Forum Dragon Ball Nao

» Jakie filmy lubisz?

Strony: 1, 2  

Jakie filmy lubisz?

Jakie filmy lubisz?
oparte na faktach 28,57% 2 28,57%
fantasy 0,00% 0 0,00%
dokumentalne/dokumenty fabularyzowane 0,00% 0 0,00%
nawiązujace do wydarzeń autentycznych 0,00% 0 0,00%
totalna fikcja/s-f 28,57% 2 28,57%
oparte na legendach lub innych niepotwierdzalnych wydarzeniach 28,57% 2 28,57%
fikcyjne, ale wydarzenia są prawdopodobne 14,29% 1 14,29%
Wszystkich głosów: 7
Paulina94 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Paulina94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.082
Posty: 40
Skąd: Wałbrzych
Wolicie film na faktach czy fantastyczny (nie pytam się o bajkę np. dragon balla tylko o zwykły film)?? Ja wolę na faktach, ponieważ wiem że to się stało i to mi bardziej upodabnia świat realistyczny. Za bardzo nie lubię fantastyki (tylko w bajkach bo wiadomo i jeden film Fantastyczna 4, Spiderman i nic więcej) Chcę się dowiedzieć co wy wolicie i oczywiście wyjaśnijcie. Może polubię fantastykę

Dai Kaiosama: Uznawszy słuszność argumentów frankiego(patrz 2 strona tematu), wprowadzam zmiany w tym temacie.
pozdrawiam

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Paulina94: 04.08.2007, 22:45
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wszystko zależy od scenariusza. Są durne filmy na durnych faktach , i ciekawe na podstawie ciekawych historii tak samo z fikcją.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Dokładnie. Ale jeżeli miałbym wybierać pomiędzy dwoma świetnymi, zdecydowanie byłby to film oparty na faktach. Bardziej poruszy mnie coś, co działo sie w przeszłości, niż coś fikcyjnego, co nigdy miejsca nie miało, i raczej mieć nie będzie.

Obraz
PALATIAL REGALIA
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
To zależy od faktów,czy są interesujące czy nie. Niektóre filmy zrealizowane na faktach są naprawdę dobre, jak ten film o studentach, którzy lecą w samolocie, który rozbija się w górach, wszyscy są zdesperowani, próbują przeżyć m.in zjadając ciała zmarłych osób, nie pamiętam jaki tytuł miał ten film, może wy wiecie....
Film fantastyczny zależy też od inwencji autora, czy ma on dobry pomysł na fabułę czy nie, czy wymyśli ciekawych bohaterów, oczywiście chodzi mi o ich osobowość i życie...
Z tych dwóch wybieram jednak film oparty na faktach.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja równiez sądze że film oparty na faktach jest lepszy , bo z filmami fantastycznymi to czasem sporo przesadzają...aczkolwiek szkosda że nie ma komedii na faktach atettycznych , tylko same thilerry niemniej zagłosowałem na film oparty na faktach , ale czasami jest zwał bo ogladasz a wiesz jak się zakończy np z historii ;p

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Hm, to i to jest dobre, jezeli trafi sie na odpowiednia historie. Ale chyba takie filmy jak Spider Man, X-Man itd. bardziej lubie. Po prostu trafiają do mnie niezbyt skomplikowane sceny i dobre efekty specjalne
Paulina94 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Paulina94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.082
Posty: 40
Skąd: Wałbrzych
zgadzam się Spiderman, x-men itd. są bardzo dobre, ale czy ty w ogóle oglądasz filmy na faktach tam także jak trafisz na dobrą historię to będzie dobry film. Przy każdym takim filmie uczysz się jak żyć, bo był taki film o człowieku co poszedł do więzienia za narkotyki poprawił się a gdyby nie już by dawno nie żył jak jego kolega bo by go gangsterzy zabili w fantastyce czegoś takiego raczej się nie nauczysz.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Paulina94 napisał(a):
zgadzam się Spiderman, x-men itd. są bardzo dobre, ale czy ty w ogóle oglądasz filmy na faktach tam także jak trafisz na dobrą historię to będzie dobry film. Przy każdym takim filmie uczysz się jak żyć, bo był taki film o człowieku co poszedł do więzienia za narkotyki poprawił się a gdyby nie już by dawno nie żył jak jego kolega bo by go gangsterzy zabili w fantastyce czegoś takiego raczej się nie nauczysz.

I tu się mylisz...
Filmy na faktach nie są nas w stanie wiele nauczyć, bo my czegoś takiego nie będziemy mieli szansy przeżyć, katastrofa samolotu, gangster w więzieniu, ludzie to jest Polska, film na faktach może dać nam jedynie rozrywkę, zresztą już bardziej pouczające jest ostrzeżenie na produktach ze sklepu...
Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, ale raczej za mało ich widziałem by zmienić zdanie.
Co się natomiast tyczy fantastyki, to prawi nam ona olbrzymią ilość morałów, nieraz ukrytych, nie zawsze mówionych wprost. Zachowanie postaci, czy choćby wybierane przez nich drogi również nie są dziełem przypadku, wszystko zależy ile można w tym dostrzec. Nauczyć ? Nie to nie jest odpowiednie słowo, filmy dają nam przykład i pouczają jak powinniśmy się zachować, i to właśnie zawierają również filmy fantastyczne.
Ja oczywiście wybieram fantastykę, choćby z powodu mojego zainteresowania nią.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Paulino, umieszczając pojęcie "filmy fantastyczne" masz na myśli filmy traktujące o magii, czarach, zjawiskach nadprzyrodzonych itp. czy fikcję filmową? JAk wyżej widać kazdy za pojęcie "fantastyka" przytacza co innego...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Paulina94 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Paulina94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.082
Posty: 40
Skąd: Wałbrzych
Chodzi mi o filmy typu Harry Potter, Fantastyczna 4 itd.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Chodzi mi o filmy typu Harry Potter, Fantastyczna 4 itd.
W takim razie "Pulp fiction " i tym podobne są na faktach?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
A Harry Potter i Fantastyczna, Spiderman itd. nie są na faktach?
Przecież każdy wie, że Hogwart istnieje!

Ofc. Wolę Fantastykę, sceny oparte na faktach [ale oparte, a nie jakieś zwykłe produkcje, mające na celu pokazać jakieś żyta tam więsniaka], trafiają się dobre, a wręcz świetne co niektóre... Reszta jest nudna, których człowieka po prostu [ ort! ] nie interesują...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Czekajcie, czy Wy zakładacie, że Fantasy i S-F to to samo ?
Przecież to dwa zupełnie inne gatunki...

Seji_san Napisał(a)
Paulino, umieszczając pojęcie "filmy fantastyczne" masz na myśli filmy traktujące o magii, czarach, zjawiskach nadprzyrodzonych itp. czy fikcję filmową? JAk wyżej widać kazdy za pojęcie "fantastyka" przytacza co innego...
Nie, tu nie chodzi o zrozumienie, po prostu wielu nie dostrzega przepaści między tymi gatunkami.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Old Shatterhand napisał(a):
Czekajcie, czy Wy zakładacie, że Fantasy i S-F to to samo ?
Przecież to dwa zupełnie inne gatunki...

Seji_san Napisał(a)
Paulino, umieszczając pojęcie "filmy fantastyczne" masz na myśli filmy traktujące o magii, czarach, zjawiskach nadprzyrodzonych itp. czy fikcję filmową? JAk wyżej widać kazdy za pojęcie "fantastyka" przytacza co innego...
Nie, tu nie chodzi o zrozumienie, po prostu wielu nie dostrzega przepaści między tymi gatunkami.
I ty tak samo chyba nie zrozumiałeś intencji... Pytam się czy autorcechodziło o filmy takie, których akcja mogłaby się wydarzyć w normalnym życiu czy też filmy mało realne (SF i fantasy też). Film oparty na faktach autentycznych to co innego niż fikcja.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Yoshi
Nameczanin
Nameczanin
Yoshi
Dni na forum: 6.078
Posty: 92
Pytanie jest jakoby retoryczne, gdyż niektóre produkcje oparte na faktach są świetnie, a niektóre gorsze. Tak samo się tyczy to filmów fantastycznych. Trudno mi określić który gatunek jest ciekawszy. niewątpliwie produkcje takie jak "Władca Pierścieni" czy Spiderman są świetne, a filmów opartych na faktac htez jest sporo na przykład [ ort! ] "lot 93". Tak więc nie zagłosuje w tej ankiecie.

Pozdro

Obraz
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
seji_san napisał(a):
Nie, tu nie chodzi o zrozumienie, po prostu wielu nie dostrzega przepaści między tymi gatunkami.
I ty tak samo chyba nie zrozumiałeś intencji... Pytam się czy autorcechodziło o filmy takie, których akcja mogłaby się wydarzyć w normalnym życiu czy też filmy mało realne (SF i fantasy też). Film oparty na faktach autentycznych to co innego niż fikcja.[/quote]

Nie zmienia to fakt, że SF i Fantasy to dwa odmienne filmowe gatunki, a Spider-mana i Fantastyczną Czwórkę nie umieścimy w grupie o nazwie "Fantasy".
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
To zależy jak rozumujemy film na faktach. Jeżeli chodzi o to, że dana rzecz miała faktycznie miejsce, to film jest dla mnie ciekawy, lecz nie na tyle by wygrać z czymś wymyślonym, lecz opartym na ludzkich odczuciach i życiu codziennym. Jeżeli na faktach, ma to drugie znaczenie, to skłaniam się ku tej opcji.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Jeżeli chodzi o jakiś hmm nudny film na faktach , jakie to maja miejsce w TVP 1 po 20 to takich serdecznie nie lubię. Lubię natoamist filmy katastroficzne na faktach, można się po nich dowiedzieć co czuli kiedyś ludzi przeżywając podobne losy i walką z np. jakimś żywiołem. Natomiast takie filmy obyczajowe także na faktach autentycznych sa według mnie głupawe lekko.

Co do filmów fantastycznych, lubie ogladać je , czytając przed tym recenzję
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Ishido napisał(a):
Jeżeli chodzi o jakiś hmm nudny film na faktach , jakie to maja miejsce w TVP 1 po 20 to takich serdecznie nie lubię
O właśnie,ogólnie zależy o czym jest film,niekiedy wole na faktach niekiedy fantasy,to zależy od fabuły film lub jak w przypadku filmu na faktach,wydarzenia [ ort! ] na którym film był oparty,więc trudno mi tak do końca stwierdzić co bardziej wole.
Poza tym wole czytać książki fantastyczne niż oglądać film.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Niby taki banalny temat- w końcu chodzi o wybranie pomiędzy jednym, a drugim- a tak się ludziska rozpędzili! Offtop goni offtopa... super się porobiło! Takie tematy kubię!

Ale od początku. Paulina94 zapytała o to, jakie filmy ja- jako uczestnik ankiety- lubię bardziej. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie bardziej wolę fantastykę w sensie "nigdy się nie zdażyło na prawdę". Oczywiście nie oznacza to, że "na faktach" nie oglądam wcale. Po prostu fikcję wolę BARDZIEJ, bo fabularnie są takie filmy ciekawsze.
Dalej- oglądał ktoś z was "Podaj dalej"? (nie wiem, jak brzmi angielski tytuł...) Fabuła filmu jest zupełnie zmyślona, ale ogląda się go mając pewność, że przed credics'ami zobaczy się napis "na faktach". Kto oglądał, wie o co chodzi, kto nie, nie będzę psuł przyjemności z odkrycia filmu na własną rękę. Powiem tylko, że płakałem pod koniec i że główną rolę gra tutaj dzieciak, z szóstego zmysłu- Haley Joel Osment. I świetnie to robi!
Nie sztuką jest znaleźć historię prawdziwą i zekranizować ją. Sztuką jest zrobić to dobrze. Ale arcydziełem jest napisać scenariusz, którego akcja mogłaby być prawdziwa. Jestem za fikcją w każdej formie.

ps.: o ile dobrze nakręcona
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Jakie filmy lubisz?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook