Forum Dragon Ball Nao

» Artykuł w "Die Welt" ...

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.843
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Niemiecka gazeta "Die Welt", opublikowała ostatnimi czasy artykuł, satyrę, której celem stał się Jan Paweł II. Artykuł ukazał się po ogłoszeniu końca procesu beatyfikacyjnego. Zawarte w nim były między innymi wzmianki, iż papież wygrał paraolimpiadę w Port Parkinson, czy też jest znanym z forum dla młodzieży staruchem, który poprzez swoje książki takie jak "Nigdy nie było palenia czarownic" czy "Oświecenie, czyli żydowski spisek" zbojkotował młodsze pokolenie. Oprócz tego, przedstawili go miedzy innymi z Fidelem Castro, zarzucając, że może za cud powinno się uważać, iż Castro nie został nadal złapany przez agentów FBI , czy też zarzucili mu prace na rzecz Hitlerowców w czasie 2 wojny światowej ... na deserek przekręcili datę śmierci papieża, podając rok 2006. Nie wiem jak dla Was, lecz dla mnie jest to sprawa dość wstrząsająca , nie jestem może człowiekiem wielkiej wiary, lecz wiem, że z osób zmarłych nie powinno się żartować, tym bardziej, iż papież zrobił dużo dla całego świata, w tym także dla nich ... Na miejscu naszych władz domagał bym się przeprosin od Die Welt. Samo Die Welt wydało dziś artykuł, mówiący o tym, że Polacy znów nie zrozumieli ich satyry ... mam w dupie taką satyrę, dla mnie są idiotami, pozabawionymi dobrego smaku, zwykłymi gówniarzami, którym daleko do prawdziwych dziennikarzy ... Co sądzicie na ten temat ?

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.246
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Podzielam twoje zdanie słyszałem jak się tłumaczyli, według nich ich celem nie było ośmieszenie samego Papierza a procesu beaatyfikacyjnego. No jak na mnie to im się udało przyokazji zbeszcześcili pamięć jednego z najwspanialszych ludi w histori świata i skierowali na siebie nienawiśc tysięcy jak nie milionów ludzi. Brawo ciekawe czy dalej są z siebie zadowoleni.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.637
Plusy: 2
Posty: 1.408
Polacy nie rozumieją takiej satyry?
I bardzo dobrze, bo to oznacza, że mimo wszystko nie jest z nami aż tak źle.
NIe da się nazwac satyra lub żartem drwin w najpełniejszym tego słowa zanczeniu.
Tak prymitywne drwiny nie mieszczą się w rzadnej ze znanych mi definicji żartu, satyry czy poczucia humoru. Określenie "niesmak" czy "zdegustowanie" to zdecydowanie zbyt mało by opisać moją postawe wobec tego faktu.
Sa przecież sprawy, z których nie należy się śmiać, z kórych nie należy drwić.
Nieuszanowanie, a wręcz faktyczne wzgardzenie tak fundmentalną zasadą musi budzić oburzenie.
I owo oburzenie nie musi rozbijac sie o aspekt religijny, czy narodowy. Chodzi tu o zwykłe "bycie ludzkim". Bo istotnie nieludzkim jest szydercze naśmiewanie się z osób zmarłych, tak wielce zasłóżonych dla historii całego śiwata. Nieludzkimi są drwiny z choroby będącej następstwem zamachu. NIeludzkim jest w końcu szydzenie z uczuć milionów ludzi na świecie, którzy w Janie Pawle II widzieli żywy obraz świętości.
Według mnie autor tego artykułu jak i redaktor gazety, który dopuścił go do publikacji w wydaniu internetowym, posunęli się zbyt daleko.
Czy władze polskie powinny zareagować na to wydarzenie? Według mnie powinny domagać się przeprosin i, ewentualnie odszkodowania.
Wydaje mi się, że powinien zareagować także Watykan(o ile jeszczwe nei zareagował, ale ja na ten temat nic ne wiem), ale w tym przypadku tego typu sprawy rozpatruje się zupełnie inaczej...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Co o tym myslec, to nie bede pisal, bo mozna sie domyslic.

Ale jakie beda skutki tego artykulu? Zadne, w koncu jest ta smieszna wolnosc slowa, w ktorej o Papiezu i chrzescijanstwie mozna pisac doslownie wszystko, ale jak wspomniec cos zle o Izraelu, to od razu jestes antysemita.

Przeprosin domagac sie mozna, ale i tak ich nie bedzie.

dla mnie są idiotami, pozabawionymi dobrego smaku, zwykłymi gówniarzami, którym daleko do prawdziwych dziennikarzy
Po prostu wykorzystuja sytuacje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.177
Posty: 238
Skąd: ...
Zastanawia mnie jedna rzecz- kiedyś chrześcijanie mieli krzyżowców i inkwizycję, a teraz plują nam w twarz a my mowimy, że deszcz pada...
Nie jestem mega-katolikiem, ale bardzo szanuję papieża i religię, a całą ta sprawę pozostawiam bez komentarza...

Na deser zapytam, czy ktoś pamięta co się działo, jak jakaś europejska gazeta narysowała karykaturę Mahometa?
Może to i była przesada, ale w ten sposób mamy ukazane dwie skrajności...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.184
Posty: 403
Skąd: NS
....!!!! Wxczoraj wróciłam z Lednicy (spotkania młodych) i jak puścili Jana Pawła 2 na telebimie to te pare tysięcy osób cokolwiek robili, to wstali, i większośc osób się popłakała. Szczególnie nasz kraj kochał i kocha Ojca Swietego. A Ci anm z 'satyrą' wyjeżdżają.... potrafią dobitnie zranić uczucia innych, bo sami ich już nie mają. Nie wspominając już o Amerykanach, którzy wyprodukowali tą durną kreskówkę o Papiezu i Watykanie....
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.177
Posty: 238
Skąd: ...
Ja się raczej po miejscach typu Lednica nie poruszam, ale uważam, ze papieżowi należy się szacunek, jeżeli nie jako naprawdę uczciwemu przywódcy religijnemu i kompetentnej osobie na tym stanowisku <poczytajcie sobie o dawnych papieżach!>, to przynajmniej czlowiekowi, ktory zawsze odnosił się z szacunkiem do innych...
Poza tym de mortuis aus bene aus nihil...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.157
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
O rany!!!Dzisiejszymi mediami rządzi sensacja,żeby się utrzymać w branży trzeba znaleźć coraz to nową sensację,której czasami ofiarą stają się niewinni ludzie!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Artykuł w "Die Welt" ...
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook