, są ludzie oczytani, można rzecz mający naukowe podejście.
Z drugiej strony dla ludzi ze środowisk naukowych zjawiska, których nie można czysto racjonalnie wytłumaczyć stają się podstawą wiary w siłę wyższą. Weźmy chociażby za przykład powstanie Wszechświata. Zwyczajnie nie zdarza się, aby "coś" powstało z niczego. Tak więc, co do zaistnienia Wielkiego Wybuchu to nawet Stephen Hawking zakłada boską interwencję.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Rok 2012
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook