Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] VII część Harrego Pottera czyli Harry Potter and the Deathly Hallows

Strony: 1, 2  
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.152
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Wyszła już w Polsce VII część w języku angielskim. Polska wersja językowa ukaże się dopiero za pół roku! Podobno(tak czytałem w ANgorze)Hermiona i Hagrid mają zostać uśmierceni i Harry w końcu pokona Voldemorta, pana ciemności. Myślicie,że to prawda?Ja myślę,że to całkiem możliwe, a wy?
A co w ogóle sądzicie o Harrym potterze? Ja średnio lubięksiążki J.K. Rowling z serii Harry Potter.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez mihesz: 02.08.2007, 10:23
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.179
Posty: 403
Skąd: NS
To jakie inne oprócz Pottera znasz książki Rowling? ;P

Heh, w sumie kiedyś nienawidziłam Harry'ego Pottera. Tak jakoś wyszło mijałam plakaty i sie krzywiłam. Gust sie zmienia i przeczytałam pierwszą część, potem drugą i tak sie zaczeło. Mam 5 i 6 a teraz czekam tylko na 7. W sumie mogli napisać wszystko, (Oh, uwielbiam Angore) kiedyś też pisali coś o 6 części co okazało się półprawdą. A Rowling znamy z tego że lubi 'uśmiercać' ;P (Ciekawe jakby gdzieś napisali że Rowling umiescila w HP 'smocze kule' i wszystkich powskrzeszaja fani by uwierzyli? )
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.137
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Jak moja siostra kupi sobie HP Top wam powiem czy to prawda czy nie z tym że Hermiona i Hagrim maja być uśmierceni. A do tej pory bądźmy dobrej myśli
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.179
Posty: 403
Skąd: NS
zanim Ty zaczniesz czytać po siostrze to my już dawno skończymy ;P
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.137
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
ja nie czytam, proszę ciebie, ja wole film obejrzeć i będę miał to samo, tylko że nie będę oczu forsował
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.179
Posty: 403
Skąd: NS
O nie, film z książką (w wielu przypadkach) ma male powiązanie. Dzieje się "mniej więcej" (bardziej mniej) to samo. Np. w 4 części ogladam ogladam, czekalam na moment ze sfinksem a tu nie ma, bardzo duzo swietnych scen tez gdzies wyparowało. Zreszta jeszcze 5 część nie weszła do kin a Ty mówisz o 6 ?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.618
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
No więc, od około 5 klasy podstawówki czytałem Harry'ego Pottera. Zachęciła mnie do tego koleżanka, a potem kuzyn. Pamiętam, że uprzednio śmiałem się z tej książki i bohaterów ;p Jednakże po przeczytaniu Kamienia Filozoficznego zmieniłem zdanie i stałem się jednym z fanów.
Obecnie uczucie do tego dzieła nie jest już tak wielkie, ale i tak ciekawość sieka mi duszę, tak więc z pewnością zakupię Deathly Hallows (bo tak nazywa się VII tom).

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.041
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
A ja nie czytałem HP, nie czytam i nie będę czytać. Nie lubię zbytnio Harrego Pottera, więc dużo na ten temat nie mogę się wypowiedzieć(odnośnie książki).
Filmy widziałem i w sumie takie sobie są, ale da się jako obejrzeć.

Swoją drogą, jeżeli zakładasz temat to z łaski swojej pisz dokładny tytuł książki.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.137
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
I żeby był po polsku a nie po angielsku!!
Madziuu$ Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 6.108
Ostrzeżenia: 1
Posty: 7
ja wueieeeeeelbiam pottera < 33 .
przeczytałam całą sagę dotychczasowych wydanych książek oprócz szóstej części [szóstą czytałam tylko raz.] po ok. 8 , 9 razy ...
juz nie mogę się doczekać tej 7 , szkoda tylko , że tak póżno u nas będzie .
Wiem , że tłumaczenie i te sprawy ale w Niemczech ma być już w październiku a oni mają tyle samo roboty co my więc ..

[ aha a co do tytułu to po polsku nie jest jeszcze zbytnio znany wielu ludziom więc chyba dlatego autor napisał w temacie tytuł po angielsku xPP ale jeśli już to po polsku tytuł brzmi ' harry potter i śmiertelne relikwie ' . ]
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.648
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Pottera czytałem. Rowling podziwiam że z takiej szmiry potrafiła stworzyć coś czym się zachwycają miliony. Po prostu jej język pisania jest krótki, prosty i zrozumiały. Fabuła jest tak oklepana że beznadziejna, bohaterowie prości, a jednak. Siódmą część kupię, jak naprawdę nie będę miał na co kasy wydawać. W co wątpię.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Szarak napisał(a):
Pottera czytałem. Rowling podziwiam że z takiej szmiry potrafiła stworzyć coś czym się zachwycają miliony. Po prostu jej język pisania jest krótki, prosty i zrozumiały. Fabuła jest tak oklepana że beznadziejna, bohaterowie prości, a jednak. Siódmą część kupię, jak naprawdę nie będę miał na co kasy wydawać. W co wątpię.
Niechby i była do dupy wg Ciebie... Ale skoro jest zła skąd w takim razie takie rzesze fanów, ba! fanatyków? Zastanawiam się nad tym problemem od dosyć dawna i nic mądrego do głowy mi nie przychodzi. Wiele książek jest napisanych jak Ty określiłeś HP, ale dlaczego ta jedna się wybiła? Chociażby z tego powodu nie należy jej krytykować (nie jest to zabronione, ale już coś ocierać się o obrazę nie jest przejawem mądrości... uważam, że każdemu dziełu, choćby nie wiem jak najgorszemu należy się szacunek).

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.740
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Uchiha Sasuke napisał(a):
ja wole film obejrzeć i będę miał to samo

tylko że w proszku

Ale wracając do dyskusji. Koleżanka wyżej ma cholerna rację. Z Harrym Potterem jest jak z anime. W szkole na przerwie, w domu i gdziekolwiek indziej, puszczasz sobie anime, ktoś widzi i się nabija, choć sam jest wielkim fanem anime. Taka jest Polska, to okrutne ale prawdziwe. Dziwimy sie politykom - może i słusznie, ale sami tacy jesteśmy, nie wszyscy, ale tak jest. Dziwimy sie lekarzom, a sami nie chcemy pracować za najniższą krajową. Nie jestem znawcą w sferze polityki, ale domniemam że jedyna koalicją rządzącą w Naszym krajem powinien być sam rząd - cały rząd, kraj to wspólne dobro, symbol dziedzictwa wiary i pierwszy nauczyciel, taki sam dla wszystkich, dla każdego . . .

Osobiście w życiu codziennym nie mam kontaktu z Harry'm Potterem, nawet mnie to nie kręci. Ale gdy tylko wychodzi nowy tom, żar odżywa, ciekawość i chęć nowego doświadczenia nakazują mi pożyczyć kolejny tom od siostry Uchichy Sasuke vel Nero

Pozdro
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.307
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
ja tak jak R4zeil nie czytałam Harrego Pottera i czytać nie będe. Harry Potter to według mnie nie tylko beznadziejna książka ale i beznadziejny film. Mówicie że dopiero wyszła angielska wersja?Mojej znajomej rodzice kupili już 2 tygodznie temu polską.

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.546
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja natomiast przeczytałem pierwsze 4 tomy HP, które bardzo mi się spodobały. Amidalo, przełam się, a może i Ci się spodobają To nie jest wcale takie żałosne, jak uważasz. Jak już sie wczytasz, to nie możesz się od książki odczepić
Ostatnio kolega pożyczył mi 5 tom Harrusia, który jest bardzo obszerny i jak tu sie do niego zabrać, nie wiem.
VII część jest podobno krótsza..

Co do filmu, myślę, że wszystkie części, które do tej pory oglądałęm ( a były 3 ), wyszło dobrze.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.176
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ishido napisał(a):
5 tom Harrusia
to chyba Zakon Feniksa ;p


Amidala napisał(a):
Mojej znajomej rodzice kupili już 2 tygodznie temu polską.
Zapytaj sie ją jakim cudem jak w telewizji mówili ze polska wersja ukaże się dopiero za kilka miesięcy

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.838
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ładny bajer z tą polską wersją ;]. A tak a propos, mógłby ktoś mi powiedzieć, jak się skończy, lub dać link do angielskiej całości książki ?.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Amidala napisał(a):
Mówicie że dopiero wyszła angielska wersja?Mojej znajomej rodzice kupili już 2 tygodznie temu polską.
Czy ty zastanowiłaś się nad tym chwilę co napisałaś? Nawet przy przeciekach (a zaiste duże musiałby by być te przecieki) podobna sytuacja jest niemożliwa. Albo perfidnie kłamiesz, albo uwierzyłaś znajomej na słowo. Jeżeli jednak to drugie, w podobnym wypadku nie wiem co twierdzić o stanie twego umysłu...

Co do filmów, w większości są kiepskie, choć beznadziejnymi ich nie nazwę. w zasadzie największym błędem są niezgodności z treścią i zbyt powierzchownie przedstawione niektóre fakty. Niestety Amidalo ale Twojej opini nie uznam za wiarygodną. Sądząc po sposobie pisania o książce jak i innych aspektach widocznych na forum (chociażby wyżej przytoczony cytat, ale i nie tylko HP mam na myśli), mniemam iż nigdy HP nie czytałaś, być może tylko pierwszy tom (który nawiasem mówiąc różni się od reszty i rzeczywiście jest dziecinny). Z tego co czasem o sobie wspomnisz widzę, że interesujesz się rzeczami moim zdaniem gorszymi i bardziej komercyjnymi. Mając tylko takie porównanie praktycznie nie masz co dyskutować.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.740
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Coś mnie zastanawia. Wiele osób twierdzi że Harry Potter to żałosny cykl dla nierozwiniętych siedmiolatków, ale aż dziw bierze, jak bardzo są ciekawi jego zakończenia . . .
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.172
Posty: 238
Skąd: ...
Przeczytam, ale tylko po to, aby dokompletować serię. Nie mówię, że jest to książka dla niedorozwiniętych, ale z tomu na tom, wydaje się jakby "przeciągana na siłę"

Na razie wszyscy <I ja także > przygotowują się na wielkie zakończenie. Jeżeli po tak długiej i burzliwej serii, będzie to "I żyli długo i szczęśliwie i mieli dużo dzieci" to mi chyba ręce opadną...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] VII część Harrego Pottera czyli Harry Potter and the Deathly Hallows
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook