Forum Dragon Ball Nao

» Warcaby

Lubiecie grać w warcaby?

Lubiecie grać w warcaby?
tak, bardzo lubię 6,25% 1 6,25%
tak 25,00% 4 25,00%
czasem lubie pograć 50,00% 8 50,00%
nie 18,75% 3 18,75%
Wszystkich głosów: 16
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
był juz temam o szachach to teraz będzie o warcabach. Czy lubicie grać w warcaby ?

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
A więc mi jako pierwszemu przyjdzie wypowiadać się o tej grze ?

Tak więc, mimo, iż lubię szachy uważam tą grę dla osób nie dojrzałych jeszcze do prawdziwego wyzwania jakim są szachy. W szachach istnieje tysiące możliwości, miliony sposobów i jeszcze więcej ruchów, tutaj najważniejsze są obstawione boki i zwycięstwo mamy jak w kieszeni.
Krótko mówiąc, nie grałem dwa lata, i wolę pograć w szachy jednak mógłbym w to pograć. I jak wspominałem, gra dla ludzi nie dojrzałych do możliwości jakie dają szachy, idących na łatwiznę, i niezbyt rozwiniętych umysłowo (ostatnie odnosi się do moich znajomych, idiotów, którzy wyłącznie tą grę opanowali).
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Fajna rozgrzewka przed szachami. Jako że w szachy grywam rzadko najpierw wypada przypomnieć sobie plansze itp , do czego warcaby nadają się całkiem nieźle.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Jak ja lubię wasze dyskusje... Spam nie spam, nieważne. Dosyć, że nie na temat.

A co do gry, owszem lubię sobie czasem wyjąć planszę i zagrać. Jak Old przyznał warcaby, rzeczywiście nie dorastają pięt szachom, ale jak się nie ma co się lubi... itd. Dosyć, że jakąś formę myślenia rozwijają.

Old Shatterhand napisał(a):
I jak wspominałem, gra dla ludzi nie dojrzałych do możliwości jakie dają szachy, idących na łatwiznę, i niezbyt rozwiniętych umysłowo (ostatnie odnosi się do moich znajomych, idiotów, którzy wyłącznie tą grę opanowali).
Z tym się nie zgodzę. Wcale nie trzeba być genialnym strategiem, żeby być inteligentnym (mimo że znam przypadki "odwrotne"). A co tej łatwizny... Zależy co kto bardziej preferuje i jakie ma podejście do życia.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Wolę go, albo szachy.
Mój komputer ma naprawde głupią opcję gry w warcaby, gdzie zamiast pionków są łby kociąt...
Nie wiem, kto to wymyślił i nie wiem, w jakim celu, ale diabelnie rozprasza.

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
W dzieciństwie nie potrafiłem grać w szachy, za to w warcaby grałem dość dobrze. Gra ta nie wymaga dużego myślenia, ani specjalnych taktyk, dlatego dla rozluźnienia można sobie pograć, chociaż od mojej ostatniej rozgrywki minęło trochę czasu (8 albo 9 lat).

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Will Turner Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Will Turner
Wiek: 32
Dni na forum: 6.163
Posty: 41
Skąd: Latający Holender
jak jusz nie ma w co grać to sie zagra czasem w warcaby

WCA Są niezniszczalni jak stal, nie wiedza co to strach nie wiedza co to ból Oni wiedza tylko jedno Choppery to ich pasja to ich miłość, nikt ich nie pobije.

OCC To ich kuzyni zza Oceanu Razwem Tworzą jedna gigantyczną spółkę WCA&OCC
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Raczej czasem lubię pograć, gdy nie mam nic do roboty, nie jestem jakimś maniakiem warcabów!
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
nie lubie warcab są nudne jak flaki z olejem;p

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Paulina94 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Paulina94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.082
Posty: 40
Skąd: Wałbrzych
Lubię pograć w warcaby, ale szachy ciągną mnie bardziej w warcabach w ogóle nic nie myślisz jak już nie masz gdzie iść to musisz zbijać a i tak tego pionka stracisz trochę łatwa gra ale nawet fajna.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Paulina94 napisał(a):
w warcabach w ogóle nic nie myślisz
hmm....pozwolę sie z toba nie zgodzić , gdyż tutaj tez musisz myśleć nad ruchami przeciwnika i przewidzieć co ten zrobi , co wymaga uzycia mózgu [ ort! ] ogólnie w warcaby gram czasem i nie powiem żebym narzekał na ten sposób spędzania wolnego czasu...

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Warcaby są dosyć przyjemną grą, potrafią wciągnąć, jednak nie wymagają takiego myślenia jak szachy. Są znacznie prostsze. Zgodzę się z Oldem, że prawdziwym wyzwaniem są jednak szachy. W samą grę gram jednak częściej niż szachy, ale tylko dlatego, iż nie mogę znaleźćpartnerow do szachów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.867
Posty: 72
Cóż szachy trpchę lubie,ale warcab wcale.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Zgodzę się z Filippo, że warcaby to jedna z tych nad czasowych gier, bardzo lubie w nie grać Filipo może zagramy partyjke na kurniku?
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Niezwykły sport... Doprawdy wpływa na kondycję. Nie lubię, ani Tego ani Tego. Chociaż w warcaby grałem ostatnio z 4 lata temu, to w szachy w znacznie dawniejszej dawności, nawet nie pamiętam czy potrafię [chyba jednak nie].
Wolę grać w * karcianego.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Warcaby
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook