Forum Dragon Ball Nao

» Naruto - następca DB?

Strony: poprzednia  1, 2, 3, 4  następna
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
Dni na forum: 3.808
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Paint i tu nie zgodze się z Twoją wypowiedzią wręcz mnie troszkę wkurzyłeś ;] Naruto nie jest następcą DB podkreślam nie jest następcą Tak mówią fani, którzy mają niedosyt po 64 epku DBGT, Naruto jest całkiem inną mangą i anime, u mnie na pewno nie zajmie miejsca DB może być tylko zajęciem takiej pustki. Nigdy nie osiągnie Dragon Ballowskiej sławy.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Dni na forum: 4.499
Plusy: 41
Wazon Ty masz chyba problemy emocjonalne, skoro denerwuje Cie to, ze ktoś ma inne zdanie na dany temat, niz Ty ... A propos sławy, już prawie takową osiągnął.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
Nie nie koniecznie, tylko ten szum w okół Naruto i to wszystko powoduje taką troszeczkę u mnie małą chęć oglądania, myśl, że Naruto jest następcą DB jest błędna, powiem tak gdyby DB wyemitowano z jakieś 10 lat może 15 wyemitowano by kontynuacje, jedyne co mogę jeszcze na ten temat powiedzieć Naruto jest jak już mówiłem oddzielną mangą i anime, i nie ma nic wspólnego z DB
Ps. Nie mam problemów emocjonalbych
Ps2. Jestem Tatsumaru a nie Wazon
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 3.921
Plusy: 10
Tatsumaru napisał(a):
Nie nie koniecznie, tylko ten szum w okół Naruto i to wszystko powoduje taką troszeczkę u mnie małą chęć oglądania, myśl, że Naruto jest następcą DB jest błędna, powiem tak gdyby DB wyemitowano z jakieś 10 lat może 15 wyemitowano by kontynuacje, jedyne co mogę jeszcze na ten temat powiedzieć Naruto jest jak już mówiłem oddzielną mangą i anime, i nie ma nic wspólnego z DB
Żeby jakieś anime zostało uznane za następcę DB musi opierać się na DB, bądź być nawet jego kontynuacją? Mówiąc o tym, że Naruto jest bądź nie jest następcą DB mówimy o popularności jaką ta manga/anime zdobyła i wciąż zdobywa. Stąd ta dyskusja.

Obraz
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
Według mnie popularność Naruto jest spowodowana jedynie nagłośnieniem medialnym i tylko tyle. Nie chodzi tu, o karty w chipsach, magazyny itd. Dragon Ball, będzie mieć swoich fanów których nie zmieni kilka nowych anime na rynku.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 4.071
Focus napisał(a):
problemy emocjonalne
Ja bym raczej powiedział, że z precyzowaniem własnych wypowiedzi...

Tatsumaru napisał(a):
Naruto jest całkiem inną mangą i anime
Jak najbardziej się z tym zgadzam! Myślałem, że dostatecznie jasno to napisałem...
Naruciak jest różny od DB, co widać już po pierwszym odcinku. Ale pokaż mi Anime/ Mangę, mającą z DB tyle wspólnego i jednocześnie tak diametralnie się od Smoczych kul różniącą! Nie mówię, że to jakiś ciąg dalszy, czy nieformalna kontynuacja. Mam na myśli to, że Naruciak w jakiś przedziwny sposób wywołuje u mnie... hmm... nie tyle podobne emocje, co... emocje o podobnym nasyceniu? Trudno mi to opisać. To trochę tak, jakbym grał w "Half- Life 2", a potem oglądał "28 dni później"- zupełnie inne doświadczenie, inne emocje, a jednak jedno kojarzy mi się z drugim...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
W Twoim poście są małe sprzeczności- raz piszesz na 100%, że Naruciak jest następcą DB, a na drugi piszesz o swoich odczuciach, to tak samo jakbym powiedział np o Sayint Seya, oglądając np walkę. Fenixa z Seyą. To samo a niby nie.... Nie ma na to dwuznacznej odpowiedzi, aczkolwiek uważam, że taka teoria jest błędna. Każde anime ma swój oddzielny klimat. I nie ma sensu pisania o Naruciku, że to następca DB.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Tatsumaru napisał(a):
Według mnie popularność Naruto jest spowodowana jedynie nagłośnieniem medialnym i tylko tyle.
A DB nie był nagłośniony medialnie?

Tatsumaru napisał(a):
Każde anime ma swój oddzielny klimat. I nie ma sensu pisania o Naruciku, że to następca DB.
Nadal nie rozumiesz sensu tej dyskusji.

Obraz
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.817
Plusy: 64
Joe Weider napisał(a):
A DB nie był nagłośniony medialnie?
Nie o to chodzi. Naruto został okrzyknięty mianem następcy DB (wg mnie niesłusznie), dzięki czemu zyskał tak wielką popularność.

A co do podobieństw między tymi mangami przeczytajcie sobie ostatnio umieszczony na stronie tekst '91

A Ty, Focus, nie spamuj.

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 3.760
paintball_0 wydaje mi się, że tak mówisz bo zmiękłaś...widocznie nie jesteś tak mocnym fanem DB i jakaś pierwsza lepsza manga, która poleci w TV przyciągnie twoją uwagę...tak jak się już tu wypowiadali, każda manga ma oddzielny klimat i nie może jej zastąpić, a mogę zapewnić, że maga bardziej pasująca do DB od Naruto znalazła by sie po wejściunp. na wikipedię.pl i wpisaniu manga
Wiec jeśli jesteś tylko takim "fanem" z ptaszkami u góry to możesz sobie zmieniać mangai co 5 sekund i udawać kgoś wielkiego, ale nie wypowiadac się na taki temat.

JAK WCZEŚNIEJ POWIEDZIAŁM NARUTO NIE JEST NASTĘPOM DB I NIGDY NIE BĘDZIE (przynajmniej dla jego PRAWDZIWYCH fanów)

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
Ooo tu Nikky ma 100% racja. Nie, to, żebym był przeciwnikiem Narucika czy coś, nie, to stwierdzenie w temacie jest błędne, To tak samo jakby porównać Bleacha do Helsinka, bez sensu. Tak naprawdę paintbal_0 nie ma argumentów na swoje słowa. DB nie jest nastęcą Naruto.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Nikky napisał(a):
paintball_0 wydaje mi się, że tak mówisz bo zmiękłaś...widocznie nie jesteś tak mocnym fanem DB
A mi się wydaje, że jesteś tak zagorzałą fanką DB, że nawet nie dopuszczasz myśli, że jakieś anime może być jego następcą. Nie chodzi tu oczywiście o jakość fabuły, postaci, kreski itd. bo tą oczywiście każdy oceni według własnego uznania(, aczkolwiek o popularność jaką anime jaką Naruto zdobył. W Polsce Naruto jest bardzo popularny i od czasów emisji DB chyba żadne anime nie cieszyło się taką sławą.

Nikky napisał(a):
JAK WCZEŚNIEJ POWIEDZIAŁM NARUTO NIE JEST NASTĘPOM DB I NIGDY NIE BĘDZIE (przynajmniej dla jego PRAWDZIWYCH fanów)
...

Tatsumaru napisał(a):
To tak samo jakby porównać Bleacha do Helsinka
PO raz kolejny nic nie zrozumiałeś.

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
Otóż zrozumiałem i to wyraznie. Wydaje mi się, źe naprawdę zdania na ten temat zawsze będą podzielone, fani Naruto będą zdania, że Naruto jest następcą DB, a fani DB że nie. Ja mam swoje zdanie i nie zmienie go pod waszym naciskiem
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Zapraszam do lekcji czytania ze zrozumieniem. Zauważyłem, że wielu z Was rozumiem stwierdzenie "Następca DB", jako kolejna manga o rozpieprzaniu sobie łba, ciężkich treningach i walkach coraz to silniejszych postaci ... Otóż nie. Dragon Ball jak już wspomniałem, był symbolem dla pewnej grupy ludzi, był mangą która uczyła i wprowadzała większość dzieci i młodzieży w dorosłe życie. Powiecie, że to bajka. Ja ośmieliłbym stwierdzić, iż jest to nauczyciel, który przekazał nam (dzieciom wychowanym na DB) pewne wartości. Pytania w temacie nie należy rozumować, jako coś, kto wyprze DB, z naszego serca (jak sugeruje Nikky, notabene śmiesznym stwierdzeniem o prawdziwych fanach), ale jako coś, co będzie przekazywać i kontynuować jego role w dzisiejszych czasach. Jeżeli chodzi oto, to wielu młodych ludzi uczy się od Naruto, tak jak my się uczylismy od DB. W Polsce, mimo dosyć niedawnego rozgłosu (emisja w jetix), osiągnęła sławę, która choć jeszcze nie tak wielka jak DB, ma podwaliny do tego, by osiągnąć taki sam poziom. Przestancie więc pieprzyć i roztrząsać, która manga jest lepsza, a skupcie się na tym, co obie te mangi charakteryzuje względem odbiorców.

Obraz
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 4.071
Nikky napisał(a):
paintball_0 wydaje mi się, że tak mówisz bo zmiękłaś...widocznie nie jesteś tak mocnym fanem DB i jakaś pierwsza lepsza manga, która poleci w TV przyciągnie twoją uwagę
Jestem na tyle mocnym fanem, że nie porzucam dzieł, które aż tak zwróciły na siebie moją uwagę. Naruciaka nie oglądałem w TV- tak samo jak DB- więc nie mogła mnie zaciekawić "rozgłosem medialnym".

Gotenkskun napisał(a):
Naruto został okrzyknięty mianem następcy DB (wg mnie niesłusznie), dzięki czemu zyskał tak wielką popularność.
Przeze mnie został okrzyknięty mianem podróbki DB w innym universum Przez dłuuugi czas nie uznawałem Naruta za anime/ mangę godną zobaczenia. Jednak- tak jak w fabule Naruto w końcu mnie do siebie przekonał. Dwa lata się starał

Nikky napisał(a):
każda manga ma oddzielny klimat i nie może jej zastąpić
NIGDY nie mówiłem, że Naruto ZASTĘPUJE mi DB!!!
On jest jego godnym NASTĘPCĄ, a nie ZASTĘPCĄ!!! (według mnie...)

Wybierając COKOLWIEK nigdy nie kieruję się tym, że KOMUŚ się podoba, czy "Nagłośnieniem medialnym". Mam swój rozum i swój gust!
Naruciaka zacząłem oglądać nie dlatego, że zobaczyłem reklamę w TV, czy Necie- zacząłem go oglądać, bo mi znajomy polecił. I to nie od razu, jak napisałem wyżej. Dopiero po dwóch latach od zobaczenia połowy pierwszego odcinka wróciłem do tego tytułu. Podeszłem z dystansem i okazało się, że całkiem nieźle wpasował się w moje gusta.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
No i znowu ***** o Szopenie. Wydaje mi się, że to jednak Wy nie wiecie co piszećie nie macie określonego zdania, gdyż manga czy anime nie może podkreślam nie może być godnym następcą innej, a ze stwierdzeniem Focusa, że przekazuje podobne wartości też nie zgodzę się z tym anime i manga Naruto była wzorowana jak nie zerżnięta z DB, tu jest pies pogrzebany.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Geez Freez, czytaj ze zrozumieniem, najlepiej przeczytaj jeszcze raz post Focusa. Z tym rżnięciem też się nie popisałeś, Kishimoto zaczerpnął kilka elementów z mangi człowieka, którego bardzo ceni, tworząc przy tym moim zdaniem świetną i oryginalną mangę. Masz teraz 16 lat, oglądałeś DB w TV ładnych kilka lat temu, tak jak ja, Focus i sporo innych na forum, więc nie wiesz jak odbierają to ci, którzy uczą się czegoś na Naruciaku. Oglądalność na jetixie jest wysoka(nie znam liczb), dawno nie było w Polsce anime, które wywierałoby takie emocje u odbiorców jak DB. To chyba tyle.

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]
Dark
OMG, czy to jakiś progres, że all kojarzą mnie z Geezem. Dobra powracając do tematu, po Waszych awatarach widać, że jesteście fanami Naruto i na hama chcecie wpierniczyć swoje zdanie. Z tym zerznięciem lekka przesada, ale każdy może napisać coś od siebie nie?. Naruto może i ma podobne wartości moralne, jak DB, ale ze ztwierdzeniem, że to jest następca nie zgodzę się.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Tatsumaru napisał(a):
po Waszych awatarach widać, że jesteście fanami Naruto i na hama chcecie wpierniczyć swoje zdanie
Po Twoim z pewnością nie widąc

Tatsumaru napisał(a):
tym zerznięciem lekka przesada, ale każdy może napisać coś od siebie nie?
Pewnie, jeżeli ma to jakiś sens i jest podparte dowodami

Tatsumaru napisał(a):
Naruto może i ma podobne wartości moralne, jak DB, ale ze ztwierdzeniem, że to jest następca nie zgodzę się.
Przed chwilą zaś stwierdziłaś, że nie ma ... Hm, a jeżeli chodzi o zgodę, to chyba nie rozumiesz pierwszej części wypowiedzi, jaką teraz zacytowałem ...

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Tatsumaru napisał(a):
Dobra powracając do tematu, po Waszych awatarach widać, że jesteście fanami Naruto
Miałem kiedyś ava z Goku, a że spodobał mi się ten co mam teraz to go sobie wrzuciłem. Avatar o niczym nie świadczy. Poza tym przychylam w całości post Focusa.

Obraz
Strony: poprzednia  1, 2, 3, 4  następna

Forum DB Nao » Manga i anime » Naruto » Naruto - następca DB?
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump