Forum Dragon Ball Nao

» SW: KotOR 2: The Sith Lords - gorsza czy lepsza od jedynki?

Która częśc Kotora lepsza?

Która częśc Kotora lepsza?
KotOR 1 60,00% 3 60,00%
KotOR 2: The Sith Lords 40,00% 2 40,00%
Wszystkich głosów: 5
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.151
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Na pewno każdy fan Star Wars pogrywał w tą gierkę, która jest kontynuacją KOTOR-a 1. Grę zaczynamy tym razem jako jedi, nie jako łajdak, zwiadowca czy żołnierz w jedynce. Dzięki temu nasza postać będzie dużo potężniejsza od postaci z jedynki, czyli Revana. Przy nim Revan to dziecko. Dodatkowo możemy zdobyć klasę prestiżową jako Jedi: Mistrz Broni Jedi, Klucznik Jedii mistrz Jedi i jako Sith: Niszczyciel Sith, lord Sith i Zabójca Sith. Również w grze są nowe elementy walki takie jak: styl walki mieczem świetlnym i zachowania(agresywne,defensywne,statyczne,wsparcie ogniowe i Jedi wsparcie).Nie zapominajmy też o nowych mocach np. Force Crush (najlepsza)itd.

W czym lepsza od jedynki? Właśnie w walce, jest bardziej dopracowana.
W czym Gorsza? W fabule i w lokacjach! Pod względem fabuły kuleje, jest trudna do zrozumienia, wiele wątków jest nie wyjaśnionych np. planeta
robotów(jest na nią modyfikacja) oraz lokacje i misje, niedopracowane, dwie planety: Dantooine i Korriban żywcem(wygląd lokacji) przeniesiona z jedynki.
Jeżeli widzicie jakieś inne wady lub zalety, piszcie!!!
Dla mnie gra jest przyzwoita, nie jest wielkim hitem, ale to wszystko przez firmę Lucas Arts, ktorą naciskała na datę premiery i przez nich Obsidian nie mógł jej dopracować!

Miała szansę by być lepsza gdyby tylko została dopracowana, niestety nie została ,a wszystko przez Lucasa Arts. Należy więc postawić na modyfikacje, znalazłem dwie fajne, które dodają planetę Coruscant i planetę robotów

Avensus: zmieniłem nazwę tematu i ankietę na poprawną
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.524
Posty: 885
Oczywiście ze gorsza...dziwnie dwójka sie w ogóle skończyła,wątła fabuła,za mało śmiesznych tekstów,nie wiem osobiście bardziej mi się spodobała pierwsza część....
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
No więc Knight's of the Old Republic I była grą przełomową. Została tytułowana najlepszym RPG'iem roku przez wiele wydawnictw i serwisów. Fabuła była świetna, bardzo ciekawa i dość zaskakująca. Wiadomość, że to nasz bohater jest Darth Revanem wielce mnie zaskoczyła. Postać Bastilli Shan i Cartha Onasiego są naprawdę wybitne.
Grafika i muzyka są bardzo fajne i przyjemne dla oka jak i ucha. Nie można się przyczepić.
W pierwszej odsłonie nie podobało mi się, że nie można awansować na wyższą klasę, tj. Padawan->Jedi->Jedi Knight->Jedi Master. Nie było też stylów walki czy tak świetnej walki mieczem świetlnym. Tego mi brakuje. Reszta bez zarzutów.

Knight's of the Old Republic II: The Sith Lords, to kontynuacja, która była robiona w pośpiechu. Szkodliwy nacisk LucasArts wpłynął znacząco na jakość gry. Można spotkać tam wiele wyciętych elementów, postaci, wątków czy nawet planet. Pomimo tego śmiem stwierdzić, iż była to bardzo dobra gra, którą obecnie przechodzę po raz 4ty. Postacie są naprawdę zaskakujące. To co dowiadujemy się o Krei czy o Attonie Rand jest dość ciekawe. Fabułą z jedynką przegrywa, bo tu jest bardziej zawiła i suma sumarum nie wiemy jak jest naprawdę.
Co do grafiki i muzyki, to niewiele się zmieniły. Prawdę mówiąc podobnie jak w pierwszej części.
To czego brakowało w pierwszej odsłonie, ukazało się właśnie w tej. Świetne walki na lightsabery, więcej możliwości, no i oczywiście awansowanie w klasach Jedi/Sith. Osobiście preferuję grę Jedi Sentinel->Jedi Weapon Master ; >

Podsumowując - obie części są grami niezapomnianymi, ale jednak muszę przyznać, że pomimo tych wyciętych rzeczy, KotOR II: The Sith Lords wygrywa pod kilkoma małymi względami.

P.S. Taka ciekawostka. Już od kilku lat trwa pewna akcja, która ma na celu przywrócenie wyciętych scen, postaci, wątków etc. w KorOR II. Akcja ta nazywa się Restoration Project. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.151
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.151
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
O co myślicie o misjach, w której są ciekawsze, ja myślę że również w 1!
A jeżeli chodzi o granie, graliście zawsze po jasnej czy po ciemnej stronie, bo ja zawsze po jasnej, bo gra po tej stronie mocy była dużo ciekawsza i dłuższa, chociaż też lubiłem grać po ciemnej, lubiłem to jak wyglądał bohater, mroczny!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » SW: KotOR 2: The Sith Lords - gorsza czy lepsza od jedynki?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook