Forum Dragon Ball Nao

» [Technika] Chidori

Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.835
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Chidori, znane nam dzięki JPF jako Tysiąc Siewek (vel Przecinak Błyskawic, wersji Jetix nie znam, [nie]stety), pokazowa technika Kakasha, a także nowy-stary as z rękawa Sasuke. Technika potężna, prawie na miarę Rasengana, jednak okropnie chakrożerna. Na pewno efektowna, w końcu pioruny przecina. Na pewno jeden z ciekawszych patentów pana Kishimoto...

Huh, wasze zdanie?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Kaka
Wojownik
Wojownik
Kaka
Wiek: 31
Dni na forum: 6.157
Ostrzeżenia: 2
Posty: 32
Skąd: Chociule
ta technika w porownaniu do rasengana jest niczym

kumpel sie klocil ze mna ze chidori jest lepsze jak zobaczyl odama rasengan to mnie na kolanach przepraszal hehe
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Chidori jest mniej skuteczna i pochłania więcej chakry, ale jest za to bardziej widowiskowa i to sobie w niej cenię. Niewątpliwie jest jednak bardzo groźną techniką, co udowodnił Sasuke w walce z Gaarą(piaskowy chłopczyk nigdy wcześniej nie krwawił).

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jedna z najbardziej widowiskowych technik. W mandze jej wygląd jest taki oryginalny co pozwala mówić, że Chidori nie da zlamić ^^, natomiast w anime odgłosy ptaków nadają jej klimatu. Atak bardzo skuteczny i silny, ma jednak jeden wielki minus. Zabiera dużo Chakry co na pewno powoduje spadek respektu u przeciwnika.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Chidori.
Za efekty wizualne i dźwiękowe, a także za skuteczność. Porządny hit z Chidori = śmierć. No, chyba, że ma się w sobie zapieczętowanego Kyuubiego. Rasengana przeżył Kabuto, czyli leszczyk jakby nie patrzeć. No więc, więc.
Aha:
Obraz
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.841
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
End, po pierwsze to Kabuto nie jest słaby, bo jest jednym z najlepszych jouninów w tej mandze. Po drugie, Rasengan nie jest słaby. Warto zaznaczyć, że w czasie walki sanninów, Rasengan Naruto był co prawda skończony, lecz sam użytkownik był mało doświadczony w posługiwaniu się nim. Kabuto normalnie by umarł, jak każdy inny trafiony Rasenem, ale ma niesamowitą zdolność regeneracji swego ciała. Rasengan w porównaniu do Chidori nie zadaje jednego, przebijającego uderzenia, lecz serie rozrywających uderzeń. Sam Kakashi stwierdził, że Chidori jest niczym w porównaniu do Rasengana. Chidori ma za zadanie przebić przeciwnika, lub przeciąć. To rzeczywiście wielka moc, lecz nie musi oznaczać śmierci oponenta. Rasengan gdy trafi w organizm, to nie tylko rozrywa powierzchnie, ale jego fale wywołują oddziaływanie w środku. Porównałbym te technikę do słynnego dotyku śmierci, znanego z Kung Fu
RytroMan Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.580
Posty: 16
Skąd: RytroCity
Kaka napisał(a):
ta technika w porownaniu do rasengana jest niczym

kumpel sie klocil ze mna ze chidori jest lepsze jak zobaczyl odama rasengan to mnie na kolanach przepraszal hehe
przy rasenganie jest niczym bo Raitony przegrywaja z Futonami

ogolnie moim zdaniem blyskawicoelemnty to sietnia troche no bo na chlopski rozum:
-wiemy ze sa slabsze od wiatru (kakashi to naruto tlumaczy uczac manipulacji)
-slabsze od dotonow (ziemia nie przewodzi pradu)
-nijak ma sie pojedynek blyskawica Vs Ogien (pozabijaja sie nawzajem)

wiec ogolnie jedynie zabawka dobra na suitony (woda przewodzi plusy dodatnie i oplusy ujemne ) lub na gangi Rockow Lee nie umiejacych NinJutsu

Jednak Katony rzadza mimo iz nie lubie tego elementow to musze przyznac... gdyby naruto je opanowal to w polaczeniu z wiatrem ho ho ho Amaterasu wersja Light

<--- No brain, no pain --->
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Technika] Chidori
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook