Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] American History X / Więzień nienawiści (1998)

Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 68
Dni na forum: 7.062
Posty: 501
Co wy sadzicie o tym dosc kontrowersyjnie-rasowym filmie ? prawdzie nie jestem skinheadem ale podoba mi sie film, dosc ciekawa fabuła, brak owijania w bawełne itd ... czekam na wasze zdanie

END
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
edward norton jest wielki ( vide fight club) . Nie jestem rasista lecz asfalt powinien lezec na ziemi. jesli chodzi o film to nie jest on bynajmniej gloryfikacja rasizmu a raczej jego nagana , gdyz mowi o skutkach jakie z niego wynikaja. mimo to nie lubie afroamerykanow ( a nie wsystkich murzynow). wqorwia mnie kultura hiphopowa i wszystko co z nia zwiazane. oczywiscie sa wyjatki jak samuel l. jackson.

wracajac do filmu . jak zauwazyles jest kontrowersyjny , lecz gdyby nie ostre sceny pewnie nie trafilby do nikogo.pokazane sceny ( gryzienie chodnika , cwelenie itp ) daja wiecej do myslenia niz jakiekolwiek wyklady i manifesy , ktore nie pokazuja jakim zagrozeniem jest rasizm

z tego co napisalem wynika ze pewnie sam jestem zagrozeniem dla spoleczenstwa szczegolnie ze jestem lysy , lecz nie dla spoleczenstwa polskiego gdyz tu afroamerykanow jest niewielu , a ci ktorzy sa w wiekszosci wyrwali sie z tej kultury za co ich szanuje

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W filmie przedstawiono historię dwóch braci, Dereka Vinyarda i Danny'ego Vinyarda. Starszy Derek po śmierci ojca przyłączył się do nazistowskiej grupy skinheads gdzie został bardzo ważną postacią. Gdy trafił do więzienia, w ślady starszego brata poszedł młodszy. Film ma bardzo ciekawą formułę, tj. przedstawione są pierwsze 2 dni po opuszczeniu więzienia przez Dereka, oraz wspomnienia jego i Danny'ego.
Oglądał ktoś może? Jakieś wrażenia?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.647
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Jeden z moich ulubionych filmów. Szalenie ciekawy i każdemu powinien dać do myślenia. Nie chcę zdradzać żadnych szczegółów, dlatego jedynie gorąco polecę, bo naprawdę warto.
Ponadto: Edward Norton w kolejnej, zajebistej roli, sprawuje się znakomicie.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wczoraj z bratem oglądnąłem bardzo dobry
Szkoda, że nie zrobili pod koniec jeszcze paru scen, jak zachowa się ten co wyszedł z więzienia, ale i tak jest spoko. Dobrze grał ten czarnuch w więzieniu co pracował z tym rasistą.
Film jest dosyć brutalny, scena z tym czarnuchem i ustami to ledwo co się przełamałem, żeby zobaczyć.

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Mateusz. napisał(a):
Film jest dosyć brutalny, scena z tym czarnuchem i ustami to ledwo co się przełamałem, żeby zobaczyć.
Ja się prawie popłakałem. Ze śmiechu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Z tego co napisałem czy ze sceny z czarnuchem?

Może i racja że tych elementów nie było wiele, ale parę ich wystąpiło.

Obraz
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.913
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Film zajebisty. Tylko jedna scena była *, ta pod prysznicem. Oczywiście na koniec jak zwykle musieli wszystko *, rozgrzeszając główną postać, która to niby zmieniła się na lepsze.

Mateusz. napisał(a):
scena z tym czarnuchem i ustami to ledwo co się przełamałem, żeby zobaczyć.
Obraz

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ej no dobrze wiesz, że ten gif jest śmieszny, ale sposób w jaki to zostało ukazane w filmie już nie, nie wiadomo było czy pokażą łamiące się zęby czy usłyszymy tylko dźwięk. Ja sobie wyobraziłem w spowolnionym tempie łamiące się zęby i krztuszenie się tego Murzyna.

Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.040
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Powiem szczerze, że film jest dosyć dobry i ciekawie jest ukazana przemiana głównego bohatera.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Świetny film. Bardzo mnie wciągnął od samego początku. Ciekawość ani razu nie pozwoliła mi spojrzeć ile czasu zostało do końca, jak często mam w zwyczaju podczas oglądania kiepskich bądź średnich produkcji. Szczerze mówiąc początkowo byłem w lekkim szoku, że takie rzeczy istnieją naprawdę. Mam na myśli rasizm, nienawiść do innych ras. Chodzi mi o to w jaki sposób się to przejawia, bo sam fakt jest powszechnie znany każdemu człowiekowi na świecie. Bardzo ładnie pokazali nam przemianę Dereka, którego genialnie zagrał Edward Norton. A zadanie miał trudne, bo postać może wydawać się cholernie trudna do zagrania (rola po prostu świetna), a poradził sobie z tym znakomicie. Mogę się przyczepić trochę do tego jak szybko swoje poglądy i zachowanie zmienił Daniel. Mogli to trochę wcześniej zacząć, bo historia jego brata i jego zmiany była dłuższa, zdecydowanie bardziej rozbudowana. Być może zadziałał autorytet jakim był starszy brat dla młodszego Vinyarda. Jednego się na pewno nauczyłem z tego filmu - nienawiść niszczy, zabija na jakiś tam sposób człowieka od środka. A! Jeszcze jedna kwestia. Fajnie pokazane jak łatwo poglądy ludzi, których lubimy, szanujemy, cenimy przechodzą na nas. Ojciec zaraził syna, który wciągnął w swoje myślenie młodszego brata. Polecam.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Dramat] American History X / Więzień nienawiści (1998)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook