Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Liceum czy technikum

Strony:   1, 2

Liceum czy technikum?

Liceum czy technikum?
Liceum 68,42% 13 68,42%
Technikum 31,58% 6 31,58%
Wszystkich głosów: 19
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Calibra napisał(a):
W wielu środowiskach da się dosłyszeć, jakoby licealiści byli "mózgami" tego kraju"
Po dobrym liceum znaczna większość idzie na uczelnie wyższe. Po technikum niektórzy już nigdzie nie idą, bo mają papierek.

Calibra napisał(a):
Nie chcę tego porównywać to "genialnych" średnich licealistów z Polskiego i Matmy, ew. jeszcze Geografii (BUAHAHAHAHA).
Nie rozumiem. Po co wymieniłeś akurat te przedmioty?

To, że w liceach jest wyższy poziom nauczania przedmiotów (tych które są w obydwu szkołach), można najobiektywniej zauważyć po tym, kto wygrywa wszelkie konkursy czy olimpiady. Z tego co się orientuję, zwykle są to właśnie licealiści. Oraz jak zdają maturę.

Co mnie to obchodzi, ilu kto przedmiotów się uczy... ja tam osobiście za nauką nie przepadam
Poza tym nie sądzę, bym znalazł w Gdańsku technikum, w którym poziom nauczania matematyki byłby wyższy od tego, co w mojej klasie w liceum.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Naowicz napisał(a):
Po dobrym liceum znaczna większość idzie na uczelnie wyższe. Po technikum niektórzy już nigdzie nie idą, bo mają papierek.
Bo może nie chcą. To, że nie idzie nie znaczy, że jest za głupi za studia, po prostu chce korzystać z tego, że ma papierek. Jakbym miał jakieś zdolnośći to bym poszedł do technikum, ale że z maty i fizy jestem noga to zostałem w liceum. Skończyłem liceum z ultrazajebistą średnią 3,75 z której jestem szalenie dumny, biorąc pod uwagę to, że w ogóle się nie uczyłem, a i w szkole pojawiałem się rzadko, więc jakbym miał krztę talentu do jakiejś dzeidziny, bądź jakieś motoryzacyjno- budowlane(choć nie powiem, tutaj trochę pracowałem, nie wiele, ale coś tam wiem) zainteresowania to technikum również bym sobie poradził.
Trudno ocenić czy liceum jest lepsze, czy też technikum z uwagi na różnorodność programów nauczania i jego intensywności.
A do olimpiad w technikum się nie uczą, bo mają coś na głowie przedmioty zawodowe.
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Ocena moim zdaniem nie jest tu potrzebna.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Wybieram LO.
Profil humanistyczny z rozszerzonym językiem, historią i czymś jeszcze. Dlaczego?
Bo się będę mógł opieprzać bardziej niż ludzie z mat-fiz, biol-chem nie wspominając o technikum.

Aha. Jeszcze jedno. Nie mówcie, że w Liceum się mniej uczycie - to nie jest prawda. Przedmiotów macie mniej, szczególnie w trzeciej klasie, ale z tych przedmiotów jest ostry zapieprz. Szczególnie jeśli ktoś ma się zamiar wybrać na jakąś dobrą uczelnię, a nie na podrzędną politechnikę (u mnie, w Rzeszowie, na polibudę przyjęli jednego gościa co nie miał matury o_o).

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.045
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Calibra & Laru-chan:
Dziwnie oceniacie licealistów. Skąd wy bierzecie te pomysły, że w LO się mało uczy ? Ja mam 14 przedmiotów i tak średnio licząc to 7 lekcji dziennie, więc wasze argumenty są tutaj bezpodstawne. Jak dla mnie LO jest dużo lepszą opcją, bo można się czegoś pożytecznego nauczyć, zdać maturę i też iść od razu do pracy. W Technikum natomiast siedzi się cztery lata (o rok więcej) i takie same efekty.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.836
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
eMate napisał(a):
Jak dla mnie LO jest dużo lepszą opcją, bo można się czegoś pożytecznego nauczyć, zdać maturę i też iść od razu do pracy. W Technikum natomiast siedzi się cztery lata (o rok więcej) i takie same efekty.
Po pierwsze, w technikum uczysz się do matury także. Po drugie, uczysz się nie tylko pożytecznych rzeczy, związanych z maturą, ale jeszcze bardziej pożytecznych rzeczy związanych z przygotowaniem do zawodu. Co z tego, że ryjesz historie czy matmę, skoro w zawodzie Ci to się potem na nic nie przyda. Po 3 może i masz rok więcej, ale za to nie patrzą na Ciebie z góry, kiedy idziesz do pracy, bo masz już jakieś predyspozycje zawodowe. Podsumowując: Twoje stwierdzenie, że są takie same efekty, jest zgoła mylne ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.233
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
A na wała mi sto dodatkowych przedmiotów i zapierdzielane do późnych godzin, skoro mogę bezboleśnie przetrwać w ogólniaku? Ba! O wiele łatwiej zdać maturę i mieć dobre studia w kieszeni? Co do argumentów, że w liceum jest jakboby mniej przedmiotów... w mojej budzie było ich 17... Do pracy można dostać się bez problemu.
Calibra napisał(a):
Co w tym czasie robi licealista? Chodzi do szkoły muzycznej, na kółko taneczne lub bandażuje palce od nawalania w klawiaturę kompa, ot co, przyjemności, tak to tylko Milka.
Oczywiście, a ci co wybrali inaczej... ich ból, tylko niech potem nie jęczą, że biedaki tyle muszą kuć...
Poświęcenie dla idei i cierpienie to bardzo ładna cecha. Ale u innych. Ja wolę szybciej i efektowniej osiągnąć podobny rezultat, bo mi tak po prostu wygodnie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Darkonever
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 6.063
Ostrzeżenia: 2
Posty: 3
Odpowiedz brzmi technikum.

Po liceum nie masz żadnego zawodu
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.738
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
eMate napisał(a):
Ja mam 14 przedmiotów i tak średnio licząc to 7 lekcji dziennie, więc wasze argumenty są tutaj bezpodstawne.
Ja mam 18 i średnio 8 lekcji dziennie. Łatwo podliczyć


eMate napisał(a):
Skąd wy bierzecie te pomysły, że w LO się mało uczy ?
Nie powiedziałem że mało. Po prostu w podstawieniu do obciążenia mózgów absolwentów technikum to faktycznie mało . . .
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.822
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Heh a ja wybrałam Liceum i wcale nie żałuję. A czemu nie technikum?
Raz- u mnie w moim zadupiu są z 3/4technika. Ich poziom jest bardzo niski i wszystkie 4 są pośmiewiskami. A licea? Są 4 ale te do którego chodzę jako jedyne mi się spodobało. Fajna atmosfera, mili ludzie i poziom wysoki.
Dwa- ten poziom. Jest wysoki, nie ma co tu kryć.
Trzy- praca. Ile mam jej w liceum? Nie policzę. Dużo od nas wymagają i nam zadają. Często nawet zasypiam nad książkami i czasem się nawet nie wyrabiam z lekcjami. Klasówek i kartkówek co niemiara. Ja to normalnie ciągle z nosem w książkach. A w technikum? Z tego co widać i słychać tam jest więcej przedmiotów. Nie wyrobiłabym się ja osobiście.
Cztery- zawód. Ja jeszcze nie jestem pewna co bym chciała robić w życiu. Jestem na profilu z rozszerz. ang/geog/ hist i mam zamiar iść w tych kierunkach i nastawiam się na studiowanie.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.704
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Gdzie ciężej z przedmiotami podstawowymi? Oczywiście w liceum. To że po technikum jest a po liceum nie ma zawodu to dla mnie nie jest argument bo i tak miałem zamiar iść na studia na Akademię Morską a po tej uczelni to ludzi g obchodzi czy mam technika czy nie. Bardziej mnie szczęśliwi szybsze pójście na studia. Jedyne technika jakie by mi się przydały to jakieś mechaniczne czy łączności to bym miał łatwiej na studiach ale perspektywa stracenia roku życia odepchnęło mnie od technikum. Śmieszą mnie idioci co idą do technikum, nie robią technika i jeszcze idą na studia w ogóle nie związane kierunkiem. Może i po technikum wychodzi się mądrzejszym wszak w technikach jest 33,3% więcej zajęć niż w liceum ale jakby porównać 4 lata spędzone w technikum do 3 lat w liceum +1 rok na studiach to sory ale technikowcy z wiedzą mogą się schować.

szczecin
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.145
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ja chodzę do 3 Technikum Ekonomicznego, za rok zdaję więc maturę ^^. Wybrałem TE, bo po technikum zdobędę jakiś zawód, ale po tych 3 latach spędzonych w technikum już teraz wiem, że chciałbym robić w życiu coś innego.
Nauki jest sporo, ale to nie problem.
Chodzi mi o te przedmioty zawodowe i głównie o hmm 'przedmioty ekonomiczne' w ogóle mnie to nie interesuje, ale szkoła do której chodzę jest fajna, klasa też, spox nauczyciele, więc nie narzekam.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
O liceum i technikum pisałem wcześniej, zależy co dla kogo. Ja sam żałuję, że skończyłem marne liceum zamiast budowlanki o poziomie nauczania na poziomie gimnazjum, ale za to z dyplomem technika na koniec. Maturę z historii i tak bym napisał.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.888
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Po długich debatach z samą sobą wybrałam liceum, chociaż długo się wahałam. Co mnie ostatecznie skłoniło do takiego wyboru? Nie mam pojęcia, to chyba było pójście na żywioł.
Moje liceum jest znane w mieście głównie z tego, że jest znane. Ogromny moloch, z miesiąc nie mogłam się nauczyć, gdzie jest dana klasa. Po 10 klas na jednym roczniku, więc ludzi jak mrówek. Aczkolwiek ma to swoje plusy, gdyż nie czepiają się wyglądu. Można mieć dredy, niebieskie włosy, tyle kolczyków ile ciało pomieści, tatuaży zresztą też. Gdyby mieli się każdego czepiać o takie niuanse, to by im czasu nie starczyło, więc całkowicie odpuszczają, zasłaniając się słowami, że "nie liczy się to jak wyglądają uczniowie, tylko co mają w głowie". W innych liceach w Szczecinie jest zwykle inaczej, więc bardzo mnie to cieszy.
Mam 14 przedmiotów, po koło 8 godzin tygodniowo + okienka. Plan beznadziejny, no ale mógł być gorszy. Profil humanistyczno-dziennikarski. Jeśli chodzi o przedmioty wiodące to mam 6 godzin polskiego, 3 historii, 5 angielskiego, po jednej na filozofie i dziennikarstwo. Ogólnie rzecz biorąc ze szkoły jestem zadowolona, aczkolwiek gdybym miała wybierać jeszcze raz, wybrałabym inną, gdyż nie pasują mi tutejsi ludzie.

Z poważaniem.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.704
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Mart napisał(a):
Mam 14 przedmiotów, po koło 8 godzin tygodniowo + okienka.
Chyba dziennie

Jak ktoś mi powie że z 13tki Szczecińskiej wychodzi się głupszy niż ktoś z innego liceum czy technikum to mogę go wyśmiać na miejscu : P

szczecin
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.888
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
ChcęPoznaćTwojąMatkę napisał(a):
Chyba dziennie
Racja, głupi błąd xd
ChcęPoznaćTwojąMatkę napisał(a):
Jak ktoś mi powie że z 13tki Szczecińskiej wychodzi się głupszy niż ktoś z innego liceum czy technikum to mogę go wyśmiać na miejscu : P
13 jest akurat wyjątkowo specyficzną szkołą. Ciężko ją porównać do innego liceum czy technikum, gdyż rządzi się zupełnie innymi prawami xD. Urban robi wszystko, żeby wyprodukować jak największą ilość olimpijczyków ; >.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Mart napisał(a):
Urban robi wszystko, żeby wyprodukować jak największą ilość olimpijczyków ; >.
Ma korzenie Chińskie?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Liceum czy technikum
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook