Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» One Piece

Strony:   1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Genialna seria. Mimo że ma już blisko 600 rozdziałów, to nie ma tam historii, które by mnie nudziły podczas czytania, a akcja praktycznie w każdym tomie idzie do przodu, co mogłoby się wydawać dziwne przy takiej ich ilości. Trochę inaczej jest z anime, gdzie nie ma fillerów 20-odcinkowych, a potem fabuła właściwa, zamiast tego są powtórki 6-minutowe i przeciąganie scen rodem z DB, bo to to samo studio robi. Dla Toei Animation to jest na pewno swoisty następca DB.
Humorem nawet przebija DB, idąc w stronę Slumpa, co najlepiej widać w sadze Thriller Bark, gdzie bezsens czai się na każdym kroku (jak np. Cindry wchodziła przed "kamerę", zasłaniając Hogbacka). Praktycznie każdy odcinek wywołuje u mnie śmiech. Ale mam wątpliwości czy to taki dobry zabieg.

W anime najbardziej i mocno mi się podobała scena upadku Crocodile'a. Bardzo odpowiednia muzyka i zabiegi wizualne, dla mnie to była scena idealna.

Podoba mi się też sposób przedstawiania tego co się dzieje gdzieś na drugim planie, jak np. działania Czarnobrodego pokazywane już od "początkowych" odcinków, a mające swoją niejako kulminację w niedawnych rozdziałach mangi. To samo np. Dragon, który przecież jeszcze nic nie uczynił, a chyba w planach ma dość dużo.

Zastanawiam się jak długo jeszcze manga potrwa, bo w zasadzie fabułę można by ciągnąć w nieskończoność, poświęcając niewiele czasu temu co podałem wyżej, a szeroko opisując przygody załogi, które nie zawsze mają bezpośredni wpływ na dalsze losy.

W każdym razie polecam, długie, ale szybko się czyta i ogląda (bo przecież 6-minutowe powtórki i opening się przewija).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nowy chapter zasługuje na komentarz. Po tym, co zrobił Rayleigh, overhype piratów Jolly Roger sięgnie szczytu. W końcu załoga się zbiera, fajnie. I pytanie tygodnia: jaka nowa nagroda za Luffiego?
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.758
Plusy: 1
Posty: 219
Czyżby Buggy miał zostać Shichibukai? Naprawdę to byłoby dobre. Szkoda trochę Ace, ale lepiej on niż nikt. Teraz w Nowym Świecie zacznie się wojenka - Czarnobrody, Crocodile, Jinbei i Eleven Supernovas. Dodatkowo jeszcze Shichibukai, admirałowie i Yonkou. No i Dragon. Zapowiada się ciekawie.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Co sądzicie o 2 latach przerwy na treningi w One Piece? Dobry zabieg na zwiększenie sił załogi i dostosowanie ich do Nowego Świata czy kiepski?
I przewidujecie, że zlecą one po paru chapterach (albo od razu po tej miesięcznej przerwie w wydawaniu), czy będą jakieś konkretne przygody? Albo może ktoś ma jakieś info

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jeśli przerwa będzie taka jak w DB, to będzie dobrze. Jeśli taka jak w Naruto, to niedobrze.
Myślę, że akcja rozpocznie się po 2 latach, a w międzyczasie najwyżej jakieś retrosy. Sądząc po jednym z artów w WSJ, nie zdziwię się, jeśli każdy ze Słomianych w tym czasie zbierze jakąś własną minizałogę w celu dotarcia do Archipelagu.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
@ manga
Przerwa raczej dobra, zajebiste nowe designy postaci, ciekawe jak z siłą i umiejętnościami.
@ anime
Wczoraj miałem okazję obejrzeć 10. film kinowy, Strong World i jest to zdecydowanie najlepsza kinówka z One Piece w tytule. Ma wszystko to, co w OP najlepsze, kreska i animacja lepsze niż w serii. Jedyny minus to trochę schematyczna fabuła, ale czego się spodziewać po czymś spoza kanonu? Poza tym fanserwis rekompensuje tę wadę ;p Polecam, jeden z trzech filmów OP, które warto trzeba obejrzeć.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Właśnie jestem po odcinkach w Impel Down i bardzo spodobała mi się postać Magellana, w zasadzie taki kozak, z nikim nie przegrał, rozwalił Luffy'ego, Ivankova i Czarnobrodego, a nadal był w pełni sił, tylko strategii mu zabrakło i miał samych cieniasów pod sobą.
Poza tym genialna postawa Mr. 2.

Z drugiej strony w tej mandze pełno jest świetnych postaci.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
Odcinek 483 można skomentować tylko w jeden sposób:
Manly tears were shed.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.674
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Tak zacząłem oglądać i nie chcąc zakładać nowego tematu zastanawiam się czy Norland czyli osoba z tego odcinka
http://www.onepiece.com.pl/animeonline.php?ep=187
a raczej osoba podkładająca głos czy to nie ta sama osoba co podkładała głos pod Jirayię z Naruto.

szczecin
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Tak, ten sam seiyu, a co ciekawsze, ten drugi gość z odcinka to Trzeci Hokage
Zapraszam do postowania w dziale.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.674
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
O proszę nie zauważyłem. Ten Jiraiya to ma specyficzny głos, zostaje w pamięci.

szczecin
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.674
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Chyba trafiłem na najśmieszniejsze odcinki anime ;P Jak byli w twierdzy marines i wrobili inspektora marynarki w bycie piratem. Condoriano xD

szczecin
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.674
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin

szczecin
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.822
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Obejrzałem 15-20 odcinków i dałem sobie spokój ;/ Ze względu na kreskę, trochę nie rozumiem "rozegrania fabuły" dużo wątków takich.... no nie czaję, ale doceniłem motyw piratów. Według mnie ciężko się ogląda, bohaterowie są
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
20 odcinków i już dużo wątków "takich", których nie czaisz?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.822
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Czję coś, ale nie rozumiem w taki sposób, że nie są atrakcyjne dla mnie. Może historia Senjiego i Zorro.
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.777
Plusy: 2
Posty: 17
Zazwyczaj wszyscy czepiają się kreski i to przez nią rezygnują z dalszego oglądania anime, czy też czytania mangi - WIELKI BŁĄD! W DB kreska też jest inna, no i co z tego? Liczy się oryginalność Fabuła wciąga i to bardzo. Z czasem przywiązuje się do wszystkich postaci, wszystko przeżywa się wraz z nimi, wręcz czuje się ich emocje. Co ważniejsze, wszystkie wątki, nawet te oddalone o wiele odcinków/rozdziałów, łączą się ze sobą, mają jakieś wspólne powiązania. Nie spotkałam się wcześniej z anime w tak fajnie oddanym pirackim klimacie ;P Zawsze czekam na nowe odcinki i rozdziały mangi ^^
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » One Piece
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook