Forum Dragon Ball Nao

» [Rock/Metal] Metallica

Strony: 1, 2, 3  
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.831
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Przeglądając forum nie odnalazłem żadnego tematu skierowane bezpośrednio w samą Metallice. Owszem, gdzieś tam ich temat poruszany był (jak chociażby tu), ale pełnoprawnego topicu dla Metallici na forum nie ma... A raczej nie było! Bo oto powstał.

Dobra, co to Metallica to chyba każdy wie. Nawet ja - niegdyś wielki muzyczny ignorant, umiejący co najwyżej odróżnić techno od muzyki klasycznej - po założeniu internetu w domciu, zacząłem ściągać nic innego jak właśnie owoce pracy Hetfielda i Ulricha. A jako, że zwierz ze mnie niezbyt cierpliwy, to miałem raptem parę mp3. Dopiero dziś, po dwóch latach zechciało mi się ściągnąć całą dyskografię.

Klasyczni przedstawiciele amerykańskiego metalu, którzy ponad dwudziestoma latami na scenie zapewnili sobie pewnie miejsce w annałach historii światowej muzyki. Jedni ich kochają, inni z całego serca nienawidzą. Nie zmienia to faktu, że wraz z Anthrax, Megadeth i Slayer zespół należy do tak zwanej "Wielkiej Czwórki" Thrashu (Big Four).

Przybliżać historii Metallici nie będę, bo to mija się z celem, jak kogoś ona interesuje to istnieją Google. Przybliżę raczej moje osobiste odczucia co do ich muzyki. Muzyki, którą wprost uwielbiam. Czyżbym miał kolejnego głupiego "schiza" na dany zespół... Może i tak, ale cóż zrobię? Uwielbiam świetną IMO perkusję Ulricha, doskonale brzmiący głos Hetfielda i tą wciąż zmieniającą się bassówkę. xD Zespół zauroczył mnie głównie warstwą instrumentalną - sama muzyka to dla mnie majstersztyk. Dobry wokal jest oczywiście niezbędny (nie lubię zbyt muzyki non-worlds), lecz, dla mnie oczywiście, prawdziwa moc Metallici tkwi właśnie w tych brzmieniach. Świetne przejścia pomiędzy wolniejszymi kawałkami, a szybkimi riffami, nieraz zasłużone "odreagowanie na bębnach". W The Call Of Ktulu zakochałem się po pierwszym przesłuchaniu. Prawie dziewięć minut samych instrumentów, ani półsłówka i ten niesamowity klimat!

Nie mogę narzekać ani na płytę St. Anger, którą osobiście bardzo lubię, ani tym bardziej S&M z której wywodzi się jedna z ulubionych moich piosenek - No Leaf Clover.

Mam dziwne przeczucie, że Metallica nigdy nie zniknie ani z mego Winampa, ani ze stojaka z płytami koło radia. ^^

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Hidden Lord napisał(a):
ani tym bardziej S&M z której wywodzi się jedna z ulubionych moich piosenek - No Leaf Clover.
No nie wiem, czemu "tym bardziej", skoro klimaty tych 2 plyt sa zgola inne
Szczerze mowiac, S&M uwazam za jedna z ich najslabszych plyt, podobajaca sie szeroko pojetym masom

Ja tam bardziej preferuje ich plytki typu Kill 'Em All, Master of Puppets czy ...And Justice for All.

Ale ta najnowsza St. Anger tez zla nie jest, choc nie przecze, ze lepsza moglaby byc :p

Co ja tam bede wiecej sie rozpisywal - Hidden napisal, co trzeba

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.831
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
El General Gotenks napisał(a):
No nie wiem, czemu "tym bardziej", skoro klimaty tych 2 plyt sa zgola inne
Powiem tak, "prawdziwi fani" uważają i S&M i St. Anger za shit. Mi osobiście się one bardzo podobają, co chciałem zaakcentować. Nie widzę problemu.

Eee tam, numer z orkiestrą symfoniczną ma swój klimat. Jedne piosenki brzmią gorzej, inne lepiej, ale dzięki temu można się przecież wyczulić na muzykę klasyczną. A tak serio, takie "covery" przypadły mi do gustu.

El General Gotenks napisał(a):
podobajaca sie szeroko pojetym masom
Hehe, no tak, bo wszystko co po Czarnym Albumie to komercha dla debilnych nastolatków, nie?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Hidden Lord napisał(a):
Jedne piosenki brzmią gorzej, inne lepiej, ale dzięki temu można się przecież wyczulić na muzykę klasyczną.
Alez ja zupelnie do klasycznej muzyki nic nie mam, lubie nawet

Hidden Lord napisał(a):
Hehe, no tak, bo wszystko co po Czarnym Albumie to komercha dla debilnych nastolatków, nie?

Co nie zmienia jednak faktu, ze St. Anger jest w miare dobre :p
Ale bez przesady, przeciez niektore piosenki z tych wlasnie albumow, to nawet w zwyklym radiu puszczaja ;p
A radio dla kogo jest, to kazdy wie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.871
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Metallica to jeden z moich ulubionych zespołów ale jak słyszę określenie metal to szok ja bym raczej zaliczył ich rodzaj muzyki jak hard rock lub od biedy new metal , Metallica
w stylu metalowym zagrała może parę piosenek . Ogólnie takie piosenki jak np. The Hero of the day , Whiskey in the jar , The Unforgiven , Nothing else matters , bym zaliczył do szeroko pojętego rocka itp itd . Metallica to legendarna kapela z unikatowym stylem , którą albo sie lubi albo nienawidzi ja uwielbiam tych kolesi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
new metal
Jest takie coś jak nu metal, które odnosi się dla mnie do szitów, typu Linkin Park, Korn

Metallica grała heavy/thrash metal w swojej początkowej fazie tworzenia.
M.in. albumy Kill 'Em All i Master Of Puppets. I one są ich najważniejszym osiągnięciem.

Te co Ty wymieniłeś rzeczywiście są rockowe, niektóre nawet w radiu za dnia puszczali/puszczają. Ale one są słabe. Nie należy Metallicy z nimi utożsamiać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.871
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
No Gotenks jak mówisz że to utwory są słabe to ja nie wiem to mamy inne podejście do dobrej muzyki , a jak najbardziej trzeba je utożsamiać z Metallicą , no fakt może z tym new metalem się za pędziłem ale dla mnie Metallica to hard rock i basta
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Masz rację, Piachu.

NAjlepszym albumem z Mettalicy jest oczywiście: Master of Pupets.

A także Apocalyptica. Wsłuchując się w te utwory można przypuszczać, że nadchodzi dosłownie apokalipsa. Są zbyt wkręcające.

Ogólnie Mettalica także należy do jednych z moich ulubionych wykonawców muzycznych. A są już dosyć starym zespołem
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
jak mówisz że to utwory są słabe to ja nie wiem to mamy inne podejście do dobrej muzyki , a jak najbardziej trzeba je utożsamiać z Metallicą
Te kawałki, co wymieniłeś, to głownie komercha, nic innego.

Apocalyptica, to także metal jest, a nie rock, jak napisałeś w temacie obok, ale to tak na boku.

Poza tym, jak sądzisz, skąd pochodzi nazwa zespołu - Metallica?

Ishido napisał(a):
NAjlepszym albumem z Mettalicy jest oczywiście: Master of Pupets.
Master Of Pupets to klasyczny przykład thrash metalu.
W radiu piosenek z niego nie uświadczysz.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.871
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
A co nie jest dziś komercją , ale to nie znaczy że owe otwory nie są dobre , wszystko jest w mniejszym lub większym stopniu komercją .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
A co nie jest dziś komercją , ale to nie znaczy że owe otwory nie są dobre , wszystko jest w mniejszym lub większym stopniu komercją .
Komerchą nie są ich pierwsze albumy.
A przynajmniej nie aż taką, jak te późniejsze

St. Anger jest w miarę dobry.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.871
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Jak tam lubię ich wszystkie płytki, nawet te komercyjne w twoim mniemaniu
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
To co jest komercyjne, nie koniecznie musi być słabe. Nie ma co ukrywać, że Metallica głównie kojarzy sie z utworami jak 'Nothing else matters' czy 'Enter Sandman'. A, że tak jest, to nie można powiedzieć, że te kawałki są cienkie. Poza tym za 'czystym' trashem aż tak bardzo nie przepadam, co najwyżej podchodzi mi pod gust płyta 'Master of Puppets'.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Danevert napisał(a):
Nie ma co ukrywać, że Metallica głównie kojarzy sie z utworami jak 'Nothing else matters'
Tak. Bo to komercha puszczana w radiu.
Ale najważniejszymi osiągnięciami Metallicy są, jak pisałem, ich pierwsze thrashowe albumy. Gdyby nie one, Metallica nie nazywałaby się, jak się nazywa, i nie byłaby tak poważanym zespołem.

Metallica jest jednym z najważniejszych thrashowych zespołów, a tamte albumy niestety trochę zachwiały jej pozycję.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.871
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Czemu zachwiały? , to chyba dobrze ze kolesie ciągle nie grają tego samego , kto stoi w miejscu ten się cofa czyż nie ? moim zdaniem dobrze że sie rozwijają ty to nazywasz komercja ja postępem a propos Nothing else matters to nie rozumie takich ostrych słów , przepiękna ballada , no i członkowie Metallicki pokazali w tym utworze klasę . Każdy zespół jest po części komercyjny i musi zarabiać ,takie życie.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.647
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Metallici(y?) (ciul wie, jak to się odmienia) nie lubię. Akurat Master of Puppets i ...And Justice for All mogę jeszcze przesłuchać o tyle reszta jest cienka. Gdyby jednak zespół zsumować, to ich twórczość najwyższych lotów nie jest i opierają się na sławie dwóch/trzech albumów.
Trochę żenujące.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
chyba dobrze ze kolesie ciągle nie grają tego samego
Tak. Ale grając dla szeroko pojętych mas obniżyli tylko swój poziom.
Starzeją się

"Nothing Else Matters" nie jest złe, ale IMO nie jest też jakieś oryginalne i wymiatające. Ot taki sobie utwór.

Szarak napisał(a):
opierają się na sławie dwóch/trzech albumów
Ale o których mówisz? Wśród "popowców" są znani z późniejszych, wśród thrashowców z wcześniejszych.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.647
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
'Master of Puppets' i '...And Justice For All'.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Danevert napisał(a):
głównie kojarzy sie z utworami jak 'Nothing else matters'

Racja, ten kawałek jest raczej najbardzie jznany ze wszystkich Mettalicy.

LEcz płytka Master of Pupets zawiera także wiele bardzo znanych utworów.

Ostatnio także wiele osób słucha albumu : Apocalyptica z Mettalicy. Kto wie, czy to nie jest najlepszy ich album.. ??

Szarak napisał(a):
opierają się na sławie dwóch/trzech albumów.
Sam tylko słuchałem dwa ^^ Apocalyptice i Master of Pupets i wg mnie są wyśmienite, szczerze polecam je.

Admin Gotenks napisał(a):
Starzeją się
Podobnie, jak chociażby słynny Iron Maiden ^ ^w końcu [ ort! ] mają swoje lata


ogólnie mówiąc : słuchajcie Apocalyptici , może zmienicie zdanie , ot co.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Ishido napisał(a):
Podobnie, jak chociażby słynny Iron Maiden ^ ^w końcu [ ort! ] mają swoje lata
Iron Maiden też za dnia w radiu puszczają?

Ishido napisał(a):
Ostatnio także wiele osób słucha albumu : Apocalyptica z Mettalicy. Kto wie, czy to nie jest najlepszy ich album.. ??
Ale czyj?
To jest album tylko i wyłącznie Apocalypticy i z Metallicą, jako taką, nie ma nic wspólnego, prócz, jako takiej, ścieżki dzwiękowej. To, że jedni grają innych jest dosyć częstym zjawiskiem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » [Rock/Metal] Metallica
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook