Forum Dragon Ball Nao

» Romeo i Julia

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.043
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Podobałą wam się ta książka ? A może jej jeszcze nie czytaliście ? U mnie to nawet, nawet ta książka osiadła, można przeczytać
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.066
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Że też podoba wam się ten szajs , żyjemy w XXI wieku !!! Takie książki należy szanować, ale jak dla mnie nie niosą ze sobą dla współczesnego człowieka zbyt wiele, dziś nie robią już takiego wrażenia. Wole książki z "naszych czasów"

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.071
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
No jak dla mnie wszystko co pisane w takiej formie jest niezrozumiałe (chociaż ukłony dla autorów), więc nigdy szanownego Romea nie czytałam... Widziałam tylko film (z Di Caprio)
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.861
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Ksiazka mi się podobała bardzo z chęcią bym ją przeczytała jeszcze raz. Mimo, ze niektóre sceny były bez sensu. ale cóż taki był Szekspir. Film był nawet spoko ale nieco mnie denerwował bo był chaotyczny.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.362
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Ksiazki nie czytałem. Ewentualnie fragmenty na lekcjach polskiego. Ale musze przyznać ze film z DiCaprio mi się podobał. Sam fakt ze udało im sie przenieść ten dramat do współczesnosci.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.389
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Książkę i film można określić jednym słowem, mianowicie, beznadzieja...
Ja rozumiem, że kiedyś był to Hit, lecz teraz ?!
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.303
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
ksiazka fajna ale film jeszcze lepszy
+ za leonarda di caprio

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.250
Skąd: ふざけた時代
Kamzo napisał(a):
jak dla mnie nie niosą ze sobą dla współczesnego człowieka zbyt wiele
Niosa, i to bardzo duzo. Dziela Shakespeare'a sa ponadczasowe i zawsze aktualne. Nie znasz sie ;p

Old Shatterhand napisał(a):
Książkę i film można określić jednym słowem, mianowicie, beznadzieja...
To juz swiadczy tylko o Tobie
Nie nazywaj beznadzieja czegos, czego nie potrafisz zrozumiec :p
Bo pewnie nawet nie czytales...

A DiCaprio lama ten film z nim byl cienki.

W ogole to mam ustna z polskiego na temat aaptacji dziel Shakespeare'a.
Spoko pisarz, mimo iz byl z Anglii :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.389
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Buka-chan ^_^ napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
Książkę i film można określić jednym słowem, mianowicie, beznadzieja...
To juz swiadczy tylko o Tobie
Nie nazywaj beznadzieja czegos, czego nie potrafisz zrozumiec :p
Bo pewnie nawet nie czytales...
Bardzo możliwe, że świadczy o mnie...
Książkę przeczytałem z wielkim mozołem, była to moja lektura chyba w gimnazjum. Jak już mówiłem, czytałem z wielkim mozołem, raz po raz dziwiąc się po co mam to przeczytać. Wspomnieć należy, że czytam bardzo wiele książek, a nie lubię być zmuszany do czegoś co wg. mnie jest beznadzieją. A nie świadczy to wcale o głupocie panie Buka, a raczej o guście. Tak to jest, że jedni uwielbiają Romansidła a inni Horrory, bądź komedie...
Czy gdybym tak napisał o tobie, na temat książki "Harry Potter", od razu "zmądrzałbyś" ? Jeżeli mądrość polegałaby na czytaniu dzieł (bo przecież są to dzieła), których się nie lubi to wolę być głupcem i czytać fantastykę...

Ja osobiście wolałbym aby napisane to zostało w formie opowieści (opowiadania) .
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.054
Posty: 118
Skąd: Kielce
Shakespeare był pierwszym romantykiem, to że był ponadczasowy to można już stwierdzić po tym że wyprzedził epokę o jakieś 300-400 lat. Jego dzieła będą aktualne dopóki będą istaniały takie uczucia jak miłość czy nienawiść.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.230
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Trudno jest mi powiedzieć, czy "Romeo i Julia" podoba mi się czy też nie. Jest to lektura szkolna, a jak wiadomo lektury z reguły są nudne, może poza paroma wyjatkami takimi jak "Kamienie na szaniec" czy tragedie greckie. Dzieło to należy rozpatrywać w kategoriach wartości literackich i przekazu jaki ze sobą niesie. Patrząc z tego punktu widzenia otrzymujemy zgoła inny obrazek. Czy według Was nie jest zastanawiające, dlaczegóż to sztuka napisana w XVI w. do dzisiaj święci swoje triumfy, dlaczego inne dzieła tegoż samego autora nie odeszły w zapomnienie jak wiele innych?
Nie przeczę, na pierwszy rzut oka książka jest nudna, do tego napisana niezrozumiałym w dzisiejszych czasach językiem, ba! jeszcze wierszowana. Tylko, że jak siąść i pomyśleć trochę, spróbować zinterpretować treść, wczuć się w klimat, mówiąc "po dzisiejszemu", utwór jest bardzo pouczający i interesujacy, gdyż w przesłaniu niesie te same wzorce, te same wartosci, ktore funkcjonują do dzisiaj w świecie. Wiadomo, iż fikcja literacka zazwyczaj nie pokrywa się z rzeczywistością, ale na pewno możemy wymienić kilka przypadków gdzie podobne historie, zachowania, sytuacje, wzorce miały miejsce. Jeżeli chodzi o samą fabułę. : to nie jest książka akcji, gdzie mamy zaskakujące zwroty, strzelaniny, morderstwa itp. Ważniejsze jest wnętrze bohatera.
Tierdzą niektórzy, że niedobre. Ok, w takim razie napiszczie lepiej. ja przyznaję się od razu, że tak nie umiem. Owszem, mam za sobą próby ale to jest niczym w porównaniu z geniuszem Szekspira. Krytykować zawsze jest łatwo (paradoks , mówię, żeby nie krytykować a jednak przoduję w tej dziedzinie), gorzej wskazać przyczyny.
Podsumowujac, warto przeczytać, chociażby, żeby mieć jako takie pojęcie o klasyce. Tak, podoba mi się "Romeo i Julia" właśnie za ww argumenty. Szanujmy to co mamy.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.237
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Właściwie niedawno to przerabiałem w szkole. Właściwie to wartościowa książka która każdego może czegoś nauczyć, oczywiście wedle gustu i przekonań.

No i kochankowie to nie jedyne trópy w tej książce więc nie jest taka nudna
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Niedawno miałam to w szkole... Szczerze mówiąc czytałam fragmentami... Nawet faajne... Śmierć gł. bohaterów była fajna
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.147
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Nie lubię starodawnych dzieł, nie pasują do dzisiejszych czasów. A Romea i Julii też nie lubię, trudno się czyta i nie lubię romansów
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.820
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Romeo i Julia? Nie lubię, nienawidzę wręcz romansideł. Nie mój klimat po prostu. Książka mi się nie podobała. Miałam wrażenie, że poza konfliktem rodzin i miłości Romea i Julii. o niczym innym to nie było. Poza tym książka zbyt długa nie była, nie lubię krótkich książek. Chociaż może i dobrze. Jak ja czytam romanse to po prostu przysypiam. Za mało moim zdaniem było postaci, a te dialogi po prostu nie trafiały w mój gust. Szczególnie w Romea i Julii. Moim zdaniem ci dwaj bohaterowie są przesadzeni i sztuczni. Ale to tylko moja opinia.
Nie przepadam też za ciągłymi dialogami. Więc takie tego typu oprócz ,,Zemsty" i ,,Dziadów" mi się nie podobały. I oprócz Balladyny.
Sądzę że moja niechęć do tej książki... nie mój klimat. Nie wiem czemu , nie znoszę romansideł jak wspominałam na początku.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Romeo i Julia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook