Forum Dragon Ball Nao

» Bo ŚcIeMa wypełnia życie . . .

Strony:   1, 2
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
PRAWDA 70%
KŁAMSTWO 30%

Czasem zdarza mi się kłamać, ale tylko w jakichś ważnych momentach, kiedy nie ma innego wyjścia. Na co dzień jestem raczej prawdomówna ale nie "do bólu".
Kiedyś kłamałam dużo częściej i nie wychodziło mi to na dobre, dlatego według mnie częste kłamanie jest złe, bo potem można już się z nich wszystkich nie wyplątać

Anime na zawsze !!!
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Prawda: 30%
Kłamstwo: 10%
Zatajanie/Półprawda: 60%

Ojoj, ja to kłamię praktycznie cały czas. Czy to dla korzyści (rzecz jasna nie takich, aby komuś zaimponować czymś), czy to dla żartu, czy to dla zabicia czasu. Choć średnio mi to wychodzi, ale wybitnie regularnie. Zazwyczaj przynosi to większe korzyści, niż gdybym był w 100% prawdomówny. Są chwile, gdy mówiąc prawdę jestem odbierany jakbym żartował i kłamał, więc nie zawsze jest tak kolorowo, ale jakoś wychodzę z sytuacji podbramkowych obronną ręką. Oczywiście są momenty, w których trzeba mówić prawdę, i to czynię, ale raczej częściej nabijam trochę fakty nie będąc do końca szczerym. Kiedyś się mocno przejechałem będąc prawdomówny, więc stawiam na dobrze dobrane słownictwo, zatajanie bo tak jak wcześniej powiedziałem, jest bardziej skuteczne i przede wszystkim bezpieczniejsze.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Udaję się sam na najwyższy szczyt
Gdzie nie ma półprawd i nie przetrwa mit
Gdzie wszystko widać od góry w dół
Gdzie ujrzę całość, a nie prawdy pół
Spędzę w ogromnym lesie długie tygodnie
Zapomnę to, co proste i wygodne(...)

AKURAT, "Kiedy wrócę tu"

Owszem, kłamstwo jest wygodne. Owszem, łatwiej jest powiedzieć, że nic się nie wydarzyło, no nie wiem, że się nie dostało tej jedynki, że się nie piło na imprezie. Ale kłamstwo ma krótkie nogi, samo prędzej czy później się ujawni. Nie chcę brzmieć jak ksiądz z ambony, ale takie jest moje przekonanie- lepiej samemu wyznać to, co zrobiliśmy czy to, co czujemy, niż męczyć się z oczekiwaniem na poniesienie odpowiedzialności czy przed ludźmi, czy przed Bogiem. Natura ludzka jest jednak skłonna do złego, co oznacza, że można żyć bez kłamstwa. Tak ono, jak i utajnienia są czasem konieczne z różnych powodów. Nie jestem w stanie ich wymienić, bo każdy sam siebie usprawiedliwia inaczej. Tak będzie dla niego lepiej, tak będzie lepiej dla mnie.
A czy ja kłamię? Nie powiem, że nie, skłamałabym. To, co robię, to dodawanie cudacznych czasem epizodów do prawdziwych wydarzeń, by ubogacić opowiadaną historię, czasem, by ją uprościć. Powtórzę się, nie prowadzę statystyk, więc "procentażu" nie podam.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Bo ŚcIeMa wypełnia życie . . .
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook