Forum Dragon Ball Nao

» Lian Hearn - Opowieści rodu Otori

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Czytał ktoś z Was?
Ja ostatnio przeczytałem pierwszą część "Po słowiczej podłodze", bo więcej nie posiadam.

Na początku (dość długi był ten "początek") nudna mi się wydawała, ale później było co raz lepiej (zaczęło się coś dziać i te sprawy)

Tutaj macie recenzję
-> http://www.gildia.pl/fantasci/ksiazki/hearn_ ... j_podlodze

Jak ktoś lubi Japonię, jej kulturę i takie tam, to polecam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 29.02.2008, 15:54
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Gotenkskun napisał(a):
Na poczatku (dosc dlugi byl ten 'poczatek') nudna mi sie wydawala, ale pozniej bylo co raz lepiej (zaczelo sie cos dziac i te sprawy)
Zgodzę się z powyższym, bo rzeczywiście tak jest. Ale jak na mój gust trochę mało o kulturze japońskiej. Gdyby to było osadzone w innych realiach wątpię czy to zostałoby vhoćby zaszczycone wzrokiem (oczywiście w moim przypadku). No i małe nawiązanie do tytułu, raptem parę elementów... Wyznania Gejszy jako książka traktujaca o Japoni były o wiele lepsze.
Ale jednak warto przeczytać, gdyż to pozycja dosyć ciekawa.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Obecnie posiadam drugą część "Na posłaniu z trawy". Przeczytałam "Wstęp" i... tyle. Potem w ogóle nie mogłam się w niczym połapać. Chyba bez przeczytania pierwszej części, druga nie przejdzie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Drakan napisał(a):
No i małe nawiązanie do tytułu, raptem parę elementów...
Co w tym złego?

Laru-chan napisał(a):
Chyba bez przeczytania pierwszej części, druga nie przejdzie.
No w sumie, pewnie tak
No bo jak to tak od tyłu czytać, to nie Gwiezdne Wojny <lol>

Ja aktualnie czytam właśnie drugą część - "Na posłaniu z trawy" - przy czym czytam rzadko i niewiele, raz na tydzień, albo jeszcze gorzej.
Jestem w ponad połowie, ale już akcja zaczyna się rozkręcać. Chociaż ja już nawet nie pamiętam, na czym zakończyła się pierwsza część, a na czym zaczęła druga o_O

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
o_OMGotenks napisał(a):
Co w tym złego?
Nic, ale ja jakoś za podobnymi zabiegami nie przepadam...

A skończyło się tak, że ucięli głównemu złemu głowę, bohater odzyskał (a raczej zdobył) kobietę, ale musieli się rozstać. Upominało się o niego tzw. Plemię.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jakiś czas temu skończyłam czytać drugą część i jakoś nie mam siły zabrać się za trzecią... Cholernie zawiła akcja. No i straciłam troche szacunek do tej "trylogi" po tym jak została wydana czwarta część. Czego to się nie robi dla kasy ;]

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
Cholernie zawiła akcja.
Eee, wcale nie ;p
W miarę prosta, tylko nazwiska czasem się mogą mylić.

Ja niedługo właśnie skończę drugą czytać, podoba mi się, w końcu po połowie książki coś się zaczęło dziać.

Mart napisał(a):
Czego to się nie robi dla kasy ;]
Jeśli coś jest dobre, to niech ma i 10 części...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No a mi się często zdarzało, że komplenie nie rozumiałam czytanej sytuacji i musiałam cofnąć się o pare akapitów, żeby dowiedziec się o co chodzi..

Taaa, niech sobie będzie 10 części, ale niech na początku nie deklarują się, że będą tylko 3 ;]

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.793
Posty: 514
Skąd: Pluton
Właśnie to czytam
Pożyczyłam od kuzyna, mam czas do wakacji, kiedy to oddam książkę (nie no, planuję to skończyć w te święta^-^').
W sumie wstęp wielce nudny mi się nie wydał - może dlatego, że zabrałam się za czytanie po dużej porcji literatury z romantyzmu (kiedy to marzyłam aby w końcu przeczytać coś normalnego i pisanego prozą -.-').
Z braku czasu jednakże czytałam to po kawałach. Dopiero kiedy nadeszły święta mam czas aby czytać jak 'należy' (poza tym w ubiegły weekend zobaczyłam wszystkie części w empiku i jakoś nabrała mnie ochota na przeczytanie tego, kiedy w końcu będzie 'wolne'). Hym, po dość długiej przerwie miałam nieco problem z ponownym zorientowaniem się 'kto jest kto' - jeśli mowa o imionach.
Obecnie jestem w środkowych partiach^^ Czyta się bardzo fajnie, a jak skończę to zobaczę jak będzie brzmiała moja ostateczna opinia (choć nie sądzę aby się wielce zmieniła)

Pozdrawiam.

---
Edit:
Taaa, niech sobie będzie 10 części, ale niech na początku nie deklarują się, że będą tylko 3 ;]
Rzadko kiedy takie deklaracje pokrywają się z rzeczywistością Czy to w literaturze, czy to w filmach^^ Więc takie zmiany mnie raczej nie dziwią

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
mi się często zdarzało, że komplenie nie rozumiałam czytanej sytuacji i musiałam cofnąć się o pare akapitów, żeby dowiedziec się o co chodzi..
No to w takim razie musisz czytać uważniej, żeby się później nie cofać.

Mart napisał(a):
Taaa, niech sobie będzie 10 części, ale niech na początku nie deklarują się, że będą tylko 3 ;]
Ja tam nic o tym nie słyszałem, że to miała być trylogia

Ja aktualnie czytałem drugą część, co środy, przed japońskim, jakoś tylko wtedy czas miałem na czytanie... i w tę skończyłem. W sumie takie zakończenie słabe, no, brak zakończenia... wojny mają się zacząć, może być ciekawie może więcej krwi się poleje.

edhel, dokąd już doszłaś, czy przeczytałaś całość?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
<z książką na kolanach>
"Jej wieloletnie zainteresowanie Japonią zaowocowało trylogią Opowieści rodu Otori"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
"Jej wieloletnie zainteresowanie Japonią zaowocowało trylogią Opowieści rodu Otori"
No dobrze, ale kto to napisał? Chyba nie sama autorka, i nie miała z tym stwierdzeniem nic wspólnego. To, że, jak napisała trzecią część i ktoś stwierdził, że to musi być trylogia, to już trudno, nie jej sprawa.
Czy ona deklarowała, że to trylogia? Pewnie nie, ale nie wiem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
W pierwszej części chyba było napiane, że to będzie trylogia. Muszę wstąpić do biblioteki bo w domu posiadam tylko drugą i trzecią.
No, wiem że była jakaś deklaracja, że to będzie trylogia..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
"Jej wieloletnie zainteresowanie Japonią zaowocowało trylogią Opowieści rodu Otori"
Też to mam w swojej książce. Ale zamiast "trylogią" jest "cyklem" ^^

Mart napisał(a):
No, wiem że była jakaś deklaracja, że to będzie trylogia..
W tej samej książce, we wstępie jest "akcja trzech książek bla bla bla", ale to jeszcze niczego nie dowodzi
Akira miał skończyć DB po 2 tomach, ale fani nie pozwolili. I całe szczęście.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.793
Posty: 514
Skąd: Pluton
edhel, dokąd już doszłaś, czy przeczytałaś całość?
Lol, tak W końcu skończyłam ^__^" A konkretniej w przedostatnim tygodniu szkoły

Książka przypadła mi do gustu ^__^ Czytało się łatwo i przyjemnie. Jedna rzecz mi pod koniec nie spasowała, ale wnioskuję, że to tylko literówka w druku Nie pamiętam teraz dokładnie (bo nie mam książki pod ręką), ale osoba, którą uważałam za kobietę (bo chyba nią była ) wypowiedziała zdanie w rodzaju męskim Przeczytałam ten fragment parę razy, próbując się zorientować o co chodzi - ale albo ja nie zakapowałam, albo to faktycznie jakiś błąd w druku
Hmm, mam nadzieję tylko, że z natłoku różnych wrażeń, które miałam w czasie gdy czytałam książkę, to jednak coś z niej pamiętam ^__^" W każdym razem ze spokojem będę mogła ją oddać kuzynowi (gorzej z tą drugą, która dopiero zaczęłam, ale i tak chwyciła mnie ochota na inne klimaty, więc przeskoczyłam się do biblioteki ).
Fajnie by było jakby wpadła mi w ręce kolejna część, jednakże wątpię aby nastąpiło to w najbliższym czasie A raczej nie będę korzystać z empikowej zawartości Tak czy inaczej, oczekiwałam nieco więcej po końcówce. Co prawda tego i owego się nie spodziewałam, ale mimo wszystko można się było wielu rzeczy domyśleć.

Nie zgodzę się chyba tylko z jednym:
Drakan napisał(a):
No i małe nawiązanie do tytułu, raptem parę elementów...
Owszem, elementów było mało, ale jednak się przewijały co jakąś chwilę. Jednakże dla mnie tytułowa słowicza podłoga to nie tylko rzecz materialna, wokół, której miała toczyć się akcja (bo to by było dziwne, aby podłoga stała się "bohaterem" i aż tak ważnym czynnikiem - chociaż, czemu by nie (?)). Przynajmniej ja odczytałam ten tytuł jako odzwierciedlenie i symbol umiejętności Takeo^^. A w tym kontekście, nie uważam aby tytuł był mało adekwatny, wręcz przeciwnie^^ - jednak interpretacja dowolna jaki i "gustowanie" w formach tytułów .

Pozdrawiam,
chyba burza idzie ^^.

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Ja dopiero niedawno przeczytałem dwa ostatnie tomy i zakończenie mi się podobało, niby jak z przepowiedni, ale dobre, poza tym fajnie przedstawiona wyprawa do cesarza, kirin, syn głównego bohatera, córka z kotem.

A Sieć Niebios z Shigeru w roli głównej stanowi całkiem dobre dopełnienie, chociaż miej wciągająca, pewnie dlatego, że zna się jej zakończenie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Lian Hearn - Opowieści rodu Otori
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook