Forum Dragon Ball Nao

» Roman Giertych

Strony:   1, 2, 3  

Co o nim myslicie?

Co o nim myslicie?
Fajny gosc 35,29% 12 35,29%
Skonczony debil! 55,88% 19 55,88%
Taki sobie 8,82% 3 8,82%
Wszystkich głosów: 34
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Zgadzam się w tym temacie z Daiem i Shabranido. Nie mam już prawie nic do dodania.

Pomijając już amnestię dla maturzystów, mundurki, oddzielne szkół dla "młodocianych bandytów", itd., pan Giertych, jak wspomniał na górze już Schab, nie powinien być na tej posadzie, tak samo jak absurdalna wydawała mi się kadencja Kazimierza Marcinkiewicza na prezesa banku PKO BP.
Zresztą, pan premier ma całkowicie inny światopogląd od mojego.Nie podobają mi się jego decyzje, mamy odmienne zdania na każdy temat i na dodatek uważam że pan minister nie ma kwalifikacji, by siedzieć jako Minister Oświaty. Może oprócz szczerych i dobrych intencji, które są zrealizowane pod złymi pomysłami .

PS. Zgadzam się na mundurki w wersji japońskiej, jak najbardziej ... ach, te mini ... (-:

PPS. Słowa "fajny gość", "skończony debil" i "taki sobie" są... hmm... nieodpowiednie. Tak można powiedzieć o koledze z osiedla, ale jednak należy się trochę szacunku ludziom. Zwłaszcza, że, chcąc nie chcąc, mają duży wpływ na nasze życie, czy nam się to podoba, czy nie, i są wyżsi od nas (najprawdopodobniej =P) pozycją. Na forum publicznym takie rzeczy? Ludzie, w domu, to ok, ale nie tu! Gotenks, wiesz co? Że też Ty na to pozwalasz...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
PatyV Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
PatyV
Wiek: 29
Dni na forum: 6.141
Ostrzeżenia: 1
Posty: 152
Skąd: Olsztynek
A ja do niego prawie nic nie mam i sie z tym nie kryje.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Stara się, a wychodzi co innego. Choć nie wszystkie pomysły są głupie, a że jego osoba budzi kontrowersje to już całkiem inny temat... Sądzę, iż dlatego, że jest znany tak wiele osób go krytykuje. Powtórzę się jeszcze raz, że nie wszystkie pomysły są złe. Ale skąd wynika ten sceptyzm? Moim zdaniem, aby te wszystkie przepisy odniosły jakiś skutek muszą być przestrzegane, co jak wiadomo jest w przypadku niektórych niemożliwością. Zmiany w społeczeństwach są wolne, proces ten trwa długo i wymaga wielu poświęceń, wyrzeczeń, stosowania metody prób i błędów. Niewielu jest to w stanie zrozumieć, więc narzeka, że nic się nie zmieni. Przyznaję, że działania pana ministra Giertycha są trochę nieudolne, po części wynikają z jego braku kompetencji w tej dziedzinie, ale wszystko przy odrobinie dobrych chęci da się uczynić. Kwestia mundurków, kamer czy zaostrzonej dyscypliny praktycznie jest mi obojętna, a to z tego powodu, że już chodzę do podobnej szkoły. Mamy mundurki, na korytarzach są kamery, przyjmuje się uczniów z dobrymi wynikami w nauce. Jeżeli chodzi o dyscyplinę uczniowie są sami w stanie ją utrzymać, choć nie przeczę, że znalazło się paru elementów w tym i w mojej klasie zarówno gimnazjalnej jak i licealnej.

Mimo to było parę pomysłów, które wywołały niesmak chociażby podział klas na męskie i żeńskie. Miast poprawić sytuację sprawa by się jeszcze pogorszyła. Doszłoby do zdarzeń kiedy to ( kiedyś ktoś w gazecie fajnie określił) "zobaczył panicz podwiążkę i mdlał". Kluczem do właściwego zachowania i zrozumienia osób płci przeciwnej jest kontakt. Teoretycznie zawsze można go utrzymywać poza szkołą, ale im wiecej sie przebywa w podobnym towarzystwie tym lepiej dla własnego rozwoju.

Ale najbardziej denerwuje ze zbytnim propagowaniem religii, co za tym idzie propaganda homoseksualna i uznawanie współżycia za coś złego. I jest to sprawa, która najbatrdziej mi się nie podoba. Postepując wg nakazów religijnych widać, że religia sama sobie zaprzecza (i rząd też gadając tyle o pomaganiu).

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
No to może też napiszę dwa słowa.
Pierwsze słowo:
1 mundurek 200 złotych . Rodzina - 4 dzieci w wieku "poborowym". Zarobki ojca ( jedynego żywiciela rodziny) - 1000 zł. Niezły wynik jak na kolesia którego partia nazywa się Liga Polskich Rodzin.
Drugie słowo:
Skoro można zdawać maturę z takiej pierdoły jak historia tańca i nikt nie protestuje ( choć raczej nie ma czegoś takiego jak tańcologia) to czemu nie ma być religii ( teologia jest)?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Właściwie, cieszę się że Giertych już nie jest ministrem edukacji. Czemu? Odpowiedź prosta: nienawidzę go!
Za co? Te jego debilne zasady. Nic mądrego nie wymyślił. A za co podam dokładnie:
Skrócone przerwy i przedłużone lekcje- głupota totalna. Przykładowo mam no załóżmy 8 lekcji. Kończą się one o 15.20. Łącznie z przedłużonymi lekcjami wracałabym o 4 do domu.
Wliczenie religii do średniej. Sorry, ale to był totalny brak tolerancji religijnej dla osób o innej wierze. Bo przykładowo: ktoś jest wiary innej niż katolicka i musi na tą wiarę chodzić.
Zakaz przynoszenia komórek i innych takich do szkoły- jak np. rodzic chciałby zadzwonić do dziecka własnego i to w pilnej sprawie...- a nie wszystko da się ,,załatwić" z dzieckiem przez telefon w sekretariacie.
Plus do tego mundurki.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Roman Giertych, bardzo interesujący temat ;], właściwie nie interesuje się za bardzo polityką, ale jakoś te ostatnie lata przynajmniej wiem o co chodzi . Wiedziałem, że gdy PO było e opozycji a rządził PiS, Samoobrona i bodaj LiD? Nie dobrze się działo w naszym kraju, rządzący podejmowali złe decyzje i jedną z tych złych decyzji było mianowanie Ministrem Edukacji Romana Giertycha, a dlaczego tak uważam? Przecież to proste koleś nie nadawał się do tego stanowiska, wprowadzał za dużo zmian w szkolnictwie, niepotrzebnie wprowadził mundurki, bo moim zdaniem każdy powinien chodzić jak sobie chce, a to, że dziewczyny robią rewie mody w szkolę no cóż , to już ich sprawa.
Wliczanie Religii do średniej oceny ucznia, no cóż wcześniej byłem jakoś negatywnie do tego pomysłu nastawiony, ale teraz wydaje mi się, że to jednak był dosyć dobry pomysł, bo można sobie łatwo średnią podnieść ;] u mnie w szkolę wystarczy być aktywnym na Religii mieć o tym pojęcie i katecheta wstawia 6 na koniec .
Obowiązkowa Matematyka na maturze to bodaj wprowadził pan R. tak?. No cóż tu już nie jest tak kolorowo ponieważ Matematykiem to ja nie jestem i nie wiem jak sobie poradzę na maturze ;] wiem jedno będzie ciężko.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dark Sky napisał(a):
Wiedziałem, że gdy PO było e opozycji a rządził PiS, Samoobrona i bodaj LiD?
Ja Ci jejku dam LiD.

Dark Sky napisał(a):
niepotrzebnie wprowadził mundurki, bo moim zdaniem każdy powinien chodzić jak sobie chce
Problemy z czytaniem? Może ze słuchem, źle zasłyszałeś info w Faktach? Giertych dał szkołom prawo do wprowadzenia mundurków. Niektóre skorzystały niektóre nie. Rozwiązanie całkiem liberalne, bo daje rodzicom większą możliwość wyboru szkoły dla dziecka. Dotąd jedynym kryterium była droga do szkoły (autobus albo piechotka) i może dzielnica. teraz doszedł mundurek, nie za wiele, ale zawsze coś. Widać, że taki z Ciebie liberał jak ta PO.
Co do religii to mało mnie interesuje, problemem nie jest to, że jakiś minister chce wliczania jej do średniej, chce 10 godzin religii w tygodniu, czy usunięcia krzyży ze szkół. Problemem jest, że minister w ogóle podejmuje takie decyzje.

Romek trochę pajac, ale nie podniecajcie się tak, obecna minister Hall robi znacznie gorsze rzeczy. Znaczy się na razie tylko mówi, ale boję się, że może to zrobić.

Tak na marginesie dodam, że ja z religii ledwo zdałem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 22.02.2009, 13:39
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.748
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Rzygać mi się chce, jak widzę takie brednie.


Lady Byczusia napisał(a):
Właściwie, cieszę się że Giertych już nie jest ministrem edukacji. Czemu? Odpowiedź prosta: nienawidzę go!
Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest nienawiść?


Lady Byczusia napisał(a):
Bo przykładowo: ktoś jest wiary innej niż katolicka i musi na tą wiarę chodzić.
Chciałabym zobaczyć kogoś, kto chodzi na "wiarę".


Lady Byczusia napisał(a):
Zakaz przynoszenia komórek i innych takich do szkoły- jak np. rodzic chciałby zadzwonić do dziecka własnego i to w pilnej sprawie...- a nie wszystko da się ,,załatwić" z dzieckiem przez telefon w sekretariacie.
Jeszcze z dziesięć lat temu żadne dziecko nie miało komórki i jakoś dawało się z nim skontaktować. A teraz? Sześciolatek ma na szyi Nokię droższą od mojej, jak dla mnie to jakiś absurd. Powinien być zakaz używania telefonów komórkowych. W nagłych przypadkach można dzwonić do sekretariatu lub przyjść po dziecko do szkoły, a w mniej ważnych dziecko może poczekać do zakończenia lekcji.


Dark Sky napisał(a):
jedną z tych złych decyzji było mianowanie Ministrem Edukacji Romana Giertycha, a dlaczego tak uważam? Przecież to proste koleś nie nadawał się do tego stanowiska, wprowadzał za dużo zmian w szkolnictwie,
Wprowadzanie wielu zmian nie oznacza, że zmiany te automatycznie będą złe.


Dark Sky napisał(a):
niepotrzebnie wprowadził mundurki, bo moim zdaniem każdy powinien chodzić jak sobie chce, a to, że dziewczyny robią rewie mody w szkolę no cóż , to już ich sprawa.
Ach, te sławetne mundurki... Dlaczego tak bardzo stajecie przeciwko nim? Akurat moim zdaniem to jedna z niewielu dobrych decyzji, które podjął Roman. Dzieciaki potrafią być okrutne, i to bardzo, bo nie zdają sobie sprawy z tego, jak złe może być ich postępowanie. Sama w podstawówce byłam świadkiem zbiorowego, psychicznego (i czasem fizycznego) linczu na dziewczynce, która do siódmego roku życia mieszkała na wsi i idąc do szkoły nie miała takich ubrań, jak pozostałe dzieci. Jako że na dodatek dziewczynka była cicha i nieśmiała, stała się obiektem kpin klasowych "modniś", potem całej klasy, była kozłem ofiarnym, żartowano z niej, wyśmiewano ją, a kiedy okazało sie, ze ona nie umie się bronić, dochodziło do ostrzejszego gnębienia psychicznego i zakończyło się to pobiciem jej.
A wszystko zaczęło się od tego, że jej mamy nie stać było na ubrania obowiązujące w siedmioletnim świecie mody.
W liceum nie jest lepiej, co bogatsze osoby wyśmiewają te biedniejsze, które nie mogą sobie pozwolić na drogie, modne ubrania.
Mundurki to świetny pomysł. Każdy wyglada tak samo. Rewię mody moga urządzać po szkole, a w szkole mają wszyscy być równi.
Bo jedna, dwie, pięć osób będzie mieć w dupie kpiny bogaczy, ale ta szósta z kolei, nie tak silna jak pięć wczesniejszych, może się załamać i cierpieć przez to.


Dark Sky napisał(a):
Wliczanie Religii do średniej oceny ucznia, no cóż wcześniej byłem jakoś negatywnie do tego pomysłu nastawiony, ale teraz wydaje mi się, że to jednak był dosyć dobry pomysł, bo można sobie łatwo średnią podnieść ;] u mnie w szkolę wystarczy być aktywnym na Religii mieć o tym pojęcie i katecheta wstawia 6 na koniec .
Podejrzewam, że religię jako obowiązkowy przedmiot nie wprowadzono po to, żeby móc sobie łatwo podnieść średnią. To niezwykle płytkie. Na dodatek mało sprawiedliwe, bo znam szkoły, w których na religii trzeba było porządnie się napracowac, żeby chociaż czwórkę zdobyć. Wykuć na pamięć całe litanie, czy coś.
Ponadto jakim prawem dobra ocena z religii (którą można zdobyć za pierdoły, a nie prawdziwą wiedzę) ma być stawiana na równi z matematyką, fizyką czy historią? To jest śmieszne.
Już pomijam aspekt tolerancji, a raczej jej braku.
Ja byłabym za wprowadzeniem zamiast religii takiego przedmiotu jak religioznawstwo.


Dark Sky napisał(a):
Obowiązkowa Matematyka na maturze to bodaj wprowadził pan R. tak?. No cóż tu już nie jest tak kolorowo ponieważ Matematykiem to ja nie jestem i nie wiem jak sobie poradzę na maturze ;] wiem jedno będzie ciężko.
Matematyka na maturze obowiązkowa była ZAWSZE. Dopiero przy nowej maturze została zniesiona, to bodajże w 2005 roku? Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Ja byłam tym szczęśliwcem, którego ominęło zdawanie majcy, ale w 2010 roku ma matematyka na arkusz maturalny wrócić jako obowiązkowa.
Uważam, mimo wszystko, że to dobry pomysł. matematyka jest taką samą podstawą jak język polski. Jeśli ludzie będą mieli świadomość, ze ten przedmiot muszą zdać na maturze, to może bardziej będą się do nauki przykładać.
I nie, nie pan R. wprowadził obowiązkową matematykę.



Ogólnie rzecz biorąc nie uważałam Romana za dobrego Ministra Edukacji, sama na nim koty wieszałam, a powiedzenie "Forum Romanum" w moim liceum nabrało nowego znaczenia. Ale denerwuje mnie, gdy ktoś na niego najeżdża, a tak właściwie nie ma pojęcia, czym naprawdę zawinił, nie zdaje sobie sprawy, jakie są największe jego błędy, tylko kieruje się ogólną, gdzieś tam zasłyszaną opinią.
Bo mundurki? Toż to pierdoła, na dodatek moim zdaniem potrzebna i słuszna. A zapominacie, moi drodzy, o amnestii maturalnej, która była wbrew konstytucji? To, jak dla mnie, potężne uchybienie i sprawa godna zainteresowania, a nie kwestia szkolnego ubioru.

Jak już powyżej wspomniała Drakanica, nie wszystkie jego pomysły były złe. Ale, szczerze mówiąc, nawet gdyby wpadł na fantastyczny pomysł, ludzie by mu już nie zaufali i zjadłaby go negatywna opinia społeczna.


Swoją drogą, podział klas na męskie i żeńskie uważam za całkiem fajny pomysł, wtedy to dopiero byłoby wesoło, tak czatować na chłopców ; >

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Parvatti napisał(a):
Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest nienawiść?
Zdaję

Parvatti napisał(a):
Chciałabym zobaczyć kogoś, kto chodzi na "wiarę".
To była przenośnia.

Parvatti napisał(a):
Jeszcze z dziesięć lat temu żadne dziecko nie miało komórki i jakoś dawało się z nim skontaktować. A teraz? Sześciolatek ma na szyi Nokię droższą od mojej, jak dla mnie to jakiś absurd. Powinien być zakaz używania telefonów komórkowych. W nagłych przypadkach można dzwonić do sekretariatu lub przyjść po dziecko do szkoły, a w mniej ważnych dziecko może poczekać do zakończenia lekcji.
Nie wszystko da się ,,załatwić" przez sekretariat.

Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lady Byczusia napisał(a):
Parvatti napisał(a):

Jeszcze z dziesięć lat temu żadne dziecko nie miało komórki i jakoś dawało się z nim skontaktować. A teraz? Sześciolatek ma na szyi Nokię droższą od mojej, jak dla mnie to jakiś absurd. Powinien być zakaz używania telefonów komórkowych. W nagłych przypadkach można dzwonić do sekretariatu lub przyjść po dziecko do szkoły, a w mniej ważnych dziecko może poczekać do zakończenia lekcji.


Nie wszystko da się ,,załatwić" przez sekretariat.
A czy dzieci do finanściści, agenci ubezpieczeniowi, radcy prawni, którzy muszą być pod telefonem 24h? Co takie waznego mają rodzice do przekazania dzieciom dziś, czego nie mieli jeszcze 10 lat? Że mama idzie do warzywniaka? Albo odwiedzić babcię w szpitalu i wróci po szóstej? Jak wracałem z podstawówki i nikogo nie było w domu (rzadko się zdarzało, ale jednak) to sobie spędziłęm ten czas na boisku albo gdzieś i żadna tragedia się nie wydarzyła.
BTW, ja osobiście nie jestem za wprowadzaniem zakazu przynoszenia i żywania komórek w szkole, to powinna być samodzielna decyzja szkół, z którą rodzice powinni znać. Rzecz jasna w jednej będzie można, w innej nie. Ale nalekcji raczej mało kto będzie na to pozwalał. Dzwonek, a już tym bardziej jakaś przypałowa piosenka z MTV trochę burzy porządek na lekcji.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.748
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Lady Byczusia napisał(a):
Zdaję
Chyba jednak nie, skoro twierdzisz, że nienawidzisz Giertycha. A jeśli tak to współczuję, nienawiść z tak błahego powodu, musi ci być ciężko z tym żyć.


Lady Byczusia napisał(a):
To była przenośnia.
Nie, to nie była przenośnia. A jeśli twoim zdaniem tak, to chyba nie umiesz jeszcze przenośni stosować.


Lady Byczusia napisał(a):
Nie wszystko da się ,,załatwić" przez sekretariat.
Dziesięć lat temu się dało, a teraz nie? Proszę o przykład, jakaż to może być sprawa niecierpiąca zwłoki, której nie dałoby się załatwić przez sekretariat, hm?

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Parvatti napisał(a):
Chyba jednak nie, skoro twierdzisz, że nienawidzisz Giertycha. A jeśli tak to współczuję, nienawiść z tak błahego powodu, musi ci być ciężko z tym.
Tłumaczę po raz kolejny, że wiem co to nienawiść i czułam ją w kilku momentach w życiu.

Co do tych nagłych przypadków- OK mogłam przesadzić, że przez sekretariat nie da się wszystkiego ,,załatwić", no ale są wyjątki:
przykład? Jakaś osobista sprawa, o której nie powinno się mówić przez osoby trzecie.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.748
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Lady Byczusia napisał(a):
Jakaś osobista sprawa, o której nie powinno się mówić przez osoby trzecie.
Halo, to nie jest zabawa w głuchy telefon, matka nie podaje informacji do ucha sekretarce, a ta potem dziecku. Dzwoni się do sekretariatu, prosi dziecko do telefonu i przekazuje się dziecku, bez udziału osób trzecich.

Ale uważam, że ważna, osobista sprawa, typu "śmierć dziadka, babci, cioci, kota" wymaga raczej osobistego przyjazdu rodzica/opiekuna do szkoły i zabranie dziecka, bo nie wiem, jak sobie wyobraszasz dalsze uczestnictwo w lekcjach dziecka, które właśnie dostało tak ciężką wiadomość.
A inne, lżejsze sprawy? Czy naprawde rodzic byłby tak okrutny, zeby zawiadamiac dziecko telefonicznie o czymś, co bedzie je gryzło, a potem zostawi na lekcjach, zeby się z tym męczyło?
Natomiast prawy typu "Znowu zapomniałaś kluczy, zostawiłam ci swoje u sąsiadki" przez sekretariat mogą być doskonale załatwiane.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Parvatti napisał(a):
Halo, to nie jest zabawa w głuchy telefon, matka nie podaje informacji do ucha sekretarce, a ta potem dziecku. Dzwoni się do sekretariatu, prosi dziecko do telefonu i przekazuje się dziecku, bez udziału osób trzecich.
Czasem bywa inaczej

Parvatti napisał(a):
Ale uważam, że ważna, osobista sprawa, typu "śmierć dziadka, babci, cioci, kota" wymaga raczej osobistego przyjazdu rodzica/opiekuna do szkoły i zabranie dziecka, bo nie wiem, jak sobie wyobraszasz dalsze uczestnictwo w lekcjach dziecka, które właśnie dostało tak ciężką wiadomość.
Po pierwsze pisze się wyobrażasz.
No, masz rację nie wyobrażam.

Parvatti napisał(a):
A inne, lżejsze sprawy? Czy naprawde rodzic byłby tak okrutny, zeby zawiadamiac dziecko telefonicznie o czymś, co bedzie je gryzło, a potem zostawi na lekcjach, zeby się z tym męczyło?
Natomiast prawy typu "Znowu zapomniałaś kluczy, zostawiłam ci swoje u sąsiadki" przez sekretariat mogą być doskonale załatwiane.
Niektórzy rodzice tacy są. Znam takie przypadki, ale nie będę ich tu wymieniać,bo po prostu nie powinnam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.748
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Lady Byczusia napisał(a):
Po pierwsze pisze się wyobrażasz.
No, masz rację nie wyobrażam.
Literówka. Nie poprawiaj mnie, dziecko, lepiej zajmij się własnymi zaimkami przymiotnymi, bo odrobinę ci kuleją.


Lady Byczusia napisał(a):
Niektórzy rodzice tacy są. Znam takie przypadki, ale nie będę ich tu wymieniać,bo po prostu nie powinnam.
To już jest problem rodziców. A skoro chcą karać dziecko, skazując je na kilka godzin w szkole w stanie załamania nerwowego, to co za róznica, czy dzieciak dowie się o tym przez własny telefon czy w sekretariacie?
W sekretariacie nawet bardziej się opłaca, jesli sekretarka i nauczyciele są współczujący to można ich wziąć na litość.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Ja Ci jejku dam LiD.
Oj może mi się pomylić

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Problemy z czytaniem?
Nie

Parvatti napisał(a):
Rzygać mi się chce, jak widzę takie brednie.

to rzygaj podać może miskę?

Parvatti napisał(a):
Wprowadzanie wielu zmian nie oznacza, że zmiany te automatycznie będą złe.
W przypadku Giertycha były one złe przynajmniej większość z nich.

Parvatti napisał(a):
Dlaczego tak bardzo stajecie przeciwko nim?
Już Ci mówię Owszem niektóre szkoły nie zgodziły się na mundurki, ale w tych co ja chodziłem były obowiązkowe.
Jestem przeciwko mundurkom dlatego, że nikt nie ma takiego prawa nakazać mi jak mam się ubierać, to jest tylko i wyłącznie moja sprawa i nie powinno ich to interesować jak się ubieram w szkolę.

Parvatti napisał(a):
Swoją drogą, podział klas na męskie i żeńskie uważam za całkiem fajny pomysł, wtedy to dopiero byłoby wesoło, tak czatować na chłopców ; >
Moim zdaniem kolejny bezsensowny pomysł, niepotrzebnie oddzielają dziewczyny od chłopców, tyle lat jakoś było dobrze, gdy chłopcy i dziewczęta razem chodzili do jednej klasy, więc nie widzę powodu, żeby to zmieniać.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dark Sky napisał(a):
Jestem przeciwko mundurkom dlatego, że nikt nie ma takiego prawa nakazać mi jak mam się ubierać, to jest tylko i wyłącznie moja sprawa i nie powinno ich to interesować jak się ubieram w szkolę.
To idź do szkoły, gdzie nie musisz nosić mundurka.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
To idź do szkoły, gdzie nie musisz nosić mundurka.
Nie będę zmieniać szkoły tylko przez jakieś głupie mundurki, to nie ma większego sensu.
Przez te 2 lata poznałem kilkanaście fajnych osób i nie chciał bym stracić z nimi kontaktu przez mundurki .
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No to masz problem, jak nie chcesz zmieniać przez głupie mundurki, to nie narzekaj, że musisz go nosić.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
, to nie narzekaj, że musisz go nosić.
Ponarzekać sobie zawsze można
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Roman Giertych
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook