Forum Dragon Ball Nao

» [Fuzja] Vegetto vs Gogeta / Potara vs Fusion Dance

Strony: 1, 2  
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Vegetto VS Gogeta

Który z nich był silniejszy ?
Wiele stron podaje, że silniejszy był jednak Gogeta...
Moim zdaniem Vegetto był tym doskonalszym tworem.

Potara Vs Fuzion Dance

Otóż ciekawi mi czy któraś fuzja była silniejsza, tzn. dodawała więcej mocy.
Wg. mnie Potara dodawała kilkakrotnie większej mocy, jednak spotykałem się ze zdaniem, że obie fuzje były równe. (nie licząc ograniczenia czasowego)

Ps. Zdaje sobie sprawę, że podobne tematy mogą istnieć jednak temat o "Vegetto Vs Gogeta" (nie ten który obecnie czytacie) mówi o tym kogo najbardziej Lubimy
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Cóż...moim zdaniem lepsza była Fuzja wykonana z Fusion Dance, ponieważ były to siły obu wojowników scalone bez ingerencji dodatkowych sił z zewnątrz. Czyli to była czysta suma. Natomiast potale dodawały energię jako bonus...

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Nuruva napisał(a):
Cóż...moim zdaniem lepsza była Fuzja wykonana z Fusion Dance, ponieważ były to siły obu wojowników scalone bez ingerencji dodatkowych sił z zewnątrz. Czyli to była czysta suma. Natomiast potale dodawały energię jako bonus...
Mnie jednak chodzi o moc postaci .

Co do "czystej sumy" a "bonusem" się nie zgodzę .
Czemu ?
Ponieważ potara była Boskim przedmiotem i Boską techniką...
Zauważmy, że techniki bogów były o wiele silniejsze niż Saiyan np. Mistic
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Old Shatterhand napisał(a):
Mnie jednak chodzi o moc postaci .

Co do "czystej sumy" a "bonusem" się nie zgodzę .
Czemu ?
Ponieważ potara była Boskim przedmiotem i Boską techniką...
Zauważmy, że techniki bogów były o wiele silniejsze niż Saiyan np. Mistic
Jeżeli o moc to i tak można by się spierać. Wiadomo, że techniki bogów i ich "sztuczki" były potężniejsze(tylko czemu w takim razie sami nie potrafili pokonać choćby Buu?), mnie jednak chodzi o czystą moc bohaterów, bez dodatków. Jedynie to co sami potrafią osiągnąć.

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Nuruva napisał(a):
Jeżeli o moc to i tak można by się spierać. Wiadomo, że techniki bogów i ich "sztuczki" były potężniejsze(tylko czemu w takim razie sami nie potrafili pokonać choćby Buu?), mnie jednak chodzi o czystą moc bohaterów, bez dodatków. Jedynie to co sami potrafią osiągnąć.
Rozumiem cię doskonale...
Jednak na stronach jest pokazane np. tak :
Gogeta max. 260 mln.
Vegetto max. 60 mln.

Jeżeli chodzi o samodzielne dodanie mocy to popieram cię . Jednak ja chciałbym poznać wasze zdanie na temat, która technika dawała więcej mocy.

PS. Co do pokonania, sam Rou Dai Kaioshin, stwierdził, że są słabi .
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
To co podają na stronkach, a to czego mogą dokonać bohaterowie(wszak nie pokazali wszystkiego;)), to dwie różne rzeczy.

Ale ze wszystkich technik?Uznaję ,że najlepszą jest Genki Dama.

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Nuruva napisał(a):
To co podają na stronkach, a to czego mogą dokonać bohaterowie(wszak nie pokazali wszystkiego;)), to dwie różne rzeczy.

Ale ze wszystkich technik?Uznaję ,że najlepszą jest Genki Dama.
Zgadzam się jednak większość korzysta właśnie z takich stronek

Po to właśnie jest ta dyskusja . Czy mają racje .
Jeżeli chodzi o technikę, to najlepsze było Kaioken . zwiększało moc i szybkość kilkakrotnie, ale nie o tym jest ten temat .
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jeżeli chodzi o technikę, to najlepsze było Kaioken
Max. Kaioken= 20xpotencjalnie maksymalny poziom siły.
Np. 300 000 x 20= 6 000 000

Podstawowy poziom SSJ, to 50 x potencjalnie maksymalny poziom siły przed transformacją.
Np. 300 000 x 50= 15 000 000
o wzroście szybkości i innych podstawowych parametrów bojowych nie wspomne:P

tyle co do "najlepszości" Kaiokena

A teraz na temat

NIe moge zgodzic się z opinią, według której Gogeta pzrewyższał Vegetto(mówimy oczywiście o DBZ i poziomie ssj2)


Teoria o "czytsej sumie" i "bonusie" jest dośc pomysłowa, ale rozbija się o interpretację, która w przypadku Nuruvy jest błędna.
Każda fuzja to znana z treści DBZ to sumowanie mocy łączących się wojowników. Zatem jest to cecha wspólna każdego rodzaju fuzji.
Jak więc określic ten najlepszy?
Porównują dwa rodzaje- Potala i Taniec Fuzyjny, jako ten lepszy trzeba wskazać fuzja za pomoca Potali. Dlaczego?
Po pierwsze za pomoca Potalimogli łączyć sie wojownicy o różnych rasach i poziomach mocy, co wykluczał Tajniec Fuzyjny.
Przykład bohaterów z tematu jest bardzo dobry.
Aby Goku i Vegeta mogli prawidłowo wykonac taniec, ich poziomy mocy musiały byc równe. Zatem Goku, jako silniejszy, musiał nieco obnizyć loty, wyrównac się z Vegetą.
Trudno ocenic, czy wynik fuzji mógł czerpac z pełni potencjału obojga wojowników, ale według mnie nie- brał tylko to, co było dane.

Takiego ograniczenia nie ma w przypadku Potali.
Juz ten jeden, jakże jednak istotny, aspekt powinien w zupełności wystarczyć, by udzielic odpowiedzi na pytanie Olda.
Bo, jakby nie patrzec, Vegetto i Gogeta to nie osobni bohaterowie, ale wyniki określonych rodzajów fuzji. A to, w jakich okolicznościach dany bohater został powołany do życia w tym przypadku gra rolę pierwszorzędną.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Dai Kaiosama napisał(a):
Jeżeli chodzi o technikę, to najlepsze było Kaioken
Max. Kaioken= 20xpotencjalnie maksymalny poziom siły.
Np. 300 000 x 20= 6 000 000

Podstawowy poziom SSJ, to 50 x potencjalnie maksymalny poziom siły przed transformacją.
Np. 300 000 x 50= 15 000 000
o wzroście szybkości i innych podstawowych parametrów bojowych nie wspomne:P

tyle co do "najlepszości" Kaiokena

A teraz na temat

NIe moge zgodzic się z opinią, według której Gogeta pzrewyższał Vegetto(mówimy oczywiście o DBZ i poziomie ssj2)


Teoria o "czytsej sumie" i "bonusie" jest dośc pomysłowa, ale rozbija się o interpretację, która w przypadku Nuruvy jest błędna.
Każda fuzja to znana z treści DBZ to sumowanie mocy łączących się wojowników. Zatem jest to cecha wspólna każdego rodzaju fuzji.
Jak więc określic ten najlepszy?
Porównują dwa rodzaje- Potala i Taniec Fuzyjny, jako ten lepszy trzeba wskazać fuzja za pomoca Potali. Dlaczego?
Po pierwsze za pomoca Potalimogli łączyć sie wojownicy o różnych rasach i poziomach mocy, co wykluczał Tajniec Fuzyjny.
Przykład bohaterów z tematu jest bardzo dobry.
Aby Goku i Vegeta mogli prawidłowo wykonac taniec, ich poziomy mocy musiały byc równe. Zatem Goku, jako silniejszy, musiał nieco obnizyć loty, wyrównac się z Vegetą.
Trudno ocenic, czy wynik fuzji mógł czerpac z pełni potencjału obojga wojowników, ale według mnie nie- brał tylko to, co było dane.

Takiego ograniczenia nie ma w przypadku Potali.
Juz ten jeden, jakże jednak istotny, aspekt powinien w zupełności wystarczyć, by udzielic odpowiedzi na pytanie Olda.
Bo, jakby nie patrzec, Vegetto i Gogeta to nie osobni bohaterowie, ale wyniki określonych rodzajów fuzji. A to, w jakich okolicznościach dany bohater został powołany do życia w tym przypadku gra rolę pierwszorzędną.

pozdrawiam
A tu się mylisz .
Kaioken x20 + SSJ3...
Gdyby Goku opanował tą technikę na SSJ3, wyobraź sobie skutki...
"to tyle o "najlepszości" kaiokena"

żeby nie mówiąc, to pierwszy twój post, który mnie całkowicie przekonał (może dlatego, że mam podobne zdanie )
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
A co z przemianami w SSJ po połączeniu?
Wiemy ze przy Fusion Dance mozna było sie przemieniać w SSJ a nawet w SSJ3. Z tego co wiem to nie było pokazane aby po połączeniu za pomoca kolczyków można sie było przemieniać w SSJ. A co jeżeli wojownicy osiągna max. moc podczas włozenia kolczyków? Tzn. Goku SSJ3 i Vegeta SSJ2. Jeżeli takie coś jest mozliwe to mozemy uznać że Potala była silniejsza od Fusion Dance.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Kamcio1990 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 6.288
Posty: 15
Popieram kazdego kto sadzi ze Potara jest lepsza od Fusion Dance.
ponieważ [ ort! ] lubie bardziej Vegetto od Gogety.
Poziomy mocy w Potara pomiedzy bohaterami moga sie roznic co daje max mocy. I pewnosc ze nieprzyjaciel zostanie pokonany.
-Ale dlaczego Vegetto nie pokonal Buu
-Jak wiemy z Fuzji (Potara) Goku i Vegety powstanie doskonaly wojownik
o nieograniczonej mocy.a Vegetto nie rozprawil sie z Buu ponieważ [ ort! ] bawil sie i chcial uwolnic Gohana i innych.Jak to Buu ich wchlonol
A tak poza tym [ ort! ] Vegetto i Gogeta to ta sama postac Inne imiona i wyglad
Vegetto RULEZZZ
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Vegetto nie pokonał Buu bo nie miał okazji z nim zbyt długo walczyc i pokazać na co go stać.Ale i tak wiadomo, że od Buu był poteżniejszy.

Nie uwazam, że Fusion Dance jest lepszy...chodziło mi tylko o tą "czysta sumę". Wiadomo, że "te bonusiki", dodatkowo zwiększają siłę postaci, dlatego jest ona "lepsza".A to, że Potale daja wieksza swobotę scalania tez się zgodzę, i to jest plus dla nich, minus...ze nie da sie już rozłączyć.(chyba , że we wnętrznościach Buu, ale jego już nie ma;)).

I was buried alive...
I was born dead...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
A tak poza tym [ ort! ] Vegetto i Gogeta to ta sama postac
Poważny błąd analizy treści DB.
Vegetto to nie Gogeta.
Nie można mówić, ż eto jedna i ta sama postać. Nawet, jeśli pominiemy rodzaj fuzji, czego jednak nie powinno sie robic, to wciąz dwaj zupełnie różnie bohaterowie. Wystarczy choc pzrez chwilę przyjrzec się ich charakterowi.
I nie ma tu znaczenia fakt, że że fuzji dokonali Ci sami wijownicy.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
na pewno [ ort! ] nie jest to ta sama postać!! Może i fuzji dokonały te same osoby, jednak za każdym razem osobowość innego wojownika wiodła prym.

I was buried alive...
I was born dead...
maLa gogeta Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 6.292
Posty: 2
Fuzion Dance jes śmieszniejszy wole Fuzion Dance


Moze troche szerzej?
SoheiMajin Gotenks
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Hmm...co do śmieszności to faktycznie...kiedy pierwszy raz widziałam demonstrację Goku przypomniał mi się taniej Sił Specjalnych Freezy...
Piccolo tez wyglądał kosmicznie tańcząc to:).

I was buried alive...
I was born dead...
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Mhm...
Potal był najlebszy, i tyle. Co tu dużo mówić, Vegetto nie pokazał nam swojego full power. Poza tym to fuzja o nieograniczonym czasie( teoretycznie)
Technicznie. Vegetto mógł pokonać i zniszczyć buu w karzdej chwili, jak to było widać podczas walki. Sposobności miał pełno. Tyle, że jego celem było uwolnienie pic, goh, got.
Gogeta to fuzja czasowa( 30min). Gogeta faktycznie pokonał janembe jednym ciosem, tyle, że janemba był o wiele słabszy od ultimate buu.
Poza tym, gogea miał "problemy" z samym sobą co udowodnił w gt.
Obraz
Cóż. Nie widział bym szansy dla gogetu w starciu vs vegetto.
Goth@x Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Goth@x
Wiek: 37
Dni na forum: 6.265
Posty: 2
Skąd: Tychy
Vegetto był lepszy ponieważ Gogeta miał ograniczenia w czasie po zatym im na wyzszy poziom wchodzili po fuzji tym bardziej im sie czas skracał...
a Vegetto nie ma tego problemu kto wie czy Vegetto nie mogł by sie zamienic w SSJ3,po za tym wielu z was myli ze Gogeta i Vegetto walczyli na SSJ2 oni walczyli na SSJ bo ta siła w zupełności wystarcza,Vegetto mogłby pokonać Buu bez przemiany w SSJ nawet
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Moim zdaniem to Vegetto był silniejszy. Poza tym był zwinny i cwany. Nie miał ograniczeń czasowych tak jak Gogeta. Nigdy nie zapomnę jak tłukł Buu, który przecież wchłonął mystic Gohana, Piccolo i Gotenksa. Poza tym, kto jak nie Vegetto potrafi walczyć zamieniony w cukierka? "Ratunku! Cukierek mnie bije!"

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
po za tym wielu z was myli ze Gogeta i Vegetto walczyli na SSJ2 oni walczyli na SSJ bo ta siła w zupełności wystarcza
Problem poziomu mocy Vegetto i Gogety daje sie dośc łatwo rozwiązać.
Sam kiedys sadziłem, ze obaju wojownicy walczyli na SSJ i poddawałem w watpliwość ich przemianę w SSJ2.
Tym czasem wystarczy dobrze przyjrzec się mandze(Vegetto) lub dokładnie obejrzeć film(Gogeta) by przekonac sie, jaka jest prawda.


A co do samego tematu to wciąz uważam, z enajważniejszą wadą tańca fuzyjnego nie było ograniczenie czasowe wyniku fuzji, ale ograniczanie potencjału mocy dokonujących fuzji wojowników.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Fuzja] Vegetto vs Gogeta / Potara vs Fusion Dance
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook