Forum Dragon Ball Nao

» IV RP?

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Rankiem owego dnia nic nie zapowiadało tego, co miało sie wydarzyc...
Właściwie to zupełnie nic niczego nie zapowiadało, bo kiedy się obudziłem wciąż było ciemno...
No tak... latarnia za oknem była rozbita a o 6 rano w grudniu jest jednak dośc ciemno.
Przynajmniej tak mi się wydaje. A przynajmniej wydaje mi się, że tak mi się wydaje, bo właściwie to już niczego nie byłem pewien. Tak myślę. O ile da się mysleć przy przeraźliwym skowycie budzika zainstalowanego w komórce. I to o 6 rano w grudniu...
Ale do rzeczy.
Kiedy już doprowadziłem się do porządku cos zwlaiło mnie z nóg. I nie było to pyszne śniadanie.
Była to idea, która dośc niepostrzeżenie zakradła się, zapewne podczas snu(wredna bestia, jak tak mogła?).
Niesety nie była to ieda, która swą lekkością przywołująca na mysl wspomnienie morskiej bryzy. Nie była to idea, która światłem swojego blsku rozświetla szare, smutne dni ludzkiego życia.
Ta idea była ciężka jak wagon ołowiu a spadała na mnie jak rozrzaskany JamboJet.
Nie chce mówić jak wyglądała, bo opis byłby zbyt przerażający. Nie wierzycie? To wyobraźcie soebi coś tak bardzo przerazającego, z enie jestescie nawet w stanie sobie tego wyobrazić. A potem wyobraźcie sobie, że wyglądała duuużo gorzej.
Bardzo duzo gorzej.
A w swym zarysie była prosta- ptzewróćmy wszystko do góry nogami i udajmy, że zaczynamy od nowa. Albo leoiej, że otwoieramy nowy rozdział, ba wymiar historii.
A na imię jej było 4 RP.

Widziałem ja kiedys na horyzoncie dziejów, jak szła dumnym, troche jednak kaczym krokiem.
Ale wtedy stanęła ze mną twarzą w twarz.A właściwie wyskoczyła z za rogu pokoju i zrobiła strasznie głupią minę bełkocząc cos przy okazji. Ale nie wiem co, bo nic z tego nie zrozumiałem.
I dlatego zwaliłem się z nóg.

OK.
Dośc tego przydługiego wstepu.
Czym według was jest IV RP.
Czy w ogóle już jest?
Moz ezatrzymała sie na horyzoncie dziejów? A moze, podobnie jak św. Mikołaj, przyszła, dała co dac miała i sobei poszła?
A moze jest i juz ozstanie?
Co sądzicie o IV RP?
I czy dostrzegcie róznice między nią, a jej poprzedniczką?
licze na wasze opinie:)

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.836
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
IV RP, co za szlachetna i jakże obiecująca nazwa. Szkoda tylko, że na nazwie się skończyło ...

"IV RP, miała być odbudową naszego kraju, odbudową po rzekomo nieudolnych rządach poprzedników, miała być utopią, gdzie bezrobocia nie ma, domy jak i reszta dóbr konsumenckich stoi otworem dla każdego polaka, gdzie każdy obywatel ma równe prawa, a zło tego świata nie dosięgnie mężnej i mocarnej Polski, na której czele stoi on, ten, który za dotknięciem swego berła zmiecie wrogów RP, ten, który swym słowem zjedna naród i zapewni nam pozycje w dziejach historii świata, a imię jego 44 "

Ta ironia, połączona z wizją księdza Piotra z Kordiana, jest obrazem tego, co sądzę o IV RP. Jej po prostu nie ma, to mit, którym raczyli nas karmić bracia K. przed wyborami. To utopia, obraz kapitalizmu, który najpewniej nie zaistnieje w pełni, na terenie Polski, jeszcze przez najbliższe 10-15 lat. W zamian tego jesteśmy karmieni kolejnymi proroctwami i ckliwymi osądami szefa rządu, mówiącymi, iż wszystko jest dobrze. Dobrze? A co ma świadczyć o tym, że jest dobrze. Teraźniejszy rząd przypisuje sobie zasługi, których tak na prawdę nie ma. Program zero tolerancji ? Bezrobocie? Wszystko to marazm, przedsięwzięcia, które powołali w celu uciszenia pewnych spaw, bezrobocie? spadło ? Pokażcie mi to na przykładzie ludzi, nie tabelek, chcę zobaczyć jak młodzi ludzie mają prace, biedniejsi mają na leki, starsi mają opiekę, a bezdomni swój kąt. To będzie IV Rzeczypospolita, a na razie, jest to kolejny pic na wodę ówczesnego rządu.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.738
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Hmmm, jak zwykle porównam to na swój sposób . . . Otóz gdy wyszedł nowy Mitsubishi Evo, od poprzednika różnił go tylko rzymski numerek . . zamiast VII . . . VIII, nic więcej, dokładnie tą samą rzecz odnotowałem w przypadku naszego rządu. Nie zmienia się nic poza numerkiem. W zasadzie można zadać sobie pytanie kto tu kogo robi w konia? Naród to nie film . . . zresztą, wyobraźcie sobie : "IV RP : Nowa nadzieja" Żenada. Już widzę pełne kina. Ludzie zasiadający na Wiejskiej nie zdają sobie sprawy jaką szopkę odgrywają przed zachodem, ale, jak to dzisiaj gdzieś przeczytałem, krytyka spływa po Naszym ego jak "pot po dupie". Dlaczego Naszym? Ponieważ naród to Wspólnota . . . szkoda że w dzisiejszych czasach nie znaczy to tyle samo co przez 123 lata, gdy Polski nie było na mapach, dokumentach, mowie codziennej, była tylko w Polakach, teraz jest odwrotnie, Polska jest na Mapach, dokumentach, w mowie pospolitej, ale nie ma jej w Nas . . .
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.646
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
szkoda że w dzisiejszych czasach nie znaczy to tyle samo co przez 123 lata, gdy Polski nie było na mapach, dokumentach, mowie codziennej, była tylko w Polakach, teraz jest odwrotnie, Polska jest na Mapach, dokumentach, w mowie pospolitej, ale nie ma jej w Nas . . .
Dobrze powiedziane

Tak znienawidzeni przez inne narody bedziemy na mapach, ale jako Kaczogród. Wladca nasz, Kartofel i Zombie, minister edukacji niby staraja sie zrobic z nas kraj godny innych, ale przez swoja głupote i bełkot działaja na odwrót...

Wiekszosc Polaków kocha swoj kraj, ale za rzadow "VI RP" wszyscy wyjada za granice, z reszta nie dziwie sie, jak bedzie gorzej niz jest zrobie to samo, bo az zal zyc w takim panstwie.

a co do tej VI RP, to nie ma jej... jest nazwa ale nie ma wynikow, nie ma... no po prostu nie ma niczego (chyba wzięli przykład z Konona)...

zal sie wypowiadac na ten temat. szczegolnie ze za cos, co tu napiszemy, mozemy isc do kicia. i nie mowcie, ze raczej nie, bo niemozliwe jest nienapisac tu czegos obrazliwego na naszych kochanych blizniakow.

Kwa Kwa

Obraz
PALATIAL REGALIA
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
a co do tej VI RP, to nie ma jej... jest nazwa ale nie ma wynikow, nie ma... no po prostu nie ma niczego (chyba wzięli przykład z Konona)...
Ośmielę się nie zgodzic z wypowiedzią mojego zacnego poprzednika.
Cóż upowaznie nas do tak radykalnych w swojej wymowei wniosków, z eIV RP nie ma wyników?
Ma! Absolutnie ma! I to nie byle jakie!
Choc teraz trudno mi sobie jakies przypomniec, ale na pewno jakes są.
Poza becikowym oczywiście.

Jak sobie przypomne, to napisze coś więcej...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.646
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ma! Absolutnie ma! I to nie byle jakie!
Choc teraz trudno mi sobie jakies przypomniec, ale na pewno jakes są.
Poza becikowym oczywiście.
Zycze powodzenia

Moge stwierdzic, iz za jakis czas IV RP doprowadzi nasz jezyk ojczysty do bełkotu lub Kwaku.

To będzie jedno z najwiekszych działań i wyników IVRP

Pozdro

Obraz
PALATIAL REGALIA
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.273
Posty: 119
Skąd: Kraków
Wy tylko tak komentujecie idąc za głosem wielu krzykaczy (heh jak to się wszystko z kaczkami kojarzy ). Osądzimy ich kiedy nadejdzie na to odpowiedni moment. Rok to za mało by krytykowac i nabijac sie z polityków Sami ich wybraliśmy więc powinniśmy miec pretensje do siebie a nie do nich. I może Kaczyńscy wyglądają komicznie i czasami aż żal na nich patrzec, lecz przynajmniej kraje zachodniej europy nie patrzą na nas jak na lizodupów. A to jak na nas patrzą to zasługa mediów, które wykreowały taki a nie inny obraz polskiego rządu.

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wy tylko tak komentujecie idąc za głosem wielu krzykaczy (heh jak to się wszystko z kaczkami kojarzy ). Osądzimy ich kiedy nadejdzie na to odpowiedni moment
Jakich krzykaczy?
I dlaczego mamy nie korzystac z podstawowego prawa demokracji, jakim jest wolnośc słowa i swoboda wypowiedzi? Tym bardziej, jesli sprawy, nan temat ktorych dyskutujemy są istotne z punktu widzenia każdego z nas- całego społeczeństwa. I nawet jesli nie dotykają nas w sposób bezpośredni, to w sposób nie pozostawiający watpliwości wpływaja na życie naszych środowisk czy rodzin.

Poza tym- dlaczego nie komentowac wydarzeń na bieżąco?
Historia toczy sie wokół nas każdego dnia a my jestesmy jej żywymi uczestnikami.
Poza tym celelm tego tematu ne jest osądzenie IV RP lecz poznanie opinii nas- forowiczów DB Nao na jej temat i dyskusja o tym, co się w Polsce dzieje.

A to jak na nas patrzą to zasługa mediów, które wykreowały taki a nie inny obraz polskiego rządu.
Wydaje mi się, że za obraz Polski odpowiedzialne sa oficjalne struktury poastwowe a nie media.
Media jedynie komentują to, co widzą. Fakt- jednocześnie tworza jakis obraz sytuacyjny wśród opini publicznej, ale to jest ich rola.
A posli rząd wygląda tak, jak wygląda.
I, według mnie-biorąc pod uwage jego dotychczasowe sukcey, nie prezentuje się najlepiej...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.273
Posty: 119
Skąd: Kraków
Dai Kaiosama napisał(a):
Wydaje mi się, że za obraz Polski odpowiedzialne sa oficjalne struktury poastwowe a nie media.
Jakoś nie przekonuje mnie to stwierdzenie. Jeśli masz na myśli jakichś ministrów spraw zagranicznych, czy dyplomatów, to raczej mają oni nie wielki wpływ na ocenę Polski za granicą. Przecież do ludzi najłatwiej jest dotrzeć poprzez wszelakie środki masowego przekazu, które mogą i manipulują słabszymi jednostkami. Wystarczy przeanalizować ostatnią sprawę wizerunku Kaczyńskiego w Niemczech. Wystarczyło namalowanie kilku karykatur głowy państwa, by pogorszyć stusunki między naszymi krajami. I kto rozpętał tę małą wojenkę jak nie media?
Dyplomaci? czy może rzecznik rządu?
I dlatego nie uważam, iż media tylko komentują. Media to IV władza...

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Problem nie dotyczy tego, kto dokonuje prezentacji Polski za granicą lecz tego, kto powinien być za to- i w gruncie rzeczy jest odpowiedzialny.
Powtarzam- dziennikarze to nie politycy i to nie do nich należy zadanie kreowania międzynarodowego wizerunku Polski.
To jest zadanie rządu.
Media jedynie przedstawiają obraz tego, co widzą. Ich obiektywizm nie gra roli w naszej dyskusji.
A co do przykładu nieieckiej prasy. Nie dość, z nie potwierdza on wnoszonej przez Ciebie tezy to na dodatek w sposób oczywisty jej zaprzecza.
Powtarzam- to nie dziennikarze są odpowiedzialni za polska politykę zagraniczną i to nie oni spowodowali ochłodzenie stosunków na linii Warszawa- Berlin.
Polityka międzynarodowa to domena polityków.
Dziennikarzom pozostaje komentarz. Nawet, jeśli ma on charakter żartów, co najwyżej, niskich lotów.

Poza tym prosiłbym, abyś odpowiedział na postawione przeze mnie, w ostatnim poście, pytania.
A takze na pytania postawione w poście rozpoczynającym temat.
Liczę bowiem na ciekawą dyskusję.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.273
Posty: 119
Skąd: Kraków
Jakoś nie przekonuje mnie Twoja wypowiedź. Podobnie, stwierdzenie o obiektywiźmie, który powinien być nieodłączną cechą polityki medialnej - Ale jak wiemy NIE JEST. Nasze zdania są zgoła odmienne a ja nie mam zamiaru pisać w kółko tego samego, więc dajmy szansę innym, by jakoś ustosunkowali się do naszych wypowiedzi. Osobiście uważam, że moje poglądy będą w mniejszośći, ale tak to już w polityce bywa...

PS. Co do "krzykaczy" to miałem na myśli niektórych polityków z opozycji, dziennikarzy, krytykującyh bezpodstawnie rząd, wzywających do rewolucji itp.

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jakoś nie przekonuje mnie Twoja wypowiedź
To dobrze, bo jej celem nie było przekonanie kogokolwiek.
Ta dyskusja, przynajmniej według mnie, powinna bowiem miec charakter teoretyczny a nie praktyczny.
Jakkolwiek bowiem skutecznie byśmy nie dyskutowali, nie odegra ona roli na kształtowanie się rzeczywistości politycznej naszego kraju.
Co nie oznacza, ze nie wato dyskutować.
Dyskusja na temat IV RP jst jedynie wymianą naszych poglądów.
Jedynie, a moż eaż. Bo juz niebawem przyjdzie czas rozlioczenia, czas wyborów. Wyborów, w których większośc forowiczów będzie mogła juz uczestniczyć.

Nasze zdania są zgoła odmienne a ja nie mam zamiaru pisać w kółko tego samego
Jeśli chodzi o temat roli mediów oraz kształtowania wizerunku Polski za granicą, to msz rację. Nasze zdania sa odmienne.
Nie wiem jednak, jak kształtuje się twoja opinia na temat aktualnej sytuacji w Polsce(a tego w gruncie rzeczy dotyczy ten temat), a chętnie bym ja poznał.

pozdarwiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.287
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Odnośnie polskiej polityi i IV RP. Polska polityka jest jeszcze na bardzo niskim poziomie kultury. Ciągłe afery, niestosowne wypowiedzi, etc. Polska polityka zagraniczna jest dość specyficzna. Z jednej strony słynny cytat "nicea albo śmierć"(który zrobił nam bardzo negatywną opinię w swerze politycznej) a z drugiej strony, że polscy polityce poza krajem pokazują swoją wspaniałą kulturę i wiedzę.
Kiedy zaproszono naszego prezydęta Lecha Kaczyńskiego na spotkanie odnośnie wizerunku i koncepcji współpracy europejskiej on milczał a wszyscy inni
przedstawiciele państw dawali swoje koncepcje. W zasadzie nasi politycy nie mają koncepcji EU która była by korzystna dla nas i partnerów.

Nie wiem jednak, jak kształtuje się twoja opinia na temat aktualnej sytuacji w Polsce(a tego w gruncie rzeczy dotyczy ten temat), a chętnie bym ja poznał.
Dość prosta odpowiedz, jesli mówimy o uni europejskiej. Polske europa postrzega jako coś co nie chce ewoluować. Przyczyną tego jest brak zainteresowania integracji europejakiej. Chcielismy wejsc do uni i jestesmy, i
co dalej? Nic. Poza tym głównie do europy dochodzą wieści aferowe i kontrowersyjne.

Teraz coś o IV RP. Moim zdaniem bracia Kaczyńscy nie są źle jeśli chodzi o politykę wewnęczną. W zasadzie polityka Kaczyńskiech i Kwaśniewskiego jeest sobie równa. Problem polega na tym, że mają za dużą opozycję. Która nie pozwala im rządzić państwem. Również problemem PiS'u są koalicjańci dość kontrowersyjni, którzy zamiast pomagać pis'owi to przeszkadzają.
-------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacja świata w roku 2008
osiągnęła punkt krytyczny po kryzysie katyńskim
przy dyskretnej aprobacie komunistów chińskich
podpisano dokumenty porozumień berlińskich

Efekt rozmów był podpisan sympatycznym tuszem
Polskę dzielą między siebie Putin z Dablju Bushem
Przeczuwając, że zanosi się na V Rozbiór Polski
Przebudziły się jej dzieci, lud specjalnej troski

Czy to tak było, czy nie było, czy to tak było?
Czy to tak było, czy nie było, tylko się śniło
Czy to tak było, czy nie było, jak to się stało?
Czy to za dużo czy za mało?

Czując, że gotuje się kolejny rozbiór Polski
Zgromadzili się Polacy, lud specjalnej troski
Bardziej tem, że Francja słowem Jacquesa Chiraca
Zapewniła, że nie będzie ginąć za miasta Kraka

Wobec takiej sytuacji Aleksander Kaczyński
Wyjątkowy stan wprowadził podejmując się misji
Na naradę w ministerstwie jakim walczyć orężem
Przybył pan prezydent z żoną i pan premier z mężem

Co ciekawe, poparły ich wszystkie siły w kraju
Wobec zagrożenia stanąć umieli nawzajem

Czy to tak było, czy nie było, czy to tak było?
Czy to tak było, czy nie było, tylko się śniło
Czy to tak było, czy nie było, jak to się stało?
Czy to za dużo czy za mało?

Zagrożenie zakończyło wszystkie waśnie, kłótnie, spory
Strach pokazał, że ten kraj nie jest tak bardzo chory
Wobec tego zagrożenia terytorium Polski
Podał rękę bratu prezydenta poseł Niesiołowski

Nad Bałtykiem niczem dawni bojownicy burscy
pogodzili się ze sobą nawet bracia Kurscy
Oddziały Samoobrony Morskiej sformowali sprawnie
Nikt na świecie nie wie, co mam w sercu na dnie

Pomyśli, ten kto myśli, a nie myśli wtedy kto!

To jednak to nie było, to nie było nie to
Tak jednak to nie było, co Ty mówisz kobieto?!
To jednak tak nie było jak się wszystkim wydawało
Mało za mało, ale jeszcze trochę brakowało

Barykady oczekują na przybycie armii
połączonych sił rosyjskich i amerykańskich
w ogniu bitwy o Mazowsze w prawosławnej cerkwi
Roman Giertych wziął za żonę wdowę po Kwaśniewskim

Najgroźniejsza sytuacja była sierpnia dnia ósmego
gdy trzy armie się spotkały w okolicach Jatnego
pod dowództwem komendanta Przemysława Gosiewskiego
powstrzymano atak tam odwodu pancernego

Lecz niekiedy dzieje się też takie coś, co boli
Colin Powell wziął ministra Dorna do niewoli
kryzys został zażegnany przez rotmistrza Ziobro
kontratakiem San Francisco wziął i Władywostok

Czy to tak było, czy nie było, czy to tak było?
Czy to tak było, czy nie było, tylko się śniło
Czy to tak było, czy nie było, jak to się stało?
Czy to za dużo czy za mało?

Może to nadzieja zwykła była sprawiać cuda
nikt nie wierzył, że atak na Moskwę może się udać
ale ochotnicze hufce generała Leppera
pokonały siły Rosji cztery do zera

Bramki bowiem na wyjeździe liczą się podwójnie
chwały zatem nikt przy zdrowych zmysłach mu nie ujmie
cała ta historia niesie morał i to całkiem spory
świat zobaczył, że ten kraj nie jest tak bardzo chory

Ja bym to zaśpiewał o IV RP ale co tam.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.273
Posty: 119
Skąd: Kraków
Już od kilku lat spada zainteresowanie polityką. Ludzie słysząc te same hasła wyborze, tych samych polityków tylko, że w innych barwach mieli dość.
Większość z nich nie poszła głosować w minionych wyborach, czego skutkiem jest taka a nie inna sytuacja polityczna w Polsce. Początkowo patrzyłem z nadzieją na rozwój wydarzeń, kiedy to PiS nieznacznie wyprzedził Pow wyborach. Pomyślałem: "Stworzą świetną koalicje..."
Jednak jak wiemy rzeczywistość jest zupełnie inna. Kaczyńscy zmuszeni zostali do stworzenia większości z partiami, które ledwo co do rządu weszły.
I tak, Z IV RP, mającej być odnową po rządach skorumpowanych SLD'owców mamy rządy chaotyczne, i nie pewne, gdzie połowa to matoły, czerpiący zyski z pełnionych przes siebie funkcji. Sytuacja ta wymaga głębszej analizy, a na to potrzeba czasu. Jednak gdybym już teraz miał ją oceniać to
podsumował bym jednym słowem: Chaos

Co do wypowiedzi Biobrolly'ego to trochę jest tam niejasności

Biobrolly napisał(a):
nicea albo śmierć (który zrobił nam bardzo negatywną opinię w swerze politycznej)
Akurat te słowa wypowiedziane zostały za rządów poprzedniej kadencji, bodajże przez Rokitę z Po. Oceniamu obecną sytuację, wejście do UE odbyło się jesszcze przed wyborami i nie ma nic wspólnego z IV RP

Biobrolly napisał(a):
W zasadzie polityka Kaczyńskiech i Kwaśniewskiego jeest sobie równa.
I tu się baaardzo mylisz. Kaczyńscy a Kwaśniewski prezentują zupełnie różne poglądy. Kwaśniewski jako reprezentant lewicy ma bardziej liberalne poglądy, natomiast prawicowi bracia - konserwtywne, jeśli tak to można nazwać.

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
WarHound Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.226
Posty: 4
Ramzes nie zapominaj też o politycznej ogładzie Kwaśniewskiego, której zupełnie brak braciom Kaczyńskim. Co do samej idei IV RP zapewne wywodzi się ona z megalomanii wspomnianych braci, którzy przypisują sobie zasługi poprzednich rządów, a niespełniają własnych obietnic wyborczych. Najgorszą rzeczą w panowaniu PiS-u jest zamienianie "obcych" na swoich, na stanowiskach rządowych(Balcerowicz...). Najbardziej kuriozalne było obrażanie się na niemiecką gazetę "Tageszeitung"(mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy) za kartofla i pozywanie bezdomnego pijaczka z dworca za obraze prezydenta...
I nie wiadomo czy z tych całych rządów należy śmiać się czy płakać.
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.239
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Wszyskim nam nie podoba się to co sie dzieje, ale powiedzmy sobie szcerze kto jest lepszy? Pewnie tak ale nie sądze że jest to przeciwwaga naszych braci pan Tusk bo tak naprawdę to jedyne co on pokazał to chyba to jak bardzo nienawidzi kaczek i jak sie teraz obrazi. Gdyby był lepszy to by zaczą spółpracować i próbować coś zmienić. IV RP to jeszcze nie bedzie to bo potrzeba nam świeżej krwi trzeba oczyścić nasz kochany kraj z tych którzy byli we władzy komunistycznej i dalej są itp. Uwaga trochę głupie porównanie!!! Załuszmy że Polska jest jak Piccolo cały zraniony i posiniaczony tak że te rany normalnie się nie zagoją, teoretycznie mógłby [ ort! ] wyrwać sobie ręce i nogi i zaraz by to odrosło ale z jakiegos powodu się tak nie dzieje.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
IV RP chyba dośc wyraźnie zaczyna się chwiać.
I nie chodzi tu o jakies prowokacje dziennikarzy, jakie wielokrotnie mieliśmy okazje oglądać.
Chwieja się jej fundamenty!
Andrzej Lepper zdymisjonoway...
Czy tom juz koniec mitu?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Choć jeszcze wczoraj miałem jakieś wątpliwości , to dziś już jestem niemal pewien że koalicja przetrwa. Lpper jest gotowy nawet pożegnać się ze stołkiem , bo widzi że to jedyna nadzieja na jakąkolwiek władzę , choćby oddolną. Co zaś się tyczy VI RP , to miała zaistnieć po zmianie konstytucji. PO się wypięło , więc o VI RP nie ma mowy , choćby nie wiem co mówili w tvnie. A w obecnej sytuacji wkurza mnie głównie to że się CBA stara się na siłę znaleźć haka na ludzi żeby tylko się wykazać. Nie muszę chyba podawać jakie zagrożenia się za tym kryją.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.150
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
IV RP hehhehehe Hańba dla POLSKI Wstydźcie się Polacy kogo wybraliście do parlamentu?!

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez mihesz: 31.07.2007, 16:43
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
IV RP upadła...
Umarła, zanim zdążyła się urodzić. Aborcji dokonali... jej twórcy.

Mimo wszystko, mimo wielkiej ilości uwag i zastrzeżeń, IV RP była pierwszym konkretnym od przełomu lat 80 i 90 ubiegłego stulecia planem nowego państwa polskiego.
Ale jakość wykonania tego planu to totalna żenada.
Nie.. to nawet nie żenada.
Żanada było powołanie p. Leppera i Giertycha na urzędy ministerialne.
A to, co się aktualnie wyrabia, także za moje, z trudem zarabiane pienoiadze, to.. to nawet nie wsytd. Bo wstydzić sie można wypowiedzi o. Rydzyka, zachowania modzierzy wszechpolskiej itp.
Myślę, że ekipa rządząca zwyczajnie sie zbłaźniła. Choć i błazenada to nieodpowiednie słowo...

Zastanawiam się gdzie jest prawda...Bo skoro wszyscy kłamią...
Cóż... Jednym słowem- obłuda.
I tak oto czarne nie jest już czarne i białe nie jest białe.
Czyżby pierwsze wystąpienie premiera Kaczyńskiego okazało się być prorocze?

Ludziom- wyborcom, robi się wodę z mózgu a tm, ktrzy na o sobie nie pozwalają, mydli oczy. Ale byc może nasze społeczeństwo nie ejst aż tak głupie...

Szkoda, że caly ten burdel parlamentarzyści i rząd urządzają kosztem naszym i wizerunku Polski.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » IV RP?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook